DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

+14
Siniweb
. . .
karet
02 series
Rista
red head
Učitelj
72
Pero
nebeski
dmj
sime-x
done
Nedo
18 posters

Stranica 30 / 43. Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 36 ... 43  Next

Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by done 15/7/2014, 21:16

Pero je napisao/la:Ovo je druga generacija.
Prva je rađena kao licenca Pobede.
I da se zove Pruska i Galicija ti bi znao i sjećao bi se tog vremena! dida jako smiješno 
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 55
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 16/7/2014, 07:17

Fina Varšavica. Ovo je sedan model, prva serija je bila kao i Pobeda, u hatch obliku, ali bez petih vrata, naravno.

Ne znam zašto se ovi "pravovjerni" bune, čitam DeA stranicu na Facebooku, jebote ljudi misle da je kalup napraviti ono pet minuta posla...okej, previše Istočnjaka i Rusa u najavi, pogotovo onih kojih kod nas nije bilo ili ih je bilo jako malo, ali zar nije čovjeku neki izazov da nauči malo više? Ili tražim previše od "običnog malog čovjeka"?
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Nedo 16/7/2014, 07:35

Ne vidim razloga da naši ljudi uče neku iskrivljenu istoriju. Moramo priznati da ti modeli iz najave nisu naši "Legendarni automobili" . Da izdavaću nije prva stvar profit ipak bi taj izbor bio malo drugačiji, bliži našim ulicama i našim sječanjima.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 16/7/2014, 07:58

Nedo je napisao/la:Ne vidim razloga da naši ljudi uče neku iskrivljenu istoriju. Moramo priznati da ti modeli iz najave nisu naši "Legendarni automobili" . Da izdavaću nije prva stvar profit ipak bi taj izbor bio malo drugačiji, bliži našim ulicama  i našim sječanjima.

Pa ne piše Dino unutra da su ti automobili punili naše ceste. Nema laži i šminkanja i "iskrivljene istorije". Sve je objašnjeno, na kraju krajeva. Možda je malo nes(p)retan izbor modela u odnosu na ime "Legendarni automobili", jer se očekuje da je više auta koji su bili kod nas, ali ono što znamo o ponašanju proizvođača saznali smo iz prve ruke od Dine i sad gruntamo.

E, hoću reći - da nam on nije rekao što je rekao (i da nam nije obećao još domaćih novih kalupa) mi bi smo najvjerovatnije bili jako sretni što uopće možemo kupiti rumunjsku seriju i na našim kioscima i da ne moramo plaćati "porez na budalu" preko Ebaya.

Da je izrada kalupa tako laka, a tržište raspoloženo i Hribar bi radio čuda...

Ja zapravo razumijem izdavača. Jako ga razumijem. Prvi krivci smo mi Balkanci, jebena divlja plemena koja su umislila da su najpametnija na svijetu, a prednjače u inatu i tvrdoglavosti. Samo konstatiramo da nešto mora biti po našem, a da pritom uopće i ne znamo uzeti širi kontekst u obzir, a da o vlastitom naporu ne govorim.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by done 16/7/2014, 08:25

Pojam"legendarni automobili" ne treba shvačati doslovno i pri tome misliti da bi izdavać samo štancao aute koji su se kotrljali na cestama jugoslavije,mislim bilo bi lijepo,ali i pomalo egoistično,a i koja je raznolikost bila već bi edicija odavno bila gotova.Što je Boris rekao možemo biti sretni da ih imamo tu za pedeset kuna kakvi takvi su, ja sam prije pet-šest godina legendarne iz poljske plačao i po 25 eura(gušti se plačaju)a meni je i osobno interesantno da izlaze ovi egzotični modeli koje u biti i nebi kupio da mi nisu pred nosom i za ovoloko para,a jednom će činiti zanimljivu i lijepu kolekciju.Svaka pohvala Dini i izdavaću što se trudi da svakih petnaest dana imamoi novi modelčić na raspolaganju u trafici,to je korak od sto milja kojeg tridesetak godina nije bilo na našim prostorima i neka"čudo"potraje što duže na našu veliku radost.
Inaće je model robusno napravljen i da nisu malo veći žmigavci,i berlavo naljepljene tablice dobio bi i veću ocjenu,ovo je prvi model kojemu blister nije nigdje zgužvan što je za nevjerovati...
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 55
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 16/7/2014, 08:53

S jedne strane mi je sasvim okej što imamo priliku nabaviti i egzotičnije modele, ali sam svjestan da bi šira publika bila više privučena da su u kolekciji Kadett, Golf Dvica, Mercedes W123 ili čak neki noviji automobili (zbog mlađih generacija). Međutim, ovi laprdavci po facebooku uglavnom su stare prdonje koje su do sad morale utuviti u glavu kako funkcioniraju neke stvari i ne praviti se ludi.

Ljudima mogu sve oprostiti, ali ne i totalno promašeno zauzimanje koordinata u vremenu i prostoru u 40-tak i više godina života.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by done 16/7/2014, 09:04

nebeski je napisao/la:S jedne strane mi je sasvim okej što imamo priliku nabaviti i egzotičnije modele, ali sam svjestan da bi šira publika bila više privučena da su u kolekciji Kadett, Golf Dvica, Mercedes W123 ili čak neki noviji automobili (zbog mlađih generacija). Međutim, ovi laprdavci po facebooku uglavnom su stare prdonje koje su do sad morale utuviti u glavu kako funkcioniraju neke stvari i ne praviti se ludi.

Ljudima mogu sve oprostiti, ali ne i totalno promašeno zauzimanje koordinata u vremenu i prostoru u 40-tak i više godina života.
Ima mali problem što je na našim prostorima takvih 20 000 000 i malo više...
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 55
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by dmj 16/7/2014, 09:15

Neka, zato bar Rumunji imaju lijepe modele, baš dovršavam pisanje o Volvo Amazonu, a ovih dana idem snimati Renault 16...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Učitelj 16/7/2014, 09:22

dmj je napisao/la:Neka, zato bar Rumunji imaju lijepe modele, baš dovršavam pisanje o Volvo Amazonu, a ovih dana idem snimati Renault 16...

Ne bih imao ništa protiv tih" rumunskih" modela.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 69
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by done 16/7/2014, 10:11

dmj je napisao/la:Neka, zato bar Rumunji imaju lijepe modele, baš dovršavam pisanje o Volvo Amazonu, a ovih dana idem snimati Renault 16...
A koja šernaestica doduše imam i stari i novi tip al ipak me veseli i zanima!
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 55
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by dmj 16/7/2014, 12:55

Nemam pojma kako model izgleda, uključen sam samo u dio oko brošure i snimanja pravog auta.

Za Amazona mi nisu znali reći ni izlazi li model s 2 ili 4 vrata. U Poljskoj su najavili onaj s 4, no to ne mora ništa značiti. Ja sliko model s 2 vrata, fućka mi se...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Pero 16/7/2014, 13:01

dmj je napisao/la:Nemam pojma kako model izgleda, uključen sam samo u dio oko brošure i snimanja pravog auta.

Za Amazona mi nisu znali reći ni izlazi li model s 2 ili 4 vrata. U Poljskoj su najavili onaj s 4, no to ne mora ništa značiti. Ja sliko model s 2 vrata, fućka mi se...
Lako se tebi fućkati kad fućkanje nije zabranjeno Very Happy 
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Pero 16/7/2014, 13:28

nebeski je napisao/la:Fina Varšavica. Ovo je sedan model, prva serija je bila kao i Pobeda, u hatch obliku, ali bez petih vrata, naravno.

Ne znam zašto se ovi "pravovjerni" bune, čitam DeA stranicu na Facebooku, jebote ljudi misle da je kalup napraviti ono pet minuta posla...okej, previše Istočnjaka i Rusa u najavi, pogotovo onih kojih kod nas nije bilo ili ih je bilo jako malo, ali zar nije čovjeku neki izazov da nauči malo više? Ili tražim previše od "običnog malog čovjeka"?
Slažem sa tobom.
Legendarne smo nasljedili od Poljaka i Rusa.
A sad tko nam je kriv što mi nismo započeli svoju seriju???Ebiga mi sami.
Sad osim Ista i malo Noreva nitko se nije pobrinuo da izbaci modele sa tog područja.
Ovako su Legendarni fino zaokružili Istočni blok. Tko želi može puno da nauči o tom dijelu auto industrije.
Koliko vidim Poljaci su se ispucali sa istočnim modelima i sad izbacuju zapadne modele. I što sad oni da misle o legendarnim kad ih je bilo nekoliko modela na njihovim cestama.
Sa druge strane ako baš hoćemo imati legendarne modele sa naših cesta onda je tu veliki izbor kvalitetnih modela
drugih proizvođača.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Učitelj 16/7/2014, 14:12

Pero je napisao/la:
Slažem sa tobom.
Legendarne smo nasljedili od Poljaka i Rusa.
A sad tko nam je kriv što mi nismo započeli svoju seriju???Ebiga mi sami.
Sad osim Ista i malo Noreva nitko se nije pobrinuo da izbaci modele sa tog područja.
Ovako su Legendarni fino zaokružili Istočni blok. Tko želi može puno da nauči o tom dijelu auto industrije.
Koliko vidim Poljaci su se ispucali sa istočnim modelima i sad izbacuju zapadne modele. I što sad oni da misle o legendarnim kad ih je bilo nekoliko modela na njihovim cestama.
Sa druge strane ako baš hoćemo imati legendarne modele sa naših cesta onda je tu veliki izbor kvalitetnih modela
drugih proizvođača.

Baš tako, da nije legendarnih i da Rusi nisu pokrenuli izradu svojih automobila, teško da bi neko od evropskih proizvođača radio automobile istočnog bloka.
Ovako mi balkanci a i pravi kolekcionari imaju priliku da u svojim kolekcijama imaju zastupljene autiće iz celog sveta.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 69
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by done 16/7/2014, 14:17

Ajmo sad malo matematike uzimajući neke parametre u Hrvatskoj se prodoa oko 6000 komada legendarnih po izdanju a u lovi je to oko 300000 kuna.Dali se ti isplati proizvođaću i prodavaćima veliko je pitanje,a danas nitko pametan nebi radio bez zarade(teoretski).U pojmu trgovine to i nije neka zarada pa sad,bolje da ne gazimo vragu na rep jer bi mogli i bez ovih što dolaze ostati.
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 55
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Pero 16/7/2014, 14:29

done je napisao/la:Ajmo sad malo matematike uzimajući neke parametre u Hrvatskoj se prodoa oko 6000 komada legendarnih po izdanju a u lovi je to oko 300000 kuna.Dali se ti isplati proizvođaću i prodavaćima veliko je pitanje,a danas nitko pametan nebi radio bez zarade(teoretski).U pojmu trgovine to i nije neka zarada pa sad,bolje da ne gazimo vragu na rep jer bi mogli i bez ovih što dolaze ostati.
Računaj BiH a i Slovenija i Srbija imaju svoju ediciju.
Broj se povećava.
Trebalo bi ih okupiti i sjesti za stol.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 16/7/2014, 14:38

Pero je napisao/la:
done je napisao/la:Ajmo sad malo matematike uzimajući neke parametre u Hrvatskoj se prodoa oko 6000 komada legendarnih po izdanju a u lovi je to oko 300000 kuna.Dali se ti isplati proizvođaću i prodavaćima veliko je pitanje,a danas nitko pametan nebi radio bez zarade(teoretski).U pojmu trgovine to i nije neka zarada pa sad,bolje da ne gazimo vragu na rep jer bi mogli i bez ovih što dolaze ostati.
Računaj BiH a i Slovenija i Srbija imaju svoju ediciju.
Broj se povećava.
Trebalo bi ih okupiti i sjesti za stol.

Ma, Dino je tu nešto sjeb'o, samo neće da prizna!  Smile 
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by dmj 16/7/2014, 15:14

Računajte da od te cijene sigurno oko 50% ide lokalnom distributeru, tako da ono što preostane izdavaču realno bude osjetno manje.
Uistinu nemam orijentaciju koliko danas košta izrada kalupa kao niti informaciju u koliko se primjeraka izlivaju pojedini modeli.
No princip je taj da se modeli prvo naprave za primarno tržište, plasiraju ondje, a onda se povuče cca 90% remitende i vrati u središnjicu.
Odakle to prepakirano s brošurom na drugom jeziku ide na sekundarno.
Izrada brošura je nedvojbeno mnogo jeftinija od izrade modela, tako da se DeAgostiniju neusporedivo više isplati prepakiravati modele neprodane drugdje nego raditi nove.

Baš sam pitao u Tisku koja je razlika između dobro i loše prodanog broja, i kažu mi da je to uvrh glave 1000 primjeraka.
Osobno imam osjećaj da će se to ipak sad malo povećati u odnosu Žabe spram Dacije ili Warszawe, ali neka je i duplo više, jasno pokazuje da se ne isplati forsirati dobre i zanimljive modele.
Nego samo pokušati utrapiti neprodano drugdje.

Ovo što smo dobili od domaće produkcije napravljeno je kako bi se dao neki zamah seriji i kako bi se etablirala na tržištu.
Dakle čista promocija, možda i bez zarade za DeAgostini, ali s idejom navlačenja publike.
To je isti razlog zašto srpska serija momentalno ima prioritet, pa dobiva aute koje sam ja naručio poput Renaulta 10 ili Dauphinea, dok su ih iz naše zasad maknuli.
To je mlađa serija i još je u fazi vezivanja kupaca na to da kupuju svaki broj.
Tako da ima smisla prvo ondje dati atraktivnije modele, a mi ćemo kasnije dobiti njihovu remitendu, ako je bude dovoljno.

Tako da sam vrlo skeptičan po pitanju toga da ćemo u budućnosti razvijati ma kakve dodatne domaće modele.
No nadam se da ćemo barem iza broja 45 početi dobivati atraktivnije rumunjske restlove, poput ovih modela za koje im sada pripremam brošure.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by dmj 16/7/2014, 15:16

nebeski je napisao/la:

Ma, Dino je tu nešto sjeb'o, samo neće da prizna!  Smile 

Nisam lud, tko prizna pola mu se doda...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Učitelj 16/7/2014, 15:19

done je napisao/la:Ajmo sad malo matematike uzimajući neke parametre u Hrvatskoj se prodoa oko 6000 komada legendarnih po izdanju a u lovi je to oko 300000 kuna.Dali se ti isplati proizvođaću i prodavaćima veliko je pitanje,a danas nitko pametan nebi radio bez zarade(teoretski).U pojmu trgovine to i nije neka zarada pa sad,bolje da ne gazimo vragu na rep jer bi mogli i bez ovih što dolaze ostati.

Verujem da se isplati. Ne bi oni radili na svoju štetu. Uostalom, kod nas se još uvoze Cararamini modeli i prodaju po ceni od oko 450-500 din, 4-4,5 eura. Moraš priznati da su im neki modeli
kvalitetnije urađeni od novinskih. Magaza iz BG-a prdaje "ruse" za 466 din jeftinije nego što kupujem "legendarne po 690 din.
Kako je rekao drug Marx, zarada leži u kvantitetu.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 69
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Učitelj 16/7/2014, 15:20

dmj je napisao/la:

Nisam lud, tko prizna pola mu se doda...

Dobićeš bolju polovinu. Wink 
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 69
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by done 16/7/2014, 16:50

Dino,ako napišeš kojih 10-15 nam slijedi bit ćeš oslobođen svake krivnje!

done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 55
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by . . . 16/7/2014, 17:29

A ako jos i znas sta se sprema za Srbiju, ja bih ti bio jako zahvalan Smile

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Nedo 17/7/2014, 07:51

Obavještenje za D iz D: " I Warszawa 223 ti je kupljena".
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by dmj 17/7/2014, 16:22

Za Srbiju nemam pojma što će izlaziti, za Hrvatsku i Sloveniju uživat ćete nakon ZIL-a još u dvije Lade, dva Moskviča, jednom Wartburgu i pet u narodu vrlo obljubljenih modela znamenite tvornice GAZ, ponosa svekolikog sovjetskog naroda. A nakon toga, s brojem 45, serija najvjerojatnije završava.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 30 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 30 / 43. Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 36 ... 43  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.