DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BOS-Models (Best of Show)

+14
. . .
Keza
Luckyboy
Siniweb
72
miransnake
dmj
Pero
cordoba
Nedo
Učitelj
nebeski
b12cky
02 series
18 posters

Stranica 40 / 40. Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 40 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by 02 series 30/5/2014, 13:04

Spark i Neo kao najpoznatiji hiper proizvodjaci rezina neodustaju sa nabijanjem cijena. Ove godine je Spark najavio novih 10-tak modela u 1:18 i naravno nove cijene od € 150,-


02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 40 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Gost 30/5/2014, 13:08

nebeski je napisao/la:
mali plavi je napisao/la:
nebeski je napisao/la:
02 series je napisao/la:
nebeski je napisao/la:BoS ne vrijedi više od Otta, iz više razloga.

Pakiranje nije bolje, modeli su tek malo pažljivije sklopljeni (iako ni to nije pravilo, pogledajte samo Audi V8!), i ofarbani su nešto kvalitetnije, iako Otto, otkad radi za BoS, također nema problema sa QC ni po pitanju farbe (čak je dobijete i više nego što očekujete!).

Čak Otto ima više finesa, ima neke "goodiese" koje BoS nema - i najvažnije - uz Otto dobivamo rezervne naljepnice i natpise!

..neznam gdje si pokupio informaciju da Otto radi za BoS, mada sve mirise na to...Andreas tvrdi da to nije istina.

Pa, gledaj, postoje poslovne tajne.

Ali, evo ti jedan dobar primjer, kad god BoS izbaci nekoliko modela u tri tjedna (kao u zadnjem slučaju) Otto obavještava članove kluba da će modeli kasniti. Smile

Zapravo, ni Otto nije tvornica, smatram da sve to radi jedna te ista kineska firma. I Laudomodelse i Top Marques i BoS i Otto i GT Spirit...

Točno tako, Otto, BoS, onaj Laudoracing, GT Spirit i ima ih još par resinaša, nisu proizvođaći, oni su Brandovi, a proizvodnja im je outsorcana, tj. netko drugi proizvodi te modele za njih. S obzirom na to da smo vidjeli pakiranja, a i rastavili modele, to sve dolazi iz iste tvornice u Kini. Drugi par rukava je Marketing i PR... Pa baš zbog tih razlika u cijeni modela, ovi skuplji brandovi nikada neće priznati da imaju ikakve veze sa duplo jeftinijim Ottom, pa makar ta veza bila samo pogon u kojem su modeli napravljeni.

Upravo tako.

Znam kako to ide s medicinskom opremom, odeš, oni ti daju na uvid ono što nude, ti kažeš - OK - oni samo brendiraju kao tvoje, ako ti kažeš - ja bih ovo drugačije, oni kažu - no problemo - za mjesec dana izbacujemo po vašoj želji, samo malo će više da košta...

Ide to i na taj način, i to već barem 20-ak godina, čak i više, otkada se na veliko krenulo sa outsorcingom. I to ide tako u svim segmentima, npr. kod elektronike se to prvo pojavilo, da imaš recimo Video recordere od dva ili tri proizvođaća (u ovom slučaju oni nisu proizvođaći nego brand holderi jer nisu proizveli u svom vlastitom pogonu, a niti razvijali proizvod) koji su se razlikovali jedan od drugoga samo po dizajnu prednje maske, sve ostalo je bilo identično.

Evo, živi primjer tog brandiranja je Iphone, Apple je razvio sami uređaj, ali Apple nije niti jedan dio ugrađen u taj mobitel proizveo sam, razne komponente su proizveli razni proizvođi sa svih strana svijeta, a sami finalni proizvod je proizveden tj. sklopljen u Foxconovom pogonu.

Tako je i sa ovim resinskim modelima. Vidljivo je to već kad pogledaš pakiranja. Svi su pakirani prvo u smeđu kartonsku kutiju sa natpisom oznake modela, u toj kutiji je ona manja kutija - kod Otta bijela, kod BoS crna, GT Spirit crvena, jedina razlika je što je kod skupljeg BoS i GT Spirit ta kutija još upakirana u pvc vrećicu. Te kutije, vidi se da su na isti način rađene, odštampani kaširani sendvič-karton, koji je nakon tiska još i plastificiran. Unutarnje pakiranje - kod Otto i Bos identično i dosta loše odrađeno stiroporsko pakiranje koje se i raspada samo od sebe (kod GT Spirit je to drugačije, stiroporska kutija je lijevana kao recimo kod Kyosho, AA, PMA). Unutar kutije - model - upakiran u tanki papir i pvc vrećicu. Vidljivo da svi ti modeli dolaze iz istog pogona.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 40 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by charlie 30/5/2014, 13:09

02 series je napisao/la:Spark i Neo kao najpoznatiji hiper proizvodjaci rezina neodustaju sa nabijanjem cijena. Ove godine je Spark najavio novih 10-tak modela u 1:18 i naravno nove cijene od € 150,-



Pa i krivooki žele bolji standard. Prošla su vremena satnice od nekoliko centi.
charlie
charlie
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 16.02.2014
Dob : 71

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 40 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Gost 30/5/2014, 13:10

seisenberg je napisao/la:
02 series je napisao/la:

Zasto su onda zakucali cijene 18-ca od 100€ kao mlada firma? Ta prica nepije vode.

Nije na meni, da neka priča pije vodu, to je njihova stvar oko cijena. Mogli bi biti jeftiniji, kao i sve ostalo bi moglo biti jeftinije. Ne znam, da li znate, kakve su istinske cijene modela u proizvodnji, samo da znate - marže su kod nekih i 400% od proizvodne cene. A to i te kako pije vodu!

Stara stvar kod svega što dolazi iz Kine - što je više ručnog rada uloženo u proizvod, on je jeftiniji. Gledao sam svojedobno jednu emisiju o "shopperima" koji rade za Evropske nalogodavce i nabavljaju robu iz Kine.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 40 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by 02 series 30/5/2014, 13:20

seisenberg je napisao/la:
02 series je napisao/la:Spark i Neo kao najpoznatiji hiper proizvodjaci rezina neodustaju sa nabijanjem cijena. Ove godine je Spark najavio novih 10-tak modela u 1:18 i naravno nove cijene od € 150,-



Pa i krivooki žele bolji standard. Prošla su vremena satnice od nekoliko centi.

naravno da im se poveceava standard i cijena satnice, ali mislim da ovi brend holderi takodjer to iskoristavaju kao izgovor pa na to nadodaju sebi jos koji procenat zarade.
02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 40 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by dmj 30/5/2014, 13:21

nebeski je napisao/la:Pošto nisam baš od onih koji u zadnje vrijeme plivaju u lovi, morao sam birati između BoS-ovog Fiat Dina ili ove Tatre.

Ipak je to 100 i kusur eura.

Na kraju sam odabrao Tatru, makar mi je Dino možda i draži (Mislim na Fiata), ali ipak Tatra u 1/18 je prevelik doživljaj da bi ga se propustilo.

Je li tako Dino? (Mislim na Milić Jakovlića)

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tatra ima jednu vidljivu grešku, taj upravljač, a izvana je sjajna. Fiat dino ima ta problematična svjetla i leži po meni malo previsoko. Dvije greške, obje izvana i time vidljivije. Dakle, ako ti auti znače podjednako, normalno da Tatra ima prednost. Premda bi i meni da skupljam 18-ice bila zanimljiva oba, a ovako samo možda ipak pljunem pare kroz neko vrijeme za Tatru, ako i to.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 40 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Gost 30/5/2014, 13:35

02 series je napisao/la:
seisenberg je napisao/la:
02 series je napisao/la:Spark i Neo kao najpoznatiji hiper proizvodjaci rezina neodustaju sa nabijanjem cijena. Ove godine je Spark najavio novih 10-tak modela u 1:18 i naravno nove cijene od € 150,-



Pa i krivooki žele bolji standard. Prošla su vremena satnice od nekoliko centi.

naravno da im se poveceava standard i cijena satnice, ali mislim da ovi brend holderi takodjer to iskoristavaju kao izgovor pa na to nadodaju sebi jos koji procenat zarade.

A po tome je najpoznatiji AA, oni su jedno vrijeme stalno neke PR-ove objavljivali o tome kako je poskupila radna snaga u Kini, pa su zbog toga i modeli poskupili.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 40 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by nebeski 19/6/2014, 10:18

Opel Diplomat A

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 40 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Nedo 19/6/2014, 10:44

Baš komad auta.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 40 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by nebeski 19/6/2014, 10:55

Nedo je napisao/la:Baš komad auta.

Da, i meni je to prva pomisao bila.

I boja mu je odlična.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 40 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Učitelj 19/6/2014, 10:55

Auuu, deluje preterano dobro.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 40 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by 02 series 19/6/2014, 11:31

Bas je fin, mjesavina amera i europejca!
02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 40 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Keza 19/6/2014, 20:35

Jbt, ko pravi Shocked
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 40 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by cordoba 20/6/2014, 08:35

Opel je genijalan, prekrasno izgleda.
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 40 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by nebeski 21/6/2014, 14:22

Još malo Diplomata!
[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 40 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by nebeski 21/6/2014, 14:22

I detalji svjetala koji ubijaju:

[You must be registered and logged in to see this image.]

-------

[You must be registered and logged in to see this link.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

BOS-Models (Best of Show)  - Page 40 Empty Re: BOS-Models (Best of Show)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 40 / 40. Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.