DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1/24 Općenito

+9
b12cky
02 series
Pero
cordoba
Siniweb
medomanga
nebeski
dmj
Administrator
13 posters

Stranica 5 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by Nedo 9/2/2012, 08:26

mali plavi je napisao/la:E pa ovi Yat Mingovi su gorji od Susite...

Ne diraj nam Susitu. Mad
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by Gost 9/2/2012, 09:03

Nedo je napisao/la:
mali plavi je napisao/la:E pa ovi Yat Mingovi su gorji od Susite...

Ne diraj nam Susitu. Mad

Ja ju ne diram, branim ju! Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by nebeski 9/2/2012, 09:34

Odkad ste nabavili Sussitu ja više uopće nemam razumjevanja za vaš ukus i određivanje koji je model dobro urađen, a koji nije. Hvala.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by cordoba 9/2/2012, 14:02

nebeski je napisao/la:Odkad ste nabavili Sussitu ja više uopće nemam razumjevanja za vaš ukus i određivanje koji je model dobro urađen, a koji nije. Hvala.

jako smiješno

Ruzni, grubi, promaseni i sta jos toga se moze reci za ove Yat Ming-e, ali ja cu si uzeti od njih.
Trabanta su dobro ukakili,bar sa strane, a Pobeda je i tako i tako, a bocno neznam, posto se nevidi.
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by Siniweb 9/2/2012, 14:31

mali plavi je napisao/la:E pa ovi Yat Mingovi su gorji od Susite...

Trabiji su dosta fulaniji od onih 1:32 "SunnySide" autica koje se moze naci u suvenirnicama po Njemackoj. Propust samo takav.
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by nebeski 9/2/2012, 14:59

Siniweb je napisao/la:

Trabiji su dosta fulaniji od onih 1:32 "SunnySide" autica koje se moze naci u suvenirnicama po Njemackoj. Propust samo takav.

Ove gume nisu promašene, to su čuning varijante. Laughing
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by Siniweb 9/2/2012, 16:20

nebeski je napisao/la:

Ove gume nisu promašene, to su čuning varijante. Laughing

e da su samo gume promasene...
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by nebeski 9/2/2012, 16:22

Ali, pazi..uspjeli su odraditi i STD i De Luxe varijantu...
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by Gost 9/2/2012, 17:24

Siniweb je napisao/la:
mali plavi je napisao/la:E pa ovi Yat Mingovi su gorji od Susite...

Trabiji su dosta fulaniji od onih 1:32 "SunnySide" autica koje se moze naci u suvenirnicama po Njemackoj. Propust samo takav.

Meni su prva asocijacija kad sam vidio Trabbyje bili baš ti "lijevi" modeli što se znaju prodavati po trafikama, još i pull back...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by Gost 14/3/2012, 23:24

pozz

Danas sam kupio ovaj model ali nemam pojma kakav je Smile

zanima me ako tko zna ko je proizvođač ovog modela i od kojeg je točno mateijala?

po meni bi materijal bio mesing ili nešto slično tome.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by cordoba 4/7/2012, 20:36

cordoba je napisao/la:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ruzni, grubi, promaseni i sta jos toga se moze reci za ove Yat Ming-e, ali ja cu si uzeti od njih.
Trabanta su dobro ukakili,bar sa strane, a Pobeda je i tako i tako, a bocno neznam, posto se nevidi.

Evo dokaza da sam čovjek od riječi, stigli su.

[You must be registered and logged in to see this image.]
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by cordoba 24/7/2012, 07:57

GAZ POBEDA M20, Yat Ming 1:24


Model ništa posebno i nema se šta puno reči, mada je linija odlično skinuta. Ipak presudno je bilo to što kao i ovaj matori sa foruma, obožavam ove stare ruse.

[You must be registered and logged in to see this image.]

E sad ima jedan interesantan detalj, otvaraju se samo prednja vrata, a poklopci motora i gepeka se neotvaraju, ali su napravljeni posebno i pričvrščeni štrafovima sa unutrašnje strane.scratch

[You must be registered and logged in to see this image.]
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by Nedo 24/7/2012, 08:01

Spretne ruke bi ovo mogle staviti u funkciju. Smile
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by cordoba 24/7/2012, 08:04

Nedo je napisao/la:Spretne ruke bi ovo mogle staviti u funkciju. Smile

Ali moje to nisu, a i bolje da se nevidi da nema motor.
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by Gost 24/7/2012, 10:46

Pobeda je fino skinuta, a detalji su već uobičajeni za Yat Ming...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by cordoba 19/9/2012, 23:51

Sta je buckasti japanac uradio od Fiat 500 F 1:24 Tamiya. Divim mu se na trud, zivaca i ljubavlju s kojom je radio ovaj projekat. Sve je to zabeljezeno u 9 nastavaka.

[You must be registered and logged in to see this link.]
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by Gost 20/9/2012, 01:39

cordoba je napisao/la:Sta je buckasti japanac uradio od Fiat 500 F 1:24 Tamiya. Divim mu se na trud, zivaca i ljubavlju s kojom je radio ovaj projekat. Sve je to zabeljezeno u 9 nastavaka.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Skidam kapu, odradio ga je fenomenalno!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by Učitelj 20/9/2012, 09:17

I to sa onim čevapčićima od prstiju, dobar mu je radni pult, stomak.
Svaka mu čast, eh Japanac kapa
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by Gost 21/9/2012, 00:24

Zanimljiv je ovaj "pate" sa kojim je radio, pretpostavljam da je riječ o istom materijalu kojeg rabi i Sini za svoje "senftuba" modele...?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by Siniweb 21/9/2012, 00:56

mali plavi je napisao/la:Zanimljiv je ovaj "pate" sa kojim je radio, pretpostavljam da je riječ o istom materijalu kojeg rabi i Sini za svoje "senftuba" modele...?

Ja ne rabim one modelarske utenzilije tipa Hasegawa itd. Moji materijali su skromni - glina ispred zgrade i pljuvacka pomijesana sa ostacima pozderanih slatkisa da bolje zakelji. Drzi samo tako.
1/24 Općenito - Page 5 3357477579








Ne, ne. Nemam vjerojatno nista slicno njemu, jer u Japanu imaju odjele za modelare kakvih se kod nas u Europi ne moze naci.





Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by Gost 21/9/2012, 01:08

Siniweb je napisao/la:
mali plavi je napisao/la:Zanimljiv je ovaj "pate" sa kojim je radio, pretpostavljam da je riječ o istom materijalu kojeg rabi i Sini za svoje "senftuba" modele...?

Ja ne rabim one modelarske utenzilije tipa Hasegawa itd. Moji materijali su skromni - glina ispred zgrade i pljuvacka pomijesana sa ostacima pozderanih slatkisa da bolje zakelji. Drzi samo tako.
1/24 Općenito - Page 5 3357477579
Ne, ne. Nemam vjerojatno nista slicno njemu, jer u Japanu imaju odjele za modelare kakvih se kod nas u Europi ne moze naci.


I ja sam razmišljao da iskopam malo ilovače, ima je kod mene u zadnjem vrtu koliko te volja samo treba dvaput zabiti kopaču u zemlju i evo je... Laughing Laughing Laughing (ja sam ju mislio pomiješati sa marmeladom... marmelade mi nije žao...)

Šalu na stranu, neznam jesi li pogledao filmiće, ali tip za kitanje rabi jednokomponentnu masu koja mi barem optički djeluje slično materijalu koji si ti rabio za svoje modele, ali sad kad kažeš... primjetio sam da se ta masa kad se stvrdne ponaša slično plastici, i obrađivao ju je nožićem...

Pitam zato jer tražim neki adekvatan kit koji nije autokit za jedan moj projekt, naime raditi ću preradu Revellovog composite modela, i tu mi autokit neće biti dobar.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by Siniweb 21/9/2012, 01:16

mali plavi je napisao/la:


I ja sam razmišljao da iskopam malo ilovače, ima je kod mene u zadnjem vrtu koliko te volja samo treba dvaput zabiti kopaču u zemlju i evo je... Laughing Laughing Laughing (ja sam ju mislio pomiješati sa marmeladom... marmelade mi nije žao...)

Šalu na stranu, neznam jesi li pogledao filmiće, ali tip za kitanje rabi jednokomponentnu masu koja mi barem optički djeluje slično materijalu koji si ti rabio za svoje modele, ali sad kad kažeš... primjetio sam da se ta masa kad se stvrdne ponaša slično plastici, i obrađivao ju je nožićem...

Pitam zato jer tražim neki adekvatan kit koji nije autokit za jedan moj projekt, naime raditi ću preradu Revellovog composite modela, i tu mi autokit neće biti dobar.

Ne znam, fakat. Embarassed

Kod mene je izbor toliko tanak, da nemam druge nego okrenuti se ka dvokomponentnim epoxy-masama.
Vidio sam vec cesce da japanci koriste nekakve zuckaste i zelenkaste mase, o cemu se radi nemam pojma, ali sam primjetio da su rezultati predobri.



Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by Gost 21/9/2012, 01:24

Siniweb je napisao/la:
mali plavi je napisao/la:


I ja sam razmišljao da iskopam malo ilovače, ima je kod mene u zadnjem vrtu koliko te volja samo treba dvaput zabiti kopaču u zemlju i evo je... Laughing Laughing Laughing (ja sam ju mislio pomiješati sa marmeladom... marmelade mi nije žao...)

Šalu na stranu, neznam jesi li pogledao filmiće, ali tip za kitanje rabi jednokomponentnu masu koja mi barem optički djeluje slično materijalu koji si ti rabio za svoje modele, ali sad kad kažeš... primjetio sam da se ta masa kad se stvrdne ponaša slično plastici, i obrađivao ju je nožićem...

Pitam zato jer tražim neki adekvatan kit koji nije autokit za jedan moj projekt, naime raditi ću preradu Revellovog composite modela, i tu mi autokit neće biti dobar.

Ne znam, fakat. Embarassed

Kod mene je izbor toliko tanak, da nemam druge nego okrenuti se ka dvokomponentnim epoxy-masama.
Vidio sam vec cesce da japanci koriste nekakve zuckaste i zelenkaste mase, o cemu se radi nemam pojma, ali sam primjetio da su rezultati predobri.




Moram malo progooglati, a možda se i na Ebay-u nešto nađe. On je radio sa nekom žućkastom masom, i rezultat je, kao što i ti kažeš, bio odličan. Koliko vremena treba toj epoxy masi da se stvrdne? Naime, autokit ne dolazi u obzir iz više razloga, kao prvo tvrđi je od plastike, i kad ću brusiti viškove, prije ću izbrusiti plastiku na prelazima nego autokit i time dobiti udubljenja na površinama koje bi trebale biti ravne, kao drugo dosta je nezahvalan za formiranje, kada autokit postane tvrd da bi ga mogao formirati, već se počeo stvrdnjavati, i vremenski period u kojem to mogu odraditi je doslovno u sekundama, a i kad se počne stvrdnjavati, autokit se više ne lijepi dobro za podlogu...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by Učitelj 21/9/2012, 08:01

Trebaš se raspitati kod avio kit modelara, oni koriste te epoxie, verovatno da postoji neka specijalizovana radnja kod vas. Inače može se koristiti i zubarski epoxi za modeliranje, imaju gumu za skidanje oblika a i masu za odlivanje, pa ako imaš nekog zubara ili zubotehničara.....
Bane je počeo eksperimentisati s tim, pravi odlivke za 43-ke.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by Gost 21/9/2012, 08:02

Učitelj je napisao/la:Trebaš se raspitati kod avio kit modelara, oni koriste te epoxie, verovatno da postoji neka specijalizovana radnja kod vas. Inače može se koristiti i zubarski epoxi za modeliranje, imaju gumu za skidanje oblika a i masu za odlivanje, pa ako imaš nekog zubara ili zubotehničara.....
Bane je počeo eksperimentisati s tim, pravi odlivke za 43-ke.

Za dijelove koji mu fale...? Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/24 Općenito - Page 5 Empty Re: 1/24 Općenito

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.