DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

+14
Siniweb
. . .
karet
02 series
Rista
red head
Učitelj
72
Pero
nebeski
dmj
sime-x
done
Nedo
18 posters

Stranica 40 / 43. Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41, 42, 43  Next

Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Pero 22/11/2014, 21:55

Ove dileme i trileme oko istočnjaka me dosta muče.
Više me muči njihovo prihvaćanje i razmišljane od mnogih kolekcionara nego od ponašanja DeA.
Na naš forum i ne mislim jer ste uglavnom na 1:18.
Nadam se da ću sutra sa Dinom bar dio riješiti.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 23/11/2014, 00:07

Pero je napisao/la:Ove dileme i trileme oko istočnjaka me dosta muče.
Više me muči njihovo prihvaćanje i razmišljane od mnogih kolekcionara nego od ponašanja DeA.
Na naš forum i ne mislim jer ste uglavnom na 1:18.
Nadam se da ću sutra sa Dinom bar dio riješiti.

Meni su svi ti Rusi cool. Ali, raja ih ne pamti. A znaš kako ljudi stoje sa željom za usvajanjem novih znanja - nikako!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Učitelj 23/11/2014, 08:20

nebeski je napisao/la:

Meni su svi ti Rusi cool. Ali, raja ih ne pamti. A znaš kako ljudi stoje sa željom za usvajanjem novih znanja - nikako!

U principu, ni ja neman ništa protiv, no ipak mi smeta izbor modela koji su nam ponudili. I pored svesrdne pomoći naših stručnjalka sa oba foruma, kao da su se trudili da nam ponude modele koji ovde nisu imali prođu kao u zemljama istoka.
Ipak smo mi imali više zastupljenih "zapadnjaka". Definitivno mi prija što smpo dobili lepu kolekciju "naših" automobila osim Renaulta 4 koji ovde u Sr nije bio u opciji.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Pero 23/11/2014, 08:45

Iskreno rečeno mislio sam da će izaći par brojeva a da će onda crknuti izdavanje. A da je neko rekao da će izaći Zastavini modeli slatko bi se nasmijao.
Ovako ispalo po starome....kratko ali slatko.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 23/11/2014, 11:46

Pero je napisao/la:Iskreno rečeno mislio sam da će izaći par brojeva a da će onda crknuti izdavanje. A da je neko rekao da će izaći Zastavini modeli slatko bi se nasmijao.
Ovako ispalo po starome....kratko ali slatko.

Živi mi bili, a modela će već biti.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Pero 23/11/2014, 12:04

nebeski je napisao/la:
Pero je napisao/la:Iskreno rečeno mislio sam da će izaći par brojeva a da će onda crknuti izdavanje. A da je neko rekao da će izaći Zastavini modeli slatko bi se nasmijao.
Ovako ispalo po starome....kratko ali slatko.

Živi mi bili, a modela će već biti.
Bez problema bi za par dana spiskao par tisuća eura samo da popunim rupe u kolekciji. Very Happy
Ono SLATKO kako bi rekao Nedo:Dao bih 10% više samo da ga izvadim sa police u dućanu.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by done 23/11/2014, 16:29

Pero je napisao/la:
Bez problema bi za par dana spiskao par tisuća eura samo da popunim rupe u kolekciji. Very Happy
Ono SLATKO   kako bi rekao Nedo:Dao bih 10% više samo da ga izvadim sa police u dućanu.
E ako ti imaš rupe u kolekciji onda kod nas običnih smrtnika pravo bombardiranje tek poćinje,doduše kao što sam više puta pisao dosta istočnjaka sam nabavio u zlatnim vremenima iz poljske edicije,pa su mi oni iz naše većinom duplići,ali eto kupovao sam ih iz solidarnosti da edicija potraje.ista je sad pri kraju koliko čujem greškom grka(a šta si od njih i mogao oćekivati),kupit ću i ova dva zadnja i iskreno se nadam da će i oni biti u crnoj boji,jer koja je to boja ruskog auta a da nije crna!?
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 23/11/2014, 18:01

Pero je napisao/la:
nebeski je napisao/la:
Pero je napisao/la:Iskreno rečeno mislio sam da će izaći par brojeva a da će onda crknuti izdavanje. A da je neko rekao da će izaći Zastavini modeli slatko bi se nasmijao.
Ovako ispalo po starome....kratko ali slatko.

Živi mi bili, a modela će već biti.
Bez problema bi za par dana spiskao par tisuća eura samo da popunim rupe u kolekciji. Very Happy
Ono SLATKO   kako bi rekao Nedo:Dao bih 10% više samo da ga izvadim sa police u dućanu.

Ti bi dao i 100 posto više samo da ga izvadiš bilo gdje! Al' teško ga naći u gaćama! Smile Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by charlie 24/11/2014, 08:20

Pa sad iz gaća se teško vadi zbog dva razloga - ili je malen ili previše živ. A kod nas danas nova Volga. Crna. Legendarna. Je su je bar kod nas vozili svi crni po duši u crvenoj vanjskoj odori. Kod nas je možda bila jedna. I ta u muzeju u Bistri. Al' bolje i to, nego ništa, jer koliko sam čuo, još dva modela i adijo podalpija.
charlie
charlie
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 16.02.2014
Dob : 71

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Učitelj 26/11/2014, 11:33

Gotovo!
Ovde izgleda više ne izlaze "Legendarni automobili" Sad
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 26/11/2014, 12:44

Učitelj je napisao/la:Gotovo!
Ovde izgleda više ne izlaze "Legendarni automobili" Sad

Sad će baš postati legendarni.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Pero 3/12/2014, 14:22

Izašao Moskvič 400.
Čudna stvar za soc dijete.
Masu puta sam čuo kako su Rusi ukrali Opelovu tvornicu, a daleko manje da su švabe uništili Rusiju do Moskve.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 3/12/2014, 15:05

Pero je napisao/la:Izašao Moskvič 400.
Čudna stvar za soc dijete.
Masu puta sam čuo kako su Rusi ukrali Opelovu tvornicu, a daleko manje da su švabe uništili Rusiju do Moskve.

Zapravo, ako pročitaš knjižicu vidjet ćeš da Rusi uopće nisu ukrali tvornicu, barem ne čitavu, nego su iznova napravili puno toga. Smile

Ako je vjerovati Dinu Miliću Jakovliću, odnosno onome što nam je priredio s originala. Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Pero 3/12/2014, 15:19

nebeski je napisao/la:
Pero je napisao/la:Izašao Moskvič 400.
Čudna stvar za soc dijete.
Masu puta sam čuo kako su Rusi ukrali Opelovu tvornicu, a daleko manje da su švabe uništili Rusiju do Moskve.

Zapravo, ako pročitaš knjižicu vidjet ćeš da Rusi uopće nisu ukrali tvornicu, barem ne čitavu, nego su iznova napravili puno toga. Smile

Ako je vjerovati Dinu Miliću Jakovliću, odnosno onome što nam je priredio s originala. Smile
Budem, model je za matoroga pa moram tražit dozvolu. Very Happy
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by dmj 3/12/2014, 15:58

nebeski je napisao/la:

Zapravo, ako pročitaš knjižicu vidjet ćeš da Rusi uopće nisu ukrali tvornicu, barem ne čitavu, nego su iznova napravili puno toga. Smile

Ako je vjerovati Dinu Miliću Jakovliću, odnosno onome što nam je priredio s originala. Smile

Te dijelove više ni ne pokušavam provjeriti, tko god od Rusa da ih piše fakat dobro i detaljno to radi i ja mogu samo zatvoriti labrnju i naučiti nekaj.

Ja samo provjerim da nema neka notorna glupost i dopišem onaj jedan lokalni okvirić.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 3/12/2014, 16:50

dmj je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Zapravo, ako pročitaš knjižicu vidjet ćeš da Rusi uopće nisu ukrali tvornicu, barem ne čitavu, nego su iznova napravili puno toga. Smile

Ako je vjerovati Dinu Miliću Jakovliću, odnosno onome što nam je priredio s originala. Smile

Te dijelove više ni ne pokušavam provjeriti, tko god od Rusa da ih piše fakat dobro i detaljno to radi i ja mogu samo zatvoriti labrnju i naučiti nekaj.

Ja samo provjerim da nema neka notorna glupost i dopišem onaj jedan lokalni okvirić.

Već sam se toliko naviknuo na ove Ruse da sam počeo zamišljati kao bi bilo dobro da serija ipak ide dalje.

Dijelom i zbog ovoga gore što sam boldirao.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by done 3/12/2014, 17:53

Jutros kad sam došao u pakao prva stvar mi je bila vidit jesu li stradali modeli,a još gore što sam do popodne bio uvjeren da je jedna kutija i otišla i onda onako pun tuge otvaram kutiju i vidim da su mi otišli registratori sa poslovnim spisima a ne autići!Koje olakšanje!!!
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by . . . 3/12/2014, 18:25

done je napisao/la:Jutros kad sam došao u pakao prva stvar mi je bila vidit jesu li stradali modeli,a još gore što sam do popodne bio uvjeren da je jedna kutija i otišla i onda onako pun tuge otvaram kutiju i vidim da su mi otišli registratori sa poslovnim spisima a ne autići!Koje olakšanje!!!

Sad si me dobro nasmejao. Jeste da bas i nije smesno ali ja sam pre dve nedelje izgubio novcanik. I jedna od prvih stvari sto su mi pale na pamet bilo je bas to, gde da ga izgubim bas sad pred crni petak. Otkazao sam sve kreditne kartice i onda gledam, kako li ce mi sad raditi e-bay, a bas sam se nakanio da uzmem neke modele. Posle sam se setio da mi e-bay uzim apare direkt sa rcuna pa mi je bilo lakse. A najgore mi je bilo kad sam video da cu dozvolu za rad ponovo morati da vadim, da cekam tri meseca (a bas sad treba da potpisem ugovor za jos jedan posao) i da platim skoro 400$. Pa gde bas sad, kad su popusti. . . Na moju srecu novcanik juce sam nasao sa svim dokumentima i rpvo sto sam pomislio da uradim bilo je da odem i da kupim Bugattija korziku od CMC-a Laughing

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by dmj 3/12/2014, 23:32

Meni je uistinu ta priča o povijesti sovjetske auto industrije, o kojoj sam štošta naučio uz DeAgostini (kao i o domaćoj, uostalom) fakat proširila vidike i nagnala da počnem mnogo više cijeniti ono što se događalo na Istoku Europe u auto industriji. Zapravo je i meni zbog toga ponajviše žao što je došlo do prekida serije.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by charlie 4/12/2014, 10:15

dmj je napisao/la:Meni je uistinu ta priča o povijesti sovjetske auto industrije, o kojoj sam štošta naučio uz DeAgostini (kao i o domaćoj, uostalom) fakat proširila vidike i nagnala da počnem mnogo više cijeniti ono što se događalo na Istoku Europe u auto industriji. Zapravo je i meni zbog toga ponajviše žao što je došlo do prekida serije.

O Sovjetskoj auto industriji ima dosta dokumentacije (na ruskom jeziku, pa sam malo hendikepiran tome, jer ne kontam ruski). A poznato je, da su htjeli izraditi svoj luksuzni auto Leningrad L-1 (i napravili ga na osnovi Buicka 32-90 ali je zbog politike otišlo sve u tri krasne) a onda su zajedno sa Fordom izgradili tvornicu automobila NAZ koji je ubrzo postao GAZ (1932) i izradili svoj prvi serijski auto (GAZ A "Gazik") - ali skoro svi su bili kopije drugih. Imali su i oni svoje neke projekte, ali nisu izašli u "legendarnim" - valjda zbog toga jer su skoro da nepoznati? NAMI 1 recimo bio je na veliko sličan Tatri 11. A da je došlo do prekida serije - zaista je šteta. Da si mogao imati više utjecaja, garant znam, da bi bilo drugačije.
charlie
charlie
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 16.02.2014
Dob : 71

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 4/12/2014, 10:29

Meni žao Zastave 900. Ali sve kontam da đubrad ima kalup, pa će ih nekad biti pojeftino, pod etiketom Fiata.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Pero 4/12/2014, 10:32

nebeski je napisao/la:Meni žao Zastave 900. Ali sve kontam da đubrad ima kalup, pa će ih nekad biti pojeftino, pod etiketom Fiata.
Mislim da je IMV bio prava legenda.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Siniweb 4/12/2014, 12:09

nebeski je napisao/la:Meni žao Zastave 900. Ali sve kontam da đubrad ima kalup, pa će ih nekad biti pojeftino, pod etiketom Fiata.

Zar to nije Norev kalup?

DeA je suradjivao samo sa IXO-m, ili?
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by . . . 4/12/2014, 13:00

nebeski je napisao/la:Meni žao Zastave 900. Ali sve kontam da đubrad ima kalup, pa će ih nekad biti pojeftino, pod etiketom Fiata.

Imas ti Fiat 900 T, samo ja ga nesto ne nalazim. Na e-bayu ima lik sto ga prodaje ali ga je preposteno naplatio (oko 50$ ako se nevaram). . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by nebeski 4/12/2014, 14:19

Pero je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Meni žao Zastave 900. Ali sve kontam da đubrad ima kalup, pa će ih nekad biti pojeftino, pod etiketom Fiata.
Mislim da je IMV bio prava legenda.

Mora da te je ta legenda prvi put vozila u bolnicu? Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini - Page 40 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by DeAgostini

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 40 / 43. Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41, 42, 43  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.