DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1/18 Općenito vol. 1

+10
dmj
Luckyboy
cordoba
Nedo
Učitelj
medomanga
b12cky
nebeski
Pero
Administrator
14 posters

Stranica 20 / 40. Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Next

Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 16/9/2010, 00:34

Nikako mi nije jasan ovaj Otto sa izborom modela.......... Zar ne postoji neki stariji pozeljniji?????


[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 17/9/2010, 11:45

Model stigo....

[You must be registered and logged in to see this link.]

Moram da napisem da uopste nisam zadovoljan sa Kyoshom (mozda i samnom nesto nije u redu [You must be registered and logged in to see this image.] ).

Farba je 100% najbolja, plastike ima previse, a sad ono glavno sto mi mnogo smeta.... Zadnji poklopac motora je resen idealno, sa dva mala stifa u koji leze bez problema. Cvrsto drze poklopac, pri otvaranju i zatvaranju se cuje klik, klak... Prednji deo (veliki propust) nista ne drzi, tako se otvara i zatvara dok se model prevrce po rukama [You must be registered and logged in to see this image.] . Prednji amortizeri su jako mekani, pa model ne moze da se vozi po stolu, a da mu prednji tockovi ne grebu plastiku kojom je oblozena hauba, isto tako na mali pritisak rukom o krov, hauba se otvara jel je prenji tockovi potiskuju na gore [You must be registered and logged in to see this image.]

Sve u svemu, na oko jako lep i detaljan, sa predobrom crvenom farbom [You must be registered and logged in to see this image.] Obzirom da mu ne gine vitrina, model ostaje, a amortizere prednje cu pokusati da izduzim, mozda tako budu cvrsci.... Sto se Kyopsha tice, nece oni mene vise videti, a kamoli moje €ure [You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Siniweb 17/9/2010, 21:27

Strumf je napisao/la:Model stigo....

[You must be registered and logged in to see this link.]


Zar taj model nema rezervnu gumu ispod prednjeg poklopca?
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Luckyboy 17/9/2010, 23:06

Siniweb je napisao/la:
Strumf je napisao/la:Model stigo....

[You must be registered and logged in to see this link.]


Zar taj model nema rezervnu gumu ispod prednjeg poklopca?

Nemoj jos i ti
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Luckyboy 17/9/2010, 23:12

Danas sam prvi put imao prilike da vidim Ferrari F40 LW by Kyosho
Nemam reci,svi detalji su bas tamo gde trebaju biti tako da je model stvarno odradjen bruka dobro!!!!!!!!
Do duse postoje neki "momenti" na modelu koji bi mogli biti ispravljeni a da se vizuelno nista ne bi promenilo ali o tome nekom drugom prilikom
U svakom slucaju
thumb thumb thumb thumb thumb thumb thumb thumb thumb thumb thumb
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 18/9/2010, 01:00

Siniweb je napisao/la:
Strumf je napisao/la:Model stigo....

[You must be registered and logged in to see this link.]


Zar taj model nema rezervnu gumu ispod prednjeg poklopca?

Ne, nema...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Siniweb 18/9/2010, 09:05

alhemist999 je napisao/la:
Siniweb je napisao/la:

Zar taj model nema rezervnu gumu ispod prednjeg poklopca?

Nemoj jos i ti

Question Question Question Question lol! jesam li sta krivo rekao?

Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Siniweb 18/9/2010, 09:05

Strumf je napisao/la:
Siniweb je napisao/la:

Zar taj model nema rezervnu gumu ispod prednjeg poklopca?

Ne, nema...

Ok, razumijem... lightweight.

obican model ima gumu, ovj nema.
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 18/9/2010, 09:42

Strumf je napisao/la:Nikako mi nije jasan ovaj Otto sa izborom modela.......... Zar ne postoji neki stariji pozeljniji?????


[You must be registered and logged in to see this image.]

Ima Seat Ibiza 1.2 GLX iz 1985.! Laughing
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Luckyboy 18/9/2010, 10:29

Siniweb je napisao/la:
Strumf je napisao/la:

Ne, nema...

Ok, razumijem... lightweight.

obican model ima gumu, ovj nema.
thumb
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 18/9/2010, 10:44

alhemist999 je napisao/la:
Siniweb je napisao/la:

Ok, razumijem... lightweight.

obican model ima gumu, ovj nema.
thumb

Koliko se sjećam, da ne otvaram kutiju sad, ni obični Kyoshov F40 nema rezervni kotač. A ovaj model se zove Lightweight zbog lakših felgi i još više upotrtebljenih karbonskih vlakana i lakih materijala na šasiji i karoseriji. Ništa spektakularno, ali koje kilo se uspjelo skinuti. Very Happy
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by cordoba 18/9/2010, 11:22

nebeski je napisao/la:
Strumf je napisao/la:Nikako mi nije jasan ovaj Otto sa izborom modela.......... Zar ne postoji neki stariji pozeljniji?????


[You must be registered and logged in to see this image.]

Ima Seat Ibiza 1.2 GLX iz 1985.! Laughing

Odlicno. Jos kad bi napravili i Cordobu iz 2004 super bi bilo.
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Siniweb 18/9/2010, 21:14

nebeski je napisao/la:
alhemist999 je napisao/la: thumb

Koliko se sjećam, da ne otvaram kutiju sad, ni obični Kyoshov F40 nema rezervni kotač. A ovaj model se zove Lightweight zbog lakših felgi i još više upotrtebljenih karbonskih vlakana i lakih materijala na šasiji i karoseriji. Ništa spektakularno, ali koje kilo se uspjelo skinuti. Very Happy

Evo zasto to pitam:

Moj prvi susret sa Ferrarijem F40 bio je u jednoj "Unikonzum"-ovoj samoposluzi u Novom Zagrebu negdje 1988 ili 1989. Bio je to nov novcat BBuragov model u 1:18 mjerlu i slinio sam nad njime (em prvi tako veliki autic koji vidim, pa jos najmoderniji i najbrzi Ferrari tog vremena) svaki put kad sam sa roditeljima isao u nabavku. to su zapamtili, pa mi je taj model poklonjen za rodjendan. S njime sam se i igrao, parkirao ga po stolu, ubacivao lego figure da ga voze i uglavnom je bio uvijek u pogonu, jer tada sam bio fasciniran svim silnim funkcijama i otvaranjima koje je model imao, pa sam ispod haube otkrio rezervnu gumu, koja se mogla izvaditi van, evo slike sa neta:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Kvalitetu i detalje na stranu, to je tada bio zakon od modela. Uglavnom, od tada sam uzeo zdravo za gotovo da svi F40 imaju rezervnu gumu pod haubom, pa nisam ni razmisljao o tome.

Prije dvije godine nalazim na jednom buvljaku Herpa plasticni Ferrari F40 u 1:43 mjerilu, jako precizan model, vitrinica, sve je tu, nema pukotina, ogrebotina, ali fali ta rezervna guma pod haubom. Bilo mi je zao da je tako, misleci da je ispala ili izgubljena, ali za cijenu koju sam platio, pregrizao sam tu cinjenicu. Da li je taj model ikada imao rezervnu gumu pod haubom, pojma nemam, tu informaciju nisam nigdje nasao.

Da li Herpa obicno ima tu gumu ili ne ili je Bburagov F40 jedini koji nudi tu gumu? Kakve konstelacija je uobicajena kod F40? Sa ili bez rezervne gume?

Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 19/9/2010, 01:27

Malo smo ga poredili sa Buragom..... Reci su suvisne silent silent silent


[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by dmj 19/9/2010, 10:47

Meni ove slike ponajprije govore koliko je Bburagov model bio izvanredan za svoje vrijeme i cijenu. Vidi se razlika od dvadeset godina evolucije tehnologije proizvodnje autića, svakako, no ukupno gledano Bburagov model je bolji u tom povijesnom kontekstu. Zašto? Zato što više odskače od vremena u kojem je nastao, to je maltene CMC kraja osamdesetih. U mom sakupljačkom svijetu i mjerilima riješio bih dilemu (u idealnim okolnostima) imanjem oba modela, no jasno mi je da je to s 1:18 i financijski i prostorno teže izvedivo.

Ukratko, Kyosho je bolji za sakupljača koji želi imati detaljniji i kvalitetniji prikaz modela, a Bburago za onoga tko ima afiniteta prema povijesti hobija samog. Ja bih definitivno uzeo Bburago zbog moje standardne filozofije: ako postoji model nastao u razdoblju kada je rađen i stvarni automobil, tada on ima prioritet. No oba su modela definitivno prekrasna, svaki na svoj način.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 19/9/2010, 12:46

To je tacno, sve..... thumb

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 19/9/2010, 13:07

Jedna zanimljivost je u broju okomitih otvora ispod stražnjeg spojlera. Dok Kyosho ima četiri kao na serijskom, Bburagovih pet su kao na prototipu pravog automobila.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 19/9/2010, 17:08

dmj je napisao/la:Meni ove slike ponajprije govore koliko je Bburagov model bio izvanredan za svoje vrijeme i cijenu. Vidi se razlika od dvadeset godina evolucije tehnologije proizvodnje autića, svakako, no ukupno gledano Bburagov model je bolji u tom povijesnom kontekstu. Zašto? Zato što više odskače od vremena u kojem je nastao, to je maltene CMC kraja osamdesetih. U mom sakupljačkom svijetu i mjerilima riješio bih dilemu (u idealnim okolnostima) imanjem oba modela, no jasno mi je da je to s 1:18 i financijski i prostorno teže izvedivo.

Ukratko, Kyosho je bolji za sakupljača koji želi imati detaljniji i kvalitetniji prikaz modela, a Bburago za onoga tko ima afiniteta prema povijesti hobija samog. Ja bih definitivno uzeo Bburago zbog moje standardne filozofije: ako postoji model nastao u razdoblju kada je rađen i stvarni automobil, tada on ima prioritet. No oba su modela definitivno prekrasna, svaki na svoj način.

Naravno, ovaj zaključak je točan, ali bi bio pravo sveto slovo kada bi Bburagov F40 bio rijetka ptica koju je teško nabaviti. No, to nije slučaj, a zbog ukupnog broja proizvedenih komada, a i zbog činjenice da ih više neće biti moguće kupiti tek tako, Kyoshovi će modeli biti, ako već i nisu, bitno traženiji u budućnosti kao roba iz druge ruke.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Luckyboy 19/9/2010, 18:50

Pitanje glasi zasto bi neko inace prodao ultimativno dobro odradjen model ???
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 19/9/2010, 19:28

alhemist999 je napisao/la:Pitanje glasi zasto bi neko inace prodao ultimativno dobro odradjen model ???

Ne postoji ultimativno odrađen model. Uvijek se s godinama pojavi neki ultimativniji! Very Happy
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Luckyboy 19/9/2010, 22:43

nebeski je napisao/la:
alhemist999 je napisao/la:Pitanje glasi zasto bi neko inace prodao ultimativno dobro odradjen model ???

Ne postoji ultimativno odrađen model. Uvijek se s godinama pojavi neki ultimativniji! Very Happy

Dobro, Very Happy htedoh reci " trenutno" (sto bi od prilike znacilo jedno par god ako se ne varam)
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 19/9/2010, 22:56

alhemist999 je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Ne postoji ultimativno odrađen model. Uvijek se s godinama pojavi neki ultimativniji! Very Happy

Dobro, Very Happy htedoh reci " trenutno" (sto bi od prilike znacilo jedno par god ako se ne varam)

Da, u nekom periodu unutar desetak, dvadeset godina realno je očekivati smjenu generacija, kod 1/43 to je vrijeme svakako višestruko kraće.

A odgovor na tvoje pitanje još uvijek tražim. Ima napolju dosta ljudi koji modele mjenjaju kao i prava auta, nakon nekoliko sezona. Ne sve, ali dosta njih mjenjaju da bi kupili neki novi.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Luckyboy 19/9/2010, 23:14

nebeski je napisao/la:
alhemist999 je napisao/la:

Dobro, Very Happy htedoh reci " trenutno" (sto bi od prilike znacilo jedno par god ako se ne varam)

Da, u nekom periodu unutar desetak, dvadeset godina realno je očekivati smjenu generacija, kod 1/43 to je vrijeme svakako višestruko kraće.

A odgovor na tvoje pitanje još uvijek tražim. Ima napolju dosta ljudi koji modele mjenjaju kao i prava auta, nakon nekoliko sezona. Ne sve, ali dosta njih mjenjaju da bi kupili neki novi.

Znam, i ja kada sam pocinjao nisam bas tacno znao sta hocu pa sam kupovao sve i svasta, a poceo sam od Buragovih Ferrarija koje i danas imam.... i tako posto sam bio klinac afiniteti su se menjali ne nesto narocito brzo ali dovoljno za neku vrstu fluktuirajuce faze koja me je prosla.
U svakom slucaju pored Buragovog F40 bih vrlo rado parkirao i Kyoshovu izvedbu ali se svakako ne bih odrekao Buragove.
Ako me neko pita zasto, stvarno ne bih znao.
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 19/9/2010, 23:51

alhemist999 je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Da, u nekom periodu unutar desetak, dvadeset godina realno je očekivati smjenu generacija, kod 1/43 to je vrijeme svakako višestruko kraće.

A odgovor na tvoje pitanje još uvijek tražim. Ima napolju dosta ljudi koji modele mjenjaju kao i prava auta, nakon nekoliko sezona. Ne sve, ali dosta njih mjenjaju da bi kupili neki novi.

Znam, i ja kada sam pocinjao nisam bas tacno znao sta hocu pa sam kupovao sve i svasta, a poceo sam od Buragovih Ferrarija koje i danas imam.... i tako posto sam bio klinac afiniteti su se menjali ne nesto narocito brzo ali dovoljno za neku vrstu fluktuirajuce faze koja me je prosla.
U svakom slucaju pored Buragovog F40 bih vrlo rado parkirao i Kyoshovu izvedbu ali se svakako ne bih odrekao Buragove.
Ako me neko pita zasto, stvarno ne bih znao.

Emocije i memorija su čudna stvar. Ja stvarno čuvam svaki auto koji sam nekad kupio, osim što neki poklonim (a poklon je uvijek od srca), a prema svakom Bburagu imam poseban emotivan odnos. Neki dan sam mogao kupiti 288 GTO koji sam nekada sanjao, ali sad mi nije fora. A da ga imam, starog 20 godina, bio bi zadnji kojeg bih prodao.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 20/9/2010, 02:10

Ne kapiram ko ga pravi, al se radujem Very Happy


[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 20 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 20 / 40. Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.