DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1/18 Općenito vol. 1

+10
dmj
Luckyboy
cordoba
Nedo
Učitelj
medomanga
b12cky
nebeski
Pero
Administrator
14 posters

Stranica 30 / 40. Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Next

Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 17/12/2010, 02:08

Sta mislite o novom BBR-ovom cedu????


[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by b12cky 17/12/2010, 08:30

@Strumf

Meni se svidja. Model je odlican, ali je cena Sad.
Najjeftiniji koji sam ja pronasao je 279 Eur. E sada, meni je cena visoka, mada, kada pogledam po e-bayu da za model od AA sa promenjenim felnama traze i po 200 Eur, onda je ova cena OK.
b12cky
b12cky
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.01.2010
Dob : 43
Grad Backa Palanka

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 17/12/2010, 10:14

Auto je odličan, ni cijena nije previše grozomorna, ali meni ništa ne znači. Do neki dan nisam znao ni da je stvarno postojao, pa bi, čak i da ga kupim, malo, pomalo otišao u dubine kolekcije, u neki zapećak..
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 17/12/2010, 11:56

Jeste, jeste,zaboravljena legenda.... Smile Dao bi i 300 eur za njega, al kako sam resio oprostiti se od trosenja novca, ustvari dizem ruke (ne daje mi se godisnje 1000eur za modele). Nece on, a ni neki drugi doci skoro........... Cekam 2002 tii, cisto a zaokruzim na 12 kom, ne volim br 11.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 17/12/2010, 13:18

Strumf je napisao/la:Jeste, jeste,zaboravljena legenda.... Smile Dao bi i 300 eur za njega, al kako sam resio oprostiti se od trosenja novca, ustvari dizem ruke (ne daje mi se godisnje 1000eur za modele). Nece on, a ni neki drugi doci skoro........... Cekam 2002 tii, cisto a zaokruzim na 12 kom, ne volim br 11.

Samo nemoj tih 1000 eura potrošiti na "još veće gluposti". Ja sam imao tu fazu, kad sam se zabezeknuo koliko sam love isporučio na modele u nekom godišnjem, dvogodišnjem roku, ali prošlo me je onda kad sam shvatio na šta samsve dao pare u tom periodu - i da sam od toga imao ništa.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Nedo 17/12/2010, 14:27

nebeski je napisao/la:
Strumf je napisao/la:Jeste, jeste,zaboravljena legenda.... Smile Dao bi i 300 eur za njega, al kako sam resio oprostiti se od trosenja novca, ustvari dizem ruke (ne daje mi se godisnje 1000eur za modele). Nece on, a ni neki drugi doci skoro........... Cekam 2002 tii, cisto a zaokruzim na 12 kom, ne volim br 11.

Samo nemoj tih 1000 eura potrošiti na "još veće gluposti". Ja sam imao tu fazu, kad sam se zabezeknuo koliko sam love isporučio na modele u nekom godišnjem, dvogodišnjem roku, ali prošlo me je onda kad sam shvatio na šta samsve dao pare u tom periodu - i da sam od toga imao ništa.

U potpunosti se slažem sa nebeskim.
Kolekcionar bar ima satisfakciju da sav uloženi novac može vidjeti na zidu,polici ili u nekom albumu.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 17/12/2010, 17:56

Nedo je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Samo nemoj tih 1000 eura potrošiti na "još veće gluposti". Ja sam imao tu fazu, kad sam se zabezeknuo koliko sam love isporučio na modele u nekom godišnjem, dvogodišnjem roku, ali prošlo me je onda kad sam shvatio na šta samsve dao pare u tom periodu - i da sam od toga imao ništa.

U potpunosti se slažem sa nebeskim.
Kolekcionar bar ima satisfakciju da sav uloženi novac može vidjeti na zidu,polici ili u nekom albumu.

Baš se i nebi skroz složio...
I kolekcionar potroši lovu na neke stvari za koje se poslije pita "koji će mi to k****"... mislim da se to svakome dogodilo... Kod mene lista onih sa kojima ću se razići postaje sve duža...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Pero 17/12/2010, 18:19

Svaki bedak mora imati svoje zadovoljstvo.
a ebeš čovjeka koji nije bedak.

A da tek počneš računati koliko se potrošio na cigarete,kavu,žderačine,cugu
a sve otišlo u Savu i zrak.
A tek ona lova koju si potrošio na komade a ništa nije bilo ili si se poslije pitao
:Gdje mi je bila pamet i oči.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 17/12/2010, 18:27

Mali plavi je napisao/la:
Nedo je napisao/la:

U potpunosti se slažem sa nebeskim.
Kolekcionar bar ima satisfakciju da sav uloženi novac može vidjeti na zidu,polici ili u nekom albumu.

Baš se i nebi skroz složio...
I kolekcionar potroši lovu na neke stvari za koje se poslije pita "koji će mi to k****"... mislim da se to svakome dogodilo... Kod mene lista onih sa kojima ću se razići postaje sve duža...

A to je čak i normalno, pogotovo u početcima kad se kroz vrijeme kolekcionar profilira i svhvača što ga u biti najviše zanima i privlači, i onda ove ostale prestaje kupovati ili prodaje. Mislim da smo skoro svi peošli tu fazu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 17/12/2010, 18:59

Ja se slažem s Didom.
A kolekcionar već po prihvaćanju te uloge mora shvatiti da će većina, pa i on sam u danima krize identiteta, smatrati da je lovu utrošio uzalud.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 17/12/2010, 20:22

nebeski je napisao/la:Ja se slažem s Didom.
A kolekcionar već po prihvaćanju te uloge mora shvatiti da će većina, pa i on sam u danima krize identiteta, smatrati da je lovu utrošio uzalud.

Prednost love ulupane u kolekcionarstvo u odnosu na onu koju si ulupao na provode i slično je u tome da si u bilo kakvom obliku kolekcionarstva dobio nešto za svoj novac što kasnije ako izgubiš interes za time možeš prodati, a ako još pritom i oplemeniš uloženi novac jer za predmet dobiješ više novca nego što si platio za njega, još bolje...

Bilo bi zanimljivo da se neke druge stvari mogu prodati... recimo mamurluk... Laughing

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 17/12/2010, 20:32

Mali plavi je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Ja se slažem s Didom.
A kolekcionar već po prihvaćanju te uloge mora shvatiti da će većina, pa i on sam u danima krize identiteta, smatrati da je lovu utrošio uzalud.

Prednost love ulupane u kolekcionarstvo u odnosu na onu koju si ulupao na provode i slično je u tome da si u bilo kakvom obliku kolekcionarstva dobio nešto za svoj novac što kasnije ako izgubiš interes za time možeš prodati, a ako još pritom i oplemeniš uloženi novac jer za predmet dobiješ više novca nego što si platio za njega, još bolje...

Bilo bi zanimljivo da se neke druge stvari mogu prodati... recimo mamurluk... Laughing

I tu bih bio bogatun. Shocked
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by cordoba 17/12/2010, 21:10

Pero je napisao/la:A tek ona lova koju si potrošio na komade a ništa nije bilo ili si se poslije pitao
:Gdje mi je bila pamet i oči.

Dobro veli stari mudrac dida , to su godine i iskustvo.
Stvar je u tom sto kada trosis na komade ne razmisljas glavom, nego razmisljas donjom glavom.
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 17/12/2010, 21:15

nebeski je napisao/la:
Mali plavi je napisao/la:

Prednost love ulupane u kolekcionarstvo u odnosu na onu koju si ulupao na provode i slično je u tome da si u bilo kakvom obliku kolekcionarstva dobio nešto za svoj novac što kasnije ako izgubiš interes za time možeš prodati, a ako još pritom i oplemeniš uloženi novac jer za predmet dobiješ više novca nego što si platio za njega, još bolje...

Bilo bi zanimljivo da se neke druge stvari mogu prodati... recimo mamurluk... Laughing

I tu bih bio bogatun. Shocked

He-he...
Same here...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Pero 17/12/2010, 21:26

cordoba je napisao/la:
Pero je napisao/la:A tek ona lova koju si potrošio na komade a ništa nije bilo ili si se poslije pitao
:Gdje mi je bila pamet i oči.

Dobro veli stari mudrac [You must be registered and logged in to see this image.] , to su godine i iskustvo.
Stvar je u tom sto kada trosis na komade ne razmisljas glavom, nego razmisljas donjom glavom.

Ako se dobro razmisli ponekad je pametno pustiti i donjoj glavi da misli.
Kao što sam rekao ebeš čoveka koji nije bedak.
Važno je da čovjek uživa u svim "grijehovima" normalno umjereno.
Osim droge.

Upoznao sam dosta koji se nisu upuštali u te grijehove.
Sad jedino imaju love....ja im obično kažem da će im to potrošiti bolničarke da im brišu dupe kad ostare.
Kad ih pogledam fizički ne izgledaju ništa bolje od mene.
O tome da su prolupali i da nisu više svjesni da mogu danima ležati mrtvi a da niko ne primjeti.

Da se vratim na početak.
Sve je počelo o našem kolekcionarstvu.
1:18 je ipak svijet za sebe.
Jedno je kupiti 1:6x potrošiti desetak kuna i bog mu dušu prosti ako ti se ne sviđa.ali druga stvar je dati 50 eura i onda
ustanoviš da te autić na zanima.

Mene bi zanimala anketa " Što sam prošle godine kupio a samo sam jedamput pogledao"
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Pero 17/12/2010, 21:28

Mali plavi je napisao/la:

Bilo bi zanimljivo da se neke druge stvari mogu prodati... recimo mamurluk... Laughing

nebeski je napisao/la:
Mali plavi je napisao/la:
I tu bih bio bogatun. Shocked

He-he...
Same here...

Otkad puši na prozoru za njega je istina hrenje.

P E R O
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Nedo 17/12/2010, 21:45

Mali plavi je napisao/la:
Nedo je napisao/la:

U potpunosti se slažem sa nebeskim.
Kolekcionar bar ima satisfakciju da sav uloženi novac može vidjeti na zidu,polici ili u nekom albumu.

Baš se i nebi skroz složio...
I kolekcionar potroši lovu na neke stvari za koje se poslije pita "koji će mi to k****"... mislim da se to svakome dogodilo... Kod mene lista onih sa kojima ću se razići postaje sve duža...

I tu leži ta satisfakcija. Imaš nešta materijalno za koje se pitaš "koji će mi to k...." te imaš nešta sa čim se možeš razići ,te naknadu uložiti u nove projekte,bilo uspješne ili ne.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 17/12/2010, 21:53

Pero je napisao/la:
Da se vratim na početak.
Sve je počelo o našem kolekcionarstvu.
1:18 je ipak svijet za sebe.
Jedno je kupiti 1:6x potrošiti desetak kuna i bog mu dušu prosti ako ti se ne sviđa.ali druga stvar je dati 50 eura i onda
ustanoviš da te autić na zanima.

Mene bi zanimala anketa " Što sam prošle godine kupio a samo sam jedamput pogledao"

Istina je... na sreću, nije tu riječ o skupim modelima, svi koji me ne zanimaju su uglavnom jeftiniji...

Kad bi slagao takvu listu modela koje sam jednom pogledao , onda bi ona išla otprilike ovako:
1. Chevrolet Monte Carlo - Sunstar
2. Lamborghini Murcielago - Bburago
3. LAmborghini Diablo - Bburago
4. Ferrari 360 Spider - HW
5. Bugatti EB110 - Bburago
6. Honda S2000 - Maisto
7. Ferrari F50 - Bburago
8. Ferrari GTO - Bburago
9. Ferrari Testarossa - Bburago (crvena, ne ona moja dorađena)
10. Porsche 930 - Tonka
11. MGA Twin Cam - Tonka
12. Jaguar E type cabrio - Tonka
13. Aston Martin Vanquish - Bburago
14. VW Touareg - Welly
15. Porsche Cayenne - Maisto

sve te modele bi bez imalo grižnje savjesti pretvorio u lovu i kupio nešto drugo što bi me više veselilo...
Ako ima zainteresiranih, javite se...

Nedo je napisao/la:
Mali plavi je napisao/la:

Baš se i nebi skroz složio...
I kolekcionar potroši lovu na neke stvari za koje se poslije pita "koji će mi to k****"... mislim da se to svakome dogodilo... Kod mene lista onih sa kojima ću se razići postaje sve duža...

I tu leži ta satisfakcija. Imaš nešta materijalno za koje se pitaš "koji će mi to k...." te imaš nešta sa čim se možeš razići ,te naknadu uložiti u nove projekte,bilo uspješne ili ne.

To i ja kažem... Nisu modeli svete krave.

Laughing

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 17/12/2010, 22:05

Odoste predaleko tuce se Svaki model koji imam je poseban dozivljaj, ne ide na dobos, ni jedan..........

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Nedo 17/12/2010, 22:12

Strumf je napisao/la:Odoste predaleko tuce se Svaki model koji imam je poseban dozivljaj, ne ide na dobos, ni jedan..........

I ja sve svoje modele,bez obzira na kvalitet i vrijednost ,doživljavan na taj način te ih želim sačuvati po svaku cijenu. Ali.......................nikada ne znaš šta život donosi.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 17/12/2010, 22:17

Nedo je napisao/la:
Strumf je napisao/la:Odoste predaleko tuce se Svaki model koji imam je poseban dozivljaj, ne ide na dobos, ni jedan..........

I ja sve svoje modele,bez obzira na kvalitet i vrijednost ,doživljavan na taj način te ih želim sačuvati po svaku cijenu. Ali.......................nikada ne znaš šta život donosi.

To sve varira od osobe do osobe... meni ne predstavlja problem odreči se nečega do čega mi nije stalo.
Opčenito je moj problem što jako brzo izgubim interes za nečime, i prijeđem na nešto drugo, zapravo me čudi da sam i u sakupljanju modela toliko dugo, makar... bilo je i tu pauzi...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Nedo 17/12/2010, 22:22

Od osobe ali i od životne situacije.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 17/12/2010, 22:29

Ne znam, kad već govorimo o modelima, ne smatram se kolekcionarom u onom najozbiljnijem smislu te riječi, neću baš pustiti krv zbog modela. Tako da, iako sam mislio da se neću nikada moći odreći nijednog modela, razdužio sam ih barem dvadeset u zadnjih godinu dana.
Imam toliko različitih interesovanja u životu da svako malo jedno pretječe drugo, tako da je moguće da ću razdužiti dobar dio kolekcije u budućnosti, zbog nekog drugog užitka, pa onda opet početi iznova, opet zbog užitka...a možda i neću, možda će pobijediti ona druga emocija i tradicija...sve je otvoreno, ali nema "svetih krava". NO, sigurno je da će u mojoj kući modela uvijek biti.

A što se tiče onoga "što sam kupio, a jednom pogledao", bojim se da ipak svaki model pogledam i previše puta, ako ne odmah po kupnji, onda bar par tjedana nakon, pa onda opet...i opet. Postoje modeli koji su u kutijama i tehnički ih je malo teže često gledati, ali dođe i njihovo vrijeme. Postoje i modeli koje sam kupio a da nisam "gorio" za njima, ali opet ih pogledam često. Dogodi se trenutak, obično vidim taj model u nekom filmu ili općenito na TV-u...i sama ruka krene k modelu.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Luckyboy 18/12/2010, 11:33

Mali plavi je napisao/la:
Nedo je napisao/la:

I ja sve svoje modele,bez obzira na kvalitet i vrijednost ,doživljavan na taj način te ih želim sačuvati po svaku cijenu. Ali.......................nikada ne znaš šta život donosi.

To sve varira od osobe do osobe... meni ne predstavlja problem odreči se nečega do čega mi nije stalo.
Opčenito je moj problem što jako brzo izgubim interes za nečime, i prijeđem na nešto drugo, zapravo me čudi da sam i u sakupljanju modela toliko dugo, makar... bilo je i tu pauzi...

Ako imas neki BMW za razduzenje tu sam Very Happy cheers
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 19/12/2010, 19:41

Upravo čistio police, preslagivao i konačno (valjda) izbrojao modele.

Epilog:

157 1/18 modela na displeju.
192 1/18 modela u kutijama.
38 1/18 modela u starom stanu.

Ukupno 1/18 modela: 387

Od toga Autoart 103, najviše od svih.

Ukupno 1/43 modela u kutijama: 78
Ukupno 1/43 modela bez kutija: 24

Podaci bez Bburago 1/43 modela koje nisam brojao.

Ukupno 1/24 modela, uključujući i Bburago: 67

1/12 model jedan.

Zastrašujuće u svakom pogledu. Pogotovo s obzirom na 59 kvadrata stana (dobro, neki BBurago i Maisto modeli nisu u stanu, ali mnoge kutije u stanu su prazne jer su modeli na policama).

Dođe mi da se zamislim kuda i kako dalje.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 30 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 30 / 40. Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.