DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KK-Scale Models noviteti

+14
nebeski
. . .
Luckyboy
Nedo
Keza
studentt
Učitelj
karet
b12cky
Gatuzo
dmj
Pero
sime-x
charlie
18 posters

Stranica 6 / 13. Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next

Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski 8/3/2015, 20:42

Keza je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Bilo kako bilo, nas neće nitko pitati, ako su skupljači vani progutali resine ( a jesu), ima i mi da gutamo. Ili da ne kupujemo.

Ja sam kukao na vrijeme, ali uzalud. Šime, analogno tome, kuka još više uzalud. Smile
Šime je ipak svršio na onog Golfa dvicu od Otta kad ga je izvadio iz kutije Wink Mislim što se vanjštine tiče

Eto, vidiš...

Ne znam jesi li ti bio s nama u ono vrijeme kad je Otto izbacio prve modele?

Kad se samo sjetim kakva je moja reakcija na resine bila...čak sam se zarekao da ih nikad neću pipnuti i da me ne zanimaju.

Naravno, i danas im štošta zamjeram, a jedna od većih zamjerki je zapravo ono što im mnogi ističu kao pozitivnu stranu - previše brzo ih štancaju i naš hobi je u 1/18 segmentu ubrzan kao da piči na warp pogon.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Keza 8/3/2015, 20:47

Znam da me tesko pogodilo kad je Otto izbacio prvi BMW. Tesko sam to podnio. Francuze dam im oprostio, jer nikad za njima nisam nesto ekstra patio, al BMW napravit bez motora me tesko pogodilo. Al eto, nakon nekog vremena sam ipak pregrmio i kupio prvog, pa drugog itd. Ne migu reci da sam dad bas nesretan zbog toga kad ih vidim kako premocno izgledaju na polici, cak i od vecine Artova
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski 8/3/2015, 20:50

Keza je napisao/la:Znam da me tesko pogodilo kad je Otto izbacio prvi BMW. Tesko sam to podnio. Francuze dam im oprostio, jer nikad za njima nisam nesto ekstra patio, al BMW napravit bez motora me tesko pogodilo. Al eto, nakon nekog vremena sam ipak pregrmio i kupio prvog, pa drugog itd. Ne migu reci da sam dad bas nesretan zbog toga kad ih vidim kako premocno izgledaju na polici, cak i od vecine Artova

To ti ja pričam! Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by red head 8/3/2015, 20:52

Resin ili ne pitanje je sad Cool
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Keza 8/3/2015, 20:57

red head je napisao/la:Resin ili ne pitanje je sad Cool
Ja bi reko da si ti taj dio price vec prosao Smile
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Keza 8/3/2015, 20:58

Sad samo trebas odrzavat kontinuitet Smile
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by red head 8/3/2015, 20:58

Keza je napisao/la:
Ja bi reko da si ti taj dio price vec prosao Smile
Suti vidis da cooliram
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by sime-x 8/3/2015, 22:20

nebeski je napisao/la:

Šime se nekako svojim otvorenim negativnim stavom prema resinima i neotvaranjima skoro pa nametnuo kao neka institucija za ljubljenje motora i otvaranja na modelima na forumu, ali je u pitanju tek dojam. Ima nas ovdje još, ali nas ima kojima ni resini nisu mrski.

Jesam li ja igdje rekao da mi nije drago da model ima otvaranja i da ima dobro urađen motor? Nisam.

Pogrešno me čitate.

vidim da se mene pogrešno čita.
ja nikome ne namećem svoju filozofiju skupljanja, ja sam se lijepo izjasnio što volim i koji su moji kriteriji za kupovinu nekog modela. ja nemam ništa protiv ljudi koje skupljaju resinske modele i modele bez otvaranja, a tako ni protiv takvih modela. svako kupuje za svoje pare, pa tako može kupovat što god želi i od mene će imat punu podršku i poštovanje bez da ću mu nametati svoju filozofiju. neka slobodno neko kaže kome sam ja nametao svoju filozofiju.
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by sime-x 8/3/2015, 22:25

nebeski je napisao/la:Bilo kako bilo, nas neće nitko pitati, ako su skupljači vani progutali resine ( a jesu), ima i mi da gutamo. Ili da ne kupujemo.

Ja sam kukao na vrijeme, ali uzalud. Šime, analogno tome, kuka još više uzalud. Smile

ajmo tako reći da kukam, ali sve dok ima dobrih modela sa otvaranjem njih ću kupovat. a kako neki zamjensku mjeru imaju 43-ojku, tako ja imam 24-orku i tamo nadomještavam prazninu u 18-ici. tako da baš ne kukam, a da ću dati preko 40€ za model bez otvaranja, nema teorije. Wink
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by sime-x 8/3/2015, 22:29

Keza je napisao/la:
Šime je ipak svršio na onog Golfa dvicu od Otta kad ga je izvadio iz kutije Wink Mislim što se vanjštine tiče

to sam već napisao, ali ne mogu reći da nije tako, kad je i kad je model stvarno dobro napravljen. ja uvijek priznam ono što je. ja i sad priznajem da otto radi ebene modele i da pogađa ebeno liniju, ali šta ja mogu kad meni nije to toliki prerijotet već to ebeno otvaranje.
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Keza 8/3/2015, 22:33

sime-x je napisao/la:

ajmo tako reći da kukam, ali sve dok ima dobrih modela sa otvaranjem njih ću kupovat. a kako neki zamjensku mjeru imaju 43-ojku, tako ja imam 24-orku i tamo nadomještavam prazninu u 18-ici. tako da baš ne kukam, a da ću dati preko 40€ za model bez otvaranja, nema teorije. Wink

Ako je samo brojka u pitanju (a ona se vremenom mjenja prema gore), onda si na dobrom putu - da kupiš resin Smile
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by sime-x 8/3/2015, 22:42

Keza je napisao/la:

Ako je samo brojka u pitanju (a ona se vremenom mjenja prema gore), onda si na dobrom putu - da kupiš resin Smile

ako se sječaš kad smo zadnji put bili na kavi za koji sam ti resinski model govorio da bi si ga priuštio, ali mi ne pada na pamet davat te novce i da bi ga uzeo samo kad bi bio max 40€. e i dalje stojim pri toj tvrdnji. a da nebi drugi ljudi krivo ovo shvatili, radi se samo o jednom modelu koji mi je onako na oko jako privlačan, pa čak nije ni honda ni mustang.
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski 8/3/2015, 22:56

Ne čitam ja tebe pogrešno, nego često. U smislu negativne reakcije na neotvaranja. Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by . . . 8/3/2015, 22:58

Keza je napisao/la:Znam da me tesko pogodilo kad je Otto izbacio prvi BMW. Tesko sam to podnio. Francuze dam im oprostio, jer nikad za njima nisam nesto ekstra patio, al BMW napravit bez motora me tesko pogodilo. Al eto, nakon nekog vremena sam ipak pregrmio i kupio prvog, pa drugog itd. Ne migu reci da sam dad bas nesretan zbog toga kad ih vidim kako premocno izgledaju na polici, cak i od vecine Artova

Za moj prvi susret sa OTTO-om zaduzen je bio Nedo. Na nekom drugom forumu nabavio je nekog zutog renoa pa ga je podelio sa nama na forumu. Gledao sam ga na slikama, lepo odradjen, ali delovao mi je ko igracka i rekao sam sebi ~ nikad. E onda je OTTO rekao da ce da odradi E39. Ta vest je stigla negde u decembru 2011-e ako se nevaram. Dosta dugo sam se premisljao, gledoa slike, citao po internetu. . . Secam se jedne od recenzija gde su rekli da je model rezinski i da ga kao takvog ne bi ni razmatrrali medjutim ovaj E39 je toliko dobar da su ipak morali da ga "pogledaju" i preporuce. Posle dosta razmisljanja uzeo sam ga, pricekao da izadje, dosao je do mene. . . I ono, najbolji farovi koje sam ikad video, sve je bilo odlicno, ali podnica me je uzasno nervirala. Davala je jako velik utisak da je u pitanju igracka (sto i danas zameram rezinima), smetalo mi je da nema otvaranja i tad sam rekao "Cim izadje sa otvaranima, prodajem ovog i uzimam tog". Naravno E39 sve do danas sa otvaranjima nije izasao, a da budem iskren i mislim da nece. . . Sto je prava steta za onakvu ikonu od auta. . . Mada sad kad vrtim film unazad mislim da je taj E39 na neki nacin bio preloman model za rezine. Jednostavno to je bio model koji nema koji kolekcionar nije hteo videti u vitrini. Jdnostavno bio je ono sto su svi zeleli u 1:18, a ono sto niko nijedan proizvodjac nije hteo da odradi (sto ni dan danas ne razumem zasto) i OTTO ga je odradio. Odradio ga je odlicno, i to bas u onoj najboljoj varijanti ~ tamno plavoj i to kao facelift model. Rekao bih sve nade su tad polozili u njega, to im je bio model koji je trebao da natera i one koji su do tad obijali reznie da ih prihvate i da ga uzmu. A kad su uzeli prvi, uzece i drugi, i treci. . . I sad vise nije ni bitno koliko su uzeli, ali on je taj koji je probio zid. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by sime-x 8/3/2015, 22:59

nebeski je napisao/la:Ne čitam ja tebe pogrešno, nego često. U smislu negativne reakcije na neotvaranja. Smile

ja priznajem da imam negativan stav prema modelima bez otvaranja, ali nemam negativan stav prema ljudima koji ih kupuju. to su dva različita pojma. Very Happy
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by . . . 8/3/2015, 23:01

nebeski je napisao/la:Naravno, i danas im štošta zamjeram, a jedna od većih zamjerki je zapravo ono što im mnogi ističu kao pozitivnu stranu - previše brzo ih štancaju i naš hobi je u 1/18 segmentu ubrzan kao da piči na warp pogon.

Slazem se. Stancuju ih brze nego sto meni plata stize, ali i to nije bez razloga. Treba odrzati medju kolekcionarima taj deo uzbudjenja kad ti stize nov model, to "iscekivanje" od dana kad cujes da izlazi do dana dok ga ne uhvatis u ruku i nekazes da je tvoj (sto je malo jace od dva meseca). Ne smeju da ti dozvole da odes i da probas da se bavis nekim drugim hobijem ili necim drugim, nego uvek moras da si spreman da otvoris novcanik jer modeli samo sto se nisu rasprodali i ako ne delujes odmah izgubices ga zauvek!

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski 8/3/2015, 23:03

sime-x je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Ne čitam ja tebe pogrešno, nego često. U smislu negativne reakcije na neotvaranja. Smile

ja priznajem da imam negativan stav prema modelima bez otvaranja, ali nemam negativan stav prema ljudima koji ih kupuju. to su dva različita pojma. Very Happy

A ja tebe mrzim iz dna duše. Cool
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski 8/3/2015, 23:04

. . . je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Naravno, i danas im štošta zamjeram, a jedna od većih zamjerki je zapravo ono što im mnogi ističu kao pozitivnu stranu - previše brzo ih štancaju i naš hobi je u 1/18 segmentu ubrzan kao da piči na warp pogon.

Slazem se. Stancuju ih brze nego sto meni plata stize, ali i to nije bez razloga. Treba odrzati medju kolekcionarima taj deo uzbudjenja kad ti stize nov model, to "iscekivanje" od dana kad cujes da izlazi do dana dok ga ne uhvatis u ruku i nekazes da je tvoj (sto je malo jace od dva meseca). Ne smeju da ti dozvole da odes i da probas da se bavis nekim drugim hobijem ili necim drugim, nego uvek moras da si spreman da otvoris novcanik jer modeli samo sto se nisu rasprodali i ako ne delujes odmah izgubices ga zauvek!

I mogu ti reći, kao netko koji je zaglavljen u još par zeznutih hobija, da je u ovome daleko najveća histerija po tom pitanju.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by sime-x 8/3/2015, 23:05

nebeski je napisao/la:

A ja tebe mrzim iz dna duše. Cool

slobodno, i za to me zaboli tongue
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by . . . 8/3/2015, 23:11

nebeski je napisao/la:

I mogu ti reći, kao netko koji je zaglavljen u još par zeznutih hobija, da je u ovome daleko najveća histerija po tom pitanju.

Idem samo da skuvam rucak pa se vrcem da dam svoj komentar za histeriju. Ne da mislim da je ovde najveca, nek je otisla toliko daleko, da mi je postala muka od kolekcionara i pojedine modele su mi zgadili onako bas posteno, kao sto su mi cige zgadile W123.

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Keza 8/3/2015, 23:16

sime-x je napisao/la:

ako se sječaš kad smo zadnji put bili na kavi za koji sam ti resinski model govorio da bi si ga priuštio, ali mi ne pada na pamet davat te novce i da bi ga uzeo samo kad bi bio max 40€. e i dalje stojim pri toj tvrdnji. a da nebi drugi ljudi krivo ovo shvatili, radi se samo o jednom modelu koji mi je onako na oko jako privlačan, pa čak nije ni honda ni mustang.

Ne sjećam se koji. Znam da si spominjao E21, pa si potom i kupio E30, a ni 930 Turbo ti nije mrzak. Toga se svega sjećam.
A to da ti se sviđa jedan model je isto znak početka "bolesti" Smile I ja sam na početku ovog hobija kontao uzeti max. do 10 modela i reć' kapak, al nije išlo. Very Happy
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by sime-x 9/3/2015, 00:18

Keza je napisao/la:

Ne sjećam se koji. Znam da si spominjao E21, pa si potom i kupio E30, a ni 930 Turbo ti nije mrzak. Toga se svega sjećam.
A to da ti se sviđa jedan model je isto znak početka "bolesti" Smile I ja sam na početku ovog hobija kontao uzeti max. do 10 modela i reć' kapak, al nije išlo. Very Happy

bosov mercedes 540k Wink
i ono što sam još primjetio zbog ljubavi prema starim bugattijem minichamsov type 54 roadster, ali kao što sam reko, više od 40€ nema šanse da dam.
jedino što se mogu zahvalit ottu što ne rade honde Laughing Laughing
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by . . . 9/3/2015, 01:00

nebeski je napisao/la:

I mogu ti reći, kao netko koji je zaglavljen u još par zeznutih hobija, da je u ovome daleko najveća histerija po tom pitanju.

Sad sam ovde mislio pisati naveliko, medjutim uvek se sve svede na isti zakljucak ~ sta se tu moze?! Sta vredi sto nas 30-tak ovde kapira neke stvari kad nih 300 ne kapira i kad njih 300 otrci i pokupuje sve modele. Prodavaca kao prodavca bas briga, njemu je bitno da se raf isprazni, a sta kolekcionari kazu na to?! Pa koga briga, ako je taj model pogresan, nema problema, stize novi koji ce biti bolji i ispravice propuste na predhodnom i ti ces zaboraviti na pogresnog. Jer eto, bolno je setiti se ruznih ternutaka i treba se secati samo lepih. . .
A sto se tice histerije, mislim da je ona najveca jer za razliku od drugih stvari vreme im to omogucava. Jednoj grupi treba bar godinu dana dok smini nov materijal i jos godinu-dve dok taj materijal koncertno ne odrade (naravno tu treba uzeti u obzir i zasicenje publike pa im treba dati jedno 6 meseci odmora). Sa ovim hobijem je druga situacija. Legendarnih auta ima koliko hoces, pa cak i ako se dohvatis samo jedne marke moze ti potrajati dok ih sve ne nabrojis, a ne cela industrija, tako da se materijala za obradu ima. Samo pitanje je da li se ima vremena?! E njega se nema, jer moras ga odraditi pre no sto ga odrade oni iz druge kompanije i onda zato se i dize sva ova histerija, zato nas toliko bombarduju modelima kako bi svoje novce dali njima a ne nekom drugom. Ne zaboravi sta nam je drug Carli rekao pre godinu dana posle sajma. Sta je novi smer hobija? Manja kolicina modela, ali zato veca cena. I to je bas ono sto se desava, ide se na ekskluzivnost kako bi se sgto vise zaradilo, a ljudi ko ljudi. . . Pre ce potrositi novce na neko zadovoljstvo no na leb. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by dmj 9/3/2015, 08:26

sime-x je napisao/la:

ja priznajem da imam negativan stav prema modelima bez otvaranja, ali nemam negativan stav prema ljudima koji ih kupuju. to su dva različita pojma. Very Happy

To ti je ko kad pas čuvar u dvorištu laje na krticu dok mu iza leđa lopovi pljačkaju kuću. Pogrešna meta...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by dmj 9/3/2015, 08:28

. . . je napisao/la:

Sad sam ovde mislio pisati naveliko, medjutim uvek se sve svede na isti zakljucak ~ sta se tu moze?! Sta vredi sto nas 30-tak ovde kapira neke stvari kad nih 300 ne kapira i kad njih 300 otrci i pokupuje sve modele.

Di si ti ovdje vidio 30 ljudi? Sve da uključiš one poput nebeskog, čija erudicija, elokvencija i nadasve simpatičnost vrijede za trojicu, pa i one poput mene koji imamo kilažu za dvojicu, nemoš nas 30 iscijediti ni magičnom krpom...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 6 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 13. Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.