DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

+12
Siniweb
72
sime-x
Keza
cordoba
02 series
done
Nedo
Učitelj
Pero
dmj
nebeski
16 posters

Stranica 12 / 40. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Next

Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by 02 series 19/7/2013, 22:06

dmj je napisao/la:[You must be registered and logged in to see this image.]


Ovo mi je promaklo Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 1713890440 
Sudeci po ovoj slici, ja ne samo da sam zadovoljan, nego prezadovoljan. Hvala Dini u njegovim naporima, da ucini ovu kolekciju sto interesantnijom. kapa 
02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 20/7/2013, 09:56

02 series je napisao/la:


Ovo mi je promaklo Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 1713890440 
Sudeci po ovoj slici,  ja ne samo da sam zadovoljan, nego prezadovoljan. Hvala Dini u njegovim naporima, da ucini ovu kolekciju sto interesantnijom. kapa 

To se kaže "Bravo, Dino, lafčino!"

A tek neki dan sam vidio da se Lafčina i meni zahvalio u impressumu brošure.

:ponosan:
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 20/7/2013, 10:54

Je je vidim i ja da ti se zahvalio piše masnije otisnutim slovima"nije za djecu mlađu od 14 godina" haha haha haha 
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 23/7/2013, 15:34

Sa lijeve i desne strane modela piše Zastava a na stražnjem djelu piše Fiat (??)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 23/7/2013, 16:37

Da. Točno kako je bilo na pravom automobilu.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 23/7/2013, 16:42

I bolje da je Very Happy 
Nisam ga htjeo otpakirati dok ne dobijem odgovor... jbg,nisam znao.
Malo prije sam pročitao literaturu pa su stvari puno jasnije.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Učitelj 23/7/2013, 17:07

Abarth je napisao/la:Sa lijeve i desne strane modela piše Zastava a na stražnjem djelu piše Fiat (??)

Sumnjaš u Dinu i njegove saradnike? cccccc....Very Happy 
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 23/7/2013, 18:07

Dino, jeste stupili u kontakt sa vlasnik naseg primerka?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 23/7/2013, 20:04

@Učitelj:
-Ne,ni najmanje,Dino odlično odrađuje svoj dio posla Very Happy
Jedino sumnjam u aljkave kineze... Na svakom modelu su vidljive sitne nepravilnosti pa tako i na ovome (npr. krivo montirana stražnja svjetla i krivo naljepljena stražnja tablica).

No,to je zaista zanemarivo.
Model je prekrasan,odlično mu stoji ova tamno crvena boja na kojoj se jako lijepo ističu "kromirani" dijelovi kao i kotači sa bijelim felgicama.

Na prigodnoj slikici,zajedno sa Norev-Fiat 1900A i Brumm-Fiat 1400B
[You must be registered and logged in to see this link.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 23/7/2013, 23:44

JeepMKD je napisao/la:Dino, jeste stupili u kontakt sa vlasnik naseg primerka?

Ne, na kraju mi nije bilo toliko bitno, ali i dalje bih volio saznati je li riječ o Fiatu ili o Zastavi.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 23/7/2013, 23:49

nebeski je napisao/la:

To se kaže "Bravo, Dino, lafčino!"

A tek neki dan sam vidio da se Lafčina i meni zahvalio u impressumu brošure.

:ponosan:

Pa bolje da ti zahvalim nego da ti platim... Very Happy

Hvala na pomoći, znaš da ću te priupitati i za neke od budućih modela...

Iskristalizirala mi se sad već ekipa suradnika, a posebno moram pohvaliti Igora (ds-a), koji mi uistinu iznimno mnogo pomaže, ima sjajno oko za detalje i budući modeli na kojima možemo intervenirati zahvaljujući njemu će biti neusporedivo precizniji no što bi bili da samo ja dajem smjernice za modifikacije!
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 23/7/2013, 23:59

Iznimno me vesele pozitivne kritike ovog modela, s obzirom na uložen trud - premda se u ovom slučaju 95% tog truda zapravo odnosilo na pripremu brošure, od istraživanja povijesti do traumatičnih pokušaja pronalaženja primjerka za slikanje. Dok smo oko samog modela imali mnogo manje zezanja, jer je osnova dobra, a samo smo detalje morali modificirati.

I meni se jako sviđa odabrana boja, premda nemam slika u boji i ne znam je li povijesno točna i je li bila u Zastavinoj ponudi. Fiat je u to doba već sve modele nudio dvobojne, no na 2/3 slika s naših prometnica Zastave su jednobojne, pa je i to jedan od razloga zašto smo se odlučili za to rješenje.

No najljepša mi je vijest oko svog ovog truda da se otvara mogućnost spašavanja i profesionalne restauracije jedine Zastave 1400 BJ koju sam osobno imao prilike vidjeti, a koja u okolici Zagreba stoji rastavljena, no kompletna i zaštićena. U nedjelju sam pričao oko toga s dečkom od 20 godina koji već ima dvije profesionalne restauracije iza sebe i koji se jako zagrijao za taj projekt, premda nikada nije vidio taj automobil uživo. Morao sam se zadovoljno nasmiješiti kad mi je rekao kako ga to jako zanima, ako je uistinu Zastava, mada mu Fiat ne bi uopće bio interesantan... potpuno okretanje mnogogodišnje priče i općeg načina percepcije na ovim prostorima... Smile
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 24/7/2013, 09:04

dmj je napisao/la: Morao sam se zadovoljno nasmiješiti kad mi je rekao kako ga to jako zanima, ako je uistinu Zastava, mada mu Fiat ne bi uopće bio interesantan... potpuno okretanje mnogogodišnje priče i općeg načina percepcije na ovim prostorima... Smile

Aleluja! aplauz 
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 24/7/2013, 23:03

Kod mene se ova zastava nije ni pojavila ako sutra ne stigne moram gibat u Split i iskat ga po trafikama Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 4250742589 Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 4186136012 
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Nedo 24/7/2013, 23:07

done je napisao/la:Kod mene se ova zastava nije ni pojavila ako sutra ne stigne moram gibat u Split i iskat ga po trafikama Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 4250742589 Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 4186136012 

Mogu ti ga ja uzeti. Svakako sam u petak na Visu.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by 72 24/7/2013, 23:27

ja san danas preletija priko Visa,... dostava..... mislin da će srijedom ić Vis ..probat u se ukazat jedom....ak bude tribalo dopeljat iz st -a javi
72
72
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 14.06.2011
Dob : 51
Grad split

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 25/7/2013, 09:34

Javit ću vam se ako ne stigne danas ili sutra hvala obojici.
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 1/8/2013, 10:09

sljedece je izgleda buba, ima li kakva originalna slika!?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 1/8/2013, 10:19

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ista ko u Rumunjskoj, nisu dali da Sarajevku napravimo, bilo ovih na lageru.
Ne znam hoće li pisati Buba ili Kafer na postolju
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 1/8/2013, 10:23

imam gotovo identicnu od cararame!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 1/8/2013, 10:27

I tako ih skidam sa postolja i može svašta da piše.
Mislim da bi ovaj model mogao da plane sa polica sa obzirom na njenu popularnost.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 1/8/2013, 10:30

Ovo je super, na ovoj je prilično pogođen oblik, ona ranija novinska bila je užas.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 1/8/2013, 10:31

Ali, iskreno, dosadili su s ovom crvenom bojom...od deset modela pola je crvenih.

Očito je imaju tonama na lageru.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 1/8/2013, 10:32

spqr je napisao/la:imam gotovo identicnu od cararame!
Sad baš......
Cararama ima otvaranje vrata,kotači se okreću lijevo desno,ima bolje felge.
Ipak je Cararama priča za sebe.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 1/8/2013, 10:34

meni je cararama uvijek bila omiljena zbog kvalitete i cijene!
nisam siguran, ali imam osjecaj da se schuco modeli prave u istoj fabrici!!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 12 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 12 / 40. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.