DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KK-Scale Models noviteti

+14
nebeski
. . .
Luckyboy
Nedo
Keza
studentt
Učitelj
karet
b12cky
Gatuzo
dmj
Pero
sime-x
charlie
18 posters

Stranica 11 / 13. Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski 22/2/2016, 09:27

Iz ove perspektive izgleda malo bolje, ali i dalje mu "oči" nekako padaju od umora...

I još jedna stvar - ovaj karavan je zbilja imao ogromna zadnja bočna vrata, stvarno si unutra mogao ući i ako si dvometraš, ali ovdje su mi nekako baš predimenzionirana.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Zadnja promjena: nebeski; 22/2/2016, 09:29; ukupno mijenjano 1 put.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Učitelj 22/2/2016, 09:28

nebeski je napisao/la:Iz ove perspektive izgleda malo bolje, ali i dalje mu "oči" nekako padaju od umora...

[You must be registered and logged in to see this image.]


Sav je nekako klonuo.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski 22/2/2016, 09:30

Učitelj je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Iz ove perspektive izgleda malo bolje, ali i dalje mu "oči" nekako padaju od umora...

[You must be registered and logged in to see this image.]


Sav je nekako klonuo.

A čini li se i tebi da su prednja vrata premala u odnosu na ova iza?
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Učitelj 22/2/2016, 09:53

nebeski je napisao/la:

A čini li se i tebi da su prednja vrata premala u odnosu na ova iza?

Da, sav mi je urađen nekako izraubovan. Smile
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Luckyboy 22/2/2016, 13:06

Trenutno mi je u posedu BoS-ov T200 w123, korektan model totalno, za zatvoren resin, čak su i detalji super!!!
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski 22/2/2016, 13:24

Luckyboy je napisao/la:Trenutno mi je u posedu BoS-ov T200 w123, korektan model totalno, za zatvoren resin, čak su i detalji super!!!

Reci mi onda i ti, sudeći po tom modelu od BoS-a - jesu li zadnja vrata prevelika ili su prednja premala?
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Luckyboy 22/2/2016, 13:46

nebeski je napisao/la:

Reci mi onda i ti, sudeći po tom modelu od BoS-a - jesu li zadnja vrata prevelika ili su prednja premala?
Ako misliš na bočna vrata, istina je da je da su i prednja i zadnja vrata duža nego što bi trebalo kao posledica većeg međuosovinskog rastojanja modela nego kod pravog auta. MEĐUTIM, to nije vidljivo na prvu loptu, jer su kinezi našli elegantno rešenje da to prikriju što dalje znači da su namerno skupljače, doveli u zabludu! Što oppet dalje znači još mnogo toga Cool
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Luckyboy 22/2/2016, 13:49

I prednja i zadnja vrata su duža nego što bi trebalo, s tim što su prednja vrata vidljivo duža a staklena površina nije toliko, dok kod zadnjih vrata je staklena površina upadnjivo duža, a vrata deluju skoro pa normalno.
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski 22/2/2016, 13:50

Luckyboy je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Reci mi onda i ti, sudeći po tom modelu od BoS-a - jesu li zadnja vrata prevelika ili su prednja premala?
Ako misliš na bočna vrata, istina je da je da su i prednja i zadnja vrata duža nego što bi trebalo kao posledica većeg međuosovinskog rastojanja modela nego kod pravog auta. MEĐUTIM, to nije vidljivo na prvu loptu, jer su kinezi našli elegantno rešenje da to prikriju što dalje znači da su namerno skupljače, doveli u zabludu! Što oppet dalje znači još mnogo toga Cool

Zadnja vrata moraju biti veća, ali su na modelu puno veća u odnosu na prednja. Ne upada na prvu u kadar taj problemčić, ali mislim da su ih baš malo jače ratvukli. Ili su prednja nekako zbili Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Luckyboy 22/2/2016, 14:02

nebeski je napisao/la:

Zadnja vrata moraju biti veća, ali su na modelu puno veća u odnosu na prednja. Ne upada na prvu u kadar taj problemčić, ali mislim da su ih baš malo jače ratvukli. Ili su prednja nekako zbili Smile
Vučem paralelu između 1/1 i 1/18
Vertikalna linija između prednjih vrata i blatobrana (kod A stuba) bi trebala biti sa manjim lukom i povučena više ka B stubu, tako da su sama vrata duža, a okvir prozora manje više pogođen, dok su zadnja vrata takođe duža ali se to na prvu ne vidi toliko, ali se vidi na zadnjim leptirima prozora da su duži nego što bi trebali biti, zato zadnja vrata izgledaju veća u odnosu na prednja, čista optička varka.
Lična napomeena, ovaj i ovakav modelić koji i ako je omašen a realno se to teško uočava jer je dobro skarabudžen, po meni je prihvatljiviji kao model bez obzira na cenu nego onaj r107 od CMC-a!
Bez obzira na lični stav, cenim poštujem tuđe afinitete! pivo
Inače ovaj T200 nije moj, od drugara je.
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski 22/2/2016, 14:14

Luckyboy je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Zadnja vrata moraju biti veća, ali su na modelu puno veća u odnosu na prednja. Ne upada na prvu u kadar taj problemčić, ali mislim da su ih baš malo jače ratvukli. Ili su prednja nekako zbili Smile
Vučem paralelu između 1/1 i 1/18
Vertikalna linija između prednjih vrata i blatobrana (kod A stuba) bi trebala biti sa manjim lukom i povučena više ka B stubu, tako da su sama vrata duža, a okvir prozora manje više pogođen, dok su zadnja vrata takođe duža ali se to na prvu ne vidi toliko, ali se vidi na zadnjim leptirima prozora da su duži nego što bi trebali biti, zato zadnja vrata izgledaju veća u odnosu na prednja, čista optička varka.
Lična napomeena, ovaj i ovakav modelić koji i ako je omašen a realno se to teško uočava jer je dobro skarabudžen, po meni je prihvatljiviji kao model bez obzira na cenu nego onaj r107 od CMC-a!
Bez obzira na lični stav, cenim poštujem tuđe afinitete! pivo
Inače ovaj T200 nije moj, od drugara je.

Ma, dobro, ali opet ponavljam - CMC je star model, kriminal bi bio da se danas takav nudi kao nov.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski 9/4/2016, 11:26

Još jedan jalov zatvoreni Bendžo iz KK Models kojeg će, računaju oni, sigurno popušiti masa fanova BMW-a jer je JUR, a nije ni skup...E23, dame i gospodo!

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Gost 9/4/2016, 11:37

Užas

Gost
Gost


[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Keza 9/4/2016, 12:02

Imal na njemu šta da valja? sere
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski 9/4/2016, 12:26

Keza je napisao/la:Imal na njemu šta da valja? sere

Ima, boje su mu fenomenalno odabrane! Smile

A još bolje nanesene, posebno ova srebrna. Cool

Ali ne sumnjam da će biti kupaca, kao da je klijentela nešto posebno izbirljiva?

Zapravo, nije model uopće toliko strašan, koliko su ga sa nekoliko ozbiljnije odrađenih detalja mogli podignuti za dva nivoa više unutar te kategorije zatvorenih modela. Recimo, neka od onih famoznih metalik boja iz tog vremena, ali pošteno nanesena bi bitno popravila dojam. NPR. ova:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ali mi nije jasno, žalosna im majka, što su uopće čačkali srebrnom bojom oko farova?
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Učitelj 9/4/2016, 13:13

nebeski je napisao/la:

Ima, boje su mu fenomenalno odabrane! Smile

A još bolje nanesene, posebno ova srebrna. Cool

Ali ne sumnjam da će biti kupaca, kao da je klijentela nešto posebno izbirljiva?

Zapravo, nije model uopće toliko strašan, koliko su ga sa nekoliko ozbiljnije odrađenih detalja mogli podignuti za dva nivoa više unutar te kategorije zatvorenih modela. Recimo, neka od onih famoznih metalik boja iz tog vremena, ali pošteno nanesena bi bitno popravila dojam. NPR. ova:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ali mi nije jasno, žalosna im majka, što su uopće čačkali srebrnom bojom oko farova?

Da mu poveća oči. Smile Blam od modela.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by 02 series 10/4/2016, 18:22

Ja ovo necu kupiti! Ako ovako nastave, ja prestajem sa daljnom kupovinom 1:18 modela...stvarno nema logike.

Ponovno je na standu Modelissima bio BMW E21 i priupitam, zasto ne prodaju online taj model? Navodno, su imali puno prituzbi na kvalitetu izrade, pa su kupci vracali modele. Malo smijesan odgovor, pa sam im rekao, da nikad nisam vidio u preorderu a ni u shopu mogucnost narudjbe tog modela.

02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Keza 10/4/2016, 19:18

02 series je napisao/la:Ja ovo necu kupiti! Ako ovako nastave, ja prestajem sa daljnom kupovinom 1:18 modela...stvarno nema logike.

Ponovno je na standu Modelissima bio BMW E21 i priupitam, zasto ne prodaju online taj model? Navodno, su imali puno prituzbi na kvalitetu izrade, pa su kupci vracali modele. Malo smijesan odgovor, pa sam im rekao, da nikad nisam vidio u preorderu a ni u shopu mogucnost narudjbe tog modela.

Ovo što oni zovu modelom E23 je grehota stavit među one AA, Otto pa i PMA BMW klasike, degradacija sveukupnog prosjeka koji drže. Vjerujem da mnogi razmišljaju tako. Ja ga ne bi uvrstio među njih još da mi plate, ne bi ga gledao u tom društvu.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski 10/4/2016, 22:11

Cak i kao 43-ica bio bi diskutabilan...ovako je bas degradacija 1/18 segmenta.

A to nije prvi put. Dogadja se odavno.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by . . . 11/4/2016, 00:01

02 series je napisao/la:Ja ovo necu kupiti! Ako ovako nastave, ja prestajem sa daljnom kupovinom 1:18 modela...stvarno nema logike.

Ponovno je na standu Modelissima bio BMW E21 i priupitam, zasto ne prodaju online taj model? Navodno, su imali puno prituzbi na kvalitetu izrade, pa su kupci vracali modele. Malo smijesan odgovor, pa sam im rekao, da nikad nisam vidio u preorderu a ni u shopu mogucnost narudjbe tog modela.


Ja sam te poluproizvode odavno otpisao. Il' ga napravite kako treba il' ga ne mojte ni praviti. To sto je JUR je lepo, ali bilo bi jos lepse da to bude i na nekom nivou koji je bolji od neke igracke, sa svim otvranjima i sl.

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Nedo 11/4/2016, 07:55

Budim realni. Svi mi u kolekciji imamo i daleko lošijih modela,slabije pogođenih ali ih i dalje redovno ćistimo i držimo na polici. I tvrdim da nisam jedini koji će ga,kada naleti po nekoj povoljnijoj cijeni neću kupiti.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski 11/4/2016, 08:26

Nedo je napisao/la:Budim realni. Svi mi u kolekciji imamo i daleko lošijih modela,slabije pogođenih ali ih i dalje redovno ćistimo i držimo na polici. I tvrdim da nisam jedini koji će ga,kada naleti po nekoj povoljnijoj cijeni neću kupiti.

Naravno. Pogotovo ako se model uklapa u neku zadanu skupljačku shemu, bit će teško reći "preskačem, 'ko ga jebe!". Recimo, imaš sve BMW sedmice i ovaj ti fali...To je karta na koju ovi i igraju.

No, s ovom pameću ja sigurno neću, nakon one Nive sam povukao crtu i ne želim kupovati sve i svašta, pa kakva god da je cijena i kakav god da je ponuđeni auto u obliku modela. A pošto su se ovakvi već stavili u poziciju da misle da mi mogu prodati sve i svašta s guštom ću ih odbiti. Kao što sam ih već odbio kod nekih ranijih "a must have" izdanja i osjećam se super zbog toga.

Ne trebaju mi modeli prema kojima neću osjećati apsolutno ništa jer su pet koraka unatrag u evoluciji modela. Radije ću kupiti jedan pošten model nskog "lijevog" auta, a u kojem ću guštati danima, mjesecima, godinama, nego pet ovakvih "skupljača prašine i zauzimača prostora" koji su privlačni samo zato jer prikazuju (ili se barem vode da prikazuju) neki željeni mi model.

Jedno je Otto, gdje je filozofija otpočetka ipak bila drugačija nego kod ovih "ad - hoc" trgovačkih brendova koji s entuzijazmom i ljubavi prema modeliranju nemaju apsolutno ništa, što im se vidi po katastrofalnim modelima. Mercedes W123 karavan je užas, a ovaj BMW je u toj kategoriji.

Naravno da svi u kolekciji imamo i lošijih modela, no njihova "lošijost" je uglavnom uzrokovana činjenicom da su nakon njih stigli bolji modeli, što je logičan slijed modelske evolucije, ali ovo je sasvim druga priča, obrnuta evolucija koja me nimalo ne uzbuđuje, barem ne u pozitivnom smislu, nego me, baš naprotiv, žešće ljuti kao nekoga tko voli modele.

Moglo bi se čak podvesti pod onu "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari", ali definitivno podvlačim crtu, a ovaj model ostaje daleko ispod nje. Radije ću auto u narednim godinama gledati na slikama nego kupiti bilo kakav model tog auta.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Luckyboy 11/4/2016, 21:22

Kod ove sedmice je promaseno brdo detalja a i oblik, pogotovu zadnji kraj.
Svaka roba ima kupca, pa ce tako i ovaj na kraju naci svoje kupce.
Ovo sto je Boris napisao da ili kupujem modele koji su u sustini 1/1 ili ne kupujem, sa time se slazem i vec odavno primenjujem. Taj princip kupovine i odabira je doveo do toga da retko kupujem, al kad kupim, to je to.
Kakve modele i kakvog kvaliteta rade svi proizvodjaci danas, uskoro cu prestati da kupujem modele....
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by . . . 11/4/2016, 21:37

Ja bih samo dodao i po kojim cenama. . . Cene ih ko da su zlatne poluge. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Keza 11/4/2016, 21:51

Nedo je napisao/la:Budim realni. Svi mi u kolekciji imamo i daleko lošijih modela,slabije pogođenih ali ih i dalje redovno ćistimo i držimo na polici. I tvrdim da nisam jedini koji će ga,kada naleti po nekoj povoljnijoj cijeni neću kupiti.
Ja ga sigurno necu kupiti, taman i da bude 19,95€, jer znam da ce ga kad tad odradit neko s ozbiljnijim pristupom. Davno me prosla ta histerija kupovanja necega jer je jeftino. Sad nedavno je bas na vikendicu odselio prvi kontingent motormaxa, solida i wellyja kupljenih u toj fazi. Razlog, nema vise mjesta u stanu i oni su prvi na udaru jer mi ne znace vise nista
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

KK-Scale Models noviteti - Page 11 Empty Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 11 / 13. Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.