DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CMC noviteti

+12
. . .
sime-x
cordoba
done
b12cky
Luckyboy
Keza
Učitelj
Nedo
dmj
Pero
nebeski
16 posters

Stranica 19 / 21. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Next

Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by Keza 14/10/2015, 15:54

nebeski je napisao/la:Ali pazi foru - aluminum body ali od resina Smile

Da je majstor zbilja kuckao i savijao aluminij oprostio bih mu sve nesavrsenosti.
Grijo ga u indukcijskoj peci pa ga onda vruce kovao Laughing to je bas ono jebacka "filigranstina" Very Happy Nabijem ih na Japanca
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by nebeski 16/10/2015, 17:58

Sad bar znamo na koji Ferrari GTO će se referirati CMC - kao predložak je skeniran GTO sa šasijom broj 3809, inače u vlasništvu Hartmuta Ibinga iz Dizeldorfa!

Hartmut ga je nudio prošle godine na prodaju po cijeni od 64 milijuna dolara! Nije ga prodao.

Inače, taj model ima sve "nedostatke" u odnosu na prvih desetak izrađenih GTO-a, a znamo da je kao i u slučaju Californije i tu svaki manje - više priča za sebe po detaljima i nekim cakama, tako da je jasno zašto nam i CMC izgleda malo šašavo.

Tim više jer je taj auto nekoć izgledao ovako...

[You must be registered and logged in to see this image.]

I ovako...

[You must be registered and logged in to see this image.]

I ovako...

[You must be registered and logged in to see this image.]

I ovako..

[You must be registered and logged in to see this image.]

A sada izgleda ovako:

[You must be registered and logged in to see this image.]


nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by . . . 16/10/2015, 18:02

Ima li jedna bankina i bandera da ju je on promasio? Laughing

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by Učitelj 16/10/2015, 18:14

nebeski je napisao/la:Sad bar znamo na koji Ferrari GTO će se referirati CMC - kao predložak je skeniran GTO sa šasijom broj 3809, inače u vlasništvu Hartmuta Ibinga iz Dizeldorfa!

Hartmut ga je nudio prošle godine na prodaju po cijeni od 64 milijuna dolara! Nije ga prodao.

Inače, taj model ima sve "nedostatke" u odnosu na prvih desetak izrađenih GTO-a, a znamo da je kao i u slučaju Californije i tu svaki manje - više priča za sebe po detaljima i nekim cakama, tako da je jasno zašto nam i CMC izgleda malo šašavo.

Tim više jer je taj auto nekoć izgledao ovako...

[You must be registered and logged in to see this image.]

I ovako...

[You must be registered and logged in to see this image.]

I ovako...

[You must be registered and logged in to see this image.]

I ovako..

[You must be registered and logged in to see this image.]

A sada izgleda ovako:

[You must be registered and logged in to see this image.]



Majka da ga ne prepozna. Smile
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by nebeski 16/10/2015, 18:15

Učitelj je napisao/la:
Majka da ga ne prepozna. Smile

Ali je vidljiv ovaj pačji kljun koji je dobio u odnosu na nekad. Čitavi farovi su mu sad izduženiji.

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by nebeski 16/10/2015, 18:25

"Špico", odnosno prvi Ferari GTO je obično svima predložak...šasija broj 3223

[You must be registered and logged in to see this image.]

Također, 3387, ima isto taj oblik..

[You must be registered and logged in to see this image.]

Isto kao i 3387, otprilike

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by nebeski 16/10/2015, 18:29

A evo zanimljive usporedbe "našeg" 3809 i 3607...vide se ogromna odstupanja.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pa kaže:

3809GT left the factory on July 9th and was sold to Kalman von Czazy, CH, it won 5 races but was rolled twice, there after it was sold to Swiss Pierre Sudan an since 1976 it belongs to a German Ferrari Collector.

I evo mu slike iz tamo nekih godina, a prije rekonstrukcije..upravo divan primjerak.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ali nakon niza plastičnih operacija još od šezdesetih naovamo...auto sad izgleda ovako:

[You must be registered and logged in to see this image.]

A iz povijesti modela doznajemo da je nakon priličnog broja sudara i prevrtanja auto rekonstruiran još daleke 1965. u Velikoj Britaniji - i već tada je dobio pogrešan nos, a 1976 dobio je motor iz drugog auta! Laughing

Evo:

[You must be registered and logged in to see this link.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by Keza 16/10/2015, 19:07

fakat im je licenca suvišna
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by nebeski 16/10/2015, 19:22

Keza je napisao/la:fakat im je licenca suvišna

Da, ali bas citam neke reakcije, gdje ljudi kojima je stalo tvrde da ne moze ovaj primjerak biti predlozak za ostale i da su zapravo sve CMC varijante osim one u crvenoj boji obični dupljak, fantomski auti.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by Keza 16/10/2015, 19:49

nebeski je napisao/la:

Da, ali bas citam neke reakcije, gdje ljudi kojima je stalo tvrde da ne moze ovaj primjerak biti predlozak za ostale i da su zapravo sve CMC varijante osim one u crvenoj boji obični dupljak, fantomski auti.
da, al to ih neće spriječiti da štancaju modele i masno na njima zarađuju kad dijelu kupaca te činjenice neće biti bitne ili jednostavno neki neće ni znati za njih. šupačka je cijena u cijelojj priči jer ipak nema licence
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by nebeski 16/10/2015, 20:00

Keza je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Da, ali bas citam neke reakcije, gdje ljudi kojima je stalo tvrde da ne moze ovaj primjerak biti predlozak za ostale i da su zapravo sve CMC varijante osim one u crvenoj boji obični dupljak, fantomski auti.
da, al to ih neće spriječiti da štancaju modele i masno na njima zarađuju kad dijelu kupaca te činjenice neće biti bitne ili jednostavno neki neće ni znati za njih. šupačka je cijena u cijelojj priči jer ipak nema licence

Mislim da su se mao preračunali, jer oni Ferrari fanovi koje Dino spominje su poprilične picajzle. Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by Keza 16/10/2015, 20:04

nebeski je napisao/la:

Mislim da su se mao preračunali, jer oni Ferrari fanovi koje Dino spominje su poprilične picajzle. Smile
jbg, to znači da za neko vrijeme idu na sniženje, a onda će ih biti i kod nas na forumu Smile
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by nebeski 16/10/2015, 20:19

Keza je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Mislim da su se mao preračunali, jer oni Ferrari fanovi koje Dino spominje su poprilične picajzle. Smile
jbg, to znači da za neko vrijeme idu na sniženje, a onda će ih biti i kod nas na forumu Smile

Iako je moguće da će navaliti ovi kupci poput našeg "..." kojima pravi auto ništa ne znači, niti se baš trude razumjeti koji su ga sve vozili i gdje se utrkivao, ali vole kad ga CMC zadadne i ono do jaja kad ga odradi, sve sa detaljima za svršavanje i divjenje.

E, takvi bi mogli pokvariti ovu računicu sa sniženjima. Ako navale na 250 GTO k'o svinja na masnu krpu Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by Nedo 16/10/2015, 21:50

Keza je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Mislim da su se mao preračunali, jer oni Ferrari fanovi koje Dino spominje su poprilične picajzle. Smile
jbg, to znači da za neko vrijeme idu na sniženje, a onda će ih biti i kod nas na forumu Smile

Mislim da su kolekcionari sa ovih prostora ,silom prilika, malo manje agresivni kada je u pitanju nabavka ovakvih modela. U našim ljudima još uvijek čuće djeca koja su željna igre sa autićima i negdje duboko u nekom dijelu mozga stoji da CMC baš i nisu modeli za igru. To i naravno,količina papirnih listića u novčaniku će ipak sprijećiti mnoge da na police stave CMC pa makar i po sniženoj cijeni.
Kada sam ja u pitanju,meni je CMC-a dosta za narednih par godina. Dati 400 i kusur eura za dva modela i sa njima se poigrati 5 minuta, meni je to previše. Iskreno,toliko bogat( i blentav) nisam.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by nebeski 16/10/2015, 22:16

Nedo je napisao/la:
Keza je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Mislim da su se mao preračunali, jer oni Ferrari fanovi koje Dino spominje su poprilične picajzle. Smile
jbg, to znači da za neko vrijeme idu na sniženje, a onda će ih biti i kod nas na forumu Smile

Mislim da su kolekcionari sa ovih prostora ,silom prilika, malo manje agresivni kada je u pitanju nabavka ovakvih modela. U našim ljudima još uvijek čuće djeca koja su željna igre sa autićima i negdje duboko u nekom dijelu mozga stoji da CMC baš i nisu modeli za igru. To i naravno,količina papirnih listića u novčaniku će ipak sprijećiti mnoge da na police stave CMC pa makar i po sniženoj cijeni.
Kada sam ja u pitanju,meni je CMC-a dosta za narednih par godina. Dati 400 i kusur eura za dva modela i sa njima se poigrati 5 minuta, meni je to previše. Iskreno,toliko bogat( i blentav)  nisam.

Prije nekog vremena sam se našao na jednom od raskrižja, kakvih već ima u hobijima. Nestalo mi je prostora i mozgao sam kako dalje?

Jedna od opcija je bila da rasprodam sve i ostavim samo high-end modele u fokusu interesovanja.

I onda sam služio da je to akcija koja bi mi sterilizirala hobi i uškopila me kao kolekcionara.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by red head 16/10/2015, 22:19

nebeski je napisao/la:

Prije nekog vremena sam se našao na jednom od raskrižja, kakvih već ima u hobijima. Nestalo mi je prostora i mozgao sam kako dalje?

Jedna od opcija je bila da rasprodam sve i ostavim samo high-end modele u fokusu interesovanja.

I onda sam služio da je to akcija koja bi mi sterilizirala hobi i uškopila me kao kolekcionara.
Znaci ostajes gdje jesi Wink
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by Nedo 16/10/2015, 22:23

red head je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Prije nekog vremena sam se našao na jednom od raskrižja, kakvih već ima u hobijima. Nestalo mi je prostora i mozgao sam kako dalje?

Jedna od opcija je bila da rasprodam sve i ostavim samo high-end modele u fokusu interesovanja.

I onda sam služio da je to akcija koja bi mi sterilizirala hobi i uškopila me kao kolekcionara.
Znaci ostajes gdje jesi Wink

Naravno da ostaje. Poslije toliko godina čovjeku je teško da neke stvari u životu mijenja.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by red head 16/10/2015, 22:25

Nedo je napisao/la:

Naravno da ostaje. Poslije toliko godina čovjeku je teško da neke stvari u životu mijenja.
Ma nesta mi precesto duma, a mozda ga zeza i sto ima vise hobija. Mene licno prostor vec zahebava
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by nebeski 16/10/2015, 22:43

red head je napisao/la:
Nedo je napisao/la:

Naravno da ostaje. Poslije toliko godina čovjeku je teško da neke stvari u životu mijenja.
Ma nesta mi precesto duma, a mozda ga zeza i sto ima vise hobija. Mene licno prostor vec zahebava

Sve se moze kad se hoce. I kad ima love.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by Učitelj 17/10/2015, 08:24

nebeski je napisao/la:

Prije nekog vremena sam se našao na jednom od raskrižja, kakvih već ima u hobijima. Nestalo mi je prostora i mozgao sam kako dalje?

Jedna od opcija je bila da rasprodam sve i ostavim samo high-end modele u fokusu interesovanja.

I onda sam služio da je to akcija koja bi mi sterilizirala hobi i uškopila me kao kolekcionara.

Nisi ti patentirao takvo razmišljanje, još pre 30-tak god sam bio u takvoj dilemi. Nikako nisam mogao odlučiti, koji su to koji su za prodaju, svi ostali srcu dragi. Ništa od rasprodaje.
Bilo je nekih koje sam poklonio ili menjao. Biće lepo s vremena na vreme pregledati kutije i nanovo se radovati što ih posedujem, pogotovo u ovim godinama kada se počinje zaboravljati. Very Happy
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by nebeski 17/10/2015, 09:08

Učitelj je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Prije nekog vremena sam se našao na jednom od raskrižja, kakvih već ima u hobijima. Nestalo mi je prostora i mozgao sam kako dalje?

Jedna od opcija je bila da rasprodam sve i ostavim samo high-end modele u fokusu interesovanja.

I onda sam služio da je to akcija koja bi mi sterilizirala hobi i uškopila me kao kolekcionara.

Nisi ti patentirao takvo razmišljanje, još pre 30-tak god sam bio u takvoj dilemi. Nikako nisam mogao odlučiti, koji su to koji su za prodaju, svi ostali srcu dragi. Ništa od rasprodaje.
Bilo je nekih koje sam poklonio ili menjao. Biće lepo s vremena na vreme pregledati kutije i nanovo se radovati što ih posedujem, pogotovo u ovim godinama kada se počinje zaboravljati. Very Happy

Svako ograničavanje te stavlja u nezgodan položaj, kao da ti kažu - e, nemoj ljubiti curu ako je od tih i tih, ili nemoj se družiti s nekim ako nije naš Smile

Posebno ako si ljubitelj manje - više svega na četiri ili više kotača, a ni dva ti nisu mrska Smile

Jedino ako otpočetka imaš naum da skupljaš samo određene merke ili na neki drugi način steriliziraš kolekciju od ostalih utjecaja. Tada je definitivno lakše.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by dmj 17/10/2015, 09:10

Povezanost s Ibingom fino objašnjava zašto je takav. I zašto su 250F i 300S, gdje Ibing ima ponajbolje primjerke u 1:1, ispali dobri.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by nebeski 17/10/2015, 09:47

dmj je napisao/la:Povezanost s Ibingom fino objašnjava zašto je takav. I zašto su 250F i 300S, gdje Ibing ima ponajbolje primjerke u 1:1, ispali dobri.

Pričaj, bokte. Raja voli zanimljive priče. Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by Keza 17/10/2015, 10:45

250f, obozavam to malo korito slini
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by dmj 17/10/2015, 11:47

Ma ne zna se mnogo o tome što sve Ibing ima, barem ja nikad nisam naišao na neki cjeloviti prikaz, ali znam da su Maseratiji najbolji, Fangiov 250F s Nurburgringa 1957., 300S i 450S, ne znam više točno koji, mislim i Birdcage kojim su Moss i Gurney dobili Nurburgring (ali to sam izostavio jer si rekao da ti je minichamps bolji), a što je od Ferrarija kod njega, ne znam točno, no navodno je među najjačim kolekcionarima i njih. S tim da je tu bila veća konkurencija, pa nije pobrao kremu krenuvši ih skupljati na vrijeme, kao s Maserima...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

CMC noviteti - Page 19 Empty Re: CMC noviteti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 19 / 21. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.