DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

+12
Siniweb
72
sime-x
Keza
cordoba
02 series
done
Nedo
Učitelj
Pero
dmj
nebeski
16 posters

Stranica 36 / 40. Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next

Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 12/11/2013, 10:04

Spaček će biti lagano spuštanje na zemlju nakon odlaska u visine s Tristaćem i Floridom.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 12/11/2013, 10:11

Sad slijedi nekoliko prekaljenim kolekcionarima modela manje zanimljivih primjeraka, istina. Ali našoj većinskoj publici koja je tek otkrila taj hobi i nisu pustošili eBay ni berze zadnjih godina zato nadam se dragih i zanimljivih.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 12/11/2013, 10:23

dmj je napisao/la:Sad slijedi nekoliko prekaljenim kolekcionarima modela manje zanimljivih primjeraka, istina. Ali našoj većinskoj publici koja je tek otkrila taj hobi i nisu pustošili eBay ni berze zadnjih godina zato nadam se dragih i zanimljivih.
Drugim riječima - vrijeme je za komercijalu, da se vrati boja u obraze!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 12/11/2013, 10:26

nebeski je napisao/la:Spaček će biti lagano spuštanje na zemlju nakon odlaska u visine s Tristaćem i Floridom.
??!!
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 55
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 12/11/2013, 10:47

done je napisao/la:??!!
Duga priča...
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 12/11/2013, 11:20

Ebiga...
florida će me koštati 100 kuna.
Razbijeno prednje staklo.
Ali biti će rezervnih dijelova Ha ha Ha
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 12/11/2013, 11:27

Zameni model

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 12/11/2013, 11:46

vaskrsije je napisao/la:Zameni model
Tri modela tri kioska i to još u gradu kupljena a nisam sačuvao račune.
Problem riješen,susjeda na kiosku mi sačuvala model.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 12/11/2013, 14:38

Meni je ova edicija isto malo smišna u smislu da uglavnom imamo ex yu modele ali zar se mercedes ponton vozio po jugi ,tatra koja i nije bila i civilnoj prodaji ni u čehoslovačkoj a kamoli kod nas ,pa ni kampanjola, vozili bi je tek ljudi kad bi je vojska rashodovala,zastava 1400 za koju znamo samo mi znalci,golfa jedinicu su vozili samo imučniji jogovići obično neki direktori i slični muteži,buba je isto bio auto ne baš za svakoga hoću reći nije baš doslijedno i doslovno auti koji su se kod nas vozili tako da me čudi da je neko iznenađem spačekom pa po meni je on logičan slijed kao i dijana i ami i gs i cx i ostali ostali...
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 55
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Učitelj 12/11/2013, 15:30

done je napisao/la:Meni je ova edicija isto malo smišna u smislu da uglavnom imamo ex yu modele ali zar se mercedes ponton vozio po jugi ,tatra koja i nije bila i civilnoj prodaji ni u čehoslovačkoj a kamoli kod nas ,pa ni kampanjola, vozili bi je tek ljudi kad bi je vojska rashodovala,zastava 1400 za koju znamo samo mi znalci,golfa jedinicu su vozili samo imučniji jogovići obično neki direktori i slični muteži,buba je isto bio auto ne baš za svakoga hoću reći nije baš doslijedno i doslovno auti koji su se kod nas vozili tako da me čudi da je neko iznenađem spačekom pa po meni  je on logičan slijed kao i dijana i ami i gs i cx i ostali ostali...
Ovde u Vojvodini ih je bilo, svih tih navedenih. Moja draga je '70 učila voziti na kumovoj kampanjoli.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 69
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 12/11/2013, 15:50

Učitelj je napisao/la:Ovde u Vojvodini ih je bilo, svih tih navedenih. Moja draga je '70 učila voziti na kumovoj kampanjoli.
...al' vas je zato geografski faktor omeo da ikad vozite Alfa Romeo... Laughing 
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Učitelj 12/11/2013, 16:17

dmj je napisao/la:...al' vas je zato geografski faktor omeo da ikad vozite Alfa Romeo... Laughing 
Ha, ha, moj profesor Ivan karlavaris pored mnogih u NS je veliki konzument Alfi. Inače '60 i početkom '70 vozio brzinske trke u Prinzu TT.
Imao sam čast '74 voziti se u istom, od onda imam lutajuće bubrege.Very Happy 
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 69
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 12/11/2013, 16:26

dmj je napisao/la:...al' vas je zato geografski faktor omeo da ikad vozite Alfa Romeo... Laughing 
Laughing Laughing Laughing 
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 12/11/2013, 16:27

Cijela Juga vozila dobra auta, samo ovima s Visa - sisa!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Učitelj 12/11/2013, 16:40

nebeski je napisao/la:Cijela Juga vozila dobra auta, samo ovima s Visa - sisa!
Dok je bila Yuga, Slovenija, Hrvatska i Vojvodina su bile A zone a to se osetilo i po voznom parku.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 69
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 12/11/2013, 16:47

Učitelj je napisao/la:Dok je bila Yuga, Slovenija, Hrvatska i Vojvodina su bile A zone a to se osetilo i po voznom parku.
Ne zaboraviti razna Bugojna, Mostare, Nove Travnike i Sarajeva, gdje je standard sigurno bio na A nivou.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 12/11/2013, 17:59

Ja se baš radujem spačeku mada ih imam više komada i u 1:43 i u 1:18 asocira me na glupave francuske filmove o legendarnim žandarima i iako mi nije bio drag za radit na njemu poštujem genijalnost izrade i minimalizam kojim je sve bilo zadovoljeno uz minimalne troškove održavanja.
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 55
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Učitelj 12/11/2013, 17:59

nebeski je napisao/la:Ne zaboraviti razna Bugojna, Mostare, Nove Travnike i Sarajeva, gdje je standard sigurno bio na A nivou.
Da, nekadašnji centri raznoraznih industrija.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 69
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Učitelj 12/11/2013, 18:03

done je napisao/la:Ja se baš radujem spačeku mada ih imam više komada i u 1:43 i u 1:18 asocira me na glupave francuske filmove o legendarnim žandarima  i iako mi nije bio drag za radit na njemu poštujem genijalnost izrade i minimalizam kojim je sve bilo zadovoljeno uz minimalne troškove održavanja.
A od rezervnih delova, par šrafova, malo žice i kanapa i eventualno kora od banana ako nestane ulja.Very Happy 
Ma svi ti , sada već oldtajmeri, su bili sasvim dovoljni i udobni da te odnesu od tačke A do tačke B pa i C i dva puta godišnje u rodbinu i na godišnji.
Sada ti ode štampano kolo i možeš da se jeb..!
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 69
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 12/11/2013, 18:11

Učitelj je napisao/la:A od rezervnih delova, par šrafova, malo žice i kanapa i eventualno kora od banana ako nestane ulja.Very Happy 
Ma svi ti , sada već oldtajmeri, su bili sasvim dovoljni i udobni da te odnesu od tačke A do tačke B pa i C i dva puta godišnje u rodbinu i na godišnji.
Sada ti ode štampano kolo i možeš da se jeb..!
Onda su ljudi iz tadašnjih auta izlazili sa osmjehom na licu i gospođe pardon drugarice su se više smješkale nego danas djeca su uživala vozeći se a danas poluludi idioti mrgudni izlaze iz ternaca,monovolumena suvova i ostalih tenkova sa klimama,pustim električnim pizdarijama i nerijetko hipotekom ludi i svadljivi da kad ih vidiš da ti se smrkne.e obavezno su nakičeni sa mobitelima,i podima laptopima i ostalim ...ima a bez svega toga se nekad fino živilo i imperativ je bio otići na dobro mješano meso,janjetinu pa i odojka i vola ako hoćete a danas...
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 55
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 13/11/2013, 16:52

Kupio sam danas dvije Floride, stvarno nemam nikakvu zamjerku. Potpuno skinut duh i oblik modela, siva unutrašnjost mi ne nedostaje, možda to ofarbam jedared.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Učitelj 13/11/2013, 18:29

nebeski je napisao/la:Kupio sam danas dvije Floride, stvarno nemam nikakvu zamjerku. Potpuno skinut duh i oblik modela, siva unutrašnjost mi ne nedostaje, možda to ofarbam jedared.
Uf, konačno stručno mišljenje. Jedva čekam da vidim moju u Dide.bounce 
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 69
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Rista 15/11/2013, 22:09

Kupio danas Juga (u srpskom izdanju broj 5). Stvarno simpatičan i prilično uspeo model, upravo ono što sam očekivao na bazi vaših slika jer se ispostavilo da je natprosečno fotogeničan autić. U prilog ovome ide i svojevrsni kompliment proizvođaču: prikaz Iksoovog (ne novinskog) je prethodni broj časopisa Auto objavio u uverenju da je to 1:1. Mada, treba reći, ponekad baš očigledno zbrzaju članke u Autu...

Što se tiče kvaliteta - lepo mi je ranije objašnjeno kako tu stvari funkcionišu, ali moram da primetim kako je osetno veći broj Jugića sa nedostatkom (na nekoliko je falio po točak) nego što je to bio slučaj u prethodnim brojevima. Ipak, kada se nađe dobar primerak a posebno po ovoj ceni sve je za 10.

Nego, jedan pasus iz brošure me je naterao na razmišljanje. Piše da je motor Juga 45 ranije ugrađivan u Fiat 850 kome to nije bio izvorni agregat, što je tačno. Poznato je da je u privatnoj režiji taj motor od 903 kubika ugrađivan i u Fiću, čiji kod uostalom i nosi - motor 100.GL.064 (broj 100 je Fiatova oznaka Fiće, 128 je Fiata 128... koristi se i kod savremenih Fiata gde su npr. Pande 141, 169 i 319). Istu početnu oznaku 100 uz nastavak koji počinje sa G nose i osnovni motori Fiata 850, ali oni se nisu mogli jednostavno ugraditi u druge modele jer rotiraju u kontra-smeru. Ovo podvučeno sam, moram priznati, prihvatio zdravo za gotovo jer sam to pročitao u brojnoj literaturi, ako se ne varam i u Avtu, a i zato što Zastavin motor 850 od 848 kubika nije identičan Fiatovom čija je zapremina 843 (naravno, to nije jedina razlika). Čini mi se da ovaj rentgen motora Fiata 850 tu tezu potvrđuje:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Voleo bih da vidim šta vi mislite o ovome.

nebeski je napisao/la:Ne zaboraviti razna Bugojna, Mostare, Nove Travnike i Sarajeva, gdje je standard sigurno bio na A nivou.
Navodno su Maribor i Kruševac posle nekog grada u Grčkoj (Solun?) imali najveći broj automobila u odnosu na broj stanovnika, računajući balkanske zemlje.
Rista
Rista
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.09.2013
Dob : 39

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 15/11/2013, 23:20

Rista je napisao/la:Kupio danas Juga (u srpskom izdanju broj 5). Stvarno simpatičan i prilično uspeo model, upravo ono što sam očekivao na bazi vaših slika jer se ispostavilo da je natprosečno fotogeničan autić. U prilog ovome ide i svojevrsni kompliment proizvođaču: prikaz Iksoovog (ne novinskog) je prethodni broj časopisa Auto objavio u uverenju da je to 1:1. Mada, treba reći, ponekad baš očigledno zbrzaju članke u Autu...

Što se tiče kvaliteta - lepo mi je ranije objašnjeno kako tu stvari funkcionišu, ali moram da primetim kako je osetno veći broj Jugića sa nedostatkom (na nekoliko je falio po točak) nego što je to bio slučaj u prethodnim brojevima. Ipak, kada se nađe dobar primerak a posebno po ovoj ceni sve je za 10.

Nego, jedan pasus iz brošure me je naterao na razmišljanje. Piše da je motor Juga 45 ranije ugrađivan u Fiat 850 kome to nije bio izvorni agregat, što je tačno. Poznato je da je u privatnoj režiji taj motor od 903 kubika ugrađivan i u Fiću, čiji kod uostalom i nosi - motor 100.GL.064 (broj 100 je Fiatova oznaka Fiće, 128 je Fiata 128... koristi se i kod savremenih Fiata gde su npr. Pande 141, 169 i 319). Istu početnu oznaku 100 uz nastavak koji počinje sa G nose i osnovni motori Fiata 850, ali oni se nisu mogli jednostavno ugraditi u druge modele jer rotiraju u kontra-smeru. Ovo podvučeno sam, moram priznati, prihvatio zdravo za gotovo jer sam to pročitao u brojnoj literaturi, ako se ne varam i u Avtu, a i zato što Zastavin motor 850 od 848 kubika nije identičan Fiatovom čija je zapremina 843 (naravno, to nije jedina razlika). Čini mi se da ovaj rentgen motora Fiata 850 tu tezu potvrđuje:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Voleo bih da vidim šta vi mislite o ovome.

Istina, znali su se neki "majstori" zaletjeti pa ugraditi taj snažniji, ali kontra motor ili što bi priprost put rekao, dobio bi četiri rikverc brzine Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 17/11/2013, 17:09

Malo upadam u ovu temu mozda sa nekim zakasnjenjem. Prem da nisam ljubitelj 43-ki juce sam uzeo dva Legendarna modela Zastavu 101 i Yugo 45A. Yugo me je narocito asocirao na neko proslo vreme posto mi je to bio prvi auto.
Evo malo svima dobro poznatih slika, samo ovaj put iz mog ugla...

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

[You must be registered and logged in to see this link.]

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 36 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 36 / 40. Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.