DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

+12
Siniweb
72
sime-x
Keza
cordoba
02 series
done
Nedo
Učitelj
Pero
dmj
nebeski
16 posters

Stranica 9 / 40. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Next

Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 11/6/2013, 21:09

nebeski je napisao/la:

Tako je i Todorić počeo svijevremeno...
Pa je Todorić ostao trgovac a Dida je ipak bankar doduše bivši...
Baš me zanima razlika između ove lade i crvene kakvu imam odavno,
Neki dan gledam razliku između fiata 132 i seata 132 i seat je puno kvalitetnije odrađen čak sam bio i zaboravio da ga imam, događa se i pametnijima od mene!
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 11/6/2013, 21:44

Sviđa mi se Lada Niva,nemam nekih zamjerki,dapače.
Ovog puta mi se čini da je sve na svome mjestu a tu je i detaljno izrađen ovjes.
Jedina zamjerka koju moram iznijeti je ta,da podnica nije pričvrščena vijkom,tako da ne mogu proviriti u unutrašnjost!! Cool

Prigodna slikica:
Lada Niva i "dalji srodnik" Fiat Campagnola
[You must be registered and logged in to see this link.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 11/6/2013, 22:27

Imas vijak na prednjem delu ispod plasticne zastite ,a zadnji deo drzi tablica

[You must be registered and logged in to see this link.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 12/6/2013, 01:08

done je napisao/la:Pa je Todorić ostao trgovac a Dida je ipak bankar doduše bivši...
Baš me zanima razlika između ove lade i crvene kakvu imam odavno,
Neki dan gledam razliku između fiata 132 i seata 132 i seat je puno kvalitetnije odrađen čak sam bio i zaboravio da ga imam, događa se i pametnijima od mene!
Lada made in SSSR i ova DeAgostinijeva ne mogu da se usporede.
Već smo nekoliko puta rekli da je ruska jedna od najbolje napravljenih 1:43.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 14/6/2013, 12:29

Jedno glupo pitanje ali svakako korisno ako tko zna odgovor,odnosi se na modele koji su već bili u prodaji znaći fičo.stojadin i jugo gdje se još mogu nabaviti jer ima dosta ljudi koji kasno pale pa im je sad žao što se nisu namirili dok su bili u prodaji.
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 14/6/2013, 12:47

Preko broja 0800 666 771 ili maila [You must be registered and logged in to see this link.] se naručuju stari brojevi.
Bolje mailom, navodno baš i ne odgovaraju na pozive, žale se ljudi.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 14/6/2013, 20:21

meni nisu nikada odgovorila na mail, kada sam trebao volgu!
srecom nasao sam je kod jednog ulicnog dilera novina!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 16/6/2013, 11:44

Bio kod nas u dućanu.
Jedna Lada i 5 Fiata 132 u polici.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 16/6/2013, 19:43

Pero je napisao/la:
Lada made in SSSR i ova DeAgostinijeva ne mogu da se usporede.
Već smo nekoliko puta rekli da je ruska jedna od najbolje napravljenih 1:43.

Zavisi kako gledaš. Slažem se da se teško uspoređuju jer je pristup drukčiji, vrijeme izrade drukčije, ali u skladu s onim što zahtijeva moderan 1/43 model - bolja je DeAgostinijeva!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 25/6/2013, 09:00

Jedna stvar koju do sada zamjeram kolekciji je nekonzistetnost nekih stvari, koje bi u svakoj seriji trebale biti zajednička nit.

Natpisi, odnosno registracije su bile najlakše za srediti - i to nije sređeno. Postolja su različitih veličina, slova s imenom modela također..ništa što bi moglo biti nije unificirano.

Za sada mi se čitava serija zapravo doima kao kakav skup bastarda, divljih konja koje se nekako uspjelo ukrotiti, ali još uvijek nisu spremni biti skupa i svaki vuče na svoju stranu. Zapravo, knjižice su mi triput bolje od samih modela!

Jedva čekam da stvari krenu bolje od desetog broja.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 25/6/2013, 10:15

Glavno da je krenulo.Svi smo svijesni da su ovi modeli već izašli na tržištima Poljske,Rusije.....i sad da Grci moraju da shvate da i mi možemo biti tržište.Malo smo zaboravili da je stala prodaja u Srbiji.I ako sam očekivao da će tamo bolje ići jer su oni uglavnom na 1:43.
Možda im fali neki njihov DMJ.
Po meni je i ovo preko svih mojih očekivanja.
Pola Zg je na produženom vikendu a ja sam jučer uzeo zadnja četri komada u dućanu.Sad još nisam siguran dal se povećala potražnja ili manje naručuju.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Učitelj 25/6/2013, 11:05

Uopšte mi nije jasno, ni kako ni zašto ovde nema De Agostinijevih modela. Par puta sam pokušao dobiti informaciju ali mrka kapa. Kao da se radi o državnoj tajni. Ima Amercom-ovih modela, taxija i policije ali su sramotno loši.
Izuzetno nekvalitetni modeli, izrada im je očajna, rudimentarna a na kutijama piše kolekcionarski primerak, nije za mlađe od 14 god, smešno. Do sada sam uzeo tri, zbog točkova, zlu netrebalo.
Mislim da ovde fali bar 3 Dmj-a i Nebeskog 3 kom.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 25/6/2013, 18:43

Hehe..

Kupio sam Golfa.

Da budem iskren, zaboravimo li šiber, auto je dobro izvučen.

Iznenađujuće dobro. Još da se zacrne ratkapice i to je to.

Malo je legao prema naprijed, očito je naknadno ugrađen dizelski motor Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 25/6/2013, 19:54

Golf mi se jako sviđa... A tek boja slini.
Detaljnim se pogledom izbliza vidi ponešto aljkavosti oko izrade ali opet,čini mi se da je Golf najbolje napravljeni model u seriji,barem do sada.
Kontrast žute boje karoserije,te crne boje interijera i lajsnica po bokovima,daje jako lijepu sliku u očima a zbog crne boje oko stakala,autić izgleda daleko potpunije u odnosu na neke prethodnike iz serije.

Prigodna slikica:
-Sa ostalim Golfovima iz moje kolekcije
[You must be registered and logged in to see this link.]

Nego,čija je to registracija na Golfu?? Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 2439353471

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 25/6/2013, 21:11

Abarth je napisao/la:Golf mi se jako sviđa... A tek boja slini.
Detaljnim se pogledom izbliza vidi ponešto aljkavosti oko izrade ali opet,čini mi se da je Golf najbolje napravljeni model u seriji,barem do sada.
Kontrast žute boje karoserije,te crne boje interijera i lajsnica po bokovima,daje jako lijepu sliku u očima a zbog crne boje oko stakala,autić izgleda daleko potpunije u odnosu na neke prethodnike iz serije.

Prigodna slikica:
-Sa ostalim Golfovima iz moje kolekcije
[You must be registered and logged in to see this link.]

Nego,čija je to registracija na Golfu?? Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 2439353471

Priština!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 26/6/2013, 11:01

Ja sam odustao od daljnjeg skupljanja ove edicije... nije mi to to...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by cordoba 26/6/2013, 11:10

nebeski je napisao/la:

Priština!

Sad mi je jasan taj siber na krovu.
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by cordoba 27/6/2013, 09:35

Zanima me jedna stvar, kakva su zadnja svetla na Golfu, ona veca kao kod JGL ili ona manja?
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 27/6/2013, 09:37

cordoba je napisao/la:Zanima me jedna stvar, kakva su zadnja svetla na Golfu, ona veca kao kod JGL ili ona manja?
Velikaaaaa
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by cordoba 27/6/2013, 09:47

Pero je napisao/la:
Velikaaaaa

Hvala deda, imas dve baklave od mene.
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 27/6/2013, 09:49

cordoba je napisao/la:

Sad mi je jasan taj siber na krovu.

Zbog siptara da iskoce kroz krov i pucaju a?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by cordoba 27/6/2013, 10:09

vaskrsije je napisao/la:

Zbog siptara da iskoce kroz krov i pucaju a?

Ma zezam se, ali za njih Golf je zakon i obozavaju razne kerifeke po njima kao sto je i suncani krov. Inace nije to Pristinska tablica, ona je bila PR, a ova PS stvarno neznam cija je.
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by cordoba 27/6/2013, 10:12

Gledao sam na netu, ali takva tablica nije postojala.
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 27/6/2013, 10:51

Svjetla su ti predimenzionirana i skroz crvena nema ni rikverca ni žmigavca,štitnici na stražnjim blatobranima su usto preveliki,natpis tas isto a i ne vidi se šta piše farovi ko škiljo izagvozda gledaju,predni kraj izgleda ko da je neko otkinuo dvije spirale na federu,prednja šajba je naljepljena aljkavo a lajsna na rubu je dana nacrtati nekom notornom kineskom pijancu,a izadnji brisač je malo oveći.Pa sad ako se več išlo na yu model koliko se ja sječam nije bilo šibera fali desni retrovizor i saturnusove maglenke ispod branika sve u svemu simpatičan model na jedno nezaboravno vrijeme ali uz oprez ne gledati izbliza i sa puno realnosti.
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 27/6/2013, 11:21

Zapravo nisam posve ziher da je TAS serijski davao i taj zadnji brisač, ali opcija je sigurno bio...

A za tablicu ne znam ni ja zašto je, inzistirali smo da bude isto naziv modela, Grci rekli ne može, zašto, nije mi jasno...

Ne mislim da će se s pojavom potpuno od početaka razvijenih modela išta mijenjati oko postolja i sličnih detalja, i dalje ih dio dolazi iz rumunjskih i poljskih serija, pa se lopatom nabaca 'vamo. Moram priznati da sam vrlo sumnjičav oko nekih stvari, koliko je problema bilo s izradom Lade Nive hvata me paranoja da nam šalju ostatke s drugih tržišta, koji ondje nisu prošli, jer je škvadra probrala modele bez grešaka... Nadam se da sam u krivu.

A za Srbiju, u svoj korespodenciji se spominje da će modeli koje pripremamo ići i u Srbiji, ali nitko iz DeA ne odaje informaciju kada.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 9 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 9 / 40. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.