DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

+14
Siniweb
. . .
karet
02 series
Rista
red head
Učitelj
72
Pero
nebeski
dmj
sime-x
done
Nedo
18 posters

Stranica 31 / 43. Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 37 ... 43  Next

Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 17/7/2014, 17:22

dmj je napisao/la:Za Srbiju nemam pojma što će izlaziti, za Hrvatsku i Sloveniju uživat ćete nakon ZIL-a još u dvije Lade, dva Moskviča, jednom Wartburgu i pet u narodu vrlo obljubljenih modela znamenite tvornice GAZ, ponosa svekolikog sovjetskog naroda. A nakon toga, s brojem 45, serija najvjerojatnije završava.

Dugo li je i trajala!  cheers 

Sad će opet autiće moći kupovati isključivo budaletine & kreteni koji su spremni davati bruku love za taj dječji jebiguzluk.

A jest' ih svak' i skuplj'o...
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 17/7/2014, 17:23

Ovdje u mene kao da su osjetili da se serija bliži kraju pa Warszawi ni traga ni glasa.

A hercegovačkom instiktu je vjerovati.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by dmj 17/7/2014, 18:10

nebeski je napisao/la:Ovdje u mene kao da su osjetili da se serija bliži kraju pa Warszawi ni traga ni glasa.

A hercegovačkom instiktu je vjerovati.

Pozvo si dovoljno ljudi na svadbu da ti svaki koji zna da skupljaš autiće odluči kupiti jedan za poklon... i isprazniše kioske.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 17/7/2014, 18:16

dmj je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Ovdje u mene kao da su osjetili da se serija bliži kraju pa Warszawi ni traga ni glasa.

A hercegovačkom instiktu je vjerovati.

Pozvo si dovoljno ljudi na svadbu da ti svaki koji zna da skupljaš autiće odluči kupiti jedan za poklon... i isprazniše kioske.

Da, ali su pokupovali uglavnom one ubuđale Dacije!  Cool

Vidim ja danas samo jedna još ostala.  
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Rista 18/7/2014, 00:00

nebeski je napisao/la:Ja zapravo razumijem izdavača. Jako ga razumijem. Prvi krivci smo mi Balkanci, jebena divlja plemena koja su umislila da su najpametnija na svijetu, a prednjače u inatu i tvrdoglavosti. Samo konstatiramo da nešto mora biti po našem, a da pritom uopće i ne znamo uzeti širi kontekst u obzir, a da o vlastitom naporu ne govorim.
Treba imati razumevanja i za takve Balkance, barem ga ja po ovom pitanju imam. Ipak smo živeli u zemlji koja je odlučila da bude (pa sada otrcana fraza) zapad istoku i istok zapadu uz sve prednosti i mane takvog položaja. Tako smo i kroz naše serije legendarnih mogli profitirati, uprkos nevelikom tržištu (mada ni Rumunija nije nešto veća a platežna moć im je u proseku osetno skromnija). Jednostavno više-manje svi auti viđeni u Jugoslaviji su poznati i u zemljama istočnog bloka, čak i oni domicilni, dok to nije ni približno toliko čest slučaj u obrnutoj situaciji.

Sa druge strane Deagostini, normalno, želi zaradu i na onome što je već proizveo i u šta je uložio sredstva - što je potpuno legitimno, u kapitalizmu smo. I to je meni u redu dok pored "naših" dobijamo aute koje smo barem videli na putevima poput Tatri (rana JA/JNA, turisti), Zilova, ređih Gazova... ili modela koji su se prodavali barem u nekim krajevima zemlje (pričali smo već o raznovrsnosti voznog parka) poput Luazova, Zazova i Oltcita. U redu su i značajni auti koje, lično, nikada nisam video kao što su Melkus, Sirena ili Pobeda i Varšava... ali dok su u ponudi pored razumnog broja "naših", i nikako pored Dačije 1309 - moje mišljenje. Ipak, neće valjda tih par modela ubiti ovakvu seriju.

A komentare sa Fejsbuka i raznih medija za širi plebs je, mislim, bolje izbegavati. "To ne vredi 700 dinara", ili "pa, za duplo manje para imam Ferari taj-i-taj, i to Burago", onda "kupio bih ali moja Zastava je bila plava, izbacite plavu" i "šta će vam ove krntije, dajte Golf 5"... nekih 70% čistog tovarenja i ponešto ljudi koji ne žele da saznaju ništa ni o čemu a opet nekim čudom znaju sve o svemu.

dmj je napisao/la:Za Srbiju nemam pojma što će izlaziti, za Hrvatsku i Sloveniju uživat ćete nakon ZIL-a još u dvije Lade, dva Moskviča, jednom Wartburgu i pet u narodu vrlo obljubljenih modela znamenite tvornice GAZ, ponosa svekolikog sovjetskog naroda. A nakon toga, s brojem 45, serija najvjerojatnije završava.
Ne znam o kojim se konkretno modelima radi ali ovo i ne mora biti tako loše izuzev ako je neko baš birao sa krajnjom idejom da izazove odjekujući pad. Jedino će Gazova biti kako se god okrene previše.
Rista
Rista
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.09.2013
Dob : 39

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by done 25/7/2014, 17:02

I koji nam sad stiže u utorak,da kažem ženi da ga kupi jer dolazi konkurencija(Nedo)pa da mi ne otme najboljeg  naughty naughty naughty 
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Nedo 25/7/2014, 17:13

done je napisao/la:I koji nam sad stiže u utorak,da kažem ženi da ga kupi jer dolazi konkurencija(Nedo)pa da mi ne otme najboljeg  naughty naughty naughty 
Zaboravljaš da imam asa u rukavu,odnosno Vedranu u Tisku tako da je najbolji već rezerviran za najboljeg. Wink 
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by done 25/7/2014, 20:04

Nedo je napisao/la:
Zaboravljaš da imam asa u rukavu,odnosno Vedranu u Tisku tako da je najbolji već rezerviran za najboljeg. Wink 
Priznajem da sam zaboravio na nju,al imam đokera tebe pa ćeš uzet oba!
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Nedo 25/7/2014, 20:30

done je napisao/la:
Nedo je napisao/la:
Zaboravljaš da imam asa u rukavu,odnosno Vedranu u Tisku tako da je najbolji već rezerviran za najboljeg. Wink 
Priznajem da sam zaboravio na nju,al imam đokera tebe pa ćeš uzet oba!
Dogovoreno.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by done 25/7/2014, 21:42

A jel znaš šta izlazi?
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Nedo 25/7/2014, 21:47

done je napisao/la:A jel znaš šta izlazi?
Neki rus................zil-limuzina
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by done 25/7/2014, 22:01

Ajde neka!Evo da je crne boje dam se kladit!
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Pero 25/7/2014, 22:34

done je napisao/la:Ajde neka!Evo da je crne boje dam se kladit!
Primi se za dugme kad ga vidiš.
Navodno su ga koristili dimnjačari u SSSR.
111 G
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by charlie 29/7/2014, 09:28

Dino, čitam da nakon broja 45 završava podalpijska serija. Jel' to točno? Kad sam se vratio, čekala me Carica (broj 34 kod nas) i mogu samo reči jedno (nije vikanje, admini) KATASTROFA  psuje Ako je ovo 4L onda sam ja novi predsjednik podalpije.
charlie
charlie
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 16.02.2014
Dob : 72

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Učitelj 29/7/2014, 10:04

seisenberg je napisao/la:Dino, čitam da nakon broja 45 završava podalpijska serija. Jel' to točno? Kad sam se vratio, čekala me Carica (broj 34 kod nas) i mogu samo reči jedno (nije vikanje, admini) KATASTROFA  psuje Ako je ovo 4L onda sam ja novi predsjednik podalpije.

Gledajući ga, kako su pobrkali godišta, mislim da je jedno od rešenja da mu se branici prefarbaju u sivo i da se dobije model iz kasnih 80-tih.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by charlie 29/7/2014, 11:32

Učitelj je napisao/la:

Gledajući ga, kako su pobrkali godišta, mislim da je jedno od rešenja da mu se branici prefarbaju u sivo i da se dobije model iz kasnih 80-tih.

Treba skinuti i onu plastiku na vratima, premjestiti auspuh, zamjeniti masku, svjetla, žmigavce, unutranji retrovizor..............SVE je pogrešno! A 4L je bio iz 70-ih godina, onda je došao TL pa kasnije GTL. Ali kad "majstori" iz Rumunđije uzmu stvari u svoje ruke...... mogli bi otiči bar do Jan-a kod nas, on ima 53 Četvorki - od one iz 1961 pa do Bye-Bye (zadnje, koja je bila bjele boje) pa da fotkaju pravu 4L! Ali, šta je tu je.
charlie
charlie
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 16.02.2014
Dob : 72

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by done 29/7/2014, 15:08

Mogu doći i kod mene ja od vitesea imam skoro sve.
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by charlie 29/7/2014, 16:43

done je napisao/la:Mogu doći i kod mene ja od vitesea imam skoro sve.

Done, Jan Mlinar iz podalpije ima sve u mjerilu 1:1  pivo i sve od prve do zadnje su u voznome stanju  thumb 
charlie
charlie
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 16.02.2014
Dob : 72

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by dmj 29/7/2014, 19:47

Nešto sam čuo da je povećao kolekciju već na 55...

Done, imaš li Vitesseovu četvorku druge serije, s asimetričnom maskom? Ja tu masku imam samo na novinskom Plein Airu, a to mi je najdraža inačica. Volio bih imati i standardni, zatvoreni model s tom maskom, no čini mi se da je ta Vitesseova inačica jako rijetka...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by done 29/7/2014, 20:54

dmj je napisao/la:Nešto sam čuo da je povećao kolekciju već na 55...

Done, imaš li Vitesseovu četvorku druge serije, s asimetričnom maskom? Ja tu masku imam samo na novinskom Plein Airu, a to mi je najdraža inačica. Volio bih imati i standardni, zatvoreni model s tom maskom, no čini mi se da je ta Vitesseova inačica jako rijetka...
Imam pet komada sa tom maskom od vitesea i to sa punim krovom,otvorenim,mekim,furgon i neki za put oko svijeta plus od univesal hobbia zuti i sivi kabrio razlika je u krovu.Inaće renaulta 4 imam oko 50 možda i više komada i još mi neki fale!Neki dan sam brojio i citroene ds i imam ih 15 kom 1:43.Pokušao sam ih slikat ali mi loše ispadnu pa čekam neku sunčanu nedjelju da ih odnesem na sunce da ih slikam.
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by dmj 29/7/2014, 21:26

Ja mislim da imam oko 30-35 1/43 Žaba, vjerojatno i još toliko u drugim mjerilima... To spremamo kao izložbu za sljedeći FAZ, nagodinu je 60 godina DS-a.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by red head 29/7/2014, 21:32

dmj je napisao/la:Ja mislim da imam oko 30-35 1/43 Žaba, vjerojatno i još toliko u drugim mjerilima... To spremamo kao izložbu za sljedeći FAZ, nagodinu je 60 godina DS-a.
Cool hoces donjeti svih 35?
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by done 29/7/2014, 21:54

Jel ko kupio rusa?
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by dmj 29/7/2014, 22:02

red head je napisao/la:
Cool hoces donjeti svih 35?

Da, bit će nešto slično kao što smo Šime i ja napravili s Mustanzima ove godine.
S time da će ovdje biti i većih rariteta i razmjera, frend ima Paya model, to je poveći komad, oko 1/10...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by red head 29/7/2014, 22:21

dmj je napisao/la:

Da, bit će nešto slično kao što smo Šime i ja napravili s Mustanzima ove godine.
S time da će ovdje biti i većih rariteta i razmjera, frend ima Paya model, to je poveći komad, oko 1/10...
 thumb  bice super vidjeti sve to
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 31 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 31 / 43. Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 37 ... 43  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.