DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1/43 Općenito

+11
02 series
medomanga
Siniweb
b12cky
Nedo
Učitelj
Pero
cordoba
nebeski
dmj
Administrator
15 posters

Stranica 1 / 40. 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Go down

1/43 Općenito Empty 1/43 Općenito

Postaj by Administrator 22/1/2010, 14:21

Ova tema je otvorena kao generalna tema o 1/43, dakle predviđena je za općenite informacije o modelima u navedenom mjerilu.
Administrator
Administrator
Gazda Foruma
Gazda Foruma

Član od : 20.01.2010

[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by dmj 1/2/2010, 12:31

Milos je napisao/la:
Modeli Sparka u 1:43 scali nemaju obojene ili farbane lajsne, vec precizno isecene i zalepljene lajsne, i to ne iz jedne linije nego svuda gde se lajsna prekidala i na pravim modelima. Cudi me da niste takav detalj primetili. Ukoliko napravite malo dublju analizu, sasvim sam siguran da cete primetiti da nikakvo bojenje nije u pitanju. Mana kod njih je, sto zna cesto da se odlepi neka lajsna, kada se sa modelom ne rukuje adekvatno. Ja smatram da ti modeli nisu zamisljeni da se skidaju sa postolja i da se vozikaju.

Mijenjam temu, da ne smetamo priči o onom određenom Mercedesu...

Ova opservacija vezana za Spark je posve točna, možda bi bilo dobro objasniti kako je zaprovo ta tvrtka našla svoju tržišnu nišu, odnosno kakva je razlika između npr. njih, Bizarre i Neo u odnosu spram klasičnih die-cast proizvođača.

Postojala je tradicionalno prilično velika razlika u trajanju i troškovima izrade kalupa za metalne i resinske modele, ove je druge neusporedivo jeftinije i brže napraviti, što od osamdesetih naovamo koriste proizvođači handbuiltova. Dok su klasični diecast proizvođači primorani kalkulirati određenu računicu, pa raditi razmjerno manji broj kalupa i koristiti ih duže vremena, pa se stoga uglavnom mahom ograničavaju na popularnije i profitabilnije modele, koje će lakše prodati, handbuilt proizvođači nemaju takvih problema. Stoga su već osamdesetih najproduktivniji od njih poput Startera ili Provence Moulage izbacili doslovce na stotine modela, uključujući i one najopskurnije.

Međutim, ako nije niti problem niti trošak proizvesti dijelove, ono što zakomplicira stvar je njihovo sastavljanje u gotov autić. To je dugotrajan i skup proces, pa je bilo uobičajeno da složeni handbuilt model košta četiri do pet puta više od nesloženog. Također, procjenjuje se da 75% kupljenih kitova i ostaje nesloženo, iz najraznorodnijih razloga. Kolekcionari su kupovali te modele, jer su nerijetko bili jedina reprodukcija automobila koje su željeli imati u kolekciju, no sastavljanje se uvijek odgađa za neku kasniju prigodu... Tu u priču ulazi tržišno otvaranje Kine u zadnjih desetak godina. Nakon što su klasični die-cast proivođači već preselili produkciju u Kinu, istim su putem krenuli i proizvođači handbuilta, a Spark je bio prva firma koja je na taj način izgradila reputaciju. Oni su naprosto shvatili da mogu modele koji bi sastavljeni u Europi koštali stotinjak ili više Eura prodavati za trideset do pedeset, uz jeftinu kinesku radnu snagu.

Upravo iz tog razloga, uz brzi povrat uloženog profita, Spark je u mogućnosti stalno izbacivati nove modele, dok se u svrhu održavanja interesa stari nikada ne rade u velikim serijama (mislim da je 750 primjeraka svakog pojedinog modela više-manje standard za njih). Neo je ovo doveo do još većeg ekstrema, izbacujući nove modele na tone (ponekad i na uštrb potpune dorađenosti kalupa, što se, recimo, jasno vidi na ne baš savršeno pogođenom Gizmovom Kadettu Aero). Usto, primjenom novih 3D tehnologija i die-casteri su danas u stanju izbacivati nove modele većom brzinom, novinske serije su najbolji primjer – no, još uvijek se isti kalupi po pravilu koriste u nekolko serija i varijanta, što pokazuje da im i danas treba duže da se isplate na metalnim modelima. (Iako odabir sve opskurnijih i bizarnijih modela za novinske serije jasno pokazuje da se prag isplativosti spušta na sve manje količine proizvedenih primjeraka i kod metalnih modela...) No ona suštinska razlika ostaje i danas, usprkos ovom približavanju: diecast modeli su zamišljeni kao igračke koje se voze, pa čak i Minichampsi načelno to mogu i napravljeni su s idejom pokretnosti. Dok su Spark modeli u suštini handbuilt i zamišljeni su kao izlošci koji ostaju na postolju, što objašnjava i ravnu podnicu i uglavnom blokirane kotače.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 6/2/2010, 11:53

Vezano za novinske 1/43...

Naravno da postoji razlika između tih "novinskih" i regularnih "IST" izdanja. Ovi novinski koštaju između 1/2 i 1/3 cijene IST modela, pa nije ni realno očekivati isti nivo detalja. Što se tiće tih raznoraznih Ixo, IST, Vanguards, Norev i inih modela koji se prodaju po Ebay-u za relativno malo novaca, pretpostavljam da je riječ o "višku" proizvedenih modela koji su na ovaj ili onaj način napustili tvornicu, a isto tako pretpostavljam da je jednim dijelom riječ o modelima koji nisu prošli quality control... Recimo, ja sam za relativno malo novaca kupio Vanguards Rover 3500 koji ima povinutu podnicu...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by dmj 7/2/2010, 11:28

Baš sam pogledao Minichampsove najave za ovu godinu:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Teško ću odoljeti:

Aston Martin Lagonda
Bentley Embiricos
Maserati Kyalami (nelijep, ali Maser, i nitko ga još nije radio)

A tek mrvicu lakše:

Dodge Challenger R/T - nakon zelenog izlazi narančasti, sve je to lijepo, u idealnom svijetu bih skupljao i varijacije boja, ovako ako ne zaluta koji ispod cijene na eBayu čekam regularno izdanje u plum crazy
Rolls-Royce Silver Cloud - na moju sreću, rade S2, a ne draži mi S3 s dvostrukim svjetlima, pa možda i izdržim...

Razočaranje godine, iako očekivano:

Maserati Quattroporte - nema niti jedne nove boje u katalogu, a naprosto nisam želio zasad jedini dostupan sivi (dobro, licitirao sam za svaki koji je kretao od neke niže cijene na eBayu, ali zapravo hoću bijeli s crvenom kožom unutra, a i na tamno plavi s crvenom kožom isto odmah pristajem)
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by nebeski 8/2/2010, 09:20

Malo Ist/Ixo noviteta, neki već viđeni kao novinski DeAgostini:

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by nebeski 8/2/2010, 09:22

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by cordoba 8/2/2010, 09:34

Tacno, vecinom ovih modela su se pojavili kao novinska izdanja u ruskoj i poljskoj seriji, ali ima i zanimljivih noviteta, kao recimo za mene moskvici 408/412 sa cetiri okrugla i pravougaone farove.
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by nebeski 8/2/2010, 09:38

cordoba je napisao/la:Tacno, vecinom ovih modela su se pojavili kao novinska izdanja u ruskoj i poljskoj seriji, ali ima i zanimljivih noviteta, kao recimo za mene moskvici 408/412 sa cetiri okrugla i pravougaone farove.

Da, i vidi se ta razlika, nije velika, ali postoji. Ljepši brisači, preciznije detaljiziranje...ipak, IST modeli nisu jeftini i pitanje je: Uzeti De Agostini i malo ga dotjerati ili uzeti IST i samo gledati i uživati?
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 8/2/2010, 09:38

nebeski je napisao/la:Malo Ist/Ixo noviteta, neki već viđeni kao novinski DeAgostini:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Neki su izašli, barem zasad, samo u Rusiji, kao ZIS i ZIL...

Yugo su, izgleda, bolje pogodili od stojadina... Još da je i neka druga boja... Surprised

nebeski je napisao/la:
cordoba je napisao/la:Tacno, vecinom ovih modela su se pojavili kao novinska izdanja u ruskoj i poljskoj seriji, ali ima i zanimljivih noviteta, kao recimo za mene moskvici 408/412 sa cetiri okrugla i pravougaone farove.

Da, i vidi se ta razlika, nije velika, ali postoji. Ljepši brisači, preciznije detaljiziranje...ipak, IST modeli nisu jeftini i pitanje je: Uzeti De Agostini i malo ga dotjerati ili uzeti IST i samo gledati i uživati?

S obzirom na razliku u cijeni, i da DeAgostini modeli ispadnu više nego upola jeftiniji, uz malo dorade interijera i nekih detalja, DeAg ispadaju sasvim solidni. Tako da su, barem po mom mišljenju DeAg sasvim prihvatljiva alternativa IST modelima.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by cordoba 8/2/2010, 10:07

HemiCuda je napisao/la:S obzirom na razliku u cijeni, i da DeAgostini modeli ispadnu više nego upola jeftiniji, uz malo dorade interijera i nekih detalja, DeAg ispadaju sasvim solidni. Tako da su, barem po mom mišljenju DeAg sasvim prihvatljiva alternativa IST modelima.

Slazem se da je pitanje, isplati li se uzeti Istmodel, jer je razlika u cijeni ne upola, nego su DeAgostini cetiri puta jeftiniji,naravno ako se nabavi iz trafike u PL ili RUS, s obzirom na to da tamo kostaju oko 6-7 eura. Druga je stvar sto ih mi nabavljamo po cijeni duploj pa i vise, nego sto se prodaju, onda je tu mozda i realno razmisljanje dali sacekati Ist-ov model. Question Question Question
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 8/2/2010, 10:17

cordoba je napisao/la:
HemiCuda je napisao/la:S obzirom na razliku u cijeni, i da DeAgostini modeli ispadnu više nego upola jeftiniji, uz malo dorade interijera i nekih detalja, DeAg ispadaju sasvim solidni. Tako da su, barem po mom mišljenju DeAg sasvim prihvatljiva alternativa IST modelima.

Slazem se da je pitanje, isplati li se uzeti Istmodel, jer je razlika u cijeni ne upola, nego su DeAgostini cetiri puta jeftiniji,naravno ako se nabavi iz trafike u PL ili RUS, s obzirom na to da tamo kostaju oko 6-7 eura. Druga je stvar sto ih mi nabavljamo po cijeni duploj pa i vise, nego sto se prodaju, onda je tu mozda i realno razmisljanje dali sacekati Ist-ov model. Question Question Question

Ja u prosjeku DeAgostinije plaćam cca 10-12 Eur sa poštarinom i PDV-om, nabavljam ih preko Ebay-a iz Kine. Što se tiće ruske serije, na jednom Web shopu iz Rusije se modeli zajedno sa brošurom prodaju za cca 25 Eur...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by cordoba 8/2/2010, 10:46

HemiCuda je napisao/la:
Ja u prosjeku DeAgostinije plaćam cca 10-12 Eur sa poštarinom i PDV-om, nabavljam ih preko Ebay-a iz Kine. Što se tiće ruske serije, na jednom Web shopu iz Rusije se modeli zajedno sa brošurom prodaju za cca 25 Eur...

Ta ti je cijena sasvim OK, jer mene kostaju nesto vise, a nabavljam ih uglavnom iz Bugarske. Inace sam bas od bugara cuo da su ti modeli sa kineskog Ebay-a (odakle i oni nabavljuju), ustvari modeli koji su raznoraznim svercerskim putevima, u dzebovima radnika, izasli iz tvornice i preko vise ruka dosli na Ebay. Zbog toga su oni uglavnom bez ambalaze, blistera i slicno.
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 8/2/2010, 10:55

cordoba je napisao/la:
HemiCuda je napisao/la:
Ja u prosjeku DeAgostinije plaćam cca 10-12 Eur sa poštarinom i PDV-om, nabavljam ih preko Ebay-a iz Kine. Što se tiće ruske serije, na jednom Web shopu iz Rusije se modeli zajedno sa brošurom prodaju za cca 25 Eur...

Ta ti je cijena sasvim OK, jer mene kostaju nesto vise, a nabavljam ih uglavnom iz Bugarske. Inace sam bas od bugara cuo da su ti modeli sa kineskog Ebay-a (odakle i oni nabavljuju), ustvari modeli koji su raznoraznim svercerskim putevima, u dzebovima radnika, izasli iz tvornice i preko vise ruka dosli na Ebay. Zbog toga su oni uglavnom bez ambalaze, blistera i slicno.

HemiCuda je napisao/la:Vezano za novinske 1/43...

...Što se tiće tih raznoraznih Ixo, IST, Vanguards, Norev i inih modela koji se prodaju po Ebay-u za relativno malo novaca, pretpostavljam da je riječ o "višku" proizvedenih modela koji su na ovaj ili onaj način napustili tvornicu, a isto tako pretpostavljam da je jednim dijelom riječ o modelima koji nisu prošli quality control...

Za Bugare sam čuo da su skupi, a i Poljaci "drapaju" sa cijenama DeAgostini modela na Ebay-u, cijene su uredno 15-17 Eur + poštarina, za model na blisteru.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by nebeski 8/2/2010, 12:31

cordoba je napisao/la:
HemiCuda je napisao/la:
Ja u prosjeku DeAgostinije plaćam cca 10-12 Eur sa poštarinom i PDV-om, nabavljam ih preko Ebay-a iz Kine. Što se tiće ruske serije, na jednom Web shopu iz Rusije se modeli zajedno sa brošurom prodaju za cca 25 Eur...

Ta ti je cijena sasvim OK, jer mene kostaju nesto vise, a nabavljam ih uglavnom iz Bugarske. Inace sam bas od bugara cuo da su ti modeli sa kineskog Ebay-a (odakle i oni nabavljuju), ustvari modeli koji su raznoraznim svercerskim putevima, u dzebovima radnika, izasli iz tvornice i preko vise ruka dosli na Ebay. Zbog toga su oni uglavnom bez ambalaze, blistera i slicno.

Potpuno točno!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 8/2/2010, 14:34

Meni je Yugo sasvim OK i u beloj boji. U stvari, jedno vreme to je bila najzastupljenija boja. Medjutim, cini mi se da je ovo novinska varijanta. Pogledajte tablice.

E sto nebeski kaze, da li IST ili novinski? Hmmm.....ne znam, novinski ne izgledaju lose, a evo i male paralele na slici
[You must be registered and logged in to see this link.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by nebeski 8/2/2010, 16:29

DC-10 je napisao/la:Meni je Yugo sasvim OK i u beloj boji. U stvari, jedno vreme to je bila najzastupljenija boja. Medjutim, cini mi se da je ovo novinska varijanta. Pogledajte tablice.

E sto nebeski kaze, da li IST ili novinski? Hmmm.....ne znam, novinski ne izgledaju lose, a evo i male paralele na slici
[You must be registered and logged in to see this link.]

Kao i uvijek - štedi se na farovima (Norev i Ixo modeli u novinskim varijantama imaju one jeftinije žute farove, iako ni to, čini mi se, nije pravilo, u unutrašnjosti na bojama i dekalima, a i materijali su nešto bolji na IST-u, no čini mi se ne dovoljno za ponekad i duplu cijenu)

Što se Yuga tiče bijela je bila boja prototipa (prvog službenog Zastavinog, Fiat je bio u SMB varijanti), bijeli je bio prvi testirani Yugo, najčešća boja do 1987. bila je bijela, a onda su odjednom nagurali brdo crvenih, a onda i sivo-plavih dolaskom Korala, iako je bijela ostala stalnim best-sellerom. Mislim da ih je ipak, kad se sve oduzme i sabere, najviše bijelih i bilo.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 8/2/2010, 17:06

E sad...kad smo kod zutih farova i Noreva (ako mislimo na isto), cini mi se da to nije problem. Zar nije u Francuskoj postojala obaveza zutih farova ranije?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by nebeski 8/2/2010, 17:56

DC-10 je napisao/la:E sad...kad smo kod zutih farova i Noreva (ako mislimo na isto), cini mi se da to nije problem. Zar nije u Francuskoj postojala obaveza zutih farova ranije?

Jeste, do 1992. ili tako nešto, a onda su se utopili u norme EU. A znaš zašto su ih uveli? Legenda kaže, ali vjerovatno je istinita. Navodno su mirisali novi rat i onda su krajem 30-tih godina uveli žute farove da bi se francuska kola razlikovala od kola potencijalnih njemačkih napadača. Na tu ideju došao je netko jako "mudar", pa je, kasnijim razvojem situacije na frontu u njemačku korist, pretvorio francuska kola u glinene golubove!

Nakon rata Francuska je zadržala svjetla sa žutim farovima, jer su navodno osiguravala bolju vidljivost i manje zasljepljivala vozače iz suprotnog smjera, iako je njihova efikasnost bila osjetno bolja od bijelih svjetala tek po magli, a ovo ostalo nikad nije dokazano (čak što više, žuta svjetla su uglavnom slabije bacala svjetlost od bijelih) tako da su se žuti farovi smatrali prije svega francuskom ekstravagancijom i pitanjem nacionalnog identiteta, s čijim odlaskom u povijest su se neki teško pomirili.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 9/2/2010, 20:47

Pozdrav,

Pa da se i ja malo ukljuchim...Ipak sam ja odrastao u jednom od 101 Standard modela...Shto bi se reklo znam ga u dushu...

Kako ste uspjeli dochi do ovog modela uopshte. i da li neko zna gdje da trazhim ovaj poljski chasopis, mislim da kupim? Ja sam im pisao i dobio odgovor da su ogranicheni sa dostavom samo na Poljsku....a kako bih volio imati 101, 126p, Chajku, Volgu.....

Unaprijed zahvalan,

Dacho

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by dmj 9/2/2010, 21:13

Minichamps je promijenio onu listu koju sam postao prije nekoliko dana, i dakako, nema više ni Lagonde ni Embiricosa u najavi...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 9/2/2010, 21:15

DachoSa je napisao/la:Pozdrav,

Pa da se i ja malo ukljuchim...Ipak sam ja odrastao u jednom od 101 Standard modela...Shto bi se reklo znam ga u dushu...

Kako ste uspjeli dochi do ovog modela uopshte. i da li neko zna gdje da trazhim ovaj poljski chasopis, mislim da kupim? Ja sam im pisao i dobio odgovor da su ogranicheni sa dostavom samo na Poljsku....a kako bih volio imati 101, 126p, Chajku, Volgu.....

Unaprijed zahvalan,

Dacho

Ima ih na Ebay-u.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 9/2/2010, 21:17

nebeski je napisao/la:
DC-10 je napisao/la:E sad...kad smo kod zutih farova i Noreva (ako mislimo na isto), cini mi se da to nije problem. Zar nije u Francuskoj postojala obaveza zutih farova ranije?

Jeste, do 1992. ili tako nešto, a onda su se utopili u norme EU. A znaš zašto su ih uveli? Legenda kaže, ali vjerovatno je istinita. Navodno su mirisali novi rat i onda su krajem 30-tih godina uveli žute farove da bi se francuska kola razlikovala od kola potencijalnih njemačkih napadača. Na tu ideju došao je netko jako "mudar", pa je, kasnijim razvojem situacije na frontu u njemačku korist, pretvorio francuska kola u glinene golubove!

Nakon rata Francuska je zadržala svjetla sa žutim farovima, jer su navodno osiguravala bolju vidljivost i manje zasljepljivala vozače iz suprotnog smjera, iako je njihova efikasnost bila osjetno bolja od bijelih svjetala tek po magli, a ovo ostalo nikad nije dokazano (čak što više, žuta svjetla su uglavnom slabije bacala svjetlost od bijelih) tako da su se žuti farovi smatrali prije svega francuskom ekstravagancijom i pitanjem nacionalnog identiteta, s čijim odlaskom u povijest su se neki teško pomirili.
To nisam znao, ali znam da su neki nasi ljudi kupovali bas te zute farove za svoje automobile tamo negde pocetkom osamdesetih u cuvenoj ulici sa auto-delovima u Solunu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by nebeski 9/2/2010, 22:09

dmj je napisao/la:Minichamps je promijenio onu listu koju sam postao prije nekoliko dana, i dakako, nema više ni Lagonde ni Embiricosa u najavi...

Tipično za njih. Koliko su me već puta razočarali. Osobno, čekam najbolji model VW Bube već tri godine i sad kada konačno treba izaći, preduhitrio ih Schuco!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 9/2/2010, 22:15

Mada, gledam novitete koje su predstavili i malo sam zacudjen....Da nisu malo zakasnili sa Golf I i Golf I Cabrio?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by nebeski 9/2/2010, 22:19

DC-10 je napisao/la:Mada, gledam novitete koje su predstavili i malo sam zacudjen....Da nisu malo zakasnili sa Golf I i Golf I Cabrio?

Norev ima fin kabriolet, a kec..hm..pa još uvijek čekamo vrhunski model, jer svi dosadašnji imaju poprilično neuvjerljivu masku s farovima.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/43 Općenito Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 40. 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.