DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mazda CX-5 by neki kinezi

+6
Keza
Učitelj
Pero
nebeski
red head
. . .
10 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by . . . 21/2/2016, 06:37

Jedno 10-tak meseci sam merkao ovaj model. Zapravo od 31.12.2014. kad sam isao za Key West i kad je tetka ispred mene vozila beli primerak. Imao sam priliku da gledam u njen auto bar sat vremena otpozadi i da ga dobro proucim i da se dobro narazmisljam o njemu. Secam se da mi nije puno potrajalo dok nisam otisao na e-bay i potrazio isti. Od kupvine me je dobila kako cena, tako i razmera. Ipak je to 1:18, a ja tu pokusavam nekako da filtriram sa cu uzeti. I u medjuvremenu sam nabavio plavog od Premium X-a i da se ne lazemo model je OK, ali su mu farovi promaseni. Posle kraceg razmisljanja povijao sam 1:18 i da za sada izgleda skroz OK. Model je na daleko visem nivou od Minichampsovih modela, a i Noreva i Paragona, ali ipak malo vise ispod AA. Za neki nivo AA ipak treba tu jos malo finoce i malo bolji farovi (sustina je opet promasena, ali vizuleno nisu tako losi). Zapravo najveci minus su nacin na koji su odradjeni, ti plasticni pokrivaci malo strce i kvare srecu. Mozda bi bilo bolje da je da plastika salivena sa farom. Sve u svemu to mu je jedini minus. Ostalo je sve tu (sto se da i sto se ne da zamisliti i kod skupljih, a i kod jeftinijih modela) i lista je malo poduza ali videcu da izdvojim samo one stvari koje su pmalo ne standardne kod nama svima znanih proizvodjaca. Retrovizori se sklapaju, zadnja sedista se obaraju, prednja se pomeraju, poklopac rezervoara se podize, siber a i onaj pokrivac unutra su funkcionalni, oslanjanje isto postoji. . . Sto se cene tice, i ona je vise nego pristojna, 50$ za model i jos 30$ za postarinu, a da li vredi. . . Videcemo. Ono sto me jedino brine i jedini razlog zasto sam toliko odugovlacio sa nabavkom kineza (jos dve recenzije slede) je briga oko zinc pesta. Jednostavno prozivodjac mi je 100%-tna nepoznanica i pojma nemam sta da ocekujem na u tom pogledu. . . Ali ako vi tu brigu nemate ~ slobodno. Pre neki dan sam malo gledao po e-bay i video sam da jos uvek mogu da se nadju i plavi i crveni za pare koje sam ja dao. . .

[You must be registered and logged in to see this image.]



Zadnja promjena: . . .; 22/2/2016, 05:40; ukupno mijenjano 1 put.

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by red head 21/2/2016, 22:30

Model koji definitivno dobro izgleda, ako uzmemo u obzir danasnje cijene i sta se za iste nudi. U tom cijenovnom rangu ja mu farove ne bih uzimao za zlo. Model sigurno vrijedan tih para i nabavke.
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by nebeski 21/2/2016, 22:45

Inace ova tehnologija izrade modernih farova na modelima nije bas previse napredovala jos iz vremena ranih Autoartovih Lancera i Impreza...
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by Pero 21/2/2016, 23:03

Gdje je ta daleka barem po meni od elegantne Mazde 1500 od prije tridesetak godina a možda i više.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by nebeski 21/2/2016, 23:07

Pero je napisao/la:Gdje je ta daleka barem po meni od elegantne Mazde 1500 od prije tridesetak godina a možda i više.

Eee, kakve je Pesta kupleraje nekad imala! Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by . . . 22/2/2016, 04:54

red head je napisao/la:Model koji definitivno dobro izgleda, ako uzmemo u obzir danasnje cijene i sta se za iste nudi. U tom cijenovnom rangu ja mu farove ne bih uzimao za zlo. Model sigurno vrijedan tih para i nabavke.

OTTO/GT Spirit & AA se upljuvase da nam obajsne zasto moraju da dizu cene modelima, i onda ovi dodju i za 80$ odrade bruka dobar model jos sa detaljima koje AA i ne radi. . . Sve u svemu, odlican model i kao sto sam napisao, jedini razlog zasto ga ne bih preporucio jer mi jos uvek nije poznato kako stoji sa ZP. Ali ako nepati od te bolje, onda ga svakako vredi uzeti. Puno muzike, a realno malo para. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by Učitelj 22/2/2016, 08:45

U malom paketu puno zadovoljstva, odličan model. thumb
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by Učitelj 22/2/2016, 08:47

Pero je napisao/la:Gdje je ta daleka barem po meni od elegantne Mazde 1500 od prije tridesetak godina a možda i više.

E, jeste vala, kako sam balavio nad njom pred našom zgradom davne 70 i neke.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by nebeski 22/2/2016, 08:48

. . . je napisao/la:

OTTO/GT Spirit & AA se upljuvase da nam obajsne zasto moraju da dizu cene modelima, i onda ovi dodju i za 80$ odrade bruka dobar model jos sa detaljima koje AA i ne radi. . .  

To se donekle da objasniti, ali ne sasvim. Moguće da u startu diler olakša cijenu koštanja, ali opet razlika ostaje velika u odnosu na ono koliko od nas traže drugi. A još više čudi da razina detalja ponekad graniči s nepotrebnim, za razliku od naših ovamo dilerskih modela koji znaju biti samo više oguljeni. Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by Keza 22/2/2016, 09:16

. . . je napisao/la:

OTTO/GT Spirit & AA se upljuvase da nam obajsne zasto moraju da dizu cene modelima, i onda ovi dodju i za 80$ odrade bruka dobar model jos sa detaljima koje AA i ne radi. . . Sve u svemu, odlican model i kao sto sam napisao, jedini razlog zasto ga ne bih preporucio jer mi jos uvek nije poznato kako stoji sa ZP. Ali ako nepati od te bolje, onda ga svakako vredi uzeti. Puno muzike, a realno malo para. . .
Jel ima CE oznaku? Ta zajebancija dosta kosta, a ustvari i nije zajebancija
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by nebeski 22/2/2016, 09:19

Keza je napisao/la:
. . . je napisao/la:

OTTO/GT Spirit & AA se upljuvase da nam obajsne zasto moraju da dizu cene modelima, i onda ovi dodju i za 80$ odrade bruka dobar model jos sa detaljima koje AA i ne radi. . . Sve u svemu, odlican model i kao sto sam napisao, jedini razlog zasto ga ne bih preporucio jer mi jos uvek nije poznato kako stoji sa ZP. Ali ako nepati od te bolje, onda ga svakako vredi uzeti. Puno muzike, a realno malo para. . .
Jel ima CE oznaku? Ta zajebancija dosta kosta, a ustvari i nije zajebancija

Ha, vidiš, to bi isto mogao biti catch! Smile

CE je ona oznaka da ne možemo dobiti rak od isparavanja iz toliko modela u kući? Smile Smile Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by Keza 22/2/2016, 09:27

nebeski je napisao/la:

Ha, vidiš, to bi isto mogao biti catch! Smile

CE je ona oznaka da ne možemo dobiti rak od isparavanja iz toliko modela u kući? Smile Smile Smile
Conformity European. Da to je ta fora. Samo su kinezi izmislili svoj CE koji nema veze s evropskim, al ima "slucajno" ima iste inicihale i znaci China Export Smile
To su one fore da materijali od plastike moraju biti NSZH - no smoke zero halogen i ostale sigurnosne stvari. Trebao sam sad 1.3. ici na tecaj iz toga al sam zbog zdravstvenih obveza to pomakao za neki drugi put Sad
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by nebeski 22/2/2016, 09:34

Keza je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Ha, vidiš, to bi isto mogao biti catch! Smile

CE je ona oznaka da ne možemo dobiti rak od isparavanja iz toliko modela u kući? Smile Smile Smile
Conformity European. Da to je ta fora. Samo su kinezi izmislili svoj CE koji nema veze s evropskim, al ima "slucajno" ima iste inicihale i znaci China Export Smile
To su one fore da materijali od plastike moraju biti NSZH - no smoke zero halogen i ostale sigurnosne stvari. Trebao sam sad 1.3. ici na tecaj iz toga al sam zbog zdravstvenih obveza to pomakao za neki drugi put Sad

Ima jedno par godina smo imali u nekoj temi koliko modeli zapravo smrde i kakva je sve u njima kemija. Nekad se čovjek stvarno zapita...ali evo, živi smo još uvijek. Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by Keza 22/2/2016, 10:39

Da pricali smo o tome prilicno nadugo nasiroko, kao i o zp-u tako da je glupo da to sad ponovo ponavljamo
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by nebeski 22/2/2016, 11:55

Keza je napisao/la:Da pricali smo o tome prilicno nadugo nasiroko, kao i o zp-u tako da je glupo da to sad ponovo ponavljamo

Nije na odmet ponoviti. Ima i novih clanova, u medjuvremenu. Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by Keza 22/2/2016, 12:00

nebeski je napisao/la:

Nije na odmet ponoviti. Ima i novih clanova, u medjuvremenu. Smile
O zp-u mi se više ne da, sam sam sebi dosadan Smile
Ukratko: ljudi štede na aditivima koji se dodaju legurama da bi one iskristalizirale cink ( i ostale nepoželjne sastojke i nečistoće) na površinu prilikom lijevanja. Slično ko ona troha kod zavarivanja. A cink je vrlo agresivan ( i kancerogen) metal koji u određenim okolnostima uzrokuje vrlo burne kemijske reakcije i nastaje to što nastaje ako ga ostane u leguri više nego u nekom dozvoljenom postotku. Dakako nekad je i pozitivan sastojak, al u manje slučajeva, u ovom našem sportu definitivno nije poželjan.
Eto sad sve znaju Smile
A o tome da toplina pospješuje zp, to definitivno ima veze. Kad pogledaš kako burno reagira pocinčana površina prilikom zavarivanja, onda ti je sve jasno šta se događa unutar AL legure koja je izložena toplini a ima dosta cinka u sebi.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by Učitelj 22/2/2016, 12:20

Keza je napisao/la:
O zp-u mi se više ne da, sam sam sebi dosadan Smile
Ukratko: ljudi štede na aditivima koji se dodaju legurama da bi one iskristalizirale cink ( i ostale nepoželjne sastojke i nečistoće) na površinu prilikom lijevanja. Slično ko ona troha kod zavarivanja. A cink je vrlo agresivan ( i kancerogen) metal koji u određenim okolnostima uzrokuje vrlo burne kemijske reakcije i nastaje to što nastaje ako ga ostane u leguri više nego u nekom dozvoljenom postotku. Dakako nekad je i pozitivan sastojak, al u manje slučajeva, u ovom našem sportu definitivno nije poželjan.
Eto sad sve znaju Smile
A o tome da toplina pospješuje zp, to definitivno ima veze. Kad pogledaš kako burno reagira pocinčana površina prilikom zavarivanja, onda ti je sve jasno šta se događa unutar AL legure koja je izložena toplini a ima dosta cinka u sebi.

Ja mislim da današnje legure za naše diecast modele isto kao i bela tehniika, da traje do garantnog roka. Smile
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by Keza 22/2/2016, 12:27

Učitelj je napisao/la:

Ja mislim da današnje legure za naše diecast modele isto kao i bela tehniika, da traje do garantnog roka. Smile
Ma fušaju Učo, fušaju. Nije da nisu svjesni toga, a možda neki krompiri koji rade taj posao i fakat nisu svjesni. Krivi su ovi iz QC-a.
Nagledo sam se ja svega na poslu. Odliju šljakeri svakakvih gofana, koja onda na kidalici pri nekoj sili pucaju i mrve se. Onda dođe šef poskida im sve živo i neživo i da vidiš kako kod slijedeće probe odljevak bude u skladu sa zahtjevima. Ebo ih otac, da ušićare malo dobrog materijala ili aditiva proizvedu gofno. Računaju kinezi, nisu modeli dinamički opterećeni pa šta ima veze kakva je legura.
Bio mi je kolega u Kini u jednoj tvornici. Komedija brate, šta mi je svašta napričao. Primjer: on se žalio kako neki elektromotor na jednoj liniji za cinčanje nije obojen. Kaže doslovno pucnu Kinez prstima, dođe lola sa kantom farbe i četkom i zamalja motor. I remenicu i remen. Sve. Bez pripreme površine, naravno. Onako masno Laughing Kaže ovaj njemu na to, da nije ofarbo elektromotor sa svih strana, a aovaj kaže da nije jer nije mogao pristupiti odozada (trebao ga je naravno skinuti i odmastiti). Kaže na to pajdo zavuče ruku u kantu boje (jer je četka prevelika da  se s njom zavuče iza motora) i rukom zamalja motor sa te nepristupačne strane. Eto kaže ovaj šef njegov, gotovo, samo da se osuši kaže Laughing Ovaj moj kolega se šlagiro Smile
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by Učitelj 22/2/2016, 13:10

Znam, samo ako su svetski proizvođači izmestili svoje pogone u Kinu poslali su verovatno i ljude koji je kontrolišu.
Svi bi fušali da nema kontrole. Ja krivim ljude predstavnike koji ne odrađuju svoj posao na terenu, možda obrađuju nešto drugo. Smile
I EI-Niš je pravio Grundig tv-e, nakon izlaska sa prve linije tv-i ne rade, rasklopili, nemački stručnjaci prekontrolisali, sva paše, čak su i lemovi bolji ali džabe ne rade. E, onda je naš igilir našao problem, BUREK jebe stvar, naši radnici nakon dijetalnog doručka ne peru ruke, a što bi ne rade sa ljudima, masnoća na prstima radnika je bio kljip u točak.
Nakon čistih ruki i rukavica tv-i počeli raditi.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by Luckyboy 22/2/2016, 13:14

Odličan utisak su na mene ostavile te manje poznate kineske firme za proizvodnju modela, svojom izradom i cenom.
Modeli su im u rangu AA, a cena bar u EU, malo pristupačnija nego AA šupaka!
Trenutno nemam ni jedan njihov model, jer su mi neki stari AA, PMA, Kyo preči a sem toga "kinezi" prave trendi modele za azisko tržište koji mene ne pogađaju previše. Nadam se da ćemo se "sresti" na nekoliko modela....
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by nebeski 22/2/2016, 13:20

Učitelj je napisao/la:

Ja mislim da današnje legure za naše diecast modele isto kao i bela tehniika, da traje do garantnog roka. Smile

Sreća pa nam garantni rok istječe tek nakon deset godina Smile

Nego, ovo za bijelu tehniku, i ja sam nekako prihvatio tu opću priču da je danas sve nekvalitetnije, ali evo već desetu godinu sam u stanu gdje sam pri useljenju kupio svu bijelu tehniku novu novcatu - i nikakav kvar nisam do sad imao, čak i onaj aspirator u WC-u još uvijek radi. Hajde, isprva sam bio solo, pa nije se ni trošilo bogzna kako, ali u zadnje dvije godine sve "gori".

A bome na onoj Slobodi Čačak ili Gorenju vazda nešto majstorisali. Servisni Fićo uvijek bio pred zgradom. Jedino je Obodin bio tvrdoglavo nepokvarljiv. Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by Keza 22/2/2016, 13:28

nebeski je napisao/la:
Nego, ovo za bijelu tehniku, i ja sam nekako prihvatio tu opću priču da je danas sve nekvalitetnije, ali evo već desetu godinu sam u stanu gdje sam pri useljenju kupio svu bijelu tehniku novu novcatu - i nikakav kvar nisam do sad imao, čak i onaj aspirator u WC-u još uvijek radi. Hajde, isprva sam bio solo, pa nije se ni trošilo bogzna kako, ali u zadnje dvije godine sve "gori".
Zato kad dođe vrijeme da krepa, će da krepa sve odjednom. To je neko nepisano "pravilo" Smile
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by nebeski 22/2/2016, 13:45

Keza je napisao/la:
nebeski je napisao/la:
Nego, ovo za bijelu tehniku, i ja sam nekako prihvatio tu opću priču da je danas sve nekvalitetnije, ali evo već desetu godinu sam u stanu gdje sam pri useljenju kupio svu bijelu tehniku novu novcatu - i nikakav kvar nisam do sad imao, čak i onaj aspirator u WC-u još uvijek radi. Hajde, isprva sam bio solo, pa nije se ni trošilo bogzna kako, ali u zadnje dvije godine sve "gori".
Zato kad dođe vrijeme da krepa, će da krepa sve odjednom. To je neko nepisano "pravilo" Smile

Pa da, a činjenica je da smo danas, ma koliko kukali da nemamo, svi spremni odmah se riješiti bijede i kupiti novo, a staro šupnuti na otpad.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by . . . 22/2/2016, 17:52

Učitelj je napisao/la:

E, jeste vala, kako sam balavio nad njom pred našom zgradom davne 70 i neke.

Ne znam da li znas ali im alik u NS koji vec neko vreme restauira jedno. LIk radi sve poagano i do najsitnijih detalja. Tako da mozda ces opet balaviti ali ovog puta po ulici kad je vidis Smile

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by dmj 22/2/2016, 18:57

Taman propuštam komentirati ovaj model, kad mi ga eno na parkingu za ovaj tjedan, u 1:1, samo u onoj karakterističnoj Mazdinoj metalik crvenoj...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Mazda CX-5 by neki kinezi Empty Re: Mazda CX-5 by neki kinezi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.