1:64 high end modeli

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

1:64 high end modeli

Postaj by Siniweb on 18/3/2012, 21:49

Ovu temu otvaram za sve one modele koji se ne vode pod djecje igracke kao sto su regularni Hot Wheels, Matchbox, Siku ili Majorette.

Ovdje cu korak po korak postavljati slike modela koji ne pripadaju glavnim igracima u 1:64 segmentu tipa Kyosho, Johnny Lightning, Auto Art, Konami ili Minichamps... da samo nabrojim neke... a tih manjih ima dosta.

Pocinjem sa dva modela Subaru Legacy japanskog proizvodjaca "Targa", koji se inace pretezno baci proizvodnjom Gashapon igracaka, popularnih kolekcionarskih serija u neprovidnim kutijicama bez informacije sto je unutra, pa kupac dobije jedan od modela iz serije, bez da moze utjecati o kojem modelu se radi. Isti princip kao i Kyosho Minicars, CM's Rally serije ili Konami serije starih japanskih automobila.

Targa je izbacila nekoliko serija, ponajvise Nissan Skyline, Honda NSX, Subaru Legacy i Toyota Crown Comfort, od kojih sve osim ove zadnje imaju funkciju otvaranja poklopca motornog prostora.

U Subaru Legacy seriji postoje dvije verzije limuzine i dvije verzije Legacy wagon, svaka od njih u nekoliko boja, pa kompletisti pucaju od muke ili su prisiljeni kupovati cijelu posiljku...

Targa Subaru Legacy RSK

[You must be registered and logged in to see this image.]

Targa Subaru Legacy Wagon GT-B

Modeli su po detaljima ravnopravni Kyosho i ostalim high-end modelima, ali po kvaliteti izrade ipak zaostaju, pa se malo vide tragovi kalupa i kod ovih Legacya haube ne nalijezu perfektno, no mali su to modeli i jos uvijek najdetaljniji Legacy BH Wagon i jedina Legacy BE limuzina u ovoj velicini.
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Re: 1:64 high end modeli

Postaj by Gost on 27/3/2012, 09:10

Sini, hoće biti šta od Johnny Lightninga?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 27/3/2012, 09:33

Znači, ono što su kod nas Panini sličice kod njih su gashapon autići?

Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 41
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on 27/3/2012, 10:11

marko je napisao/la:Sini, hoće biti šta od Johnny Lightninga?

Biti ce, ali ce i dobiti vlastitu temu. Smile
Siniweb
Forumaš
Forumaš

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on 27/3/2012, 10:12

nebeski je napisao/la:Znači, ono što su kod nas Panini sličice kod njih su gashapon autići?

Da, ovo ti dodje kao Panini slicice. Autici su u gashapon u stvari u manjini, mislim da se najvise prodaju gundam roboti, manga figurice itd.

Siniweb
Forumaš
Forumaš

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 27/3/2012, 10:20

Na Subaruima se vide tragovi kalupljenja, ali fascinira uopće pokušaj (i to odličan) da se u toj razmjeri uopće i pomisli na motor i otvaranje haube.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on 27/3/2012, 11:15

nebeski je napisao/la:Na Subaruima se vide tragovi kalupljenja, ali fascinira uopće pokušaj (i to odličan) da se u toj razmjeri uopće i pomisli na motor i otvaranje haube.

Po kvaliteti kalupa su ovi Legacy na zalost jedni od slabijih Targa modela. Ali opet, stvarno su iznad prosjecnih 1:64. Targa ima takodjer dvije serije Nissan Skylinea sa otvaranjem motora, koje cu uskoro predstaviti.
Siniweb
Forumaš
Forumaš

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 27/3/2012, 13:57

Siniweb je napisao/la:

Biti ce, ali ce i dobiti vlastitu temu. Smile

Odlično! Very Happy I zanima me tvoje mišljenje o modelima M2 Machines i Greenlight. Gledao sam njhove amere na ebayu i opasno sam se zapalio da nešto od toga nabavim.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on 27/3/2012, 15:01

marko je napisao/la:

Odlično! Very Happy I zanima me tvoje mišljenje o modelima M2 Machines i Greenlight. Gledao sam njhove amere na ebayu i opasno sam se zapalio da nešto od toga nabavim.

Generalno, rijec je o vrlo kvalitetnim modelima u 1:64 mjerilu.
Sto se americkih vozila tice, tako su danas Greenlight i M2 najbolje sto se moze dobiti od novih proizvoda, tu su nekada igrali Ertl/Racing Champions i Johnny Lightning, no otkako je RC2 kupio JL, pa ga prodao Tomy-u, kvaliteta JL modela je pala, prvenstveno zbog vecinskog izbacivanja metalnih podvozja sa svojih modela. Takodjer JL nije vrlo vjeran mjerilima, pa osciliraju od modela do modela i nema garancije da ce nesto biti zaista 1:64.
Greenlight i M2 Machines mi se cine vjerniji mjerilu, no ni tu nije garantirano da nece koji put fulati.

potrpat cu koji model ovdje.

Siniweb
Forumaš
Forumaš

[Vrh] Go down

Postaj by dmj on 27/3/2012, 15:01

Ako ti se sviđaju na slikama, ne premišljaj, uživo i JL i M2 i Greenlight izgledaju samo još bolje nego na ekranu!

dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 46
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by dmj on 27/3/2012, 15:03

Srećom me nije još dopao niti jedan novi JL s plastičnim podvozjem, to bi jako ubilo šarm koji im daju težina i ta pomalo gruba, nepolirana metalna podnica...

dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 46
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on 27/3/2012, 15:06

dmj je napisao/la:Srećom me nije još dopao niti jedan novi JL s plastičnim podvozjem, to bi jako ubilo šarm koji im daju težina i ta pomalo gruba, nepolirana metalna podnica...

Donekle tocno, ali ako ih se ne drzi u ruci, to ne smeta. Naravno da metalno podvozje dodaje karakter teskim amerikancima.

Da jos dodam, i Hot Wheels 100% igra poprilicnu ulogu na sceni americkih 1:64 modela.
Siniweb
Forumaš
Forumaš

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 27/3/2012, 15:11

dmj je napisao/la:Ako ti se sviđaju na slikama, ne premišljaj, uživo i JL i M2 i Greenlight izgledaju samo još bolje nego na ekranu!

Već sam pisao jednom liku za Greenlightov 1964 Plymouth Fury, na koji su mi oči ispale, da vidim da li šalje ovamo.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 27/3/2012, 15:12

Siniweb je napisao/la:

Generalno, rijec je o vrlo kvalitetnim modelima u 1:64 mjerilu.
Sto se americkih vozila tice, tako su danas Greenlight i M2 najbolje sto se moze dobiti od novih proizvoda, tu su nekada igrali Ertl/Racing Champions i Johnny Lightning, no otkako je RC2 kupio JL, pa ga prodao Tomy-u, kvaliteta JL modela je pala, prvenstveno zbog vecinskog izbacivanja metalnih podvozja sa svojih modela. Takodjer JL nije vrlo vjeran mjerilima, pa osciliraju od modela do modela i nema garancije da ce nesto biti zaista 1:64.
Greenlight i M2 Machines mi se cine vjerniji mjerilu, no ni tu nije garantirano da nece koji put fulati.

potrpat cu koji model ovdje.

Hvala na infu. Vidim da M2 imaju otvaranje i haube i vrata, premda su mi i bez toga fascinantni.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 14/4/2012, 08:23

marko je napisao/la:

Hvala na infu. Vidim da M2 imaju otvaranje i haube i vrata, premda su mi i bez toga fascinantni.

M2 1968 Pontiac Firebird Sprint

Zadnja promjena: shelby427; 14/4/2012, 08:40; ukupno mijenjano 4 put/a.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 14/4/2012, 08:28

marko je napisao/la:Sini, hoće biti šta od Johnny Lightninga?

Johnny Lightning 1979 Pontiac Firebird Trans Am

Zadnja promjena: shelby427; 14/4/2012, 08:38; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 14/4/2012, 08:37

marko je napisao/la:

Greenlight Collectibles 1970 Pontiac GTO Judge vs. 1971 Pontiac GTO Judge convertible

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Učitelj on 14/4/2012, 08:54

Ameri na zavidnom nivou. thumb
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Dob : 62
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 15/4/2012, 01:39

Auuu...ova dva GTO-a odlična su!

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on 29/5/2012, 23:22

Evo jedne usporedne:

Lamborghini Countach LP 500 S - Kyosho (bijeli) vs. CM's (crveni)

Siniweb
Forumaš
Forumaš

[Vrh] Go down

Postaj by Nedo on 30/5/2012, 07:37

Kao laiku na ovom terenu,rekao bih da je crveni model kvalitetniji ali mi njegove felge izgledaju kao Lego produkt.

Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 54
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by Učitelj on 30/5/2012, 08:50

Eto šta t je ukus, meni je lepši beli, čak mi je i pogođen bolje.
No svejedno, oba "vrabčića" su što bi Gizmo rekao thumb
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Dob : 62
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Postaj by Nedo on 30/5/2012, 09:12

Učitelj je napisao/la:Eto šta t je ukus, meni je lepši beli, čak mi je i pogođen bolje.
No svejedno, oba "vrabčića" su što bi Gizmo rekao thumb

Gizmo bi rekao da bi bili još bolji da su Opeli. Very Happy

Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 54
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on 30/5/2012, 10:09

Momci, nemojte opet kretati sa nadimcima "vrapcici", evo vec sam dobio osip samo od citanja.
To kad netko provali odmah se sjetim lupetanja i diskusija kojih je bilo na drugom forumu.

Nedo, slazem se za kotace, to je cini mi se CM's-ova slabost generalno, jer ce se to ubrzo pokazati i na drugim modelima koje cu staviti na usporedbu.
No sto je tu je, felga je promjera 3mm, pa se moze proboljeti, "Makro" sve to jako uvelica.

A ako pogledam Kyosho, tako je vjerojatno i zbog boje malo manje ostar ispao od CM`s-a. Vidi se na svakom detalju, ali opet je, ako se model uzme na dlan, to stvarno sve jako dobro.

Uco, meni kyosho djeluje pogodjenije, jer mi se cini da bolje lezi na "cesti", ali uzmimo u obzir da CM`s nudi i otvaranje poklopca motora, sto je stvarno veiki plus.

Zadnja promjena: Siniweb; 30/5/2012, 10:14; ukupno mijenjano 1 put.
Siniweb
Forumaš
Forumaš

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 30/5/2012, 10:12

Siniweb je napisao/la:Momci, nemojte opet kretati sa nadimcima "vrapcici", evo vec sam dobio osip samo od citanja.
To kad netko provali odmah se sjetim lupetanja i diskusija kojih je bilo na drugom forumu.

Potpisujem!

Čim čujem "vrabac", "kraljevski omjer" ili "kapitalac", ono fakat, dobijem proljev.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]