DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

+14
Siniweb
. . .
karet
02 series
Rista
red head
Učitelj
72
Pero
nebeski
dmj
sime-x
done
Nedo
18 posters

Stranica 18 / 43. Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 30 ... 43  Next

Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by . . . 16/4/2014, 23:25

@ dmj

A sta fali peglici? I ona se dala naci na ulicama i to ne u bas malom broju. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 16/4/2014, 23:28

. . . je napisao/la:@ dmj

A sta fali peglici? I ona se dala naci na ulicama i to ne u bas malom broju. . .

Pa, Peglica je već izašla u našim "Legendarnim"  Smile 
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Gost 16/4/2014, 23:34

Rista je napisao/la:Verovatnije je da si na ovim prostorima video Dabl-Keb, u suštini je to osvežena varijanta 1309.

Ovaj double-cab što će sad izaći u Srbiji nisam nikada vidio, znam da sam viđao Pick-Up varijantu.
Kao što je dmj već više puta napisao, nije do njega, nego do baze DeA koja odlučuje što će izaći što neće. Jedno su želje, a drugo je što se može ostvariti. Osobno tu Daciu sigurno neću kupiti jer sam više sporadičan kupac te kolekcije, kupujem samo ono što mi se sviđa, a i namjena tim modelima će biti da razbiju monotoniju u hodniku u vikendici.




Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Rista 16/4/2014, 23:49

. . . je napisao/la:@ dmj

A sta fali peglici? I ona se dala naci na ulicama i to ne u bas malom broju. . .
To je bis varijanta (treća vrata, vodeno hlađenje, uvodnici ispod vetrobrana, točkovi od 13"...) i mislim da je bila relativno retka kod nas. Video sam ih svega nekoliko na putu.

[You must be registered and logged in to see this link.]

mali plavi je napisao/la:

Ovaj double-cab što će sad izaći u Srbiji nisam nikada vidio, znam da sam viđao Pick-Up varijantu.
Kao što je dmj već više puta napisao, nije do njega, nego do baze DeA koja odlučuje što će izaći što neće. Jedno su želje, a drugo je što se može ostvariti. Osobno tu Daciu sigurno neću kupiti jer sam više sporadičan kupac te kolekcije, kupujem samo ono što mi se sviđa, a i namjena tim modelima će biti da razbiju monotoniju u hodniku u vikendici.
Naravno, bitno je da kolekcija ide dalje. Nesavršenosti postoje, ali sama prilika da uživo pogledam i kupim model na kiosku sve to sa lakoćom nadoknađuje.
Rista
Rista
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.09.2013
Dob : 39

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Pero 17/4/2014, 00:05

Poljaci su izdali pet različitih peglica.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by . . . 17/4/2014, 00:13

Kod nas u NS BIS nije bila retkost, ili bar kod mene u kraju nije. Za ostatak necu da tvrdim ali kod mene se poprilicno secam da ih je bilo. . . A i da budem iskren ja bih je rado uparkirao kao BIS jer prvu varijantu vec imam Smile

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Gost 17/4/2014, 00:46

Pero je napisao/la:Poljaci su izdali pet različitih peglica.

Točno:

1. 126 P
[You must be registered and logged in to see this image.]

2. 126P Bis
[You must be registered and logged in to see this image.]

3. 126P Cabrio
[You must be registered and logged in to see this image.]

4. 126P FL
[You must be registered and logged in to see this image.]

5. 126P Bombel
[You must be registered and logged in to see this image.]


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by . . . 17/4/2014, 00:59

Sve sam ih manje-vise vidjao samo tu sa kukom nisam skontao sve do sad. . .
A sto se tice cabria i BIS-a mislim da je to jos neko radio jer sam siguran da sam ih vidjao i u drugim bojama. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by 02 series 17/4/2014, 06:08

..izasla je i peglica sa prikolicom  Surprised 
02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by dmj 17/4/2014, 08:21

done je napisao/la:Dobro Dino zar renault 4 nije bio u nas i u istočnoj europi poprilično čest auto?Ja ih imam masu ali ne vjerujem da bi imao slabu prodaju kad bi izašao ,pa mi je pomalo čudno da ga nema u legendarnima!?

Ovo govno od R4 koje je izašlo u Rumunjskoj na kraju ćemo vjerojatno morati objaviti takvo kakvo je, s detaljima serije GTL, branicima i maskom serije TL i oznakom L.

Na ove obje liste nema modela koji su već potvrđeni za seriju.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by dmj 17/4/2014, 08:23

Rista je napisao/la:Uh, 1309... ne sećam se da sam je video uživo van sajma. Postojao je neki konzorcijum firmi, valjda iz Vojvodine, koje su uvozile te egzotike poput Luaza, Zaz Slavute i Dačija sa pogonom pozadi. Mislim da je samo Eps kupio neke 1304 i to je to.

Ako je morala Dačija možda je bolje bilo uzeti 1300 Kombi, al' dobro sad.

U životu nisam vidio 1300 kombi kod nas, a 1309 je bilo. No i opet napominjem, ja sam uključen u proces biranja modela za Hrvatsku i BiH, o srpskom izdanju nemam pojma i vidim da se već pojavljuju neki modeli poput Pobede koji kod nas nisu u planu.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by dmj 17/4/2014, 08:27

mali plavi je napisao/la:

Ovu Daciu 1309 sam sad prvi puta uopće vidio, toliko o legendarnosti tog auta (makar, kod Rumunja je pod legendarnima izašao i Daewoo Tico...)
S aspekta onih koji nisu kolekcionari, mislim da bi se prije prodavali svi "zapadni" auti koji su u Poljskoj izašli, nego neki auti kojih kod nas zamalo pa nije ni bilo...



Točno. Hrvatska i BiH su, po riječima ljudi iz DeAgostinija, jedina istočna tržišta na kojima se najbolje ne prodaju modeli istočnih, nego oni njemačkih vozila. Svatko preferira svoje okupatore. No to koliko se što prodaje baš i nema velikog utjecaja na to što možemo objaviti, premda već dovodi do određenog zaokreta serije u odnosu na njihov prvobitni plan.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by dmj 17/4/2014, 08:30

. . . je napisao/la:@ dmj

A sta fali peglici? I ona se dala naci na ulicama i to ne u bas malom broju. . .

Obični 126p je objavljen, 126 BIS je niskog prioriteta, ako mi ga ponude, uzimam, ali nije da ću ih baš potezati za rukav da nam ga uvrste u seriju.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 17/4/2014, 08:35

dmj je napisao/la:
mali plavi je napisao/la:

Ovu Daciu 1309 sam sad prvi puta uopće vidio, toliko o legendarnosti tog auta (makar, kod Rumunja je pod legendarnima izašao i Daewoo Tico...)
S aspekta onih koji nisu kolekcionari, mislim da bi se prije prodavali svi "zapadni" auti koji su u Poljskoj izašli, nego neki auti kojih kod nas zamalo pa nije ni bilo...



Točno. Hrvatska i BiH su, po riječima ljudi iz DeAgostinija, jedina istočna tržišta na kojima se najbolje ne prodaju modeli istočnih, nego oni njemačkih vozila. Svatko preferira svoje okupatore.

A čuj, zna se 'ko je ovdje MittelEuropa, jel'?  kava 
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 17/4/2014, 08:37

Ja se modela 126 Bis sjećam samo iz Avtomagazina, kad su ga predstavljali i nešto kasnije sam vidio par modela na ulici. Peglager je već u to doba kod nas bio prevaziđen, odnosno pored živog Yugo Korala malo 'ko se bavio Peglicom.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by charlie 17/4/2014, 08:42

dmj je napisao/la:

Ovo govno od R4 koje je izašlo u Rumunjskoj na kraju ćemo vjerojatno morati objaviti takvo kakvo je, s detaljima serije GTL, branicima i maskom serije TL i oznakom L.

Na ove obje liste nema modela koji su već potvrđeni za seriju.

Ovo je zaista mješavina da popi...z, ali boje ovakva nego nikakva. Bar je Četvorki bilo kod nas k'o lišča i trave.
charlie
charlie
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 16.02.2014
Dob : 72

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 17/4/2014, 08:44

seisenberg je napisao/la:
dmj je napisao/la:

Ovo govno od R4 koje je izašlo u Rumunjskoj na kraju ćemo vjerojatno morati objaviti takvo kakvo je, s detaljima serije GTL, branicima i maskom serije TL i oznakom L.

Na ove obje liste nema modela koji su već potvrđeni za seriju.

Ovo je zaista mješavina da popi...z, ali boje ovakva nego nikakva. Bar je Četvorki bilo kod nas k'o lišča i trave.

Kad bilmezi rade neki posao...
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by done 17/4/2014, 08:45

dmj je napisao/la:

Ovo govno od R4 koje je izašlo u Rumunjskoj na kraju ćemo vjerojatno morati objaviti takvo kakvo je, s detaljima serije GTL, branicima i maskom serije TL i oznakom L.

Na ove obje liste nema modela koji su već potvrđeni za seriju.
Ovo je definitivno GTL lonac mu je pozadi,TL i L su imali auspuh sa lijeve strane ispred stražnjeg ljevog kola,jedino je crna maska od TL,a i tl nisu imali desni retrovizor osim u kučnoj izvedbi,kao ni ove plastične lajsne sa strane popularno zvane ciciban.
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 55
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by dmj 17/4/2014, 08:47

done je napisao/la:
Ovo je definitivno GTL lonac mu je pozadi,TL i L su imali auspuh sa lijeve strane ispred stražnjeg ljevog kola,jedino  je crna maska od TL,a i tl nisu imali desni retrovizor osim u kučnoj izvedbi,kao ni ove plastične lajsne sa strane popularno zvane ciciban.

Pogledaj bolje Rumunja, branici su isto kromirani od TL-a. A oznake na modelu su 4L. Frankenštajn.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by dmj 17/4/2014, 08:50

nebeski je napisao/la:

Kad bilmezi rade neki posao...

Znaš da sam zbog te rumunjske četvorke zamalo napustio projekt Legendarnih...

Hajde, bar su je na kraju izdali u crvenoj, a ne u onoj TL metalik zelenoj (postojala je i na GTL-u, ali prilično sam uvjeren, ne i na našem tržištu), tako da se manje ističe ta bastardna narav.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by dmj 17/4/2014, 08:59

A ovo s tim da nije bilo Dacije 1309 u Srbiji, pa je se ne sjećaju u Zagrebu, dok je recimo na Visu normalna, pa da je 126 BIS čest u NS, skoro nepoznat u Mostaru, dok ih u ZG još ima po cestama... Samo me podsjeća kako je šarolika po voznom parku ex-YU. Ne samo što svi u zadnjih frtalj stoljeća imamo posve različite puteve uvoza i tipove modela, nego je tako bilo i dok smo u istoj državi bili. Republički, pa i regionalno, vozni se park uvelike razlikovao.

Baš sam prije nekih skoro 10 godina napravio jednu turneju obilaska poslovnih partnera Zagreb - Beograd - Skopje - Tirana - Podgorica - Mostar - Sarajevo - Banja Luka - Zagreb i fascinirao se kako je različit u svakom od tih gradova vozni park, kako po pitanju novih tako i starih automobila.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 17/4/2014, 09:02

dmj je napisao/la:A ovo s tim da nije bilo Dacije 1309 u Srbiji, pa je se ne sjećaju u Zagrebu, dok je recimo na Visu normalna, pa da je 126 BIS čest u NS, skoro nepoznat u Mostaru, dok ih u ZG još ima po cestama... Samo me podsjeća kako je šarolika po voznom parku ex-YU. Ne samo što svi u zadnjih frtalj stoljeća imamo posve različite puteve uvoza i tipove modela, nego je tako bilo i dok smo u istoj državi bili. Republički, pa i regionalno, vozni se park uvelike razlikovao.

Baš sam prije nekih skoro 10 godina napravio jednu turneju obilaska poslovnih partnera Zagreb - Beograd - Skopje - Tirana - Podgorica - Mostar - Sarajevo - Banja Luka - Zagreb i fascinirao se kako je različit u svakom od tih gradova vozni park, kako po pitanju novih tako i starih automobila.

Da, da..istina, donekle zbog tehničkih razloga, ali ipak tu ima i s godinama razvijenog masovnog i društveno prihvatljivog ukusa i stečenih afiniteta specifičnih za svaki kraj, što je čak materijal za ekonomsko - sociološko - demografsko istraživanje s jakim povijsnim backgroundom.

Ja sam u životu na ulicama Mostara vidio jednog jedinog Zaporošca, i par Volgi, ali je zato VW-a, Fordova, Opela i Mercedesa bilo kakvih hoćeš.

Čak je bilo više Rovera 3500 Vitesse nego Zaporožeca!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by sime-x 17/4/2014, 09:09

Dino, vidim da kod rumunja izlazi i Daewoo Nexia. Kolika je mogučnost da dođe i kod nas?
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 17/4/2014, 09:36

sime-x je napisao/la:Dino, vidim da kod rumunja izlazi i Daewoo Nexia. Kolika je mogučnost da dođe i kod nas?

I to je kultni automobil. Nešto k'o Proton.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 17/4/2014, 09:44

Što se mene tiče, samo Mediterana s nekakvim posebnim nestrpljenjem čekam u ovoj seriji, najviše zbog one dvije pičke koje su od Uče dobile po primjerak.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 18 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 18 / 43. Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 30 ... 43  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.