DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

+14
Siniweb
. . .
karet
02 series
Rista
red head
Učitelj
72
Pero
nebeski
dmj
sime-x
done
Nedo
18 posters

Stranica 32 / 43. Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 37 ... 43  Next

Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Nedo 29/7/2014, 22:50

done je napisao/la:Jel ko kupio rusa?

Jesam ja. Model koji ne budi emocije ali je veliki kandidat za nekoga opaliti u glavu.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Pero 29/7/2014, 23:16

Nedo je napisao/la:
done je napisao/la:Jel ko kupio rusa?

Jesam ja. Model koji ne budi emocije ali je veliki kandidat za nekoga opaliti u glavu.
Rađen u doba tipa koji je lupao cipelom po govornici u UN. Very Happy 
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by done 30/7/2014, 14:07

Došao zil i u moju kolekciju.Mislim da ima jednu uočljivu manu sprijeda,žmigavci uopće nisu saliveni u braniku,kao što je to u stvarnosti,već su umjesto maglenki koje je zil imao usadili žmigavce,sad ili se ja varam jer ko zna šta su rusi kroz evoluciju modela mijenjali.Ovako prilično glupo izgleda.
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Rista 7/8/2014, 11:59

Ma daaaaaj...

[You must be registered and logged in to see this link.]

Sledeći je Barkas B-1000!
Rista
Rista
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.09.2013
Dob : 39

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by dmj 7/8/2014, 14:02

Njega sam čak načelno prihvatio za hrvatsku kolekciju, nije ih bilo mnogo, ali postojali su, bili uvoženi i viđalo se bar turiste kako dolaze s njima.
No kako sada stoje stvari, nije predviđen za seriju.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by dmj 9/8/2014, 18:04

Oni Slovenci sve nešto preko reda kupuju... Bio danas u Brežicama i usput na tri mjesta gdje drže DeA modele pogledao... Nigdje Četvorke, ali svugdje imaju Warszawu...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by . . . 9/8/2014, 19:04

Meni danas stizu dva Legendarna Wink

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by . . . 10/8/2014, 05:07

Moja dva legendarna Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]

Hvala Simetu i Uci na pomoci da nabavim kombi Smile

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Učitelj 10/8/2014, 08:35

. . . je napisao/la:Moja dva legendarna Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]

Hvala Simetu i Uci na pomoci da nabavim kombi Smile

Prijatno sam iznenađen expeditivnošću, bržr su ti stigli nego meni pojedini iz ZG-a. Smile 
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by red head 10/8/2014, 10:20

Kad smo vec kod brzine zvao sam distributere iz BiH za dva broja koja mi fale, prodje od tada 3 sedmice al nit ko zove nit se ko javlja....
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Učitelj 10/8/2014, 10:49

red head je napisao/la:Kad smo vec kod brzine zvao sam distributere iz BiH za dva broja koja mi fale, prodje od tada 3 sedmice al nit ko zove nit se ko javlja....

Eto, jel' sam kaz'o.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by dmj 10/8/2014, 11:21

Ah, kakve im sve protuhe rade na pripremi modela i brošura, još su ovi u distribuciji i dobri...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by red head 10/8/2014, 11:28

dmj je napisao/la:Ah, kakve im sve protuhe rade na pripremi modela i brošura, još su ovi u distribuciji i dobri...
Jebi ga tako se ne radi posao, prije je bio neki lik za vitrine i sa covjekom sam u dvije sekunde sve rijesio i to tri puta.
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by . . . 10/8/2014, 16:20

Učitelj je napisao/la:

Prijatno sam iznenađen expeditivnošću, bržr su ti stigli nego meni pojedini iz ZG-a. Smile 

Sestra se sinoc vratila pa je zato i stigao. Da je kojim slucajem do tebe stigao u Septembru, onda bi se cekao Jul-Avgust naredne godine da stigne. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Rista 11/8/2014, 11:15

Razmišljam o popravci ogrebotina (efekata) nikla i hroma na nekim modelima. Na pamet mi pada samo marker srebrne boje... Da li je ovo neko već radio?
Rista
Rista
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.09.2013
Dob : 39

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Učitelj 11/8/2014, 13:45

Rista je napisao/la:Razmišljam o popravci ogrebotina (efekata) nikla i hroma na nekim modelima. Na pamet mi pada samo marker srebrne boje... Da li je ovo neko već radio?

Ja, X puta i mogu ti reći da ubedljivo najbolje asocira hrom. E, sad, sedi da ti objasbim. Prvo deo dobro odmasti, bezin, alkohol, zatim ako radiš lako dostupne ivice, predhodno ih zašmirglaj 400-com i onda možeš direktno da nanosiš. pazi da ničime ne dodirneš narednih bar 24h. Ako hoćeš da radiš na manje dostupnim (zbog debljine vrha flomastera) onda uzmi manju staklenu posudu i u nju uzastopno stiskajući flomaster ostavi kalju ili dve. Zatim Revelovim razređivačem malo razredi i četkicom nanosi. Naravno ako treba koristi maskirnu traku. Ja na 43-ma radim okvire oko stakala, kvake na tapacirungu, hrom oko žmigavaca, linije duž karoserije......

srećno i sa strpljenjem
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 11/8/2014, 13:56

. . . je napisao/la:Moja dva legendarna Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]

Hvala Simetu i Uci na pomoci da nabavim kombi Smile

Misterija mi je kako modeli u drugog uvijek ljepše izgledaju?  Smile 
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Učitelj 11/8/2014, 13:58

nebeski je napisao/la:

Misterija mi je kako modeli u drugog uvijek ljepše izgledaju?  Smile 

Tuđe je uvek bilo slađe. Wink 
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Rista 11/8/2014, 17:28

Učitelj je napisao/la:

Ja, X puta i mogu ti reći da ubedljivo najbolje asocira hrom. E, sad, sedi da ti objasbim. Prvo deo dobro odmasti, bezin, alkohol, zatim ako radiš lako dostupne ivice, predhodno ih zašmirglaj 400-com i onda možeš direktno da nanosiš. pazi da ničime ne dodirneš narednih bar 24h. Ako hoćeš da radiš na manje dostupnim (zbog debljine vrha flomastera) onda uzmi manju staklenu posudu i u nju uzastopno stiskajući flomaster ostavi kalju ili dve. Zatim Revelovim razređivačem malo razredi i četkicom nanosi. Naravno ako treba koristi maskirnu traku. Ja na 43-ma radim okvire oko stakala, kvake na tapacirungu, hrom oko žmigavaca, linije duž karoserije......

srećno i sa strpljenjem
Daleko sam ja od ovakvih dorada (zadebljano), samo želim da mesta gde je "hrom" otpao učinim manje uočljivim. Čisto da pokrijem te crne tačke, bez bojenja čitavih delova. Pokušaću ovako kako si mi objasnio, za početak na nekom manje vidljivom detalju.

Hvala, Učo! Smile
Rista
Rista
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.09.2013
Dob : 39

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by done 11/8/2014, 17:36

A sutra u trafike stiže tko ili što?


Zadnja promjena: done; 11/8/2014, 18:31; ukupno mijenjano 1 put.
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 11/8/2014, 18:26

done je napisao/la:A sutra stiže?

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Učitelj 11/8/2014, 18:27

Rista je napisao/la:
Daleko sam ja od ovakvih dorada (zadebljano), samo želim da mesta gde je "hrom" otpao učinim manje uočljivim. Čisto da pokrijem te crne tačke, bez bojenja čitavih delova. Pokušaću ovako kako si mi objasnio, za početak na nekom manje vidljivom detalju.

Hvala, Učo! Smile

Onda, da bi izbegao debeo nanos, dobro promućkaj flomaster i budi brz u potezu da izbegneš debeo nanos, jer čim kreneš sa više sitnijih poteza ne dobija se željeni efekat.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Nedo 11/8/2014, 18:45

nebeski je napisao/la:
done je napisao/la:A sutra stiže?

[You must be registered and logged in to see this image.]

E ovo ni u filmovima nisam vidio. Baš je naš legendarni model. Wink 
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Pero 12/8/2014, 09:08

Izašle je Pobeda M 20 B.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 12/8/2014, 09:25

Pero je napisao/la:Izašle je Pobeda M 20 B.

Šta? Zar nije Lastun bio na redu???
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 32 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 32 / 43. Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 37 ... 43  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.