DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KK-Scale Models noviteti

+14
nebeski
. . .
Luckyboy
Nedo
Keza
studentt
Učitelj
karet
b12cky
Gatuzo
dmj
Pero
sime-x
charlie
18 posters

Stranica 12 / 13. Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by studentt 11/4/2016, 22:15

vjerovatno mi je promaklo,pa sad da ne trazim po forumu kakava je ova KK w123 karavan?
na ck je 79 eur pa jeli se isplati uzeti?

studentt
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 21.03.2015
Dob : 42
Grad Dubrovnik

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Nedo 11/4/2016, 22:29

studentt je napisao/la:vjerovatno mi je promaklo,pa sad da ne trazim po forumu kakava je ova KK w123 karavan?
na ck je 79 eur pa jeli se isplati uzeti?

Pametnije ti je da potražiš komentare. Wink
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Luckyboy 11/4/2016, 22:32

Jel bosov w123 t i kk isti model? Ovako sa slika, meni se čini da je to to...
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Nedo 11/4/2016, 22:46

Luckyboy je napisao/la:Jel bosov w123 t i kk isti model? Ovako sa slika, meni se čini da je to to...

Prikazan je isti model,zar ne pa je logično da bi trebali imati dosta dodirnih tačaka. Ali nisu isti.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski 12/4/2016, 09:12

Nedo je napisao/la:
Luckyboy je napisao/la:Jel bosov w123 t i kk isti model? Ovako sa slika, meni se čini da je to to...

Prikazan je isti model,zar ne pa je logično da bi trebali imati dosta dodirnih tačaka. Ali nisu isti.

Ja bih apelirao na neke članove da malo upotrijebe oči, serijski obično dođu dva para na svakoj glavi, lijevo i desno, a kad se koriste u isto vrijeme daju jasnu 3D sliku. Smile Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Pero 12/4/2016, 09:29

nebeski je napisao/la:
Nedo je napisao/la:
Luckyboy je napisao/la:Jel bosov w123 t i kk isti model? Ovako sa slika, meni se čini da je to to...

Prikazan je isti model,zar ne pa je logično da bi trebali imati dosta dodirnih tačaka. Ali nisu isti.

Ja bih apelirao na neke članove da malo upotrijebe oči, serijski obično dođu dva para na svakoj glavi, lijevo i desno, a kad se koriste u isto vrijeme daju jasnu 3D sliku. Smile Smile
Što da muče da dva oka kad imaju tebe . Very Happy
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski 12/4/2016, 09:32

Pero je napisao/la:
nebeski je napisao/la:
Nedo je napisao/la:
Luckyboy je napisao/la:Jel bosov w123 t i kk isti model? Ovako sa slika, meni se čini da je to to...

Prikazan je isti model,zar ne pa je logično da bi trebali imati dosta dodirnih tačaka. Ali nisu isti.

Ja bih apelirao na neke članove da malo upotrijebe oči, serijski obično dođu dva para na svakoj glavi, lijevo i desno, a kad se koriste u isto vrijeme daju jasnu 3D sliku. Smile Smile
Što da muče da dva oka kad imaju tebe . Very Happy

Ja baš s vidom i nisam nešto dobar.

Ali, apeliram na ove zdravih očiju... Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Pero 12/4/2016, 09:37

nebeski je napisao/la:
Pero je napisao/la:
nebeski je napisao/la:
Nedo je napisao/la:
Luckyboy je napisao/la:Jel bosov w123 t i kk isti model? Ovako sa slika, meni se čini da je to to...

Prikazan je isti model,zar ne pa je logično da bi trebali imati dosta dodirnih tačaka. Ali nisu isti.

Ja bih apelirao na neke članove da malo upotrijebe oči, serijski obično dođu dva para na svakoj glavi, lijevo i desno, a kad se koriste u isto vrijeme daju jasnu 3D sliku. Smile Smile
Što da muče da dva oka kad imaju tebe . Very Happy

Ja baš s vidom i nisam nešto dobar.

Ali, apeliram na ove zdravih očiju... Smile
Ja sam natjerao na +6 ali mogu da se pohvalim da još uvijek razlikujem crnu od bijele mačke.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski 12/4/2016, 10:26

Pero je napisao/la:
nebeski je napisao/la:
Pero je napisao/la:
nebeski je napisao/la:
Nedo je napisao/la:
Luckyboy je napisao/la:Jel bosov w123 t i kk isti model? Ovako sa slika, meni se čini da je to to...

Prikazan je isti model,zar ne pa je logično da bi trebali imati dosta dodirnih tačaka. Ali nisu isti.

Ja bih apelirao na neke članove da malo upotrijebe oči, serijski obično dođu dva para na svakoj glavi, lijevo i desno, a kad se koriste u isto vrijeme daju jasnu 3D sliku. Smile Smile
Što da muče da dva oka kad imaju tebe . Very Happy

Ja baš s vidom i nisam nešto dobar.

Ali, apeliram na ove zdravih očiju... Smile
Ja sam natjerao na +6 ali mogu da se pohvalim da još uvijek razlikujem crnu od bijele mačke.

A kamoli W123 od BoS-a i KK Smile Smile Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Luckyboy 12/4/2016, 11:24

Meni izgleda isti model sa drugim detaljima....
Nisam baždaren ima godinu i nešto dana, isteko mi resurs a i dalje sam na službi Shocked lol!
Iskren da budem, taj KK paravi meni ne zanimljive modele, pa odatle ta ne sigurnost jel isti il nije.
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski 12/4/2016, 12:12

Luckyboy je napisao/la:Meni izgleda isti model sa drugim detaljima....
Nisam baždaren ima godinu i nešto dana, isteko mi resurs a i dalje sam na službi Shocked lol!
Iskren da budem, taj KK paravi meni ne zanimljive modele, pa odatle ta ne sigurnost jel isti il nije.

Nije isti, ali se oni kao trude u limu uraditi ono sto BoS radi u resinu. Nije pravilo, ali im se vec dovoljno modela poklapa. No, nisu iste mjere i kalupi.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Gost 12/4/2016, 12:38

nebeski je napisao/la:

Nije isti, ali se oni kao trude u limu uraditi ono sto BoS radi u resinu. Nije pravilo, ali im se vec dovoljno modela poklapa. No, nisu iste mjere i kalupi.

Baš sam sad išao gledati pa vidim da je i Autobahnkurier deklariran kao Diecast

Gost
Gost


[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski 12/4/2016, 17:13

mali plavi je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Nije isti, ali se oni kao trude u limu uraditi ono sto BoS radi u resinu. Nije pravilo, ali im se vec dovoljno modela poklapa. No, nisu iste mjere i kalupi.

Baš sam sad išao gledati pa vidim da je i Autobahnkurier deklariran kao Diecast

KK nema resince.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Gost 12/4/2016, 18:29

nebeski je napisao/la:

KK nema resince.

Ja nešto krivo zabrijao, da imaju i jedne i druge. Ali anyway mi nisu baš nešto zanimljivi jer su sealed modeli.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Gost 20/6/2016, 09:40

Pojavio se plavi KK scale E21 u prodaji, a vidim da je i crveni što ga je 02series spominjao isto dostupan (pa tko voli...)
[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski 20/6/2016, 09:53

Već tjednima.

Dodijali su i bogu i narodu s ovim zatvorenim modelima "a must have auta", kojima zbog cijene kao opraštaš nesavršenosti.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Gost 20/6/2016, 10:06

nebeski je napisao/la:Već tjednima.

Dodijali su i bogu i narodu s ovim zatvorenim modelima "a must have auta", kojima zbog cijene kao opraštaš nesavršenosti.

Ma kako mi nije ni najmanje zanimljiv, nisam dosad ni primjetio da je u prodaji. Zatvoreni modeli su mi uvijek bili "nužno zlo". Da budem iskren, od svih "zatvorenih" BMW-a, jedini koji bi uzeo je BMW Turbo.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Keza 20/6/2016, 10:07

Ovoga bi radije kupio u 1:1. A ovakvog zatvorenog diecasta, nek objese mačku o rep
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski 20/6/2016, 15:02

Keza je napisao/la:Ovoga bi radije kupio u 1:1. A ovakvog zatvorenog diecasta, nek objese mačku o rep

Još je ovaj dobar kakvi su manje - više svi ostali od KK-a.

Slično je sa onim varijantama pod kojima se prodaje IST/IXO...odnosno MCG, kako ga sad zovu, ili Triple 9.

Skužili su koji modeli nedostaju fanovima i sad ih štancaju. Objektivno - ti modeli su negdje na pola puta, dakle nigdje...i najbliže su definiciji uvećane 43-ojke. Ali, što je najgore, sve bliže je to dojmu one osrednje 43-ojke, kakve pravi IXO:

Zapravo, ne zna čovjek što je gore - kad Autoart ugodi željama kupaca praveći malog Abartha i za to naplate 200 eura - ili kad ovi ugode željama i naprave zatvorenu limenu kreaciju za 60, 70 eura.

Gdje nestadoše pošteno urađeni die-casti sa otvaranjima za manje od 100 eura i je li moguće da jedino Norev može držati svoje, u današnjoj konstelaciji stvari nimalo loše modele, u tom rangu cijena?

Ako je Norev jedini takav, koja je, dovraga, onda njihova tajna?
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Keza 20/6/2016, 15:18

Za svaki nekupljeni mi je u konačnici drago. Ko pušač na odvikavanju što je zahvalan za svaki novi dan bez cigara. Ne mogu se baš pohvaliti da mi to uspijeva, al...
Tako da mi na neki način paše što oni fušaju i usput dižu cijene, jer ću se matematički gledano tako prije skinuti s modela, bar ovih novije proizvodnje
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski 20/6/2016, 15:25

Keza je napisao/la:Za svaki nekupljeni mi je u konačnici drago. Ko pušač na odvikavanju što je zahvalan za svaki novi dan bez cigara. Ne mogu se baš pohvaliti da mi to uspijeva, al...
Tako da mi na neki način paše što oni fušaju i usput dižu cijene, jer ću se matematički gledano tako prije skinuti s modela, bar ovih novije proizvodnje

Znači, ima još skidača s modela na ovom Forumu? Shocked
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Keza 20/6/2016, 15:39

nebeski je napisao/la:

Znači, ima još skidača s modela na ovom Forumu? Shocked
Nipošto. Samo želim usporiti priču, ali ne je i zaustaviti. Nedostatak prostora i sve više i više cijene za sve nižu i nižu kvalitetu su glavni razlozi za to. Dosta jeftinih modela je izašlo iz "showrooma" u stanu i našlo novo mjesto u vitrini na vikendici, da oslobode mjesto kvalitetnijima. I taj trend planiram nastaviti. Bio bih vrlo sretan s kupovinom od 10-15 kvalitetnih modela godišnje, sve ostalo mi je teret - gledano u zauzetim gabaritima životnog prostora.
Jedan Solidov Golf kec ili neki sfušani diecast bez ili sa poluotvaranjima su mi samo smetnja. Ljepše mi je u vitrini vidjeti npr. Artov Nissan KPGC10 umjesto 5-6 takvih nižerazrednih modela, a usput mi zauzima manje mjesta
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Luckyboy 20/6/2016, 15:46

nebeski je napisao/la:

Još je ovaj dobar kakvi su manje - više svi ostali od KK-a.

Slično je sa onim varijantama pod kojima se prodaje IST/IXO...odnosno MCG, kako ga sad zovu, ili Triple 9.

Skužili su koji modeli nedostaju fanovima i sad ih štancaju. Objektivno - ti modeli su negdje na pola puta, dakle nigdje...i najbliže su definiciji uvećane 43-ojke. Ali, što je najgore, sve bliže je to dojmu one osrednje 43-ojke, kakve pravi IXO:

Zapravo, ne zna čovjek što je gore - kad Autoart ugodi željama kupaca praveći malog Abartha i za to naplate 200 eura - ili kad ovi ugode željama i naprave zatvorenu limenu kreaciju za 60, 70 eura.

Gdje nestadoše pošteno urađeni die-casti sa otvaranjima za manje od 100 eura i je li moguće da jedino Norev može držati svoje, u današnjoj konstelaciji stvari nimalo loše modele, u tom rangu cijena?

Ako je Norev jedini takav, koja je, dovraga, onda njihova tajna?
Mislim da tu nema neke Bog zna kakve tajne, ono artovo pismo od pre neke godine je laž! U tom pismu ima malo istine ali u veoma maloj razmeri, sve je preduvano na 10 stepen.
Norev svojim cenama i modelima to dokazuje.
Poslednje unapređenje koje sam primetio kod Noreva je hrom, koji su počeli da nanose kako treba i gde treba. Sledeće što očekujem je da izbace pinove gde ne treba da stoje i da konačno otvore sve zatvorene modele koje su izbacili u skorije vreme.
PMA je sa druge strane "mudro" iskoristio situaciju podizanja cena i stidljivo podigao cene svojih modela, koje su kasnije opet "stidljivo" skočile, tako da sada imamo situaciju da su im modeli duplo skuplji nego što su bili, a da se na kraju prodaju za regularnu ili manju cenu (koju bi trebali da imaju da nije bilo poskupljenja)
Što se cena tiče, dileri kao modelissimo, CK i dr., svojom politikom cena bitno utiču na usporavanje obrta modela na tržištu, što verujem da nikome ne odgovara, ni njima ni proizvođačima. Zato verujem da će u nekoj budućnosti PMA preuzeti sve bitne dilere pre svega u D a možda i u drugim delovima EU kako bi diktirao cene, i prilagodio obrt. To je naravno zabranjeno, ali uvek ima načina da se odradi. Do sada je bilo kako je bilo kad je dato "šusterima" da se igraju ekonomije, ali bez obzira na to, verujem da će situacija da se stabilizuje u korist hobija što znači niže cene modela a verujem da će masa ovih fantomskih proizvođača nestati. To se neće desiti dok sve te uvećane 1/43 ne budu rasprodate.
U grubim crtama je to to, s tim što ima još nekoliko pravaca kojim stvari mogu krenuti, ali je ovo po mom mišljenu naj realniji kurs.
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Gost 23/10/2017, 21:45

2000 CS im je ispao gorje nego "Neue Klasse" 2000...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sav je nekakav čudan

Gost
Gost


[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Učitelj 24/10/2017, 08:14

mali plavi je napisao/la:2000 CS im je ispao gorje nego "Neue Klasse" 2000...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sav je nekakav čudan

Ovaj je omašen do neprepoznatljivosti. Mad
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 12 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 12 / 13. Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.