DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

+12
Siniweb
72
sime-x
Keza
cordoba
02 series
done
Nedo
Učitelj
Pero
dmj
nebeski
16 posters

Stranica 17 / 40. Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Next

Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Siniweb 24/8/2013, 11:37

Kad smo vec kod rumunja, hoce li izlaziti Oltcit?
Tog se sjecam da sam ga kao klinac vidajo po kvartu.
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 24/8/2013, 11:50

Siniweb je napisao/la:Kad smo vec kod rumunja, hoce li izlaziti Oltcit?
Tog se sjecam da sam ga kao klinac vidajo po kvartu.
Oltcit je odavno izašao.
samo je pitanje da li će i kod nas.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Siniweb 24/8/2013, 12:24

Pero je napisao/la:Oltcit je odavno izašao.
samo je pitanje da li će i kod nas.
Zato i pitam.
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 24/8/2013, 13:05

Vjerojatno će biti oltcit i jedan Aro, ili 10 ili 243. Oba su se mogla nabaviti kod nas osamdesetih, nije točno da je bio samo 10.

Ono što me muči je da je sedamdesetih na Lošinju uredno vožena jedna Dacia prve serije na lokalnim tablicama, tako da je vrlo moguće da ih je neka manja količina uvezena još sedamdesetih.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 24/8/2013, 14:19

dmj je napisao/la:Vjerojatno će biti oltcit i jedan Aro, ili 10 ili 243. Oba su se mogla nabaviti kod nas osamdesetih, nije točno da je bio samo 10.

Ono što me muči je da je sedamdesetih na Lošinju uredno vožena jedna Dacia prve serije na lokalnim tablicama, tako da je vrlo moguće da ih je neka manja količina uvezena još sedamdesetih.
Da, bio je sigurno jedan kontingent ranih sedamdesetih, jer je par Dacija 1300 iz tog doba uredno vozilo po Mostaru.
Kažem, vjerovatno neko raskusurivanje klirinškog duga.

Aro 243 sam znao vidjeti tek u ratu i nakon rata, ali ga se ne sjećam od ranije s ulice.

Pick - upove pamtim tek od vremena neovisne i demokracke Hrvacke. Od kraja devedesetih,
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 24/8/2013, 14:30

dmj je napisao/la:Vjerojatno će biti oltcit i jedan Aro, ili 10 ili 243. Oba su se mogla nabaviti kod nas osamdesetih, nije točno da je bio samo 10.

Ono što me muči je da je sedamdesetih na Lošinju uredno vožena jedna Dacia prve serije na lokalnim tablicama, tako da je vrlo moguće da ih je neka manja količina uvezena još sedamdesetih.
Je 100% sječam se da je na visu bila jedna a kasnije i dvije tri dacie ala reno 12 tamo iz 1975 znam i čovjeka koji ju je imao vozio je do 90i neke i ne znam zašto ali taj auto me uvjek zanimao više nego 12 kojih je isto bilo par komada a još i danas ima onih nakaznih pick upova sa zadnjim pogonom i 1,9 reno dizelašem a bilo je i benzinaca.pa evo i jedna anegdota na taj račun.Jedan mi je sretni vlasnik takve dacio 2004 došao sa ideom da bi mu ugradio katalizator,ja mu objasnim da to nema smisla jer auto ima karburator nema kompjuterskog nadzora motora,lambda sonde i što sve ide sa tim i naravno on mene ne posluša.Ode fino u jednog mog kolege koji još manje zna o mehanici od njega i ovaj mu fino zavari negdje dole katalizator i naravno nakon par dana auto se guši nema snage i dođe on opet kraj mene kad ja imam šta vidit ej ljudi ja sam se na tu glupost smijao sedmicu dana kako ljudski umovi mogu biti glupi i do koje mjere


Zadnja promjena: done; 26/8/2013, 16:29; ukupno mijenjano 1 put.
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 26/8/2013, 15:19

dmj je napisao/la:Kutiju? Polica ide oko tridesetog broja, ako na to misliš...
E da, na nju sam mislio. Hvalaaa

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 5/9/2013, 10:14

Kupio Ponton...

Zapravo sam zadovoljan. Neobična boja, svjetlo-plava ga otvara u struku, mjere i dimenzije su otprilike OK, kao i linije.

Uostalom, dobro kaže Nedo, teško mi se natjerati da nešto puno zamjeram modelu od 7 eura.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 5/9/2013, 11:41

Jedno pitanje, da li su modeli DeA, konretno taj Ponton isti koji izlaze u legendarnom i onaj whitebox koji za par brojeva izlazi u Mercedes Sammlungu a takodje je deo DeA kolelcije?Ovde kostaju 13€ naspram 7€ a ako je u pitanju identican model onda je racunica jasna, ovde mislim da ce uz to Mercedes izanje biti crne boje.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 5/9/2013, 12:31

Nisam zagledao tu novinsku seriju Mercedesa, no mislim da bi modeli ipak mogli biti nešto detaljniji od naših. No možda se i varam.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 5/9/2013, 12:39

Ajd bas kad dodje Ponton na red za izlazak cu ga detaljno islikati pa ce se mozda sa skika videti ima li razlike i koliko

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 5/9/2013, 18:33

Neke razlike u Pontonima bi trebale biti bar na papiru, ovaj sto ce izaci u sklopu MB kolekcije je iz 1954 a ovaj rece Deda da je iz 1959.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 6/9/2013, 17:37

Srbija,.....Legendarni automobili koji treba da krenu u SRB sledece nedelje kasnice nedelju dana zbog tehnickih problema.E jebote em SRB kaska godinama za svetom a i kad najave datum i to odloze....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 6/9/2013, 18:22

Ixov bi trebao biti isti kao i Deagostinijev Ponton ,isti je kalup samo su razlike u detaljima u zavisnosti ko koliko plati kineze

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 6/9/2013, 19:06

Jel možemo konačno staviti točku na kineze.
Kinezi rade od materijala i po uputstvima koja dobiju od naručioca koji je uglavnom u Americi ili Evropi.
Ako AA ili neko potpiše prozvod onda je on odgovoran a ne kinez..
A i mi balkanci sa svojom kulturom smo našli da nešto prigovaramo kinezima.Šišaju nas samo svojom pismenom kulturom za par hiljada godina.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 6/9/2013, 19:45

Nego sta je posle Pontona zna li se a i ako ima saznanje nekoliko brojeva unapred bilo bi fino.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by red head 6/9/2013, 20:14

vaskrsije je napisao/la:Nego sta je posle Pontona zna li se a i ako ima saznanje nekoliko brojeva unapred bilo bi fino.
Da i mene zanima Question 
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by 02 series 6/9/2013, 21:17

zna se da je Lada 2103 slijedeca.
02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 6/9/2013, 21:44

Na visu je stigao jedan jedini ponton i to razbiven,prodavaćica je bila toliko fer da mi je ženi rekla da to ne uzima jer zna kakav sam ja pacijent da bi obe dvije bile poslje na pas mater samnom.
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Nedo 17/9/2013, 07:46

I 13. je stigao. Boja................po meni je malo upitna.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 17/9/2013, 09:01

Ne sjećam se više boja kojih je bilo.
Ja je već imam od prije i moja je zelena.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 17/9/2013, 09:54

Serpa plava, ok je sta sad, bolje da je zelembac

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 17/9/2013, 10:16

Poceli i u Srbiji Legendarni automobili thumb 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 17/9/2013, 10:20

Imam i ja zelenu ali i plava će ući u kolekciju.
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 17/9/2013, 11:02

Ne sjećam se kad sam 1500 vidio u ovoj boji - ona je uglavnom dolazila u pastelnim bojama.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 17 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 17 / 40. Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.