DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mehanotehnika Modeli

4 posters

Go down

Mehanotehnika Modeli Empty Mehanotehnika Modeli

Postaj by Gost 31/1/2013, 19:29

Pozdrav svima evo sliknuo sam neke svoje modele mehanotehnike, pa reko da stavim sličke, svakako bih volio ako ima još štovatelja da stave i svoje slike..
Prve igračke sam dobio krajem osamdesetih, ali kako bijah mali uredno sam sve strgao, pa sad pod stare dane skupljam..
Inače po mom iskustvo relativno teško je doći do modela u dobrom stanju, a ja sam imao sreće pa sam nabasao na jednog prijatelja sa drugog fouma koji mi je ustupio neke svoje..

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mehanotehnika Modeli Empty Re: Mehanotehnika Modeli

Postaj by Gost 31/1/2013, 19:57

Uf sve ove sam imao i ja uz srebrnog Porsche sa Martini nalepnicama a imao sam i crvenu G klasu. Ova bela koliko se secam imala je soft top i bila je isprskana kao blatnjava i neke dodatke, kanister za gorivo,...
Ovo se vidi da nije originalni krov ali ok je. Crvena G klasa koliko me secanje sluzi nije imala nikakav krov samo u gepeku nekih alata,...
Prava steta sto ih nisam sacuvao, pitacu kevu da malo proceslja garant ima nekih slika gde sam se igrao sa njima

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mehanotehnika Modeli Empty Re: Mehanotehnika Modeli

Postaj by Gost 31/1/2013, 20:30

Ovaj bijeli G280 mercede, mi je kolega poslao ispravnog međutim bez obzira na oznake da je lomljivo uredno ht-pošta djelatnici polomili mu krov, privremeno je tako dog ga neću složiti kako spada, a vječiti projekt je kombi, zahvaljujem ovim putem @done-u na donaciji nekih dijelova..

Inače safari kombi je uljez, proizvođač je Schucco.. I koliko vidim najteže ga je nabaviti, inače svi modeli su mi u voznom stanju!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mehanotehnika Modeli Empty Re: Mehanotehnika Modeli

Postaj by done 1/2/2013, 08:08

Proximo je napisao/la:Ovaj bijeli G280 mercede, mi je kolega poslao ispravnog međutim bez obzira na oznake da je lomljivo uredno ht-pošta djelatnici polomili mu krov, privremeno je tako dog ga neću složiti kako spada, a vječiti projekt je kombi, zahvaljujem ovim putem @done-u na donaciji nekih dijelova..

Inače safari kombi je uljez, proizvođač je Schucco.. I koliko vidim najteže ga je nabaviti, inače svi modeli su mi u voznom stanju!

Mercedes 408 je u biti smislio Schuco i u ranijim modelima je samo je njihov logotip bio na podnici,kad je Slovenska Mehanotehnika počela licencno proizvoditi istog tu se pojavio i njihov znak tako da se samo sa logotipom Mehanotehnike nije niti jedan pojavio.Ali ima caka kako prepoznati Schuca od Mehanotehnike,modelima koji imaju rotirku na krovu kod Mehanotehnike baterija stoji uzdužno,a kod Schuca ukoso u krovu vozačke kabine,razlika je i u ratkapama kod Shuca su gušće u znaku, mercedesa na masci, oznakama na gumama...

U biti ni sam još ne znam koliko se tema i varijacija ustvari pojavilo,ali sam nedavno na jednom forumu našao neke meni čudne i nepoznate varijante ili su kučna radinost.
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Mehanotehnika Modeli Empty Re: Mehanotehnika Modeli

Postaj by Gost 1/2/2013, 11:34

Uhh... uspomene. Very Happy Za svoja vremena bili su ovo super auti, ali i kad jih sad gledam, još uvijek izgledaju fantastično.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mehanotehnika Modeli Empty Re: Mehanotehnika Modeli

Postaj by Pero 1/2/2013, 12:26

Davno,davno još sam išao u osnovnu školu bio je za kupiti set od jedno pet plastičnih modela.

Znam da je bio tenk,cisterna,nešto kao Fiat 1500 cabriolet.Mislim da ih je isto radila Mehanotehnika.
Imala ko pojma o tome.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Mehanotehnika Modeli Empty Re: Mehanotehnika Modeli

Postaj by Učitelj 1/2/2013, 12:40

Pero je napisao/la:Davno,davno još sam išao u osnovnu školu bio je za kupiti set od jedno pet plastičnih modela.

Znam da je bio tenk,cisterna,nešto kao Fiat 1500 cabriolet.Mislim da ih je isto radila Mehanotehnika.
Imala ko pojma o tome.

Ja sam tamo negde 68 imao DS 19 i tristaća , plastične u 43.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Mehanotehnika Modeli Empty Re: Mehanotehnika Modeli

Postaj by Gost 1/2/2013, 12:46

Ja sam imao imučne kumove i oni su mi to kupovali, sječam se da čim mi došao u ruke kombi da je odmah nastradal ostal je bez kotača..

Inače još sam i imao fliper od mehanotehnike he-man, i to mi ježelja nabaviti ali bit će teška misija..

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mehanotehnika Modeli Empty Re: Mehanotehnika Modeli

Postaj by Gost 1/2/2013, 12:47

Inače i danas sam fasciniran kak su to oni nekad radili, znači u 80-im godinama prošlog stolječa več su bili tak napredni..

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mehanotehnika Modeli Empty Re: Mehanotehnika Modeli

Postaj by Gost 1/2/2013, 12:48

Done daj vi stavite slike, sigurno imate nešto za ovaj kutak Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mehanotehnika Modeli Empty Re: Mehanotehnika Modeli

Postaj by Pero 1/2/2013, 13:11

Proximo je napisao/la:Inače i danas sam fasciniran kak su to oni nekad radili, znači u 80-im godinama prošlog stolječa več su bili tak napredni..
Ko napredan???
Mehanotehnika ili općenito.
Ja nisam imao ni jednoga.To smo kupovali djeci.U to vrijeme kupovali smo 1:43 koje se danas veoma cijene a bogme i koštaju.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Mehanotehnika Modeli Empty Re: Mehanotehnika Modeli

Postaj by Pero 1/2/2013, 14:12

Proximo je napisao/la:Inače i danas sam fasciniran kak su to oni nekad radili, znači u 80-im godinama prošlog stolječa več su bili tak napredni..
Za tvoju informaciju Mehanotehnika je radila sasvim solidne metalne 1:6x.
Sad kada i po čijim kalupima bolje znaju oni koji skupljaju 1:6x.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Mehanotehnika Modeli Empty Re: Mehanotehnika Modeli

Postaj by Siniweb 1/2/2013, 15:12

Pero je napisao/la:
Za tvoju informaciju Mehanotehnika je radila sasvim solidne metalne 1:6x.
Sad kada i po čijim kalupima bolje znaju oni koji skupljaju 1:6x.

Koristili su Norev Mini Jet kalupe.
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Mehanotehnika Modeli Empty Re: Mehanotehnika Modeli

Postaj by Gost 1/2/2013, 15:31

S obzirom da je to bilo davnih 80-ih mislim da su opčenito to bile napredne igračke, a mehanotehnika kao firma mislim da je više nego solidno to izrađivala..
Imal sam i ja neke željezne atiče u malom mjerilu, neki narđasti citroen isto od mehanotehnike..

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mehanotehnika Modeli Empty Re: Mehanotehnika Modeli

Postaj by done 1/2/2013, 20:48

Proximo je napisao/la:Done daj vi stavite slike, sigurno imate nešto za ovaj kutak Very Happy

Na maketarskom forumu dok smo još bili sam bio postavio slike ali sam u međuvremenu još par komada nabavio koje nisam slikao obečavam da ću ih slikati i staviti na forum samo se strpi jer ja slobodnog vremena skoro i nemam,
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Mehanotehnika Modeli Empty Re: Mehanotehnika Modeli

Postaj by done 1/2/2013, 20:55

Proximo svaka ti čast što poštuješ starije ali mi smo ti svi ovdje na forumu ti pa nema potrebe da mi govoriš vi,a mislim ni ostalima ako netko slučajno ne inzistira na tome,a mislim da takvi ovdje ne žive.[You must be registered and logged in to see this image.]
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Mehanotehnika Modeli Empty Re: Mehanotehnika Modeli

Postaj by Gost 2/2/2013, 18:43

Ok, hvala na uputi done, veselim se tvojim slikama!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mehanotehnika Modeli Empty Re: Mehanotehnika Modeli

Postaj by done 2/2/2013, 18:50

Proximo je napisao/la:Ok, hvala na uputi done, veselim se tvojim slikama!

Postoji jedna iznimka uvaženom vremešnom dobroočuvanom gospodinu koji se odaziva na ime Dida,Pero ili neko slično inzistita da mu govoriš Ti ali sa velikim slovima [You must be registered and logged in to see this image.]
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Mehanotehnika Modeli Empty Re: Mehanotehnika Modeli

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.