DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

+12
Siniweb
72
sime-x
Keza
cordoba
02 series
done
Nedo
Učitelj
Pero
dmj
nebeski
16 posters

Stranica 1 / 40. 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 25/4/2013, 20:15

U ovoj temi od sada pišemo o seriji "Legendarni automobili" De Agostinija, sugestije, razmišljanja, impresije, a nadam se da će nam Dino napisati više o najavama i redoslijedu izlaženja.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 26/4/2013, 00:14

Pitanje do svima koji su ukljuceni u projektu: Ima li kakvih najava ili planova izdavanje kolekcija u Makedoniji? Sta je potrebno da se to uradi i dali je uopste izvodljivo?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 26/4/2013, 08:57

Eno u mene već i Fićo, iako će se obični smrtnici morati još koji dan strpiti...

Doduše, model ima jedan tipfeler kojeg DeAgostini nije mogao ili želio ispraviti, iako su bili upozoreni, pa se sve mislim kako će zbog njega ekipa sasjeći model kad izađe...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 26/4/2013, 09:01

Progutaćemo mi taj tipfeler samo neka edicija ide dalje.
Više me brine da prodaja ide slabo.
Znaš li možda zašto je to propalo u Srbiji koja je jaka po 1 43???
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 26/4/2013, 09:02

JeepMKD je napisao/la:Pitanje do svima koji su ukljuceni u projektu: Ima li kakvih najava ili planova izdavanje kolekcija u Makedoniji? Sta je potrebno da se to uradi i dali je uopste izvodljivo?

Nemam nikakvu informaciju o izdavanju serije u Makedoniji, a čini se i da se oko Srbije još ništa ne zna.
Posao vodi grčka podružnica De Agostinija i oni direktno dogovaraju lokalni projekt s nekim partnerom, načelno distributerom, odnosno firmom koja drži kioske u nekoj zemlji.
Inicijativa, koliko mi je poznato, uvijek dolazi od Grka, ne znam bi li reagirali da ih netko kontaktira i pokuša preuzeti inicijativu.
Zapravo je vrlo jednostavno, ako u Makedoniji već ima neko drugo DeA izdanje (minerali, jedrenjaci, kukci...) onda su lijepe šanse da se pojave i modeli, samo je pitanje kada.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 26/4/2013, 09:05

Pero je napisao/la:Progutaćemo mi taj tipfeler samo neka edicija ide dalje.
Više me brine da prodaja ide slabo.
Znaš li možda zašto je to propalo u Srbiji koja je jaka po 1 43???

Neslužbena informacija je da prodaja ide iznad očekivanja.

A što se dogodilo u Srbiji ne znam. Načelno to je njihov način da se izda nekoliko testnih brojeva i onda krene nekoliko mjeseci kasnije u punom opsegu, no čini se da pauza predugo traje, a po novim informacijama ne zna se kada bi i hoće li uopće krenuti ponovo.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 26/4/2013, 09:19

Sigurno u BiH i HR postoji barem 1.000 prodanih mjesta i ako se na svakom proda nekoliko komada skupi se solidna brojka.Autić van velikih mjesta je teško naći i možda će baš ta mjesta povećati prodaju.
Tata ....kupi mi auto,bicikl i romobil........
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 26/4/2013, 11:54

Koji je tifpeler? Ne piše Fićo nego Hićo? Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 26/4/2013, 12:28

Nisi daleko...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 26/4/2013, 12:33

dmj je napisao/la:Nisi daleko...
Ko onaj reklamni Ford Transit .......od varta do varta.
tipfeleri ponekad i više znače.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 26/4/2013, 17:28

Pa s obzirom da modeli iz edicije samo što ne iskaču iz paštete, ni ne čudi me da je prodaja zadovoljavajuća. Barem u Zg je tržište kompletno pokriveno, ima modela iz edicije čak i u Getrou tu u Sesvetama...

Pitanje dmj...
Kako to da nakon što je Stojadin imao samo natpis modela, Volga ima neku bijelu tablicu? Pretpostavljam da je kompletno preuzet model i tampo otisak iz edicije za neku drugu zemlju, ili?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 26/4/2013, 17:30

dmj je napisao/la:Eno u mene već i Fićo, iako će se obični smrtnici morati još koji dan strpiti...

Doduše, model ima jedan tipfeler kojeg DeAgostini nije mogao ili želio ispraviti, iako su bili upozoreni, pa se sve mislim kako će zbog njega ekipa sasjeći model kad izađe...

Fićek bude tako i tako "sasječen", jer iako je riječ o onom sa "suicide" vratima, u odnosu na onaj Hribarov, ovaj je jako loš...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 26/4/2013, 18:30

Garant na Fićeku piše Zastawa Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Učitelj 26/4/2013, 18:41

mali plavi je napisao/la:

Fićek bude tako i tako "sasječen", jer iako je riječ o onom sa "suicide" vratima, u odnosu na onaj Hribarov, ovaj je jako loš...

I ima točkove 14-ce! Terenac.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 30/4/2013, 16:30

Dan izašao Fićo,tj Fića.
Ima opanke jedan broj veći.
Vjerovatno je to razlog što se na mom primjerku loše okreću prednji kotači.
Mogli bi se zamijeniti Hribarovim.O tom ću još razmisliti jer je poznato da volim da model ostane u izvornom stanju.


Zadnja promjena: Pero; 30/4/2013, 16:33; ukupno mijenjano 1 put.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Nedo 30/4/2013, 16:31

Učitelj je napisao/la:

I ima točkove 14-ce! Terenac.

Ovo su bar 15-ke.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 30/4/2013, 18:15

Pratim na facebook stranici DeA Hrvatska...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 1/5/2013, 00:34

Hehe... Sada znam kako fićo izgleda na 15-icama Very Happy.
Osim što su kotači malo preveliki,felge imaju neke,meni nepoznate rupice.
Stražnji kraj nije vjerno napravljen,nekako strmo pada.

Kao i kod prva dva broja,i ovdje se škrtarilo sa detaljima...
Recimo,kod stojadina i prekrasne Volge totalno fali imitacija kroma oko bočnih stakala,odnosno crna boja oko "šofer šajbi" a kod fiće fale izbočine na kojima bi tamposi kvaki i lajsni izgledali daleko bolje.

E sad,nisam zaboravio kako se ovdje radi o "novinskim" modelima,tako da ne očekujem previše ali kao i mnogi kolege ovdje,i ja posjedujem veću količinu "novinskih" modela koji su daleko detaljnije napravljeni a od regularnih se razlikuju tek u sitnicama kao što je crni interijer i nešto jeftiniji plastični djelovi. Pritom mislim na Norev.

Nadalje,Metro(Leo models) su sa svojom Abarth kolekcijom išli gotovo u krajnost sa detaljima a Starline gotovo i da nemaju razlike osim poklopca za model.

IST je po mome mišljenju napravio veliku razliku glede detaljnosti između svojih regularnih i ovih "novinskih" modela,ali realno,velika je i razlika u cijeni.

Bez obzira na navedene nedostatke,namjeravam skupiti cijelu kolekciju i još jednom pohvale na ideji i realizaciji DeA HR i našem DMJ-u! [You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 1/5/2013, 00:52

Abarth je napisao/la:Hehe... Sada znam kako fićo izgleda na 15-icama Very Happy.
Osim što su kotači malo preveliki,felge imaju neke,meni nepoznate rupice.
Stražnji kraj nije vjerno napravljen,nekako strmo pada.

Kao i kod prva dva broja,i ovdje se škrtarilo sa detaljima...
Recimo,kod stojadina i prekrasne Volge totalno fali imitacija kroma oko bočnih stakala,odnosno crna boja oko "šofer šajbi" a kod fiće fale izbočine na kojima bi tamposi kvaki i lajsni izgledali daleko bolje.

E sad,nisam zaboravio kako se ovdje radi o "novinskim" modelima,tako da ne očekujem previše ali kao i mnogi kolege ovdje,i ja posjedujem veću količinu "novinskih" modela koji su daleko detaljnije napravljeni a od regularnih se razlikuju tek u sitnicama kao što je crni interijer i nešto jeftiniji plastični djelovi. Pritom mislim na Norev.

Nadalje,Metro(Leo models) su sa svojom Abarth kolekcijom išli gotovo u krajnost sa detaljima a Starline gotovo i da nemaju razlike osim poklopca za model.

IST je po mome mišljenju napravio veliku razliku glede detaljnosti između svojih regularnih i ovih "novinskih" modela,ali realno,velika je i razlika u cijeni.

Bez obzira na navedene nedostatke,namjeravam skupiti cijelu kolekciju i još jednom pohvale na ideji i realizaciji DeA HR i našem DMJ-u! [You must be registered and logged in to see this image.]

Sve si rekao kako treba!

Felge su, sramota me reći, prije imitacija ZAZ-ovih! Evil or Very Mad
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 1/5/2013, 00:57

Osim što Norev i Starline ne bih stavljao u istu grupu sa novinskim.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 1/5/2013, 09:52

Da, odštampali su nam taj nesretni natpis Fića... I mi smo bili uvjereni da će na svakom modelu biti ime na tablici, sad pregovaramo s DeAgostinijem jer je glupo da neki imaju, a neki ne.

Tek sad od Jugića u broju 4 dolaze modeli gdje smo mogli ponešto dorađivati... Ovdje jedino mogu biti sretan što u tekstu brošure ne piše da se upravljač nalazi iza stražnje klupe, uz motor i mjenjač, kao u srpskoj brošuri...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 1/5/2013, 10:24

dmj je napisao/la:Da, odštampali su nam taj nesretni natpis Fića... I mi smo bili uvjereni da će na svakom modelu biti ime na tablici, sad pregovaramo s DeAgostinijem jer je glupo da neki imaju, a neki ne.

Tek sad od Jugića u broju 4 dolaze modeli gdje smo mogli ponešto dorađivati... Ovdje jedino mogu biti sretan što u tekstu brošure ne piše da se upravljač nalazi iza stražnje klupe, uz motor i mjenjač, kao u srpskoj brošuri...

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 1/5/2013, 11:04

Ozbiljno...

"Motor je bio postavljen po uzdužnoj osovini
vozila. U njegovom nastavku, prema prednjoj
strani vozila, nalazili su se volan, menjačka kutija i
diferencijal."

Tako upakirano da ni ne skužiš, i ja sam zamalo propustio tu rečenicu...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 2/5/2013, 16:44

Koji sre vi pacijeniti svaka vam pizdarija škodi zato vas se pola ni oženilo nije,ja sam novinske modele koji mi nešto znaće kupovao prije par godina uglavnom iz poljske edicije i većinom ih nisam ni otvarao pa samim tim nemam problema sa okretanjem guma i ostalih sitnica.Zadovoljan sam što sa vremena na vrijeme bacim oko na nih i to mi je dosta.E savjet za neoženjene budete li gjedali u detalje i nećete se nikad oženiti...pa će vam kolekcije naslijediti neki tamo...
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 2/5/2013, 17:40

done je napisao/la:Koji sre vi pacijeniti svaka vam pizdarija škodi zato vas se pola ni oženilo nije,ja sam novinske modele koji mi nešto znaće kupovao prije par godina uglavnom iz poljske edicije i većinom ih nisam ni otvarao pa samim tim nemam problema sa okretanjem guma i ostalih sitnica.Zadovoljan sam što sa vremena na vrijeme bacim oko na nih i to mi je dosta.E savjet za neoženjene budete li gjedali u detalje i nećete se nikad oženiti...pa će vam kolekcije naslijediti neki tamo...

Vi ste se i oženili takvima jer niste pazili na važne detalje!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 40. 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.