DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

+12
Siniweb
72
sime-x
Keza
cordoba
02 series
done
Nedo
Učitelj
Pero
dmj
nebeski
16 posters

Stranica 26 / 40. Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Next

Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 16/10/2013, 14:25

E sad..."kolekcionari-strucnjaci" na FB su mi se popeli....znate vec na sta sa cviljenjem oko cene na srpskom trzistu i oko kvaliteta modela. Doduse, posle prilicnog fijaska sa Golfom koji izgleda kao da je sa Usca, danasnji Fica mi je sladak. OK, tu su sve njegove mane i vrline (gume deblje nego sto bi trebalo), ali ima i prednosti u odnosu na Hribara.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Učitelj 16/10/2013, 14:29

DC-10 je napisao/la:E sad..."kolekcionari-strucnjaci" na FB su mi se popeli....znate vec na sta sa cviljenjem oko cene na srpskom trzistu i oko kvaliteta modela. Doduse, posle prilicnog fijaska sa Golfom koji izgleda kao da je sa Usca, danasnji Fica mi je sladak. OK, tu su sve njegove mane i vrline (gume deblje nego sto bi trebalo), ali ima i prednosti u odnosu na Hribara.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sada si me razočarao, Golfa napred podigneš i malo razmakneš točkove i sasvim solidan model
što se Fiće tiče, relativno dobro skinut ali točkovi su mu maltene za Bubu, to su felne 14 ili 15-ce. On je imao 12-ce.
Naružili ga sa tim točkovima za medalju.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Učitelj 16/10/2013, 14:30

čak i Hribarov Fića bi mogao za decimalu imati manji prečnik točkova.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Učitelj 16/10/2013, 14:31

E, da, mogli su mu i kvaku uraditi reljefno a ne ovako srebrna linija.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 16/10/2013, 14:33

Uco, to i kazem. Ja i dalje branim ovu seriju. Meni su modeli sasvim OK. Ficu danas prvi put vidim uzivo, a slike su kruzile jos od "La Route Bleue" serije sa onom zenskom na granicnom prelazu i nekako sam prema njemu bio skeptican, ali ovako uzivo se ne zalim. Golf je fijasko zato sto nijedan nije ispravan...mali problem sa kontrolom kvaliteta proizvoda. Kao da sve kosulje u seriji nemaju jedno dugme. Nije problem zasiti to prokleto dugme, ali ko ce dati punu cenu za kosulju?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Učitelj 16/10/2013, 15:08

To sam ja davno zaključio, da su novinska izdanja 2-3 klasa modela sa sitnim falinkama. Da se ne baci, smislili jeftina novinska izdanja. Ima još takvih izleta po svetu, bez grešaka u detaljima, dobroj tampon štampi, finim detaljima, samo što su i modeli od 15 eura pa na više.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Luxon 16/10/2013, 16:06

Mozda je golf malo nizi napred, ali meni ne smeta nesto i bas mi se svidja Smile
A za kontrolu kvaliteta, ja imam sve do 12 broja iz HR, koji su mi uzimani nasumice (bez proveravanja da li je sve na mestu), i nijedan nije bio ostecen.
Luxon
Luxon
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 05.10.2013
Dob : 28
Grad Beograd

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 16/10/2013, 16:37

Učitelj je napisao/la:čak i Hribarov Fića bi mogao za decimalu imati manji prečnik točkova.
Tako je! DeAgostinijev je s ovim točkovima ispao gutav, a Hribar je isto fulao.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Učitelj 16/10/2013, 17:10

nebeski je napisao/la:Tako je! DeAgostinijev je s ovim točkovima ispao gutav, a Hribar je isto fulao.
Hribarov mi je u principu lep, samo što su mu kabinu "naduvali" pa je zato neprirodno visok, trebala bi biti niša iše od milimetra.
I još jedan nedostatak, što mu je gril na zadnjoj haubi tampon print bez reljefa.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 16/10/2013, 17:19

Učitelj je napisao/la:Hribarov mi je u principu lep, samo što su mu kabinu "naduvali" pa je zato neprirodno visok, trebala bi biti niša iše od milimetra.
I još jedan nedostatak, što mu je gril na zadnjoj haubi tampon print bez reljefa.
Hribarovom fali točnost oblika prednjeg dijela, malo je uži, a duži, sav je nekakav služben Smile

Pa ti reci Fićo bezveze auto, eno Revell u 1/18 ga nije dobro skinuo, zapravo je Solido najbolje skinuo i oblik i točkove (govorim o 1/18), ali standardno usr'o farbom i kvalitetom ostalih dijelova i detalja.

na novisnkom DeA mi se ne sviđa kako su zbog prevelikog prednjeg točka sjebali liniju blatobrana kod branika.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 16/10/2013, 17:26

Učitelj je napisao/la:Hribarov mi je u principu lep, samo što su mu kabinu "naduvali" pa je zato neprirodno visok, trebala bi biti niša iše od milimetra.
I još jedan nedostatak, što mu je gril na zadnjoj haubi tampon print bez reljefa.
Kud ste našli Hribarocog fićeka da secirate.??????????????????
Ebo vas kad je izašao još sam mogao preskakati tarabe kad me ganjao švaričin muž.
Sad se više i ne sjećam zašto i što sam radio kod nje.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by 02 series 16/10/2013, 17:32

Ja sam svom stavio minichampsove kotace od BMW 700.

[You must be registered and logged in to see this link.]
02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 16/10/2013, 17:34

02 series je napisao/la:Ja sam svom stavio minichampsove kotace od BMW 700.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Ovo je već bolje, ali sad mu branici, a posebno prednje banane, malo preveliki izgledaju. A i zadnje vala.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 16/10/2013, 17:37

Pero je napisao/la:Kud ste našli Hribarocog fićeka da secirate.??????????????????
Ebo vas kad je izašao još sam mogao preskakati tarabe kad me ganjao švaričin muž.
Sad se više i ne sjećam zašto i što sam radio kod nje.
Hribarov Fićek mi se, da budem iskren, nikad nije pretjerano sviđao. Fakat nisam slinio na njega. Imao sam ih dosta, sad imam tek policijskog i bijelog. I to sam policijskog kupio na pumpi u Sloveniji, sramota me bila sa sto eura platiti kavu i čips.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 16/10/2013, 17:44

nebeski je napisao/la:Hribarov Fićek mi se, da budem iskren, nikad nije pretjerano sviđao. Fakat nisam slinio na njega. Imao sam ih dosta, sad imam tek policijskog i bijelog. I to sam policijskog kupio na pumpi u Sloveniji, sramota me bila sa sto eura platiti kavu i čips.
Ja imam dva.
Jednog # Cocta# mi je kupila švalerica.
vrag nikad ne spava pa sam ga stavio u kutiju za cipele.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 16/10/2013, 17:45

Pero je napisao/la:Ja imam dva.
Jednog # Cocta# mi je kupila švalerica.
vrag nikad ne spava pa sam ga stavio u kutiju za cipele.
Hahaha, i ja sam imao Cocktu, ali joj otpao zadnji far još u kutiji, nikad ga nisam mogao naći nakon što sam ga otvorio, a far odletio u nepoznatom pravcu.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 16/10/2013, 17:51

U jebote pa i ja imam Coctu, meni to bivsa kupila....Sve ukupno mislim da ih je 10ak, u NS vecina kutija nikad nije ni otvorena a najvise imam onih Cararama kutija tek par komada Hribar.Cilj mi je bio skupiti ih sve ali eto nisam.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 16/10/2013, 18:08

Hribarov fićo je za prave kolekcionare obavezan model.
To je bio koliko znam prvi pokušaj čovjeka sa naših prostora da predstavi YU auto vozila.Slijedeći model je trebao biti Yugo.Jedno vrijeme bio sam u kontaktu sa Jožom Hribarom a onda je naglo prekinuo kontakte tako da neznam što se dogodilo.Kolaju razne priče,ali priče su priče.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 16/10/2013, 18:09

vaskrsije je napisao/la:U jebote pa i ja imam Coctu, meni to bivsa kupila....Sve ukupno mislim da ih je 10ak, u NS vecina kutija nikad nije ni otvorena a najvise imam onih Cararama kutija tek par komada Hribar.Cilj mi je bio skupiti ih sve ali eto nisam.
nisam grizao za njima,ali čuo sam da je Cocta najređa.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 16/10/2013, 18:11

Pero je napisao/la:Hribarov fićo je za prave kolekcionare obavezan model.
Ja ionako nisam pravi kolekcionar. Sasvim slučajno sam tu.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 16/10/2013, 18:21

Ako se dobro secam kostao je 3-4€, sad po oglasima 10 i vise a kod nekih veliku ulogu ima i koje je pakovanje tj da li je Cararamino ili Hribarovo.Ja nikad nisam ni skontao koliko boja i raznih verzija, Ams,policija je izbaceno

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 16/10/2013, 18:22

vaskrsije je napisao/la:Ako se dobro secam kostao je 3-4€, sad po oglasima 10 i vise a kod nekih veliku ulogu ima i koje je pakovanje tj da li je Cararamino ili Hribarovo.Ja nikad nisam ni skontao koliko boja i raznih verzija, Ams,policija je izbaceno
S tim da AMS ima onu fulanu signalnu boju. Izgleda k'o pederski Fićo.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 16/10/2013, 18:25

nebeski je napisao/la:Ja ionako nisam pravi kolekcionar. Sasvim slučajno sam tu.
Znamo mi to.
u tvojo mahali ako nemaš stotinjak kvadrata uređenog prostora sa par tisuća 1:18 i barem preko 10.000 1:43 Normalno 1:6x brojiš uz pomoć programa na PC nisi pravi kolekcionar.
Čak i čistacice birate kod manekenka.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 16/10/2013, 18:27

Pero je napisao/la:Znamo mi to.
u tvojo mahali ako nemaš stotinjak kvadrata uređenog prostora sa par tisuća 1:18 i barem preko 10.000 1:43 Normalno 1:6x brojiš uz pomoć programa na PC nisi pravi kolekcionar.
Čak i čistacice birate kod manekenka.
Ih, sad ga prećera!

Nisam pravi kolekcionar ni u okvirima ovog foruma. Ovdje sve neki ozbiljni ljudi, ja sam više zajebant - amater.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 16/10/2013, 18:33

nebeski je napisao/la:Ih, sad ga prećera!

Nisam pravi kolekcionar ni u okvirima ovog foruma. Ovdje sve neki ozbiljni ljudi, ja sam više zajebant - amater.
Samo ti pričaj ali nisi sigurno prvi zajebant.
tiha voda te odere
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 26 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 26 / 40. Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.