DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

+12
Siniweb
72
sime-x
Keza
cordoba
02 series
done
Nedo
Učitelj
Pero
dmj
nebeski
16 posters

Stranica 19 / 40. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Next

Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 18/9/2013, 09:01

Nedo je napisao/la:Mercedes je imao masu vozila sa oznakama sa "0" u sredini počev od kombija sa oznakama 206,207,208,306............pa čak i autobusi sa oznakom 404.
Da, kao što rekoh, Peugeot je sigurno potegnuo patentna prava protiv Porschea, možda protiv Zastave, ali je druge komotno puštao da koriste takve oznake...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 18/9/2013, 09:02

Nedo je napisao/la:Jesi li u njoj ostavio novčanik ?
To mi je bila noćna vožnja od mjesta gdje je novčanik ostao natrag do hotela, pa baš nisam bio najbolje volje... Ali je auto stvarno gušt, u drugim okolnostima bih baš uživao u pogledu na onu komandnu ploču...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 18/9/2013, 13:50

dmj je napisao/la:Da, kao što rekoh, Peugeot je sigurno potegnuo patentna prava protiv Porschea, možda protiv Zastave, ali je druge komotno puštao da koriste takve oznake...
A jebiga, Porsche i Zastava su bili u njegovoj klasi. Cool 
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 18/9/2013, 15:12

nebeski je napisao/la:A jebiga, Porsche i Zastava su bili u njegovoj klasi. Cool 
Pisao sam o tome nešto svojedobno u jednom testu u Autopartneru... Laughing 


Kao dječačić koji tek ulazi u svijet automobila već sam znao da je 308 jedan od najboljih i najpoželjnijih na svijetu i zamišljao kako ću se jednog dana, kad-tad, dokopati nekog primjerka. Godine su prošle pune muka i, iako sad slobodno po zemlji idemo, nekako se to nije nikada ostvarilo, a i brojke prema kojima pogledavam čine se sve većima i većima, zaustavljajući se na vrijednostima između 430 i 599. Pa ipak, poziv da preuzmem testni 308 probudio je staru vatru. Napokon!

Prevrćući ključeve nervozno po ruci razmišljao sam kako da im ukažem na grešku. Prvo: boja. Svaka čast svemu, ali crvena je ipak crvena. Drugo: vrata. Previše ih je. Treće: veterina. Dobro, nisam baš neki stručnjak, moje poznavanje počinje i završava albumom Životinjskog carstva, dakle završava onim zelenim zamorcem na broju 250, no ipak znam razliku između propetog lava i propetog konjića... Ili možda... Ili možda... Okrutna se misao počela provlačiti kroz moju glavu, nikako da je otresem. Naposlijetku, gorko se saznanje formiralo: ništa od vožnje u Ferrariju 308, ovo je Peugeot 308.

Legenda kaže da je Peugeot zabranio Porscheu korištenje oznake 901, imajući pravo patenta na sve trobrojčane oznake s nulom u sredini, pa je tako nastao 911. Desetak godina kasnije, kada je Ferrari predstavio 308, u Peugeotu su šutili. Budimo realni, da ste predsjednik automobilske tvrtke i ujutro uz kavu i croissant u novinama otkrijete da je netko u Maranellu odlučio u nastupu ludila novi model nazvati Focus, Astra, Fabia ili Clio, što biste učinili? Odgurnuli doručak, pritisnuli interfon i od sekretarice naručili lososa i šampanjac? Da, i ja bih...

dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Učitelj 18/9/2013, 15:39

Nedo je napisao/la:Jedno pitanje:
Je li netko na ovom forumu predstavljao prepravku Z101 u mediterana ?
Projekat u toku.Very Happy 
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 18/9/2013, 16:39

dmj je napisao/la:Pisao sam o tome nešto svojedobno u jednom testu u Autopartneru... Laughing 


Kao dječačić koji tek ulazi u svijet automobila već sam znao da je 308 jedan od najboljih i najpoželjnijih na svijetu i zamišljao kako ću se jednog dana, kad-tad, dokopati nekog primjerka. Godine su prošle pune muka i, iako sad slobodno po zemlji idemo, nekako se to nije nikada ostvarilo, a i brojke prema kojima pogledavam čine se sve većima i većima, zaustavljajući se na vrijednostima između 430 i 599.  Pa ipak, poziv da preuzmem testni 308 probudio je staru vatru. Napokon!

Prevrćući ključeve nervozno po ruci razmišljao sam kako da im ukažem na grešku. Prvo: boja. Svaka čast svemu, ali crvena je ipak crvena. Drugo: vrata. Previše ih je. Treće: veterina. Dobro, nisam baš neki stručnjak, moje poznavanje počinje i završava albumom Životinjskog carstva, dakle završava onim zelenim zamorcem na broju 250, no ipak znam razliku između propetog lava i propetog konjića... Ili možda... Ili možda... Okrutna se misao počela provlačiti kroz moju glavu, nikako da je otresem. Naposlijetku, gorko se saznanje formiralo: ništa od vožnje u Ferrariju 308, ovo je Peugeot 308.

Legenda kaže da je Peugeot zabranio Porscheu korištenje oznake 901, imajući pravo patenta na sve trobrojčane oznake s nulom u sredini, pa je tako nastao 911. Desetak godina kasnije, kada je Ferrari predstavio 308, u Peugeotu su šutili. Budimo realni, da ste predsjednik automobilske tvrtke i ujutro uz kavu i croissant u novinama otkrijete da je netko u Maranellu odlučio u nastupu ludila novi model nazvati Focus, Astra, Fabia ili Clio, što biste učinili? Odgurnuli doručak, pritisnuli interfon i od sekretarice naručili lososa i šampanjac? Da, i ja bih...

Jednostavno je trebao nazvati Enza i reći - Kako ti se zove ovaj novi Ferrari?

Enzo će: 308!

A ovaj iz Pežoa: E, na kurcu te nosam!


Možda je zato i pušten naziv, tko će ga znati. Francuski smisao za šalu.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Rista 22/9/2013, 20:41

Legendarni automobili #1 – srpsko izdanje. Kao što znate uz prvi broj dobija se Zastava 101, za drugi je najavljen Golf, a za treći Fića.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Što se tiče samog modela – prilično sam zadovoljan. Uživo deluje uverljivije, a ima i za ovu cenu solidnu konturnu tačnost i broj detalja. Mane: zadnji deo jeste niži nego što bi smeo biti, volan deluje kao da je okrenut za 180 stepeni i, uopšte, cela unutrašnjost je malo spuštena.

Mane mog primerka na poslednje dve slike – nepotpuno izlivena guma prednjeg levog točka kao i nesimetrično i sa velikom zazorom postavljeno staklo petih vrata. Uz ovo je i jedan far bio neadekvatno postavljen usled prevelikih ostatka od livenja, a sličan problem je bio i na prednjem braniku; i jedno i drugo jednostavno rešeno skalpelom i postavljeno na mesto. Gumu sam demontirao i stranu sa nedostajućim delom okrenuo unutra (materijal deluje sklon plastičnim, nepovratnim, deformacijama pa budite pažljivi ukoliko pokušavate slično). Staklo petih vrata je na čekanju dok ne smislim neku neinvazivnu metodu...

Moram da napomenem kako ove nedostatke nije baš lako uočiti kroz plastičnu kutiju i zaštitnu foliju.

Tekstualni deo brošure je sasvim korektan (recimo da je neuporedivo bolji od analognih iz „Borbenih aviona“). Naravno – poznavaoci neće tu pročitati ništa epohalno ali će se jednim zanimljivim člankom podsetiti na neke detalje, dok će prosečni poznavaoci biti još zadovoljniji. Zamerka ide odabiru glavnog auta za fotografisanje (sa naslovne), u pitanju je primerak koji po mnogo čemu odstupa od proizvođačkog stanja.

Sve u svemu solidno za 700 / odlično za 350 dinara.
Rista
Rista
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.09.2013
Dob : 39

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Učitelj 23/9/2013, 08:22

Slažem se da je stojko dobro skinut, ja sam ga šublerom premerio i to je to.
Što se detalja tiće, to to ti je lutrija, imaš ih bez ijedne greške a imaš nih sa polomljenim točkom, slomljenim retrovizorom,
lepkom po staklima, loše namontiranim gumama....
Ja sam ih nabavio 6 kom i savaki je imao drugačiju falinku. K'o da ga je Zastava pravila.Very Happy 
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 23/9/2013, 09:06

Ovi se seciraju kao da koštaju barem 20 eura.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Učitelj 23/9/2013, 09:31

Pero je napisao/la:Ovi se seciraju kao da koštaju barem 20 eura.
Normalno, ne treba ih gledati samo kao jeftine modele, i sam znaš kako je Cararama radila neke modele, ustvari većinu, kao da su po 30 eura.
Zašto onda ne bi secirali i ove.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 23/9/2013, 09:38

Učitelj je napisao/la:Normalno, ne treba ih gledati samo kao jeftine modele, i sam znaš kako je Cararama radila neke modele, ustvari većinu, kao da su po 30 eura.
Zašto onda ne bi secirali i ove.
Cararama je posebna priča.Totalno neopravdano stavljena u zapećak.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Učitelj 23/9/2013, 09:43

Pero je napisao/la:Cararama je posebna priča.Totalno neopravdano stavljena u zapećak.
Ja bih voleo da izađe iz zapećka i nastavi sa radom na novim modelima.
Očito da isključivo rade za velike igrače kao što su Schuco, Norev, Ixo......
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 23/9/2013, 10:01

Učitelj je napisao/la:Ja bih voleo da izađe iz zapećka i nastavi sa radom na novim modelima.
Očito da isključivo rade za velike igrače kao što su Schuco, Norev, Ixo......
Nemam ništa protiv da opet dođu solidni modeli za 3 eura.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by karet 23/9/2013, 14:26

Pero je napisao/la:Nemam ništa protiv da opet dođu solidni modeli za 3 eura.
Hm teško da bude po toj cijeni,evo baš jučer gledam tu kod nas u interspara cararamine fiče od hribara koje su se do prije mjesec dana prodavali s displej kutijom po 49,90 kn sada im je došla pošiljka u onom socijalnom kartonskom pakovanju,naravno po istoj cijeni,a sječam se tih fičeka kada su tek izašli bili su po dvadesetak kuna,tako da če cijene modela još samo rasti unatoč jeftinijoj proizvodnji,njihova je glavna parola šta jeftinije napravi a šta skuplje prodaj.
karet
karet
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 21.09.2013
Dob : 51
Grad Trogir

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 23/9/2013, 15:43

Toga više nema i nikada neće biti.

Za početak evo jednog plastičnog obrazloženja, prosječna je plaća u Kini od 2001. narasla 3.5 puta:

[You must be registered and logged in to see this image.]

To dakako nije jedini faktor, ali ugrubo pojašnjava da je danas najmanje dvostruko skuplje proizvesti nešto ondje nego 2001. Pored toga, i cijene sirovina uglavnom su rasle, tako da mislim da čak ni priča o 3,5 puta većoj cijeni proizvodnje nije posve daleko od istine.

Potom, to kod Hribarovog Fiće nije faktor, ali drugdje jest, apetiti proizvođača automobila, vlasnika prava na reprodukciju njihovih modela, neusporedivo su veći nego ranije. Jer su i njima, osim u premium segmentu, drastično pale marže u osnovnoj branši, pa traže izvore prihoda u područjima koja su ranije zanemarivali.

Treći faktor su trgovačke marže. One, recimo, kod časopisa danas iznose 50%. Pretpostavljam da u slučaju DeAgostinija ne može biti manja marža, jer je pravno gledano i to časopis, a model samo poklon. Dakle, od Tiska ili nekog drugog izdavač dobije 25 kn po prodanom primjerku. Uračunajmo faktor remitende: da bi kiosci bili opskrbljeni, sigurno se mora štampati dvostruka količina modela od one koja se realno proda. Što znači da je iz perspektive izdavača realan prihod u rangu koji procjenjujem na 10-15 kn po modelu, odnosno u nekadašnjem rangu Cararame... Od toga se pokriva produkcija, pakiranje, prijevoz, autorski rad, marketing... Tu vam leži i objašnjenje zašto se isti modeli u istim bojama izdaju na više tržišta... Tek s velikim brojkama postaju profitabilni.

Meni će recimo i drugi Mercedes u kolekciji, kada izađe, biti plave boje, premda sam žestoko protestirao i lobirao za crnu, ako ne onda makar za nekakvu bijelu ili krem, jer su sve bile uobičajenije kod nas od te plave. No u Rumunjskoj imaju previše crnih automobila u seriji (premda je riječ o nama nezanimljivim ruskim limuzinama) i odbili su sve prijedloge i apele. Jer smo mi realno beznačajni, možda 10-15% rumunjskog tržišta i bitno je što oni kažu, a ne što mi hoćemo. Mi doslovce možemo čkomiti i biti sretni što uopće izlaze nekakvi modeli i kod nas.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 23/9/2013, 16:31

dmj je napisao/la: Jer smo mi realno beznačajni, možda 10-15% rumunjskog tržišta i bitno je što oni kažu, a ne što mi hoćemo. Mi doslovce možemo čkomiti i biti sretni što uopće izlaze nekakvi modeli i kod nas.
Mislim da je vrijeme da se konačno probudim iz ovog ružnog sna i skontam da je sve bila neslana šala i da još uvijek postoji Jugoslavija. Kad smo se mi kurve osamostaljivali i kada smo zaokruživali na referendumima, nitko nam nije govorio da će Rumunjska za nas u budućnosti biti sila, ako zaokružimo DA. Spominjale su se samo pare, standard, zlatne kašike i slične stvari. Koje karanje u šupak, jebote led! Da nam je netko 1990. rekao da smo mali i beznačajni bi ga zubima rastrgali. A vidi sad - ciju, ciju, cvil!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 23/9/2013, 16:49

Baš tako...još i gore.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Učitelj 23/9/2013, 17:03

nebeski je napisao/la:Mislim da je vrijeme da se konačno probudim iz ovog ružnog sna i skontam da je sve bila neslana šala i da još uvijek postoji Jugoslavija. Kad smo se mi kurve osamostaljivali i kada smo zaokruživali na referendumima, nitko nam nije govorio da će Rumunjska za nas u budućnosti biti sila, ako zaokružimo DA. Spominjale su se samo pare, standard, zlatne kašike i slične stvari. Koje karanje u šupak, jebote led! Da nam je netko 1990. rekao da smo mali i beznačajni bi ga zubima rastrgali. A vidi sad - ciju, ciju, cvil!
E, ova ti je na mestu.thumb 
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 23/9/2013, 20:15

Prije ulaska u EU ovdje su se čuli raznorazni glasovi o tome kako to nama ne treba, kako mi trebamo Europi, koja nas želi doći popljačkati, porobiti i što ti ja znam sve, oni su u krizi pa im trebaju nova tržišta...

A jedan je ekonomist ovdje to brilijantno prokomentirao: ljudi, pa BDP čitave Hrvatske na nivou je statističke pogreške u izračunu BDP-a EU.


Evo nas [You must be registered and logged in to see this link.], na ovoj nešto starijoj listi, malo iza Gane, ali zato ispred Uzbekistana! I još je Hrvatska, da se ne lažemo, regionalni lider. No zbrojimo li BDP svih zemalja ex-Yu i dalje smo iza te Rumunjske, plašim se...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 23/9/2013, 20:40

A rumuni su na plinskim bocama i u kadama prelazili Dunav i trazili utociste u tadasnjoj SFRJ.O madjarima da ne pricam dupe bi prodali za bananu,narandzu,Wrangler farmerke,zestok alkohol,konjak,vinjak,...Bilo nekad sad se samo secamo a mene svaki put na to podseti drkavi madjarski carinik kad pocne da izigrava nekog i nesto i da u moj pasos gleda ko da je umazan govnetom a do pre 25 god za moj pasos bi dupe prodao isti taj crvljivi carinik.
Putuj Evropo evo i mene,.....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 23/9/2013, 20:42

Šta je, tu je...
ne vrijedi plakati nad prolivenim mlijekom...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 23/9/2013, 20:49

Ko ga jebe napravili mi malu SFRJ od forumq.Kad sam vec tu ima blizu NS jedna kafana koja se zove Mala Jugoslavija, dvoriste,fasada sve u tom stilu ali nikad nisam svratio.A u Subotici ima lik koji je u dvoristu napravio Jugoslaviju, makete znamenitosti, sve ubacip u kartu SFRJ, kuca mu je skroz u tom fazonu, dedu bas trese groznica nostalgije opasno ali OK lepo je to sve, ako nista secati se, jeb ga imao sam 11-12 godina kad je to sve otislo u qrac ali lepo vreme bilo sto mi ostalo u secanju.
Sad gledam ove bugare,rumune,madjare,cehe,slovake,poljake bole ih cose,sve su staklene kreditne noge ali gledaju na nas ko da smo puni buva.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by karet 23/9/2013, 21:07

vaskrsije je napisao/la:A rumuni su na plinskim bocama i u kadama prelazili Dunav i trazili utociste u tadasnjoj SFRJ.O madjarima da ne pricam dupe bi prodali za bananu,narandzu,Wrangler farmerke,zestok alkohol,konjak,vinjak,...Bilo nekad sad se samo secamo a mene svaki put na to podseti drkavi madjarski carinik kad pocne da izigrava nekog i nesto i da u moj pasos gleda ko da je umazan govnetom a do pre 25 god za moj pasos bi dupe prodao isti taj crvljivi carinik.
Putuj Evropo evo i mene,.....
sve rečeno debelo stoji,kada se sjetim tih istočnjaka kod nas na moru kao nazovimo turista u onim jadnim ladama,peglama,polonezima... niko ih nije smatrao za turiste,jad i bijeda a sada je i jedna rumunjska sila za nas
a još im po cestama se vozaju zaprežna kola u gradovima,ili kada se sjetim ekskurzije iz srednje škole po slovačkoj,mađarskoj mogao si za sto maraka pola slovačke kupiti,a pogledaj im sada standard i vozni park,sada su
nam glavni gosti i još se rugaju sa nama,jadna nam majka na šta smo spali
karet
karet
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 21.09.2013
Dob : 51
Grad Trogir

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 24/9/2013, 14:37

karet je napisao/la:sve rečeno debelo stoji,kada se sjetim tih istočnjaka kod nas na moru kao nazovimo turista u onim jadnim ladama,peglama,polonezima... niko ih nije smatrao za turiste,jad i bijeda a sada je i jedna rumunjska sila za nas
a još im po cestama se vozaju zaprežna kola u gradovima,ili kada se sjetim ekskurzije iz srednje škole po slovačkoj,mađarskoj mogao si za sto maraka pola slovačke kupiti,a pogledaj im sada standard i vozni park,sada su
nam glavni gosti i još se rugaju sa nama,jadna nam majka na šta smo spali
Reka je jedan"Imamo Hrvatsku"a ja sam reka imali smo je i prije nije ni došla ni pobigla pa me mnogi još i danas ispod oka gledaju jebe ih ono SR a to je mene baš veselilo.
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 25/9/2013, 20:39

Dino, jesi li vidio ovo?

[You must be registered and logged in to see this link.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 19 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 19 / 40. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.