DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1/18 Općenito vol. 3

+8
Pero
02 series
Keza
Učitelj
b12cky
Nedo
Luckyboy
nebeski
12 posters

Stranica 7 / 40. Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Next

Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by Nedo 21/12/2011, 13:19

nebeski je napisao/la:

Već su pozatvarane mnoge prodavnice i po Njemačkoj, a kamoli ovamo.

Pretpostavljam da bi jedna kvalitetna prodavnica na ovim prostorima i opstala jer bi ipak njoj gravitiralo 20.000.000 ljudi. Ali samo jedna i pod uvjetom da je vodi netko tko zna taj dio posla,te mu profit ne bi bio na prvom mjestu. Normalno je da zaradi ali očekivanja od nekog velikog profita tu nema.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by nebeski 21/12/2011, 13:21

Nedo je napisao/la:

Pretpostavljam da bi jedna kvalitetna prodavnica na ovim prostorima i opstala jer bi ipak njoj gravitiralo 20.000.000 ljudi. Ali samo jedna i pod uvjetom da je vodi netko tko zna taj dio posla,te mu profit ne bi bio na prvom mjestu. Normalno je da zaradi ali očekivanja od nekog velikog profita tu nema.

Puno je tu raznih faktora. Danas opstaje tko ima veću bazu, znači radi i "uživo" i na internetu.
Uostalom, prije će ukinuti ovo "uživo", čemu plaćati izlog, kiriju za prostor, radnike, kad može imati skladište i šicati poštom?

Znači, ostaju samo turističke destinacije kroz koje prolaze tisuće, milijuni ljudi...
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by Gost 22/12/2011, 12:03

Ne znam u koju bi temu stavio ovaj problem, ali evo ovde mi je nekako prikladno. Stigla mi je novogodisnja posiljka, Mercedes 450 SEL Revell. Model koji sam dugo cekao u nekoj tamnijoj boji, jer sam onaj tamno plavi nekako propustio, a kasnije nisam zeleo da bidujem za taj model preko stotke. Sam model je predstavljen i okarakterisan vise puta, pa necu da davim. Licno moj utisak je i dobar i los. Dobar, jer je model odlicno "skinut", linije i proporcije, tockovi, sve je odlicno. Los je zato sto sve oko cega su se potrudili da poboljsaju nema neku zavrsnu obradu, u smislu svih tih lajsni, koje se ne gadjaju bas najbolje, kao i zazora uopste na modelu, nema fine zavrsne obrade i stele. Nemci valjda, kol'ko para tol'ko muzike. Ali problem koji sam na pocetku pomenuo je taj, da mi je stigao defektan model, jer hauba ne naleze do kraja, i postoji smesan zazor od 2mm izmedju prednjih svetala i napadne ivice haube. To izgleda smesno. Ne zelim da vracam posiljku, jer je to isuvise komplikovano, da ne davim oko okolnosti. Zanima me da li postoji neki lek za ovaj problem, i da li to moze d se resi? Da li je mozda neko imao takvo iskustvo? Jedino sto je meni palo na pamet je da zalepim haubu, ali to je onda to, nema vise otvaranja. Glupo resenje. E da, slika se nalazi na Modelissimu, mislim da je to bas model koji je zavrsio kod mene, ili je kod mene jos malo veci zazor.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by Gost 22/12/2011, 12:14

Da nisi ti slucajno uhvatio taj tegen model preko E baya od pre neki dan na kojem je znak na gepeku malo ostecen. Ja sambio u fazonu hocu-necu i nisam ga probao.
E sad sto se tice tvog problema ja sam to resavao tj probao da resavam tako sto rasklopim model i vidim dal onda u tvoj slucaju hauba dobro naleze i recimo da bih popravio otvaranja ako su klimava,...
Koliko sam razumeo hauba ti malo malo zeva,ali da li sa obe ili samo sa neke strane?


Zadnja promjena: vaskrsije; 22/12/2011, 12:22; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by Keza 22/12/2011, 12:21

Milos je napisao/la:Ne znam u koju bi temu stavio ovaj problem, ali evo ovde mi je nekako prikladno. Stigla mi je novogodisnja posiljka, Mercedes 450 SEL Revell. Model koji sam dugo cekao u nekoj tamnijoj boji, jer sam onaj tamno plavi nekako propustio, a kasnije nisam zeleo da bidujem za taj model preko stotke. Sam model je predstavljen i okarakterisan vise puta, pa necu da davim. Licno moj utisak je i dobar i los. Dobar, jer je model odlicno "skinut", linije i proporcije, tockovi, sve je odlicno. Los je zato sto sve oko cega su se potrudili da poboljsaju nema neku zavrsnu obradu, u smislu svih tih lajsni, koje se ne gadjaju bas najbolje, kao i zazora uopste na modelu, nema fine zavrsne obrade i stele. Nemci valjda, kol'ko para tol'ko muzike. Ali problem koji sam na pocetku pomenuo je taj, da mi je stigao defektan model, jer hauba ne naleze do kraja, i postoji smesan zazor od 2mm izmedju prednjih svetala i napadne ivice haube. To izgleda smesno. Ne zelim da vracam posiljku, jer je to isuvise komplikovano, da ne davim oko okolnosti. Zanima me da li postoji neki lek za ovaj problem, i da li to moze d se resi? Da li je mozda neko imao takvo iskustvo? Jedino sto je meni palo na pamet je da zalepim haubu, ali to je onda to, nema vise otvaranja. Glupo resenje. E da, slika se nalazi na Modelissimu, mislim da je to bas model koji je zavrsio kod mene, ili je kod mene jos malo veci zazor.

Meni na Revellovoj 123-ki zijeva hauba. Malo kad je natisnem i ne diram onda stoji kako treba.
Ipak je to Revell.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by Učitelj 22/12/2011, 12:22

Možda je u pitanju i neki deo od motora, a najverovatnije da je prilikom štancanja šarke za haubu veći nanos boje koja smeta zatvaranju. Na tebi je da temeljno i strpljivo nađeš razlog.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by Gost 22/12/2011, 12:23

Nisam taj sa eBaya. Kupio sam braon metalik sa Modelissima. Hauba zeva sa obe strane podjednako, tj. ne zatvara se do kraja. Laicki sam sagledao problem, i shvatio da je problem u onim dog leg drzacima haube koji haubu drze za karoseriju ( sarke - pomoc Profesora ). Oni nisu dobro nastelovani, jer kada se hauba otvara i zatvara nigde nema nikakvog kacenja ili otpora, sto znaci da je u njima problem.


Zadnja promjena: Milos; 22/12/2011, 12:28; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by Gost 22/12/2011, 12:25

Učitelj je napisao/la:Možda je u pitanju i neki deo od motora, a najverovatnije da je prilikom štancanja šarke za haubu veći nanos boje koja smeta zatvaranju. Na tebi je da temeljno i strpljivo nađeš razlog.

Upravo. Bas te sarke su problem. Nigde nema kacenja ili ne dobrog nalezanja.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by Učitelj 22/12/2011, 12:27

Onda treba izvršiti jači pritisak ali blizu šarki, znači blizu šveršajbne.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by nebeski 22/12/2011, 12:27

Hauba bi se načelno mogla ručno ispraviti, ipak je metal u pitanju i moguće da je savitljiv u nekim granicama. Usto, prije toga prvo trebaš provjeriti šta je uzrok tom zijevanju, je li problem na "šarkama" ili nešto iz motora smeta. Sjećam se još iz vremena Bburaga - hauba ne leži, ali kad rastavim model - leži. Znači, nešto negdje smeta.

Kod Solidovog Golfa Mk.I GTi hauba često ne nalijeđe dobro na masku, odnosno zijeva po milimetar, dva...nisam ga još rastavio da vidim zbog čega je to tako.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by Keza 22/12/2011, 12:29

I onaj na Modellissimovom izlogu zijeva:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by Gost 22/12/2011, 12:29

Ali ako to ne resi problem opet savet rasklopi i videces kad je gola karoserija kako naleze. Ako naleze dobro neki deo pravi problem ako opet zeva onda pokusaj oko sarki nesto cackati.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by Gost 22/12/2011, 12:30

nebeski je napisao/la:Hauba bi se načelno mogla ručno ispraviti, ipak je metal u pitanju i moguće da je savitljiv u nekim granicama. Usto, prije toga prvo trebaš provjeriti šta je uzrok tom zijevanju, je li problem na "šarkama" ili nešto iz motora smeta. Sjećam se još iz vremena Bburaga - hauba ne leži, ali kad rastavim model - leži. Znači, nešto negdje smeta.

Kod Solidovog Golfa Mk.I GTi hauba često ne nalijeđe dobro na masku, odnosno zijeva po milimetar, dva...nisam ga još rastavio da vidim zbog čega je to tako.

Nije meni problem rastaviti, vec sastaviti model, posto to nisam nikada radio sa "slozenijim"modelima. Rolling Eyes

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by nebeski 22/12/2011, 12:30

Milos je napisao/la:

Nije meni problem rastaviti, vec sastaviti model, posto to nisam nikada radio sa "slozenijim"modelima. Rolling Eyes

Sad će praznici, kako ćeš drugačije utući vrijeme? Laughing
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by Učitelj 22/12/2011, 12:31

Sa ispravljanjem treba biti krajnje oprezan, ipak su ovo livene komponente, Ja sam čak i vrata i po vertikali i po horizontali ispravljao ali vtlo, vrlo pažljivo.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by Gost 22/12/2011, 12:32

E taj je moj, bukvalno su mi tog poslali. Problem je u delu haube ispod koga se nalaze sarke. Kada se tu izvrsi pritisak, sve legne na svoje, a farovi i lajsna sa haube su kao jedna linija.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by Gost 22/12/2011, 12:36

nebeski je napisao/la:

Sad će praznici, kako ćeš drugačije utući vrijeme? Laughing

Ma ja radim za sve te praznike.Sad . Svakako me nesto strah da nema teorije da ga posle sklopim.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by Gost 22/12/2011, 12:39

Ako ga je ludi kinez iz trece polupijan ili polumamuran kako god sklopuo i to ovako kilavo i ti ces ga sklopiti kako treba. Ja sam Burago ocas posla sklapao rasklapao i meni bila prpa kada sam prvi put trebao rasklopiti neki slozeniji model. Ali lagano i ide. Bitno nista na brzinu i na silu ne raditi.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by Keza 22/12/2011, 12:42

Ma sklopićeš ga, al s malo više truda nego Bburago.
Ja sam Solido rasklapao, da izvadim rezervni kotač iz 206 Rally-a jer mi je malac polomio vanjski. Uspio sam, al sam se malo više izzaebavo nego s Bburagom.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by Nedo 22/12/2011, 14:45

Milos je napisao/la:

Ma ja radim za sve te praznike.Sad . Svakako me nesto strah da nema teorije da ga posle sklopim.

Kada sam ja uspio rasklopiti,popraviti i sastaviti model,ne vidim razloga da to netko drugi,iole normalan, ne uspije. Very Happy
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by Luckyboy 22/12/2011, 15:39

Bburago je lego u poredjenju sa ostalim proizvodjacima, PMA i AA sklapaju tako da ako rasklopis neke delove skoro da ih je nemoguce vratiti, za revel ne znam, probaj ali nemoj nista na silu, jer ako polomis dzaba ga bilo.
Ako imas poteskoce slikaj pa ce ovaj majstorski konzilijum da pomogne Very Happy Very Happy Very Happy
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by Gost 22/12/2011, 16:12

Nema nista sto cekic ne moze da popravi. Salim se naravno. Secam se da mi je prvi slozeniji model koji sam popravljao bio BMW X5 od Kyosha. Ala sam se najeb.o majke na tom modelu a sve zato sto kada okrenes volan nisu se okretali tockovi.
I jednu formulu od HW sam rasklapao i bilo je cupavo. Za Revell ne znam pogotovo ove da tako kazem skuplje i kvalitetnije nisam se nesto usudjivao a ruku na srce nije mi ni bilo potrebno. Ono sto ti ne savetujem je da krivis tj ispravljas haubu jer em mozda nije do toga em vrlo lako pucaju delovi jer to ipak nije cist metal nego legure ko zna cega.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by Pero 22/12/2011, 17:08

Vela je napisao/la:I onaj na Modellissimovom izlogu zijeva:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Kod mene ne "zijeva" ,Vjerovatno nešto negdje nije dobro sijelo.
Ovaj model je bio pokušaj ulaska Revella u višu klasu ali se stalo.
Svi znamo da je Revell zadnjig godina drastično smajio svoju ponudu.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by nebeski 22/12/2011, 17:35

Pero je napisao/la:

Kod mene ne "zijeva" ,Vjerovatno nešto negdje nije dobro sijelo.
Ovaj model je bio pokušaj ulaska Revella u višu klasu ali se stalo.
Svi znamo da je Revell zadnjig godina drastično smajio svoju ponudu.

Na kraju će biti da su ih ovaj Mercedes i onaj kompozit dotukli!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by Pero 22/12/2011, 17:43

nebeski je napisao/la:

Na kraju će biti da su ih ovaj Mercedes i onaj kompozit dotukli!

Bumo videli.
Valjda će neko ustrajati na skupljanju modela pa će nam reći što se dešavalo sa Revallom.
al ću biti bogat ako Revell bankrotira a cijene modela mu skoče.
Pa onda napravim rasprodaju modela i počnem kupovati samo CMC.
Pa onda banrotira CMC pa kupim samo 1:1.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 3 - Page 7 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 3

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 7 / 40. Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.