DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

+12
Siniweb
72
sime-x
Keza
cordoba
02 series
done
Nedo
Učitelj
Pero
dmj
nebeski
16 posters

Stranica 5 / 40. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 15/5/2013, 14:34

Po sadasnjim cenama svega par komada mame im ga lopovske, do pre 5-6 godina bila bi to lepa kolicina modela

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Keza 15/5/2013, 14:52

Svaka čast za Yuga. Bilo bi šteta da sad kad si nabavio jači motor da ga ne šutneš unutra. Iako je on i sa ovoliko konja pokretni tabut.
Sviđa mi se sve ovo što si uradio s ovjesom, mogu mislit koja je milina kad ti zaigraju zubi od svake rupe na cesti. slini thumb
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 15/5/2013, 15:59

Nego sta nego uzivanje, ne znam dal vam je tu u ZG poznat jedan crveni Jugo, vozi ga lik koji se zove Tom, iskopacu njegove slike, brutalno dobro i jednostavno sredjen Jugo, par puta smo se sretali. Ovaj razbija sve organe ali kada sam mu stavio 14ice mislio sam da ce mi oci ispasti sa gumama 195/40R14, to je tvrdo u tri lepe, odma sam se vratio na stare dobre 13ice.
Nije za svaki dan ni za svaku ulicu definitivno

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Keza 15/5/2013, 16:13

vaskrsije je napisao/la:Nego sta nego uzivanje, ne znam dal vam je tu u ZG poznat jedan crveni Jugo, vozi ga lik koji se zove Tom, iskopacu njegove slike, brutalno dobro i jednostavno sredjen Jugo, par puta smo se sretali. Ovaj razbija sve organe ali kada sam mu stavio 14ice mislio sam da ce mi oci ispasti sa gumama 195/40R14, to je tvrdo u tri lepe, odma sam se vratio na stare dobre 13ice.
Nije za svaki dan ni za svaku ulicu definitivno

Ne znam za tog, al moj jedan kolega s faksa je imao Yuga, nabrijanog što bi rekli, isto tvrd ovjes, a gepek pun razasutog alata, onako na limu bez tapecirunga. Onda možeš zamisliti kakva "limena muzika" dolazi odozada dok se voziš Very Happy
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 15/5/2013, 16:21

Eno sam postavio slike tog Juga u temu automobili 1:1 da ne trpamo pa moze tamo da se nastavi diskusija

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 15/5/2013, 19:54

U Splitu je svojevremeno postojao yugo sa motorom od fiata 132 dvije bregaste itd uglavnom išao je preko 200 na sat kočnice su bili dislovi od una turba napred i nazad,getriba od lancie delte sa pripadajučim poluosovinama i to je sve bilo ušemljeno bez previše kiča,drukčija instrument tabla,decentne felge i maska sa četiri okrugla fara tamno plava boja, auto je zaista bio auto imao sam ga priiku voziti.Na kaštelanskoj zaobilaznici je bez problema dizao 200 uz bok peugeotu 405 Mi 16.Lude devedesete...Onda sam imao več legendarnog Swifta gti-a sa oko 125 ks i nisam se htio trkati sa tim jugičem jer bi vjerovatno izgubio tj sigurno a nije da nije bilo izazova...
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 15/5/2013, 20:00

Ima u CRO, ja mislim da je u Rijeci jedan beli Jugo sa motorom od Delte HF Intergrale Turbo, ima po you tube snimaka, doduse to je tako natrpano pod haubom da mu je interkuler stavljen umesto prednjeg branika, nema grejaca kabine jer vise nije bilo mesta za njega, kosevi amorta su morali biti radjeni,...
A u SRB u Staroj pazovi i ma drugi ludak koji je strpao motor od Calibre Turbo jos ga i cipovao, jugo izgleda sasvim normalno ali je skroz ojacan duplim limovima, rol bar, kocnice suod Fiat Coupea Turbo, ima 15ice,...Ovo je taj Yugo, nisam nasao duzi klip
[You must be registered and logged in to see this link.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 17/5/2013, 09:02

Da, očigledno te ratkape nisu original, iako vlasnik tvrdi da jesu. Svejedno, to je najbolji 45A kojeg smo našli, a i nije ništa neorginalniji od Stojke u prvom broju...

Našlo bi se još par stvari u tekstu nesumnjivo, imam jednu grešku koja baš bode oči, kad sam napisao da je Z101 predstavljena godinu nakon Fiata 128, a u stvarnosti su dvije godine... Izgleda da ni ona slika iz brošure ipak nije retuširana, nego su dvije skoro identične, ali ipak različite napravljene.

Što se Juniora tiče, isto kao i detaljnije priče o kasnijim modelima nakon rata, u to dijelom i namjerno nisam ulazio. Nadam se da ovo neće biti jedini Jugić u seriji pa trebam čuvati dijelove priče i za kasnije brošure. Čak i da samo još Yugo Cabrio napravimo, a to svakako planiram isforsirati, nemam čime popuniti tekst samo o tom modelu bez da iskoristim priliku pa uvalim, recimo, ondje priču o tim modelima od devedesetih naovamo...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 17/5/2013, 09:03

Evo ti Deda, ti koji želiš preraditi svoju Volgu u željezničko auto, dvije friške slike iz Srbije:

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 17/5/2013, 09:05

dmj je napisao/la:Da, očigledno te ratkape nisu original, iako vlasnik tvrdi da jesu. Svejedno, to je najbolji 45A kojeg smo našli, a i nije ništa neorginalniji od Stojke u prvom broju...

Našlo bi se još par stvari u tekstu nesumnjivo, imam jednu grešku koja baš bode oči, kad sam napisao da je Z101 predstavljena godinu nakon Fiata 128, a u stvarnosti su dvije godine... Izgleda da ni ona slika iz brošure ipak nije retuširana, nego su dvije skoro identične, ali ipak različite napravljene.

Što se Juniora tiče, isto kao i detaljnije priče o kasnijim modelima nakon rata, u to dijelom i namjerno nisam ulazio. Nadam se da ovo neće biti jedini Jugić u seriji pa trebam čuvati dijelove priče i za kasnije brošure. Čak i da samo još Yugo Cabrio napravimo, a to svakako planiram isforsirati, nemam čime popuniti tekst samo o tom modelu bez da iskoristim priliku pa uvalim, recimo, ondje priču o tim modelima od devedesetih naovamo...

Bravo, baš sam te mislio pitati za Yugo Cabrio, je li u planu? On ima prilično zanimljivu priču.
Šta smo ono rekli za Floridu? Ide i ona?
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 17/5/2013, 09:13

Plan je pokriti sve što je Zastava radila do ranih devedesetih. Koliko ćemo duboko u podvarijante ići vidjet ćemo, ali osnovni modeli svakako.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 17/5/2013, 10:10

Yugo cabrio, prava poslastica ali modeli iza 90tih, tu moze da bude zajeb, ja mislim da ni oni iz fabrike sami ne znaju sta su sve radili i menjali, sve je to zavisilo od godine do godine od dobavljaca do dobavljaca, dodavali su neke glupe oznake, secam se na koral 55 je bila dodata oznaka "c" i to nalepnica, taj model je imao naslone za glavu jednobojni enterijer, normalan volan, kao fora luksuz jer se u Juga tad ubacivao volan od fice, sarenis u enterijeru, satovi sa americkih jugica,...
Jedne godine pred sajam u BG najavjen je bio nov proizvod Jugo Tempo, ja se obradovao ko majmunce, akd sam video skenjo sam se, tad su serijski uveli novi tip bocnog prednjeg stakla, retrovizore sa unutrasnjim podesavanjem, nova oznaka naravno TEMPO i jos par gluposti, svakako daleko od novog modela, kao i In sto je najavljen en znam kako a u stvari stara piksla sa plasticnim dodacima koji su vremenom otpadali.
Ali svakako jdva cekam da se dokopam brosure i modela Jugo a i da se nastavi prica o njemu uz model Cabrio.
A i Florida deluje zanimljivo, na zalost projekat mrtvo-rpdjeno a u ono vreme je obecavao, bio je to vrlo moderno dizajniran auto, meni je bio miks Tipa i Citroena ZX a tek ona instrument tabla sa mali milion lampica, satova koji su otkazivali jedan za drugim,...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 17/5/2013, 10:32

vaskrsije je napisao/la:
A i Florida deluje zanimljivo, na zalost projekat mrtvo-rpdjeno a u ono vreme je obecavao, bio je to vrlo moderno dizajniran auto, meni je bio miks Tipa i Citroena ZX a tek ona instrument tabla sa mali milion lampica, satova koji su otkazivali jedan za drugim,...

Onaj jedan Mostarac što ima metalik sivu Floridu - svi mu satovi i lampice rade i dan danas, jedino što ne radi kako treba je, standard kod Zastave - pokazivač nivoa goriva.

Otpočetka ofrlje rezultate daje. Smile

nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 17/5/2013, 11:02

Moj na Jugu pokazivac je radio jedno 3 meseca a onda je plovak poceo da se zaglavljuje ja izvadio onu casicu i sad mi pokazivac radi ko obrtaljka, kazaljka samo skace gore dole, zavisno dal kocim, ubrzavam, skrecem,...
Imao sam priliku da vidim Floridu koje su radjene za D trziste tj za izvoz na zapad, ova je bila doterana iz D. Nema razlike u izgleda kvalitetu ali zato u elektrici jos kako, sve je Bosch i i taj matori koji je tamo Floridu kupio i vozio iz nostalgije kad je otisao u penziju i vratio se u SRB doterao i auto i sam rekao, ja sam bas zadovoljan, nista joj nije crkavalo, falilo da me je ostavila na putu,...
A zanimljiva je jedna prica, neki profa na fakultetu dobio od rodjaka koji se selio u Kanadu Floridu i svaki drugi dan je on dolazio kod nas u servis, nsto skripi, nesto cvili i tako u krug. Jednom dosao i kuka on opet nesto nazad cvkuce, skripi, usao majtor i za 5 sekundi izasao iz auta i kaze profi, evo gotovo je. Pita ga profa sta je uradio, sta se culo a majtor mu je ladno rekao, otkad znam sta se cuje to je Florida, tu sve skripi, pojacao sam ti muziku i sad je OK, uzivaj Shocked

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 17/5/2013, 12:06

vaskrsije je napisao/la:Moj na Jugu pokazivac je radio jedno 3 meseca a onda je plovak poceo da se zaglavljuje ja izvadio onu casicu i sad mi pokazivac radi ko obrtaljka, kazaljka samo skace gore dole, zavisno dal kocim, ubrzavam, skrecem,...
Imao sam priliku da vidim Floridu koje su radjene za D trziste tj za izvoz na zapad, ova je bila doterana iz D. Nema razlike u izgleda kvalitetu ali zato u elektrici jos kako, sve je Bosch i i taj matori koji je tamo Floridu kupio i vozio iz nostalgije kad je otisao u penziju i vratio se u SRB doterao i auto i sam rekao, ja sam bas zadovoljan, nista joj nije crkavalo, falilo da me je ostavila na putu,...
A zanimljiva je jedna prica, neki profa na fakultetu dobio od rodjaka koji se selio u Kanadu Floridu i svaki drugi dan je on dolazio kod nas u servis, nsto skripi, nesto cvili i tako u krug. Jednom dosao i kuka on opet nesto nazad cvkuce, skripi, usao majtor i za 5 sekundi izasao iz auta i kaze profi, evo gotovo je. Pita ga profa sta je uradio, sta se culo a majtor mu je ladno rekao, otkad znam sta se cuje to je Florida, tu sve skripi, pojacao sam ti muziku i sad je OK, uzivaj Shocked

A jes'..ima užasno puno plastike u interijeru, i to one svjetlo-sive, k'o s tastatura od kompjutera iz kasnih devedesetih.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 17/5/2013, 12:30

Bravo, znam da me ta plastika podsetila na nesto sad si bas ubo, tastatura a oni prekidaci ko tasteri. Nagore je nazad ona polica je kloparala kao luda, nisam nikad seo ni provozao Floridu u kojoj se ne cuje raznorazno tandrkanje, cvrcanje, skripanje,..Dosta njih je to resavalo tako sto je izmedju sklopova stavljalo tanku gumu, podloske na srafove takodje guma,...Resavalo je deo problema ali i dalje je sve skripalo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 20/5/2013, 14:03

Opet nam je Dino zakazao...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 20/5/2013, 15:51

Spasili smo što smo mogli, odnosno što su nam dali, ali ne moš od govna pitu napravit...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 20/5/2013, 19:24

Štaje sa ovom 132 jel ovo slijedeći novinski model?
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 20/5/2013, 20:37

vaskrsije je napisao/la:Bravo, znam da me ta plastika podsetila na nesto sad si bas ubo, tastatura a oni prekidaci ko tasteri. Nagore je nazad ona polica je kloparala kao luda, nisam nikad seo ni provozao Floridu u kojoj se ne cuje raznorazno tandrkanje, cvrcanje, skripanje,..Dosta njih je to resavalo tako sto je izmedju sklopova stavljalo tanku gumu, podloske na srafove takodje guma,...Resavalo je deo problema ali i dalje je sve skripalo

Ma, manje-više svi auti iz tog doba bili su preplastični iznutra. Florida je, pak, imala odlične siceve, jedne od najboljih u klasi, koji su bili kao iz klase više.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 20/5/2013, 20:37

dmj je napisao/la:Spasili smo što smo mogli, odnosno što su nam dali, ali ne moš od govna pitu napravit...

Uh, ah i oh!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 20/5/2013, 20:58

dmj je napisao/la:Spasili smo što smo mogli, odnosno što su nam dali, ali ne moš od govna pitu napravit...

A ovaj 132 je bogami govno, dobro pogođen kao oni novinski taxiji šta sad u Srbiji izlaze...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 20/5/2013, 20:59

done je napisao/la:Štaje sa ovom 132 jel ovo slijedeći novinski model?

Da. To slijedeći utorak izlazi.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 20/5/2013, 22:28

U vukojebini di ja živim yugića nisu ni poslali na kiosk u najmanju ruku žalosno!
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Nedo 20/5/2013, 22:29

done je napisao/la:U vukojebini di ja živim yugića nisu ni poslali na kiosk u najmanju ruku žalosno!

Hočeš li da ti uzmem ?
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 5 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 40. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.