DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Liebherr mobile crane LTM 1045 "Liebherr" by Herpa 1:87

2 posters

Go down

Liebherr mobile crane LTM 1045 "Liebherr" by Herpa 1:87 Empty Liebherr mobile crane LTM 1045 "Liebherr" by Herpa 1:87

Postaj by . . . 2/2/2014, 03:57

Dosta dugo sam se dvoumio da li da uzmem ovaj model ili ne, jer ono samo tri osovine ima a ja bi da on pre ima recimo 8 ili 9. I upravo zbog tog broja osovina nabavio sam onu WSI-evu glupost u 1:87 i skontao da sam bacio 70$. Model je toliko los da ne vidim nijedan razlog zasto bih bilo sta i pisao o njemu i spominjao ga uposte. Zapravo taj model me je odbio od nabavke dizalica u 1:50 jer kad sam gledao neke recenzije i ako za njega kazu da je on pozeljan i detaljan model, ona mogu misliti kakve su kese one u 1:50 kad za njih kazu da su srednje kvalitetan model i sl. sa druge strane poucen kako dobar model u 1:87 moze da izgleda i kako jedan tako mali svrca od 50-tak grama moze da obrise pod sa jednim PMA/Kyoshom, a mozda cak i AutoArtom odlucio sam se da iskesiram tih 40$ i da ga nabavim. Narod na balkanu ima obicaj da kaze "koliko para toliko muzike" i za ovaj model to definitivno ne vazi. Ovde cete platiti neku sicu da biste slusali becku filharmoniju. Posto je u pitanju dizalica onda nema neki poseban dizajn ili linije modela bas i ne padaju u prvi plan koliko recimo pada funkcionalnost i detalji. Za pocetak prvo sto se izdvaja to je produzetak bm-a (onog andraga koji se izvlaci) koji se nalazi na samom bumu. Sam produzetak se da skinuti sa buma i skroz je funkcionalan i moze da se montira na isti i time produzi bum za jos nekih 10-20 cm. zapravo produzetak je iz dva dela tako da se velicina moze podesavati. Sam bum ima 3 dela i sva tri se izvlace (doduse na jedvite jade, ali to je da bi cvrsto mogla da stoje u bilo kojoj poziciji), a moze i da se dize u visinu. Takodje ceo taj deo gde je bum moze da se rotira za 360 stepeni bez problema, a deo koji posebno dousevljava je da se kabina moze podizati tako da onaj koji radi ima bolji uvid gde je teret sto se dize i sl. Dizalica dolazi sa jos jednim malim tegom koji moze da se montira kao i sa kukom i koncem koji sluzi kao replika sajle. Nazalost ne postoji nikakav mehanizam koji bi omogucio da se taj konac lako namota i montira tako da ga ja nisam ni dirao. Nek bude tako kako je sada. Inace na vrhu buma nalazi se jedan kao srafic koji sluzi da zategne konac tako da se ne domotava, jer namotavanje istog nije bas lako. Sto se tice farova, oni su uradjeni kako napred tako i pozadi sa tim da su oni napred na dosta zavidnom nivou i za neke vece modele a ne za 1:87. A napred takodje ima i neki kao prstencic za koji bi trebalo da se zakaci kuka kad se dizalica vozi. sve cetiri nogice mogu da se izvuku ali nazalost nisu podesive po visini. Ona je fiksirana ali dovoljno je nisko da dizalica moze stabilno da stoji, a opet dovoljno visoko da ne smeta prilikom voznje. Dizalica je plasticna, ali je onaj deo gde su montirani kabina i onaj drugi deo gde je bum, metalni kako se dizalica ne bi prevrnula ako se okaci kakav teret. Sve u svemu kao sto sam rekao dosta dobar i detaljan model. Ono sto bedak je da se retrovizori ne montiraju vec dolaze tako fabricki namontirani pa su moji dosli malo osteceni (kao i ona mala kabinica pozadi) ali ne marim. Uspeo sam je nabaviti povolno tako da tva nedostatka mogu da oprostim. . .
Evo malo slika pa da vidite sta se sve moze sa modelom u 1:87. . .

[You must be registered and logged in to see this image.]

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Liebherr mobile crane LTM 1045 "Liebherr" by Herpa 1:87 Empty Re: Liebherr mobile crane LTM 1045 "Liebherr" by Herpa 1:87

Postaj by Učitelj 2/2/2014, 09:36

Tiha tuga i patnja za HO modelima, '65-'67 su mi bili prve "kolekcije" koje su kroz igru dezintegrisani.
Pošto sam doneo čvrstu odluku da budem veran 43-ama na 87-cu dozvoljavam sebi da samo slini 
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Liebherr mobile crane LTM 1045 "Liebherr" by Herpa 1:87 Empty Re: Liebherr mobile crane LTM 1045 "Liebherr" by Herpa 1:87

Postaj by . . . 2/2/2014, 16:03

Onda bolje da ti ne pokazujem ostatak kolekcije jer sam u sakupljanje modela prvo krenuo sa njima, pa tek onda sa 1:43 i 1:18 Smile

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Liebherr mobile crane LTM 1045 "Liebherr" by Herpa 1:87 Empty Re: Liebherr mobile crane LTM 1045 "Liebherr" by Herpa 1:87

Postaj by Učitelj 2/2/2014, 17:07

. . . je napisao/la:Onda bolje da ti ne pokazujem ostatak kolekcije jer sam u sakupljanje modela prvo krenuo sa njima, pa tek onda sa 1:43 i 1:18 Smile

Ma, oprostiću ti, samo ih pokazuj.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Liebherr mobile crane LTM 1045 "Liebherr" by Herpa 1:87 Empty Re: Liebherr mobile crane LTM 1045 "Liebherr" by Herpa 1:87

Postaj by . . . 2/2/2014, 19:21

Videcu onda da ih predstavim. Imam tu nekoliko zanimljivih kipera i mesalica kod kojih ne mozes da verujes koliko su uspeli da izvuku iz tako malog modela Smile

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Liebherr mobile crane LTM 1045 "Liebherr" by Herpa 1:87 Empty Re: Liebherr mobile crane LTM 1045 "Liebherr" by Herpa 1:87

Postaj by Učitelj 2/2/2014, 19:28

. . . je napisao/la:Videcu onda da ih predstavim. Imam tu nekoliko zanimljivih kipera i mesalica kod kojih ne mozes da verujes koliko su uspeli da izvuku iz tako malog modela Smile

Verujem i znam, i za radne mašine, kamione, vojna vozila, traktori naravno i automobili.
Imao sam nekada davno i neke kataloge a ponekad tu i tamo, više tamo, razgledam i uživam u tim minijaturama sa prelepo urađenim funkcionalnim detaljima.
Kao što sam ti rekao, kao klinac uživao sam u njima prevrćući ih po rukama i džepovima. Zamisli neki od tih modela su čak imali i funkcionalne opruge, i to 65-67, jako davno. Smile 
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Liebherr mobile crane LTM 1045 "Liebherr" by Herpa 1:87 Empty Re: Liebherr mobile crane LTM 1045 "Liebherr" by Herpa 1:87

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.