DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BOS-Models (Best of Show)

+14
. . .
Keza
Luckyboy
Siniweb
72
miransnake
dmj
Pero
cordoba
Nedo
Učitelj
nebeski
b12cky
02 series
18 posters

Stranica 9 / 40. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Next

Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Gost 14/12/2012, 11:17

Što više gledam tog Admirala, više mi se sviđa...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by nebeski 14/12/2012, 11:19

mali plavi je napisao/la:Što više gledam tog Admirala, više mi se sviđa...

Ne loži! Cool
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Gost 14/12/2012, 11:20

mali plavi je napisao/la:Što više gledam tog Admirala, više mi se sviđa...

A ni poštarina do Beča nije skupa... Laughing Laughing Laughing Laughing

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Gost 14/12/2012, 11:21

nebeski je napisao/la:
mali plavi je napisao/la:Što više gledam tog Admirala, više mi se sviđa...

Ne loži! Cool

Mislim da moraš imati taj model...
Very Happy Cool

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Gost 14/12/2012, 12:19

Da ja imam 100 evra ko Nebeski sto je rekao da ima ne bi ni sekunde razmisljao ali na zalost nemam 100 evra Sad

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by nebeski 14/12/2012, 12:26

vaskrsije je napisao/la:Da ja imam 100 evra ko Nebeski sto je rekao da ima ne bi ni sekunde razmisljao ali na zalost nemam 100 evra Sad

Ama, imam i 500 eura, al' mi trebaju. BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 1713890440 Ima života i izvan skupljanja modela, vjerovali ili ne.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Gost 14/12/2012, 12:28

nebeski je napisao/la:
vaskrsije je napisao/la:Da ja imam 100 evra ko Nebeski sto je rekao da ima ne bi ni sekunde razmisljao ali na zalost nemam 100 evra Sad

Ama, imam i 500 eura, al' mi trebaju. BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 1713890440 Ima života i izvan skupljanja modela, vjerovali ili ne.

E baš to, treba balansirati... I ja imam novaca, ali nisam u mogućnosti potrošiti ih sad na taj model... Crying or Very sad

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Gost 14/12/2012, 12:30

Ja hocu model al nemam para, lako vama imate kesa ali se dvoumite, troumite,..
A nisma znao da postoji zivot i van modela, prvi put sad to cujem. Gde to ima zivota i van modela da probam i taj zivot, mozda je jeftiniji nego ovaj

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by nebeski 14/12/2012, 12:36

Evo, da glasno razmišljam, pa da me svi čujete: Cijelo vrijeme kontam da li bih bio magarac koji je podlegao hypeu i činjenici da je neki tamo Švabo skontao kako će drmnuti pare preko noći na našoj nostalgiji, radeći modele koji se jeftino naprave, ali zato jako skupo prodaju. I još Admiral, koji mi do jučer uglavnom nije nešto previše značio.

Ako bih uzeo Admirala, nekako bih lakše uzimao i ostale, znaš ono kad uđeš u mašinu - jer svi naredni modeli su jednako lijepi, čak i ljepši, i na momente važniji, od Admirala.. A to je, brat bratu, jedno 600, 700 eura u narednih par mjeseci i tko zna koliko love u narednih pola godine, jer resinci ovog tipa izlaze kao na pokretnoj traci, nisu kao diecast sporadičniji u izlascima. Ovi gađaju direktno u mozak! Još kad bih nabavljao regularnim putem, Ebayom, poštom...a ne preko nekoga od naših, to bi bilo još puno više. Mlogo, kume, mlogo.

Da su Otto, to bi i uz carinu i poštarinu bilo još nekako podnošljivo (podnosim trenutno, ali isto jecam kad povučem s kartice najmanje 210 eura mjesečno u korist Otto-a), ali ovako - pravo malo bogatstvo.

Sjetih se kako je to bilo kad se pojavio taj vrli Otto. Prvi im je auto bio Clio Williams, uopće se nisam zanimao za pojavu tog proizvođača. Ni trepnuo nisam kad se pojavio po stranim forumima (serija je bila 500 komada!).
Tek kad su objavili da će napraviti Renault 17, kupio sam jedan (Peugeot 106 XSi) da vidim šta su i od čega su, pa su me kupili cijenom - i odabirom modela! Prije svega time..
I onda sam se vremenom navukao i počeo kupovati SVE!! Ali, i dan danas sam sretan što nisam uzeo te prve modele. No, i da jesam - Ottto je koštao 33 eura! A ovo je minimum 100!

Mnogo, kume, za naš standard i trebat će pažljivo birati šta se uzima za tih 100 eura. A vjerujem da će biti i opasnijih ponuda od ovih što su do sad najavili.

A neće biti većeg prokletstva od onog kada najave neki model za kojim goriš, a ti lovu spiskao na Admirala ili nešto drugo.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Gost 14/12/2012, 12:47

Salu na stranu neka misljenja nam se slazu. Prvo Admiral zaista deluje odlicno, drugo, kosta dosta ( za tu cifru izbor modela je sasvim dobar ), trece nije neki model za kojim sam odlepio, dakle vredi ga preskociti, pogledati slike onih koji su ga kupili da se zna sta je ocekivati za neki naredni model koji me interesuje, npr BMW, T cigomobil,...
A opet na sve strane nas bombarduju novim modelima, popustima,..
Dakle nije ovo model koji se mora imati ali se mora priznati da je dobro uradjen kao i gomila drugih koje nisam kupio pa sto bih i ovaj.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Pero 14/12/2012, 12:54

A tek da vidite Admirala od Šukaća.To je pravi model.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by nebeski 14/12/2012, 13:00

vaskrsije je napisao/la:Salu na stranu neka misljenja nam se slazu. Prvo Admiral zaista deluje odlicno, drugo, kosta dosta ( za tu cifru izbor modela je sasvim dobar ), trece nije neki model za kojim sam odlepio, dakle vredi ga preskociti, pogledati slike onih koji su ga kupili da se zna sta je ocekivati za neki naredni model koji me interesuje, npr BMW, T cigomobil,...
A opet na sve strane nas bombarduju novim modelima, popustima,..
Dakle nije ovo model koji se mora imati ali se mora priznati da je dobro uradjen kao i gomila drugih koje nisam kupio pa sto bih i ovaj.

Samo polako, easy..izletjet će, možda, u nekoj drugoj boji, u neki bolji trenutak...
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by nebeski 14/12/2012, 13:01

A vidi ga, Leonardo, 80 eura, k'o duša..a još 1/12!

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Pero 14/12/2012, 13:15

nebeski je napisao/la:A vidi ga, Leonardo, 80 eura, k'o duša..a još 1/12!

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
Felge blješčiju ko pesja jajca
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Gost 14/12/2012, 13:32

Iskreno, razmisljao sam o kupovini neke 12-ice da osetim i te detalje, doduse en bih kupovao neki veci model, plan mi je bio neki Mini jer je on u 12ici ko neka veca 18ica ali vredi malo i ovu bubu pogledati. A ovo jos ona zlatna jubilarna. Moram da zovem zenu da je vidi pa da vidim koliko usisavanja i pranja sudova me ovo kosta Very Happy. ja sam moj budzet smlatio, sad se moram grebati malo od nje

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Nedo 14/12/2012, 13:34

nebeski je napisao/la:Evo, da glasno razmišljam, pa da me svi čujete: Cijelo vrijeme kontam da li bih bio magarac koji je podlegao hypeu i činjenici da je neki tamo Švabo skontao kako će drmnuti pare preko noći na našoj nostalgiji, radeći modele koji se jeftino naprave, ali zato jako skupo prodaju. I još Admiral, koji mi do jučer uglavnom nije nešto previše značio.

Ako bih uzeo Admirala, nekako bih lakše uzimao i ostale, znaš ono kad uđeš u mašinu - jer svi naredni modeli su jednako lijepi, čak i ljepši, i na momente važniji, od Admirala.. A to je, brat bratu, jedno 600, 700 eura u narednih par mjeseci i tko zna koliko love u narednih pola godine, jer resinci ovog tipa izlaze kao na pokretnoj traci, nisu kao diecast sporadičniji u izlascima. Ovi gađaju direktno u mozak! Još kad bih nabavljao regularnim putem, Ebayom, poštom...a ne preko nekoga od naših, to bi bilo još puno više. Mlogo, kume, mlogo.

Da su Otto, to bi i uz carinu i poštarinu bilo još nekako podnošljivo (podnosim trenutno, ali isto jecam kad povučem s kartice najmanje 210 eura mjesečno u korist Otto-a), ali ovako - pravo malo bogatstvo.

Sjetih se kako je to bilo kad se pojavio taj vrli Otto. Prvi im je auto bio Clio Williams, uopće se nisam zanimao za pojavu tog proizvođača. Ni trepnuo nisam kad se pojavio po stranim forumima (serija je bila 500 komada!).
Tek kad su objavili da će napraviti Renault 17, kupio sam jedan (Peugeot 106 XSi) da vidim šta su i od čega su, pa su me kupili cijenom - i odabirom modela! Prije svega time..
I onda sam se vremenom navukao i počeo kupovati SVE!! Ali, i dan danas sam sretan što nisam uzeo te prve modele. No, i da jesam - Ottto je koštao 33 eura! A ovo je minimum 100!

Mnogo, kume, za naš standard i trebat će pažljivo birati šta se uzima za tih 100 eura. A vjerujem da će biti i opasnijih ponuda od ovih što su do sad najavili.

A neće biti većeg prokletstva od onog kada najave neki model za kojim goriš, a ti lovu spiskao na Admirala ili nešto drugo.
U potpunosti se slažem sa tobom. Ja sam u svojoj glavi već to pregrmio i riješio problem. Osim BMW-a , ne mislim uzimati druge.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Gost 14/12/2012, 13:36

Eh a sta je kolekcija bez cigomobila T 123-ke. Kontam ako uzmem taj model da ga otvorim i natrpam dzakove sa krompirom u gepek, naravno sve u razmerim 1:18.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by nebeski 14/12/2012, 13:37

vaskrsije je napisao/la:Iskreno, razmisljao sam o kupovini neke 12-ice da osetim i te detalje, doduse en bih kupovao neki veci model, plan mi je bio neki Mini jer je on u 12ici ko neka veca 18ica ali vredi malo i ovu bubu pogledati. A ovo jos ona zlatna jubilarna. Moram da zovem zenu da je vidi pa da vidim koliko usisavanja i pranja sudova me ovo kosta Very Happy. ja sam moj budzet smlatio, sad se moram grebati malo od nje

Mislim da imaš Mini kod ovoga za 100njak eura, a on se sigurno isplati više od Admirala.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Pero 14/12/2012, 13:40


U potpunosti se slažem sa tobom. Ja sam u svojoj glavi već to pregrmio i riješio problem. Osim BMW-a , ne mislim uzimati druge.[/quote]
BMW misli uzimati,Renaulte mora a možda se nešto i omakne usput.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Nedo 14/12/2012, 13:42

nebeski je napisao/la:

Mislim da imaš Mini kod ovoga za 100njak eura, a on se sigurno isplati više od Admirala.

Mini je 109,- ali sam vidio ovog VW-a u pola cijene.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by nebeski 14/12/2012, 13:46

Nedo je napisao/la:

Mini je 109,- ali sam vidio ovog VW-a u pola cijene.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Da, dvije Bube u 1/12 s poštarinom za cca. 150 eura. Maltene povoljno.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by nebeski 14/12/2012, 13:47

Nedo je napisao/la:
U potpunosti se slažem sa tobom. Ja sam u svojoj glavi već to pregrmio i riješio problem. Osim BMW-a , ne mislim uzimati druge.

Naravno da je užitak nabaviti svaki model, ali ako je taj užitak (ne)proporcionalan jadu i bijedi kad ti stigne mjesečno izvješće o potrošnji po kartici, e onda ga jebi.

Ja sam, priznajem, u naredna dva mjeseca prednaručio od Otto-a samo po jedan model (Zadnjih godinu i pol su bila po 4 mjesečno). Da odmorimo i ja i kartica. A ni carina neće imati posla.

I, da priznam još nešto, super se osjećam zbog toga.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Gost 14/12/2012, 13:53

I ja mislim da cu smanjiti kupovinu, vec imam smer i listu koje cu se drzati, to je nekih 35 modela i ima prostora za 10-15 sa strane koji mi se bas dopadnu, budu povoljni ili izadje nesto sto godinama cekam. A i ta kupovina ce ici nekim usaglasenim tempom da obezbedim prvo prostor gde ih smestiti a onda i zed na kojem ce biti vitrina i modeli. Ako to ponestane onda jeb ga moram zastati i nesto smisliti. problem stiska na sve strane, sa jedne strane prostor stiska sa druge finansije tj za istu odvojenu sumu sve se manje modela moze kupiti.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by nebeski 14/12/2012, 14:11

vaskrsije je napisao/la:I ja mislim da cu smanjiti kupovinu, vec imam smer i listu koje cu se drzati, to je nekih 35 modela i ima prostora za 10-15 sa strane koji mi se bas dopadnu, budu povoljni ili izadje nesto sto godinama cekam. A i ta kupovina ce ici nekim usaglasenim tempom da obezbedim prvo prostor gde ih smestiti a onda i zed na kojem ce biti vitrina i modeli. Ako to ponestane onda jeb ga moram zastati i nesto smisliti. problem stiska na sve strane, sa jedne strane prostor stiska sa druge finansije tj za istu odvojenu sumu sve se manje modela moze kupiti.

Između čekića i nakovnja
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Pero 14/12/2012, 14:22

Ja ništa ne mislim.
Što bude bude.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 9 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 9 / 40. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.