DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1/18 Općenito vol. 1

+10
dmj
Luckyboy
cordoba
Nedo
Učitelj
medomanga
b12cky
nebeski
Pero
Administrator
14 posters

Stranica 1 / 40. 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Administrator 22/1/2010, 14:06

Ova tema je otvorena kao generalna tema o 1/18, dakle predviđena je za općenite informacije o modelima u navedenom mjerilu.
Administrator
Administrator
Gazda Foruma
Gazda Foruma

Član od : 20.01.2010

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Pero 25/1/2010, 19:27

Ima li ko ili zna nešto više o Mercedes benzu W 124 od AutoArta.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 25/1/2010, 21:01

Pero je napisao/la:Ima li ko ili zna nešto više o Mercedes benzu W 124 od AutoArta.

Stari senilac je svojevremeno na autici.net dobio post od svog kolege Nebeskog sa slikama tog modela, ali nije reagirao, samo je nešto trućao o bananama na braniku BMW-a 1800 Ti.

Imam taj model, u pitanju je facelift verzija. Model je napravljen u trenutku kad je Autoart skužio da bi mogao malo prištedjeti na modelima, tako da je malo klimaviji od starijih solidnih Autoartova i prilično lagan za veličinu tog auta. Ponekad se čini da mu neke linije bježe za koji milimetar, ali ukupan dojam je OK. Priznajem, malo sam bio razočaran na početku i s njim i sa 560 SEC-om, ali su mi nakon nekog vremena skroz legli. SEC možda i više!



[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Pero 25/1/2010, 21:10

Hvala lijepo !!!
Zato imamo i mlade snage.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 25/1/2010, 22:57

Pero je napisao/la:Hvala lijepo !!!
Zato imamo i mlade snage.

Molim lijepo, podvući ćemo ovo MLADE! rendeer
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by b12cky 28/1/2010, 22:12

Da li neko zna nesto vise o kineskom proizvodjacu modela Checkmate. Naime, nabavio sam Fiat Albeu u 1:18 od doticnog proizvodjaca (slike uskoro, posto mi je laptop trenutno na servisu)?
Koliko vidim, odlicno odradjen model, sva otvaranja, cak se otvara i poklopac rezervoara i pomeraju se sedista. Kada trazim na Googlu, cesto mi izbaci i pod imenom Paudi Models...
b12cky
b12cky
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.01.2010
Dob : 43
Grad Backa Palanka

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 28/1/2010, 23:24

b12cky je napisao/la:Da li neko zna nesto vise o kineskom proizvodjacu modela Checkmate. Naime, nabavio sam Fiat Albeu u 1:18 od doticnog proizvodjaca (slike uskoro, posto mi je laptop trenutno na servisu)?
Koliko vidim, odlicno odradjen model, sva otvaranja, cak se otvara i poklopac rezervoara i pomeraju se sedista. Kada trazim na Googlu, cesto mi izbaci i pod imenom Paudi Models...

Kinezi proizvode sjajne modele. To su tvornice koje rade po narudžbi, čak i za Kyo ili AA ili PMA ili Norev. Tko naruči i što naruči - to i dobije. I onda i samostalno ili po narudžbi treće firme izlaze na tržište. Ili rade samo za automobilske dealere ili brendove, opet po narudžbi. Ta treća firma dadne automobilu svoj naziv. Zato imamo Paudi, Checkmate, China Models...
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 28/1/2010, 23:38

Blago njima, igraju se po ceo dan.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by medomanga 29/1/2010, 09:08

A još i zarade 2 dolara dnevno i šaku riže!!!
medomanga
medomanga
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 24.01.2010
Dob : 53
Grad ZAGREB

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Učitelj 29/1/2010, 12:24

medomanga je napisao/la:A još i zarade 2 dolara dnevno i šaku riže!!!
I ne samo što rade za 2 dolara, nego i jako ih mnogo radi. Prošle godune sam na BBC-u gledao reportažu o proizvodnji igračaka u Kini. Zastupleni su sa 84% svetske proizvodnje igračaka, a radi ih SAMO 20 miliona na proizvodnji istih.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Nedo 4/2/2010, 12:02

Kako nebeski stavi koju sliku najavljenih noviteta,mene hvata sve veći strah za egzistenciju i opstanak mog braka.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 4/2/2010, 12:14

Nedo je napisao/la:Kako nebeski stavi koju sliku najavljenih noviteta,mene hvata sve veći strah za egzistenciju i opstanak mog braka.

jako smiješno

Svi lijepe stvari pripremaju, mene osobno najviše raduje "Neue Klasse", koji sam još davno stavio na wishlistu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Nedo 6/2/2010, 20:03

Evo več dva-tri dana pokušavam naći neki model za kupovinu sa e-baya ali.............
Očekivao sam da će cijene,u skladu sa situacijom u svijetu,polako padati te će biti prilike za nabavkom kvalitetnijih modela po pristupačnijim cijenama.Međutim,dešava se sasvim suprotno.Cijene polako ali sigurno rastu. Kupujem već dvije godine na e-bayu i imam osječaj da su modeli u prosjeku skuplji za bar 50 % a određene skupine i više.Npr. modele F1 od Minichampsa sam prije godinu dana plaćao od 15,00 do 30,00 eura + poštarina. Iako to nisu neki LE modeli cijena im je sada od 30,00 pa do 70,00 eura (ponekad i više). Ako ovako nastave ,kupovina će se svesti na jedan komad mjesečno a ostalo pokušati nabaviti na neki drugi način.
Neki dan su me zvali na razgovor u carinsku upravu i obavijestili su me da ,bez carine, mogu dobiti model maksimalne vrijednosti 50,00 KM (oko 180,kuna ili 25,00 eura) . I to će biti neocarinjeno samo u slučaju da ne dolazi više od jednog modela u desetak dana. Do sada sam igrao pošteno pa su svi modeli dolazili samo na moje ime a sada će ,vjerovatno, biti upotrebljeno i ženino i čerkino i..........ime. A račun će ,naravno biti mizeran. Carinica ,koja je zaista bila dosta susretljiva, rekla je da je bolje da u paketu bude neki račun (stvarni ili lažni) nego da na paketu piše "poklon". Na to su ih više postavljeni upozorili da obrate posebnu pažnju.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 7/2/2010, 16:36

Nedo je napisao/la:Evo več dva-tri dana pokušavam naći neki model za kupovinu sa e-baya ali.............
Očekivao sam da će cijene,u skladu sa situacijom u svijetu,polako padati te će biti prilike za nabavkom kvalitetnijih modela po pristupačnijim cijenama.Međutim,dešava se sasvim suprotno.Cijene polako ali sigurno rastu. Kupujem već dvije godine na e-bayu i imam osječaj da su modeli u prosjeku skuplji za bar 50 % a određene skupine i više.Npr. modele F1 od Minichampsa sam prije godinu dana plaćao od 15,00 do 30,00 eura + poštarina. Iako to nisu neki LE modeli cijena im je sada od 30,00 pa do 70,00 eura (ponekad i više). Ako ovako nastave ,kupovina će se svesti na jedan komad mjesečno a ostalo pokušati nabaviti na neki drugi način.
Neki dan su me zvali na razgovor u carinsku upravu i obavijestili su me da ,bez carine, mogu dobiti model maksimalne vrijednosti 50,00 KM (oko 180,kuna ili 25,00 eura) . I to će biti neocarinjeno samo u slučaju da ne dolazi više od jednog modela u desetak dana. Do sada sam igrao pošteno pa su svi modeli dolazili samo na moje ime a sada će ,vjerovatno, biti upotrebljeno i ženino i čerkino i..........ime. A račun će ,naravno biti mizeran. Carinica ,koja je zaista bila dosta susretljiva, rekla je da je bolje da u paketu bude neki račun (stvarni ili lažni) nego da na paketu piše "poklon". Na to su ih više postavljeni upozorili da obrate posebnu pažnju.

Potpuno ista stvar. Za onog Norev Mercedesa sam platio dodatnih 80 maraka troškova, unutra je bio račun, ali ne bi me smetalo da pola od tog dodatnog iznosa nije otpalo za raznorazne "fantomske" administrativne dadžbine, a tek 40 maraka su carina i porez.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Nedo 7/2/2010, 17:05

Sada to ispadne najskuplji Norev u raji.
Inaće ,koja je Mečka u pitanju ?
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 7/2/2010, 19:59

Ova zadnja, 560 SEL. 120tak maraka cijena + poštarina i 80 maraka carina i cake neke.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Nedo 7/2/2010, 21:42

nebeski je napisao/la:Ova zadnja, 560 SEL. 120tak maraka cijena + poštarina i 80 maraka carina i cake neke.


Pravi Hercegovac. Neka je Mečka pa šta košta nek košta. cheers
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Pero 7/2/2010, 21:57

Nedo je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Ova zadnja, 560 SEL. 120tak maraka cijena + poštarina i 80 maraka carina i cake neke.


Pravi Hercegovac. Neka je Mečka pa šta košta nek košta. cheers

Hm ja se ne bih htio mješati među vaše odnose,da ne izazovem među državne sporove.
ali je meni G.Čerkuč predložio najpovoljniju kupnju.Nadam se da ću se za desetak dana
moći praviti važan za pet.šest MB koji su u zadnje vrijeme stigli u moju garažu.

Mali Perica
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 8/2/2010, 09:15

Ist /Ixo Lada u 1/18:
[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by cordoba 8/2/2010, 09:20

nebeski je napisao/la:Ist /Ixo Lada u 1/18:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Trecu godinu za redom vidimo najavu za ovu Ladu, dali imas kakva saznanja hoce li ce se konacno poceti proizvoditi?
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 8/2/2010, 09:24

cordoba je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Ist /Ixo Lada u 1/18:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Trecu godinu za redom vidimo najavu za ovu Ladu, dali imas kakva saznanja hoce li ce se konacno poceti proizvoditi?

Po modelu bih rekao - brzo!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 8/2/2010, 09:55

nebeski je napisao/la:
cordoba je napisao/la:

Trecu godinu za redom vidimo najavu za ovu Ladu, dali imas kakva saznanja hoce li ce se konacno poceti proizvoditi?

Po modelu bih rekao - brzo!

Samo se nadam da bude "civilna" varijanta, ovom službenom baš nisam nešto oduševljen...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 8/2/2010, 10:33

HemiCuda je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Po modelu bih rekao - brzo!

Samo se nadam da bude "civilna" varijanta, ovom službenom baš nisam nešto oduševljen...

Službena je "žešća" za salone i izložbe.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 8/2/2010, 10:39

nebeski je napisao/la:
HemiCuda je napisao/la:

Samo se nadam da bude "civilna" varijanta, ovom službenom baš nisam nešto oduševljen...

Službena je "žešća" za salone i izložbe.

Slažem se, čim sam vidio ovu službenu 2101, prva asocijacija mi je bila naranđasta MP 2101 iz 007 Filma "The Living Daylights" (Ona koju JB "prepili laserom" ugrađenim u Aston Martina... Laughing )

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 8/2/2010, 11:46

Ne znam jeste li primjetili ali broj novih 1/18 opasno se povećava. Neki dan sam čitao jednu raspravu o tržištu 1/18 modela, koje usprkos krizi doživljava ekspanziju. Iako se strahovalo da će hobi doživjeti stagnaciju modela je nikad više. Jaki igrači rastu i rastu, slabiji posustaju u borbi s njima. "Lošiji" proizvođači poput Maista, Bburaga polako se potiskuju u domen igračaka, dok se ozbiljniji kolekcionarski modeli pozicioniraju na tržištu. Maisto je potpuno podbacio s novitetima, Yat Ming također, o Bburagu da ne govorimo. Revell se "zajebao" sa kompozitom, utukao dosta novca u tehnologiju koju kolekcionari ne priznaju (pritužbe i na Commodore), a da pritom nije ozbiljnije napredovao. Porastao je broj kolekcionara koji žele ultimativan model omiljenog automobila, a ne da kupuju svako malo bolji model od onoga koji su već kupili. Zato CMC, GMP, BBR, Autoart, Kyosho trljaju ruke. Minichamps je standardno jak na oba polja, a otvorio je i frontu na 1/64.
Koliko je tržište poraslo jasno govori i podatak da je u zadnjih godinu dana samo Mercedesovih modela izašlo preko 20 komada, a da će do sredine ove godine biti zaključena ponuda svih njihovih regularnih modela od 1959. do danas.


Zadnja promjena: nebeski; 8/2/2010, 11:51; ukupno mijenjano 1 put.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 40. 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.