DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

+12
Siniweb
72
sime-x
Keza
cordoba
02 series
done
Nedo
Učitelj
Pero
dmj
nebeski
16 posters

Stranica 13 / 40. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Next

Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 1/8/2013, 10:37

Iako je sa svakog stajališta ova Buba sve samo ne Sarajka. Npr., koliko se sjećam Sarajka (1200J) je rijetko ili nikako imala ove štopke, u nje su bile one velike okrugle.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 1/8/2013, 10:38

spqr je napisao/la:meni je cararama uvijek bila omiljena zbog kvalitete i cijene!
nisam siguran, ali imam osjecaj da se schuco modeli prave u istoj fabrici!!
da,Schuco junior.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 1/8/2013, 11:09

nebeski je napisao/la:Iako je sa svakog stajališta ova Buba sve samo ne Sarajka. Npr., koliko se sjećam Sarajka (1200J) je rijetko ili nikako imala ove štopke, u nje su bile one velike okrugle.

Da da, bilo je još razlika, tako da nismo mogli nikako ovo pretvoriti u 1200J, pa smo onda i odustali od ćoravog posla.

U Zagrebu se koristi izraz Sarajevka za Bubu, a Sarajka za ženu iz Sarajeva...
Mada nisam baš siguran da mlađi znaju ovo drugo, vjerojatno kažu i Sarajevac umjesto Sarajlija.

Na FB se ljudi masovno žale što nismo žutu objavili, kakvu vozi neki Izet u tv seriji (Mujo Nadarević u Lud, zbunjen, normalan), nisam imo pojma da je to takva legenda postala. Izgleda da ovi mlađi pamte Bubu samo po toj žutoj.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Nedo 1/8/2013, 11:29

1200 J je imala žmigavce u karambolci (prednja) i nije ima one proreze iza zadnjih prozora ,koji čak stoje ukrivo.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 1/8/2013, 11:43

Tako je, ti prorezi iza su možda i najbitniji detalj. A tko zna, možda napravimo kasnije i 1200J...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 1/8/2013, 13:33

dmj je napisao/la:

Da da, bilo je još razlika, tako da nismo mogli nikako ovo pretvoriti u 1200J, pa smo onda i odustali od ćoravog posla.

U Zagrebu se koristi izraz Sarajevka za Bubu, a Sarajka za ženu iz Sarajeva...
Mada nisam baš siguran da mlađi znaju ovo drugo, vjerojatno kažu i Sarajevac umjesto Sarajlija.

Na FB se ljudi masovno žale što nismo žutu objavili, kakvu vozi neki Izet u tv seriji (Mujo Nadarević u Lud, zbunjen, normalan), nisam imo pojma da je to takva legenda postala. Izgleda da ovi mlađi pamte Bubu samo po toj žutoj.

Bolan, to nije Buba, nego Izeta! Wink 
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 1/8/2013, 13:34

Nedo je napisao/la:1200 J je imala žmigavce u karambolci (prednja) i nije ima one proreze iza zadnjih prozora ,koji čak stoje ukrivo.

I ti dobro s Visa vidiš...Smile 
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 1/8/2013, 18:09

nebeski je napisao/la:

I ti dobro s Visa vidiš...Smile 
Na Visu se i nama starcima u 8 mjesecu vid popravi kad vidiš što sve ide na dvije noge oskudno ili baš kako treba odjeveno ili svučeno kako se uzme!
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 1/8/2013, 18:16

Gospon' Dino, kad budete radili "Princa", obratite pažnju na natpis na "masci" Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]

nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 1/8/2013, 18:29

nebeski je napisao/la:Gospon' Dino, kad budete radili "Princa", obratite pažnju na natpis na "masci" Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]

I obavezno stavite jedan Pretis lonac u njega.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 1/8/2013, 18:30

Pero je napisao/la:I tako ih skidam sa postolja i može svašta da piše.
Mislim da bi ovaj model mogao da plane sa polica sa obzirom na njenu popularnost.
Dida a šta radiš sa postoljima?
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 1/8/2013, 18:33

done je napisao/la:
Dida a šta radiš sa postoljima?
Bacim u smeće.
Kutije poklonim.
Ja kao balkanac naučio da model stavim u stalažu a ambalažu u smeće.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 1/8/2013, 20:22

Pero je napisao/la:
Bacim u smeće.
Kutije poklonim.
Ja kao balkanac naučio da model stavim u stalažu a ambalažu u smeće.
A ja imam poprilično modela bez orginalnog postolja i prozirne plastike i razbijam glavu diću nabavit blistere facepalm facepalm facepalm 
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 1/8/2013, 20:36

done je napisao/la:
A ja imam poprilično modela bez orginalnog postolja i prozirne plastike i razbijam glavu diću nabavit blistere facepalm facepalm facepalm 
Što su sada ljudi počeli i blistere da skupljaju?????????
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 2/8/2013, 08:09

Pero je napisao/la:
Što su sada ljudi počeli i blistere da skupljaju?????????
Više je razloga za to prvo kad mi je model u orginalnoj kutiji nemam brige da će se oštetit i da će ga prašina napadat,drugo i sa gledišta ozbiljnosti nekako ozbiljno izgeda kad je auto u kutiji,nego onako a kako sam mnoge kupio u kini i hong kongu oni nisu imali blistere pa mi je sad žao što nemaju "kučicu"za neke se mislim da ih kupim u orginalnom pakiranju a ove bez da prodam nekom kome ne igra ambalaža.
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 2/8/2013, 08:42

done je napisao/la:
Više je razloga za to prvo kad mi je model u orginalnoj kutiji nemam brige da će se oštetit i da će ga prašina napadat,drugo i sa gledišta ozbiljnosti nekako ozbiljno izgeda kad je auto u kutiji,nego onako a kako sam mnoge kupio u kini i hong kongu oni nisu imali blistere pa mi je sad žao što nemaju "kučicu"za neke se mislim da ih kupim u orginalnom pakiranju a ove bez da prodam nekom kome ne igra ambalaža.
Blister pakovanje je jedno a kutijica drugo.
Za sad još nisam došao na ideju na prodajem modele.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 2/8/2013, 09:39

nebeski je napisao/la:Gospon' Dino, kad budete radili "Princa", obratite pažnju na natpis na "masci" Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ček, što je to iza NSU, neki Pretisov znak ili značka AMSJ?
Ne uspijevam skužiti na slici, a ne sjećam se da je Pretis imao neku oznaku na Prinzu?
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 2/8/2013, 09:47

dmj je napisao/la:

Ček, što je to iza NSU, neki Pretisov znak ili značka AMSJ?
Ne uspijevam skužiti na slici, a ne sjećam se da je Pretis imao neku oznaku na Prinzu?
Vidi mail
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 2/8/2013, 10:11

Pogledao sam i shvatio...

[You must be registered and logged in to see this image.]
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 2/8/2013, 10:12

Nekako mi se čini da je bila mnogo češća ona kasnija inačica s tanjom lajsnom i bez tog znaka...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 2/8/2013, 12:32

dmj je napisao/la:Nekako mi se čini da je bila mnogo češća ona kasnija inačica s tanjom lajsnom i bez tog znaka...

Zapravo si u pravu.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 6/8/2013, 09:21

dmj je napisao/la:[You must be registered and logged in to see this image.]

Ista ko u Rumunjskoj, nisu dali da Sarajevku napravimo, bilo ovih na lageru.
Ne znam hoće li pisati Buba ili Kafer na postolju

Ma neće vama oni dati još koješta raditi... ako ima na lageru.

I fakat piše "VOLKSWAGEN KÄFER" na postolju, gledao danas u Konzumu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 6/8/2013, 18:45

Nisam vjerovao ali Dino i potrošači su izgurali mali jubilej.
Danas izašao 10 broj leendarnih automobila.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 7/8/2013, 18:54

Po dobrom starom običaju ni buba nije stigla na Vis!
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by sime-x 7/8/2013, 21:22

done je napisao/la:Po dobrom starom običaju ni buba nije stigla na Vis!

onda za split, nema druge. tongue tongue 
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 13 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 13 / 40. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.