DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HW Elite Noviteti

+11
02 series
Siniweb
Keza
Luckyboy
dmj
Pero
cordoba
b12cky
Učitelj
Nedo
nebeski
15 posters

Stranica 16 / 20. Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Next

Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by Gost 20/6/2013, 10:37

E nemas ni to ali imas bolje brisace vrata koja nemaju gog leg.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by Keza 20/6/2013, 10:43

vaskrsije je napisao/la:E nemas ni to ali imas bolje brisace vrata koja nemaju gog leg.

??? Zar nemaju sad nove Elite izvedbe serijski broj. Meščini da sam ga vidio na onom Passo Corto.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by Gost 20/6/2013, 11:05

Ono na patosu su neke sifre ne znam ni ja cemu to sluzi

Gost
Gost


[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by nebeski 14/10/2013, 22:12

U skladu s popularnosti filma "Rush", HW Elite je najavio Laudin bolid iz 1976. u 1/18,Ferrari 312 T2:

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by Gost 15/10/2013, 00:16

nebeski je napisao/la:U skladu s popularnosti filma "Rush", HW Elite je najavio Laudin bolid iz 1976. u 1/18,Ferrari 312 T2:

[You must be registered and logged in to see this image.]
I cijena bi mu isto trebala biti popularna...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by nebeski 15/10/2013, 08:41

mali plavi je napisao/la:I cijena bi mu isto trebala biti popularna...
Naravno, u skladu s trenutačnim renomeom. Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by Keza 15/10/2013, 09:17

"Ubiše" se od noviteta. Tu rupu u paleti onda nadoknađuju adekvatnom cijenom ponuđenih Mad 
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by nebeski 15/10/2013, 09:40

Vela je napisao/la:"Ubiše" se od noviteta. Tu rupu u paleti onda nadoknađuju adekvatnom cijenom ponuđenih Mad 
Čitav die-cast sektor je u krizi noviteta. Minichamps je nekoć godišnje izbacivao bar desetak novih kalupa u 1/18 i barem 50 u 1/43, a ove godine je taj odnos možda 3/20, ako i toliko, ubrajamo li i formule. Kyosho uradio jedan jedini model (a i on hoće - neće), ostalo reizdanja, Autoart duplo manje nego inače izbacio noviteta, bezobrazne cijene, Norev koji je izbacivao desetak kalupa godišnje ove godine tek dva u hobby seriji, i to sporije nego inače, s dugim pauzama..SunStar također stao nakon niskog starta prije nekoliko godina, ove godine jedan Amerikanac i dva rally automobila. HW 61 ništa novo nije izbacio, GMP ma kako se sada zvao također ništa...resini su zavladali!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by Gost 15/10/2013, 09:51

Ne bi ja imao nista protiv toga cak mi to i odgovara jer ne mozes sve ni ispratiti, ali od svih resina koji se stancuju kao ludi jedino je Otto pristupacan, ostali su svi 100+€ sto je ipak mnogo.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by Keza 15/10/2013, 09:57

Resini jesu zaredali, al i njima prodaja slabije ide nego prije godinu, dvije. A to sve utječe i na razvoj. Uzmi za primjer samo kako je prvi E39 planuo na preorderu, a E38 još sada imaju na prorderu. Malo neočekivano, rekao bih. Bar za taj model.
Ne znam stvarno šta se dešava s ovim aluminijskim modelima. Naštancali su se svega i svačega u zadnjih 10-15 godina i sad ništa. Uvjetno rečeno ništa. Toliko je tu prostora da se uzme para krajnjem kupcu, pogotovo zato jer proizvodi već postoje. Samo treba upaliti manufakturu i to je to, a niko ne trza. Malo neuobičajno za tržišne igrače, bez obzira koji amblem nosili.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by Gost 15/10/2013, 10:00

A sto da se trude kada se raja pokolje oko 190 Evo 2, i skontaju, cekaj pa sve imamo sto uz nikakvo ulaganje u nov kalup i ostalo ne bi uzeli jos para,...
Moram da kazem da mi prija malko sporiji tempo izbacivanja modela pogotovo sto su sa cenama otisli na vise, ja imam jos toliko starih nastancanih od pre par godina pokupiti, samo bi mi falio ubitacni izlazak noviteta, onda bi mogao samo da sedim i kukam. Ovako malo po malo skida se
Nego nije tema ali kada je najavljen od AA 993 serija, i nista od toga, niti se sta prica niti slike,...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by nebeski 15/10/2013, 10:20

Već sam pričao kako razvoj die-cast modela traje minimalno četiri puta duže, Vela će vjerovatno najbolje znati o čemu govorim, kada kažem da die-cast model ima minimalno duplo više pozicija za odraditi, a pritom mislim i na planiranje i definiranje pozicija i njihovu izradu, da ne spominjem više materijala koji se koriste za izradu die-casta s otvaranjima, onda je jasno da je to skuplji tehnološki proces, koji se troškovno nadoknađuje većim serijama u prodaji.

Resini si mogu dopustiti manje serije, jer objektivno, osim izrade oblika karoserije i bušenja rupa na sirovom predlošku, lijepljenja folija na prozore, lijepljenje maske, farova i branika, te nabacivanje toga na ploču s rudimentarno spojenim motačima, tu nema veće filozofije.

Resini gađaju kupca brzinom ostvarenja njegovih želja i malom serijom prodavača (proizvođača) rehabilitiraju pred sudom časti zbog visoke cijene. Nema sumnje da je zarada po primjerku kod resina veća, ali ukupna serija modela je manja nego kod die-casta. S druge strane, problem die-cast proizvođača su veliki inicijalni trškovi produkcije i očito problem kako ih izrefati velikom serijom, jer smo svjedoci kako je teško pogoditi model koji bi se lako prodao u 5 ili 10 tisuća komada. Primjer Jaguara XJ-S je upravo taj, jednostavno, model je bio skup za izradu, a  nije pogodio srce širokog tržišta. I eto ti ga Đavle..

P.S.

Ako niste nikad vidjeli resinske odlijeve, evo vam prilike da vidite kolika je to šega u odnosu na die-cast:

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by Keza 15/10/2013, 10:45

Naravno, čim išta ideš raditi svi pitaju samo o kojoj se količini radi. Pozitivno je što obično za probu naprave alat od aluminija (za plastiku) pa onda kad ga uštimaju idu na izradu čeličnog (kojeg onda opet treba štimati, ali manje). Tu su švabe maheri. Mi idemo "jeftinijom" varijantom- izrađujemo odmah čelični pa ebemo mačku mater dok ga poslije probnog brizganja popravimo/poštimamo. Al mi smo "pametni", a švabe su "glupi". A svi ti čelični alati se rade da izdrže izradu nekoliko stotina tisuća komada (prema milionu) bez reparacije, ovisno o konstrukciji. A sve to košta. Onaj guzičar u uredu koji to sve crta u 3D, preko alatničara do manufakturnog radnika.
Šlag na sve je kad dođe direktor i kaže: "Štaaaa, toliko dugo nam treba da napravimo alate, pa šta ih golim rukama oblikujemo?" ili "To je preskupo"
Rolling Eyes

Super su ti ove slike thumb
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by nebeski 15/10/2013, 10:56

Ima još jedna stvar - u zadnje vrijeme je puno reizdanja u opticaju. Vrlo je moguće da neki proizvođač inicijalno proizvede znatno veći broj odlijeva karoserije, nego li ih se nađe na tržištu. Recimo, proizvedu 15.000 odlijeva iz jednog kalupa, a serija modela na tržištu iznosi 10.000 komada. Recimo da su ti kalupi ostavljeni u slučaju da onih 10.000 ode u narednih par godina. I sada su skontali da im je jeftinije nakon deset godina, kada ti modeli već postaju raritet, šicnuti i ono preostalo kalupa na tržište, samo u drugoj boji ili kombinaciji boja.

No, vjerojatnija je i češća ona druga varijanta - kalupi su uskladišteni i nema novog razvoja. zašto razvijati nove alate i tehnološki proces za neki novi model, kad u vrijeme krize možemo opet stare ubaciti u igru? Nove generacije su stasale, novi kolekcionari, valjda će reizdanja proći i kod onih starih..

Za potvrdu ove tvrdnje uzimam lošije izvedene odlijeve na reizdanjima, jer je očito da se kalupi troše.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by Keza 15/10/2013, 11:03

Fora su mi sad ovi 3D skeneri. Skenira cijeli auto, dobije neki step model koji 99,9% odgovara originalu i samo piči programe za glodanje. Savršena stvar.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by nebeski 15/10/2013, 11:10

Vela je napisao/la:Fora su mi sad ovi 3D skeneri. Skenira cijeli auto, dobije neki step model koji 99,9% odgovara originalu i samo piči programe za glodanje. Savršena stvar.
Da, ali i tu ima grešaka, pogle samo NEO. I nije model samo karoserija. Zapravo skenitanje samo skraćuje put, ali detalji su ono što najčešće model čini dobrim ili lošim. Znaš onu moju priču o Solidu - vjerojatno najbolje "skinute" karoserije, ali detaljima i kvalitetom farbanja i sklapanja daleko od idealnog modela. Drugim riječima - što će mi 3D skenirana karoserija, ako nisu pogodili farove ili ako su sjebali lošim odabirom materijala.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by Keza 15/10/2013, 11:13

nebeski je napisao/la:Da, ali i tu ima grešaka, pogle samo NEO. I nije model samo karoserija. Zapravo skenitanje samo skraćuje put, ali detalji su ono što najčešće model čini dobrim ili lošim. Znaš onu moju priču o Solidu - vjerojatno najbolje "skinute" karoserije, ali detaljima i kvalitetom farbanja i sklapanja daleko od idealnog modela. Drugim riječima - što će mi 3D skenirana karoserija, ako nisu pogodili farove ili ako su sjebali lošim odabirom materijala.
Smanjili su sebi troškove Smile
A većina kolekcionara ni ne kuži te "sitne" greške.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by nebeski 15/10/2013, 11:14

Vela je napisao/la:Smanjili su sebi troškove Smile
A većina kolekcionara ni ne kuži te "sitne" greške.
Da, to su ovi što ne kuže ili ne žele skužiti greške ni kod handbuiltova Smilerabbit 

Ako nešto košta 60+ eura u 1/43, onda mora da je dobro! naughty
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by Učitelj 15/10/2013, 11:27

Nije ni čudo što ponekad ima ostatka lepka, pogledajte s kolikom četkom ga nanose, treba tu biti vešt.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by nebeski 15/10/2013, 12:15

Učitelj je napisao/la:Nije ni čudo što ponekad ima ostatka lepka, pogledajte s kolikom četkom ga nanose, treba tu biti vešt.
Dobro primiječeno, Učo! I sad zamisli da mu nije stigla plaća ili da mu je to već 500-ti model tog dana, pa ne bih ni ja bolje nego ofrlje..
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by Učitelj 15/10/2013, 14:50

nebeski je napisao/la:Dobro primiječeno, Učo! I sad zamisli da mu nije stigla plaća ili da mu je to već 500-ti model tog dana, pa ne bih ni ja bolje nego ofrlje..
Šta, 500-ti, 5000-ti, limitirana serija.Very Happy 
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by Gost 10/3/2014, 11:02

Za ljubitelje marke: La Ferrari

[You must be registered and logged in to see this image.]

U najavi je u crvenoj, crnoj i žutoj boji.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by . . . 13/8/2014, 16:30

Mislim da o ovoj tuznoj vesti jos nismo pricali. . .

[You must be registered and logged in to see this link.]

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by nebeski 13/8/2014, 17:04

. . . je napisao/la:Mislim da o ovoj tuznoj vesti jos nismo pricali. . .

[You must be registered and logged in to see this link.]

Načuh da se licenca opet vraća Kyoshu, koji će je dijeliti s BBR-om.

Ali samo načuh.

Iako ima jedan ovamo koji tvrdi da je i Autoart navodno bio zainteresiran, ali da Ferrari traži puno love za njihov ukus.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by . . . 13/8/2014, 17:20

Ne znam. . . Ja bih voleo da se HotWheels docepa licence za BMW. Nemam, puno HW-sova ali sa ovim sto imam sam zadovoljan i kontam da bi radili bolji posao od Paragona. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

HW Elite Noviteti - Page 16 Empty Re: HW Elite Noviteti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 16 / 20. Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.