DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CMC noviteti

+12
. . .
sime-x
cordoba
done
b12cky
Luckyboy
Keza
Učitelj
Nedo
dmj
Pero
nebeski
16 posters

Stranica 18 / 21. Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next

Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by Učitelj 7/10/2015, 13:51

nebeski je napisao/la:A evo, već se o ovome povela kvalitetna rasprava na starom dobrom Scale18 forumu

[You must be registered and logged in to see this link.]

Dosta toga omašeno, veličina i položaj fara, otvor blatobrana prednjek točka i nos sa otvorima, nije za pohvalu, osim cene, cena mu je dooobraa.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by nebeski 7/10/2015, 14:03

Učitelj je napisao/la:
nebeski je napisao/la:A evo, već se o ovome povela kvalitetna rasprava na starom dobrom Scale18 forumu

[You must be registered and logged in to see this link.]

Dosta toga omašeno, veličina i položaj fara, otvor blatobrana prednjek točka i nos sa otvorima, nije za pohvalu, osim cene, cena mu je dooobraa.

Kyosho je izdominirao što se vizualnog nastupa tiče, a da na govorim da je i u ostalim segmentima Kyosho na visini zadatka.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by Keza 7/10/2015, 14:16

nebeski je napisao/la:Evo ga i crveni..

[You must be registered and logged in to see this image.]

I usporedba s Kyoshom..CMC je legao unatrag, istina. Ali je bolje reći da se odignuo naprijed.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Bas sam to htio reci, al juce bas besto nisam bio horan da pisem (uz)Ljevankom Šakić. Takodje mi je zaadnji vlatobran kod cmca prenaglasen, a i korac ko davise ide unutra
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by dmj 7/10/2015, 14:16

Baš sam jutros ovo vidio i ostali mi visiti upitnici nad glavom, s obzirom na licence... Iskreno, kakav god bio, to je 250 GTO i prodat će ga više nego da su napravili '64 ili 275 GTB. Da i ne spominjem kako je bar 80% kupaca CMC modela, uključujući tu bar 95% serijskih kupaca CMC modela, patilo zbog toga što dosad nisu uradili ovaj model, nego su se morali zadovoljiti s nekom tamo šrot firmom poput Kyosha. To je kao recimo, u 1/1, Audi R8 spram Ferrarija, koji već da je sada, 488 valjda. Može R8 biti ne znam kako dobar, pa i dinamički superiorniji, brži, kvalitetnije skopljen, ali nije Ferrari i nitko od kupaca novih Ferrarija neće ga uzeti.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by nebeski 7/10/2015, 15:30

dmj je napisao/la:Baš sam jutros ovo vidio i ostali mi visiti upitnici nad glavom, s obzirom na licence... Iskreno, kakav god bio, to je 250 GTO i prodat će ga više nego da su napravili '64 ili 275 GTB. Da i ne spominjem kako je bar 80% kupaca CMC modela, uključujući tu bar 95% serijskih kupaca CMC modela, patilo zbog toga što dosad nisu uradili ovaj model, nego su se morali zadovoljiti s nekom tamo šrot firmom poput Kyosha. To je kao recimo, u 1/1, Audi R8 spram Ferrarija, koji već da je sada, 488 valjda. Može R8 biti ne znam kako dobar, pa i dinamički superiorniji, brži, kvalitetnije skopljen, ali nije Ferrari i nitko od kupaca novih Ferrarija neće ga uzeti.

Don't believe the hype. Kyo ima sasvim solidnu reputaciju. Dovoljnu da cak i najveci snobovi dodju u dilemu. Ne sumnjam da će i ovaj imati kupce, ali slično bi moglo biti Autoartovim i CMC Atlanticima, gdje AA uopce nema tu "donju" poziciju.

A što se tice licence, nju mogu ostvariti i posredno, baš kao što je Kyosho nekoć nakon što je izgubio licencu u korist Matella postigao dogovor baš s Matellom o daljoj izradi odredjenih modela Ferrarija. Sad je moguće da su preko Bburaga to regulirali, odnosno tko vec pod tim brendom zastupa interese Ferrarija na diecast i resin tržištu. Ugovori o licenciranju jesu kruti, ali postoji više od jedne verzije.

Nekako mi je nepojmljivo da rade bez licence. To je na Zapadu samoubojstvo.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by nebeski 7/10/2015, 15:48

Ono što bi moglo privući kupce je nekoliko opcija koje Kyosho nema, a CMC navodi (što bi značilo da se ooet ne zna koji auto je bio predložak)... ona tri otvora na nosu ce imati mogućnost otvaranja i zatvaranja, a i prozori će se moći otvarati.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by . . . 7/10/2015, 17:59

Na jos jednom forumu se ravila diskusija o GTO, jos pre nego na svm drugim. Doduse nije neka, da ne kazem nikakva ali ima par zanimljivih momenata. . .
Tipa slike pojedinih delova auta (unutrasnjost, komandna tabla, motor, tockovi. . .), a i objasnjenje oko licence.

[You must be registered and logged in to see this link.]

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by nebeski 7/10/2015, 18:31

. . . je napisao/la:Na jos jednom forumu se ravila diskusija o GTO, jos pre nego na svm drugim. Doduse nije neka, da ne kazem nikakva ali ima par zanimljivih momenata. . .
Tipa slike pojedinih delova auta (unutrasnjost, komandna tabla, motor, tockovi. . .), a i objasnjenje oko licence.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Objašnjenje je da automobili stariji od 25 godina ne trebaju licencu? jako smiješno jako smiješno jako smiješno

Oh, svit đizus! Genijalno!

Evo još nekih slika:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo naznake da će po interijeru modeli biti različiti:

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by nebeski 7/10/2015, 18:58

Ovi su gori od nas u BiH što se tiče zaobilaženje zakonskih regulativa  Very Happy  Very Happy  Very Happy

"Now we clearly know, CMC upcoming 250GTO no copyright, but it is not illegal. Production and sales of high-precision scale model of this authorization does not require any particular authorization is not required depot. The model for the production of models 25 years ago scale model of precision. Any design for 25 years after the release will automatically be classified as public domain, not copyrighted. (Theoretical basis of the provisions of this law and say anyone who is not out of thin air to create a "designed", but standing on the shoulders of giants, the use of the results of previous knowledge creation, so he or the company can not always have this copyright.)

According to the provisions of the EC and the jurisprudence of the Court (ECJEuropean Court of Justice) as well as Germany, Spain, Italy and other countries of the Court, we know that in order to faithfully restore the true vehicle for the purpose of using the car manufacturers trademark does not constitute trademark owners on the car model The infringement. Specific ECJ jurisprudence can be found in the judgment (Case C-48/05), and the German Federal High Court of January 14, 2010 judgment (I ZR 88/08) January 25, 2007 of.

Therefore, 250GTO model produced by CMC there are no problems in the legal level."

I odmah jedno fenomenalno pitanje nekog lika:

"Well, another question is, if not the copyright fees that cost one-third, why the price did not drop down counter to more expensive than before it? And why CMC previously been emphasized constantly increase because of rising costs of copyright it? Is it not somewhat hypocritical to?"
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by . . . 7/10/2015, 19:36

Pravnik nisam i u pravo se ne razumem. Ono sto ja kontam da se desilo je da je CMC radio na GTO-u vec neko vreme i da su ga spremali verovatno kao iznenadjenje za naredni sajam igracaka u Nemackoj i da su mislili da ce stvari oko licence sa Ferarijem biti samo formalnost. Medjutim to se nije desilo, izgubili su licencu, model su skoro zavrsili i sta onda?! Da ga bace u kantu za smece?! Onda bolje da ga izdaju, pokriju neke troskove a sa Ferarijem ce se vec nekako nagoditi, a mozda su se vec i nagodili nesto. . . Na kraju krajeva, ni Exoto nema licencu pa opet najavljuje svog GTO-a za nekih 1500$ i ne znam ni ja koliko hiljada delova. E da, ogranicen je na 333 primerka. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by nebeski 7/10/2015, 20:23

. . . je napisao/la:Pravnik nisam i u pravo se ne razumem. Ono sto ja kontam da se desilo je da je CMC radio na GTO-u vec neko vreme i da su ga spremali verovatno kao iznenadjenje za naredni sajam igracaka u Nemackoj i da su mislili da ce stvari oko licence sa Ferarijem biti samo formalnost. Medjutim to se nije desilo, izgubili su licencu, model su skoro zavrsili i sta onda?! Da ga bace u kantu za smece?! Onda bolje da ga izdaju, pokriju neke troskove a sa Ferarijem ce se vec nekako nagoditi, a mozda su se vec i nagodili nesto. . . Na kraju krajeva, ni Exoto nema licencu pa opet najavljuje svog GTO-a za nekih 1500$ i ne znam ni ja koliko hiljada delova. E da, ogranicen je na 333 primerka. . .

Taj Exotov se vec godinama najavljuje i nista. CMC ovdje zeli zaobici pravnu legislativu tumaceci svoj postupak ne kao direktno kopiranje Ferrarijeve bastine, nego opceg dobra u smislu da vec postoje varijacije na temu GTOa kroz replike u 1/1. Zanimljiv je dio u kojem kazu da su oni i do sad radili replike poput onih koji izradjuju replike u realnoj velicini, jer im nitko osim Mercedesa nije dao uvid u originalnu dokumentaciju.

Ja ih ne branim, niti se posebno radujem ovom modelu, ovdje bi u narednom periodu moglo biti svega, ocekujem reakciju Ferrarija koji im mozda moze zabraniti uporabu imena i grba, sto je za kolekcionare manje bitno jer ce fotojetkanih amblema vazda biti na Ebayu, ali moze udariti na onaj dio kupaca koji vole markirano. A opet moze biti nista s Ferrarijeve strane jer nisu zaustavili ni neke resinske Ferrarije iz Kine.

Apropo kupaca, Dino je u pravu kada kaze da postoji solidan broj onih koji, recimo, ne idu ispod Exota i CMCa. Ali sam isto dojma da oni cine nedovoljan broj mušterija i da ce ipak ključni biti skupljaci koji vec imaju GTO (a tu su fanovi modela koji su groznicavo odbrojavali cekajuci Kyoshov model) Njihova prvotna odluka, ona o ignoriranju, bi mogla presuditi eventualnom brzom popustu u cijeni za ovaj model.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by Luckyboy 7/10/2015, 20:26

Ako nisu platili harač vlasteli iz Maranela, biće fik, i gotovo - čiča miča i gotova priča....
Mora da se zna ko kosi ko vodu nosi , ko vozi traktor a ko otvara kapiju!!!
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by dmj 8/10/2015, 10:45

Ako im ta priča prođe, to mijenja kompletnu sliku o troškovima započinjanja neke svoje serije modela... pratim pozorno.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by nebeski 8/10/2015, 11:14

dmj je napisao/la:Ako im ta priča prođe, to mijenja kompletnu sliku o troškovima započinjanja neke svoje serije modela... pratim pozorno.

I ja. Ovo bi onda mogli staviti u onu tvoju rubriku "Buducnost hobija je pocela" Very Happy

Koliko sam skužio iz daljeg čitanja - izgleda da je fora u tome da se svaki postojeći GTO (svi osim jednoga) smatra restauriranim primjerkom, odnosno modelom koji nije originalan, nego restauriran. I prema tumačenju CMC-a, ako je u pitanju restauracija oja je rađena mimo originalne tvrtke, onda tvrtka nema pravo izdavati licencu na taj auto. Jesam li dobro skužio?
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by dmj 8/10/2015, 15:48

Da, tako nekako...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by nebeski 8/10/2015, 15:52

Nekako mi se čitavo to pojašnjenje doima jako, jaaako nategnuto.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by Nedo 9/10/2015, 21:33

Cijena Ferrari-a 250 GTO je sitnih 419,95 eura i to u prednarudžbi.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by nebeski 9/10/2015, 21:35

Nedo je napisao/la:Cijena Ferrari-a 250 GTO je sitnih 419,95 eura i to u prednarudžbi.

Ništa je to.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by Nedo 9/10/2015, 21:49

nebeski je napisao/la:
Nedo je napisao/la:Cijena Ferrari-a 250 GTO je sitnih 419,95 eura i to u prednarudžbi.

Ništa je to.

Tuku 'ko neće.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by dmj 10/10/2015, 19:20

Da je odnos cijena kao kod pravih automobila, to bi značilo da se, primjerice, ovi Solidovi R4, Dyane i Golf trebaju prodavati za 1 ili 2 euro centa komad.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by nebeski 14/10/2015, 13:46

Ako mislite da CMC pretjeruje...evo MG Modelsa!

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

250 GTO šasija 3607, prije farbanja nakon restauracije!!!

400 eura, resin, zatvoreni.

Ručno rađen i (očito) ručno farban!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Uvijek mi je bila famozna ova fora s ručno napisanim brojevima i serije modela. Kontam, šta fali napisati na kompjuteru ili otići za te pare filigrancu zlataru da ugravira naziv?

Ali ne, ono fora je da se brojevi napišu ručno da se ima dojam kompletnog ručnog rada. Da netko ne bi štogođ posumnjao. Cool
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by red head 14/10/2015, 14:46

nebeski je napisao/la:Ako mislite da CMC pretjeruje...evo MG Modelsa!

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

250 GTO šasija 3607, prije farbanja nakon restauracije!!!

400 eura, resin, zatvoreni.

Ručno rađen i (očito) ručno farban!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Uvijek mi je bila famozna ova fora s ručno napisanim brojevima i serije modela. Kontam, šta fali napisati na kompjuteru ili otići za te pare filigrancu zlataru da ugravira naziv?

Ali ne, ono fora je da se brojevi napišu ručno da se ima dojam kompletnog ručnog rada. Da netko ne bi štogođ posumnjao. Cool
Jel ovo na fotkama zinkpest ili su ga farbali sa kistom koji ima 5 dlaka? Cool
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by nebeski 14/10/2015, 14:49

Ali pazi foru - aluminum body ali od resina Smile

Da je majstor zbilja kuckao i savijao aluminij oprostio bih mu sve nesavrsenosti.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by Pero 14/10/2015, 15:00

Tko ima para i voli da se k.... sa modelima neka ga kupi.
Što se mene tiče neka karavane prolaze i kerovi laju.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by red head 14/10/2015, 15:04

Za ovu sumu itekako los model, pa sve da ga je i kuckao
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 18 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 18 / 21. Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.