DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61

+2
nebeski
Keza
6 posters

Go down

Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61 Empty Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61

Postaj by Keza 6/4/2016, 18:22

Druga generacija Plymouthovog modela na A-body platformi. Pony klasa. Proizvodio se od 1967. do 1969. u dvije karoserijske izvedbe, fastback – sa ovalnom zadnjom šajbom (koju i predstavlja ovaj model) i notchback – sa ravnim zadnjim staklom i meni osobno puno ljepšom izvedbom.
Platformu je dijelio sa Plymouth Valiantom, Plymouthovim modelom ili bolje reći brandom s kojim su htjeli ući na tržište kompaktnih automobila 60-tih i 70-tih godina prošlog stoljeća. Na drugim tržištima se prodavao samo pod imenom Valiant. Zatim sa Dusterom (ne Daciom Smile ) kompaktnom verzijom Valianta. Istu platformu su koristili i Dodgevi Dart i Damon.
Ne pretjerano dizajnerski atraktivna druga generacija Barracude sa ovalnom zadnjom šajbom (koja je kod prve generacije još i izraženija) se nudila sa osnovnim rednim šestakom 225 in3, zatim sa V8 obujma 273 in3 i 383 in3 (6,5 litara) koji je u modelskoj '67. imao 270 konja, u '68. 300, a u '69. koju ovaj model i predstavlja 330 konja. Prilično solidno za to vrijeme i za jedan pony car, pogotovo ako te brojke usporedimo sa europskim jurilicama iz tog vremena. Ne treba zaboraviti da je u to vrijeme po cijeni i klijenteli koja ga je kupovala ovo bio automobil u rangu današnjeg solidno opremljenog Hyundaija.

Fastback:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Notchback:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Plymouth je radio i još jaču verziju sa 426 Hemijem, al su bile limitirana serija rađena isključivo za drag natjecanja.

Model klasično HW61-ski. Solidan, ali grub. Prvo što sam pomislio, gledaj mu dog legova na haubi pa mogli su to odradit i sa mehanizmom, a onda pogledam i vidim da i pravi model ima jednako vođenje haube. I na Dodge Dartu je identičan slučaj. Interesantan detalj je otvaranje leptir stakla na vratima.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61 Empty Re: Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61

Postaj by nebeski 6/4/2016, 19:03

U tebe je, jaro, napucana verzija i motorom i opremom. I fino izgleda.

U mene je onaj plebejac Formula S. S ratkapama. Smile

Je li dovoljno velik model? Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61 Empty Re: Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61

Postaj by Keza 6/4/2016, 19:14

nebeski je napisao/la:U tebe je, jaro, napucana verzija i motorom i opremom. I fino izgleda.

U mene je onaj plebejac Formula S. S ratkapama. Smile

Je li dovoljno velik model? Smile
Veci od Mustanga. Guzatiji. A nako sa slika nikad ne bi rekao. Nekako mu je krov ili povisen u odnosu na druge aute ili mu je donja linija prozora niza, pa zato izgleda manji kad se gleda zasebno na slikama. U svakom slucaju vrlo cudan dizajn, suptilan nekakav Smile
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61 Empty Re: Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61

Postaj by sime-x 6/4/2016, 20:30

dobar model, samo da si napisao koju riječ više o modelu, a ovako samo mogu nagađat o nekim detaljima. meni osobo, ovaj kričavo crveni interijer je pre naporan za taj model srebrne boje, da su mu stavili barem malo zagašeniju boju. na slikama mi dijeluje da mu zadnja hauba baš ne nasjeda dobro, a i zadnje lampe kao da su ofarbane. scratch jesam li upravu ili me samo oči varaju? i još jedno pitanje, da li mu se otvara prednja hauba? Wink
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61 Empty Re: Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61

Postaj by nebeski 6/4/2016, 20:34

Keza je napisao/la:
nebeski je napisao/la:U tebe je, jaro, napucana verzija i motorom i opremom. I fino izgleda.

U mene je onaj plebejac Formula S. S ratkapama. Smile

Je li dovoljno velik model? Smile
Veci od Mustanga. Guzatiji. A nako sa slika nikad ne bi rekao. Nekako mu je krov ili povisen u odnosu na druge aute ili mu je donja linija prozora niza, pa zato izgleda manji kad se gleda zasebno na slikama. U svakom slucaju vrlo cudan dizajn, suptilan nekakav Smile

Dizajn je netipican za Ameriku. A zadnji dio je bas nekako cudnovati kljunas. Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61 Empty Re: Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61

Postaj by Keza 6/4/2016, 20:48

Znaš da ti ja tako dubinski ne gledam modele Smile
Moj zajeb, nisaam stavio sliku motora, a slikao sam ga. Ko će primjetit nego šime thumb Pojavljivale se neke sasvim desete slike (neke žene kako šije na šivaću mašinu kad uploadam sliku motora. Rinejmam i opet isto. E svašta. Evo novih)
[You must be registered and logged in to see this image.]
Zadnja hauba dobro naliježe, ali je nisam pritisnuo do kraja
[You must be registered and logged in to see this image.]
Lampe su čini se ofarbane, a ovo crno unutar zadnje "maske" je plastika.
Interijer jest malo kričav, al za napucanu verziju Američkog razmetljivca ništa neobično, čak poželjno. Imam GTO sa istom bojom unutrašnjosti i baš mu dobro stoji, onako pimp izgleda Smile
Ovom modelu je presudila cijena od 75€ što je za današnje pojmove - jeftino. Bio je (ima ga i sad) na Amazonu tamnozeleni sa poštarinom ukupno 130€, što mi je malo tu mač za ovakav model. Al da nije naišao ovaj, pao bi vjerojatno taj.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61 Empty Re: Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61

Postaj by Keza 6/4/2016, 20:52

nebeski je napisao/la:

Dizajn je netipican za Ameriku. A zadnji dio je bas nekako cudnovati kljunas. Smile
A kec je još smješniji
[You must be registered and logged in to see this image.]
Predobra je ona treća generacija ispala šta se valjalo prije nje
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61 Empty Re: Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61

Postaj by Gost 6/4/2016, 22:11

Keza je napisao/la:
A kec je još smješniji
[You must be registered and logged in to see this image.]
Predobra je ona treća generacija ispala šta se valjalo prije nje

Zadnja šajba na prvoj generaciji je najveći komad stakla na jednom serijskom US automobilu do tada, a mislim da ga nije niti jedan drugi auto nadmašio.
površina te zadnje je bila nekih skoro 1,4m2...

Istina, dobro je ispala treća generacija, na sreću pa osim imena karoserijski nema ništa zajedničko sa prve dvije. A bogami sreća da 4. generacija nije ugledala svjetlo dana, to je opet trebao biti neki čudnovati kljunaš.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61 Empty Re: Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61

Postaj by Keza 6/4/2016, 22:30

Nije dvica toliko loša, al bi mi bilo draže da je ona druga notchback varijanta. Ta dosta sliči Dartu. Ovaj crni Dart mi je savršen, kakav jebački kruzer:

Doće i on na nišan, jednom.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61 Empty Re: Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61

Postaj by Učitelj 7/4/2016, 07:43

Jako lep amer, jedino mi ova metalik srebrna nekako "providna" i bleda. Mislim da bi mu kombinacija sa enterijerom bolje legla neka tamna boja. Unutrašnjost, podvozje i detalji motora na nivou. thumb
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61 Empty Re: Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61

Postaj by Nedo 7/4/2016, 11:44

I mene boja malo odbija. Za model nekih primjedbi nemam,naprotiv, ali mi odabir boje na neki način pojeftinjuje model.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61 Empty Re: Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61

Postaj by nebeski 7/4/2016, 13:01

Nedo je napisao/la:I mene boja malo odbija. Za model nekih primjedbi nemam,naprotiv, ali mi odabir boje na neki način pojeftinjuje model.

Reci, bolan, da je zelena bolja, šta s' se stis'o! Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]

Al' stvarno, bez zajebancije - Highway 61 ima strašne oscilacije po pitanju metalik boja. I nekako su im te mješavine često čudne ili nekako pretamne ili nekako bljedunjave, ova zelena je jedna od pogođenijih.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61 Empty Re: Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61

Postaj by nebeski 7/4/2016, 13:07

Keza je napisao/la:
Predobra je ona treća generacija ispala šta se valjalo prije nje

Dašta! Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61 Empty Re: Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61

Postaj by Keza 7/4/2016, 13:20

Meni paše svijetlija boja, jer od 20-tak musclea na polici najviše ih je crnih i tamnih. Ne računam Maiste, naravno. Oni su u fazi seljenja s polica i ustupanja mjesta boljima Smile
Zelena se čini bolja, al i dođe više. Pitanje je da li je ta zelena i u stvarnosti bolja. Imam Camara Yenka (od HW61) isto u toj nekoj zelenoj i bio je bombona na slikama, fakat mi se svidio na prvu. Kad je došao skonto sam da mu u stvarnosti nikako ne paše ta boja, bila je puno tamnija nego sam očekivao. Tako da je meni teško reći preko slika kad su neke boje u pitanju.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61 Empty Re: Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61

Postaj by nebeski 7/4/2016, 13:47

Keza je napisao/la:Meni paše svijetlija boja, jer od 20-tak musclea na polici najviše ih je crnih i tamnih. Ne računam Maiste, naravno. Oni su u fazi seljenja s polica i ustupanja mjesta boljima Smile
Zelena se čini bolja, al i dođe više. Pitanje je da li je ta zelena i u stvarnosti bolja. Imam Camara Yenka (od HW61) isto u toj nekoj zelenoj i bio je bombona na slikama, fakat mi se svidio na prvu. Kad je došao skonto sam da mu u stvarnosti nikako ne paše ta boja, bila je puno tamnija nego sam očekivao. Tako da je meni teško reći preko slika kad su neke boje u pitanju.

Dobro veliš, veoma je moguće da je zelena uživo tamnija.

nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61 Empty Re: Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61

Postaj by Pero 7/4/2016, 13:51

Ovako gledajući sa strane samo što niste gradele spremili i da je ispečete. Very Happy
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61 Empty Re: Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61

Postaj by Keza 7/4/2016, 13:55

Pero je napisao/la:Ovako gledajući sa strane samo što niste gradele spremili i da je ispečete. Very Happy
Dobro si. Izvana siva, unutra crvena i još riblje ime. Friška roba za gradele Very Happy
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61 Empty Re: Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61

Postaj by Gost 7/4/2016, 14:03

Ribu na gradele, hobu u lonac, pa kad je gotovo pesima i mačkama to dati, da ne zajebavaju dok se u miru jede mesina s roštilja. Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61 Empty Re: Plymouth Barracuda (1969.) by Highway 61

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.