DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

+12
Siniweb
72
sime-x
Keza
cordoba
02 series
done
Nedo
Učitelj
Pero
dmj
nebeski
16 posters

Stranica 29 / 40. Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Next

Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 17/10/2013, 13:56

dmj je napisao/la:Ja čuo da je jutros mali Mujo došao uplakan iz škole.
Dobio kulju iz geografije kad je na pitanje gdje je BiH odgovorio "u Brazilu."
Smile Smile 
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 17/10/2013, 13:59

Pero je napisao/la:Otkad si ti u Bosni?????
Od neki dan.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by 02 series 17/10/2013, 14:01

Pero je napisao/la:Otkad si ti u Bosni?????
ha Bosanski zet, za razliku od vecine hercegovackih zetova bar na ovom forumu Cool
02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 17/10/2013, 14:04

02 series je napisao/la:ha Bosanski zet, za razliku od vecine hercegovackih zetova bar na ovom forumu Cool
Koliko su žena povukli odavde meni ništa nije ostalo.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 17/10/2013, 14:12

nebeski je napisao/la:Koliko su žena povukli odavde meni ništa nije ostalo.
Uffff pa ti sav u Bosni.
družiš se sa Begom.
kum ti bosanac.
deda ti porijeklom bosanac,
Perilicu i da ne spominjem.
nije ni čudo da voliš baklave.jako smiješno 

PERO
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Nedo 17/10/2013, 14:19

Pero je napisao/la:Uffff pa ti sav u Bosni.
družiš se sa Begom.
kum ti bosanac.
deda ti porijeklom bosanac,
Perilicu i da ne spominjem.
nije ni čudo da voliš baklave.jako smiješno 

PERO
Zna čovjek šta valja.Very Happy 
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 17/10/2013, 18:12

Pero je napisao/la:Uffff pa ti sav u Bosni.
družiš se sa Begom.
kum ti bosanac.
deda ti porijeklom bosanac,
Perilicu i da ne spominjem.
nije ni čudo da voliš baklave.jako smiješno 

PERO
U ovom gore navedenom društvu Beg je daleko najbolji. I baklave.

nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 17/10/2013, 18:34

nebeski je napisao/la:U ovom gore navedenom društvu Beg je daleko najbolji. I baklave.

Onda se zaposli kao šegrt kod njega.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by 02 series 17/10/2013, 18:41

nebeski je napisao/la:U ovom gore navedenom društvu Beg je daleko najbolji. I baklave.

.....a Perilica?! No
02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 17/10/2013, 18:57

02 series je napisao/la:.....a Perilica?! No
Vas troje ste sa po dva žuta.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 17/10/2013, 19:02

Nedo spasio stvar kao i obično...Hvala...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by 02 series 17/10/2013, 19:14

nebeski je napisao/la:Vas troje ste sa po dva žuta.
..jebo zute, crveni se broje.
02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 17/10/2013, 19:35

Ja nisam Sremac pa isto nigdje ne gibam! haha facepalm 
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 17/10/2013, 19:42

Ti si na ostrvu, imas opravdanje

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 17/10/2013, 20:29

vaskrsije je napisao/la:Ti si na ostrvu, imas opravdanje
Objasni ti to Didi i Peri
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Rista 17/10/2013, 20:57

Izvin'te što prekidam čet, vi slobodno kao da ja nisam tu... ;-)

Kupio Fiću, broj 3 u srpskom izdanju. Ko se dvoumi - uživo deluje dve klase bolje kao i dobar deo modela, posebno onih svetlijih (iako i ja mislim kako tamnije boje doprinose uverljivosti). Točkovi jesu preveliki, no to je pomalo i stvar navike jer je model iz perioda do 1968. kada su ugrađivane dijagonalne gume koje same po sebi deluju "balonkasto". Mala zamerka pomalo neurednom (na mom primerku) i nesimetričnom (na svim primercima koje videh) odlivku kod nosača prednjeg branika.

Kada već pominjemo droge red je posvetiti nekoliko redova i prevodiocu naših brošura koji potroši pasuse i pasuse na pomalo konfuzno opisivanje ogibljenja i na kraju opet nikome neće biti jasno da je opisivao šemu dvostrukog trouglastog ramena napred i kosog ramena pozadi. Ima i drugih grešaka, neke stvari nisu navedene (što je i logično, zbog raspoloživog prostora) dok je izneto srazmerno dosta netačnih informacija, recimo da Zastava nije ugrađivala motor od 633 kubika a od 1979. jeste disk kočnice napred, kako je u svetu proizvedeno oko 2,5 miliona originalnih i licencnih Fiata 600, zatim neke individualne modifikacije su predstavljene kao fabričke, pomenuti su naplatci à la 101... tu je i priča o proizvodnji Fiće u Tofašu - da li je ovo istina ili samo urbana legenda?

Sve u u svemu voleo bih da nabavim i onaj crveni, poljski, model...
Rista
Rista
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.09.2013
Dob : 39

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 17/10/2013, 21:04

Rista je napisao/la:... tu je i priča o proizvodnji Fiće u Tofašu - da li je ovo istina ili samo urbana legenda?
To je informacija objavljena još na Zastavinoj polu-službenoj stranici prije desetak godina, a vjerovatno je odnekud i to prepisano, bez uvida u činjenično stanje. Do tada ja to nisam znao, otada se samo copy-paste prenosi netom, a ja i danas ne vjerujem. Nemam niti sam imao nikakav dokaz o postojanju Tofas Fiće.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Nedo 17/10/2013, 21:22

Pero je napisao/la:Onda se zaposli kao šegrt kod njega.
Kakav šegrt...................direktor marketinga.Wink 
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Rista 17/10/2013, 21:24

nebeski je napisao/la:To je informacija objavljena još na Zastavinoj polu-službenoj stranici prije desetak godina, a vjerovatno je odnekud i to prepisano, bez uvida u činjenično stanje. Do tada ja to nisam znao, otada se samo copy-paste prenosi netom, a ja i danas ne vjerujem. Nemam niti sam imao nikakav dokaz o postojanju Tofas Fiće.
^ Isto.

Postojale su čak četiri takve priče: o proizvodnji u Turskoj, u Makedoniji, o plastičnoj replici iz Poljske i o proizvodnji golih ali potpunih karoserija u Somboru. Jedino bih za poslednju informaciju mogao reći da je prilično izgledna i navodno potvrđena - reč je o seriji od pedesetak sklopljenih karoserija koje su prodavane kao kompleti rezervnih delova sredinom devedesetih (mada se i tu može postaviti pitanje kako se to registrovalo).

Alvirović, širem krugu najpoznatiji automobilistički novinar u Srbiji, je svojevremeno pominjao posao u Tofašu (tur. Tofaş) i karoserije "Zastava specijalnih automobila" iz Sombora, dok je jedan automobilistički časopis objavio članak sa navodnim slikama poljske replike (sećam se da je pomenuta ušteda u težini od tačno 140kg). Ipak, ni za jedan od ovih izvora ne bih ruku u vatru, a u ozbiljnijim izdanjima nije bilo ni reči o tome.
Rista
Rista
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.09.2013
Dob : 39

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 17/10/2013, 21:40

Rista je napisao/la:Izvin'te što prekidam čet, vi slobodno kao da ja nisam tu... ;-)



Sve u u svemu voleo bih da nabavim i onaj crveni, poljski, model...
Ja imam tog poljskog crvenog a nemam ovog plavog jednostavno nisam bio načistu oću li kupovati ove novinske modele koji izlaze kod nas,a i sad ih kupujem više iz đira da edicija potraje jer ih sve više manje imam već 5-6 godina.A greške u opisivanju postoje a i postojat će jer nisu svi koji rade na izdanju stručno potkovani sitnicama poput nas,a i prijevodi na sve jezike naroda i narodnosti nesumljivo donose i neizbježne greške.
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Rista 17/10/2013, 23:54

done je napisao/la:A greške u opisivanju postoje a i postojat će jer nisu svi koji rade na izdanju stručno potkovani sitnicama poput nas,a i prijevodi na sve jezike naroda i narodnosti nesumljivo donose i neizbježne greške.
Svakako, mada je prevod sa "pet milijuna" na "dva i po miliona" prilično egzotičan.
;-)

Evo, ukoliko neko iz Deagostinija ovo prati - ja se javljam da volonterski pregledam tekstove pre preloma izdanja, a verujem da ima i drugih stručnijih ljudi koji bi to rado obavili.

Edit:
Da, tu je i krupna ali česta greška - napisano je kako je motor Zastave 850 preuzet iz Fiata 850, te kako tom modifikacijom performanse nisu značajnije poboljšane (relativizacija: u stvarnosti je ubrzanje do 100 km/č skraćeno duplo).
Rista
Rista
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.09.2013
Dob : 39

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 18/10/2013, 07:06

vaskrsije je napisao/la:Ja vise i ne citam ta govna od komenara, nije im bilo skupo da placaju 1500 i vise za identicne modele od kojekakvih preprodavaca a sad je puno 700. Kao da je 500 bilo bi OK. Pa jebo te 500 das, odreknes se jedne jebene kutije cigara i eto ti ga. Nije ono 2000din pa da kukas za 500, razlika je u 1.5€ a kukaju kao da je 150
E bas to. Nego Vaso, stizem ti u Vijenu sledece nedelje:D 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 18/10/2013, 08:26

Taj je tekst o Fići možda i najgori u čitavoj seriji, ja sam ga za hrvatsko izdanje podosta iskrižao, da koliko toliko izbacim budalaštine, ali vjerujem da je sada u Srbiji ponovo objavljen stai izvornik koji ih je bio prepun.

Meni je najdraži dio teksta bio: „Motor je bio postavljen po uzdužnoj osi vozila. U njegovu nastavku, prema prednjoj strani vozila, nalazili su se upravljač, mjenjačka kutija i diferencijal.“

Pokušavam zamisliti upravljač negdje tamo oko stražnje klupe, mora da je bilo zanimljivo... Very Happy Very Happy 
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 18/10/2013, 08:31

Omakla mi se jedna masna pogreška u tekstu o Tristaću, ne znam je li tkogod primijetio?
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 18/10/2013, 14:31

dmj je napisao/la:Omakla mi se jedna masna pogreška u tekstu o Tristaću, ne znam je li tkogod primijetio?
Ja šutim, nikakvu grešku nisam primijetio, učinilo ti se!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 29 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 29 / 40. Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.