DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Norev noviteti

+13
done
Keza
Luckyboy
02 series
666bb
b12cky
Siniweb
Učitelj
dmj
cordoba
Pero
Nedo
nebeski
17 posters

Stranica 5 / 40. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by Gost 3/2/2011, 23:54

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by Gost 4/2/2011, 18:42

Jeste li videli ovu lepotu od Noreva?
[You must be registered and logged in to see this link.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by Gost 4/2/2011, 18:54

Strumf je napisao/la:[You must be registered and logged in to see this image.]
Moj pick bi bio R5, Clio me ostavlja ravnodušnim...
DC-10 je napisao/la:Jeste li videli ovu lepotu od Noreva?
[You must be registered and logged in to see this link.]

Ova ljepotica?

[You must be registered and logged in to see this image.]

To je re-izdanje, visoko na mojoj listi.


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by Gost 4/2/2011, 20:33

Lepo izgleda...Vraca me na detinjstvo i zlatni SM od Majorette-a

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by Gost 4/2/2011, 21:07

Dobro izgleda Citroen.Takav je dugo vremena bio parkiran u Palmotićevoj u Zg.Ako se dobro sječam bio je bijeli.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by Gost 4/2/2011, 21:18

zub79 je napisao/la:Dobro izgleda Citroen.Takav je dugo vremena bio parkiran u Palmotićevoj u Zg.Ako se dobro sječam bio je bijeli.

Bio je jedan prije nekih desetak godina na Medveščaku... A na Palmotićevoj je godinama stajala i crvena Isetta.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by Gost 4/2/2011, 21:25

Mali plavi je napisao/la:
zub79 je napisao/la:Dobro izgleda Citroen.Takav je dugo vremena bio parkiran u Palmotićevoj u Zg.Ako se dobro sječam bio je bijeli.

Bio je jedan prije nekih desetak godina na Medveščaku... A na Palmotićevoj je godinama stajala i crvena Isetta.

Pričalo se po selu da je to(Citroen) od Miše Kovača,eh sad...A ko zna.Isetta bijela zna biti parkirana u Branimirovoj kod pošte.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by Gost 4/2/2011, 21:28

zub79 je napisao/la:
Mali plavi je napisao/la:
zub79 je napisao/la:Dobro izgleda Citroen.Takav je dugo vremena bio parkiran u Palmotićevoj u Zg.Ako se dobro sječam bio je bijeli.

Bio je jedan prije nekih desetak godina na Medveščaku... A na Palmotićevoj je godinama stajala i crvena Isetta.

Pričalo se po selu da je to(Citroen) čak od Miše Kovača,eh sad...A ko zna.

To je, ja mislim čak i isti auto, ako se dobro sjećam, imao je žute farove... A priča da je to Mišin auto je vrlo lako i istinita... dmj će sigurno znati više...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by nebeski 4/2/2011, 21:29

Je, Mišo ga je vozio.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by Gost 4/2/2011, 21:30

Mali plavi je napisao/la:
zub79 je napisao/la:Dobro izgleda Citroen.Takav je dugo vremena bio parkiran u Palmotićevoj u Zg.Ako se dobro sječam bio je bijeli.

Bio je jedan prije nekih desetak godina na Medveščaku... A na Palmotićevoj je godinama stajala i crvena Isetta.

Zar nema Silvio Vrbanac sa 101-ice SM-a? Ja ga se također sjećam s Medveščaka, a i te crvene Isette.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by Gost 4/2/2011, 21:36

Točno,žuti farovi.To je to.
Svaka čast Miši na ukusu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by Gost 4/2/2011, 21:39

Disco Volante je napisao/la:
Mali plavi je napisao/la:
zub79 je napisao/la:Dobro izgleda Citroen.Takav je dugo vremena bio parkiran u Palmotićevoj u Zg.Ako se dobro sječam bio je bijeli.

Bio je jedan prije nekih desetak godina na Medveščaku... A na Palmotićevoj je godinama stajala i crvena Isetta.

Zar nema Silvio Vrbanac sa 101-ice SM-a? Ja ga se također sjećam s Medveščaka, a i te crvene Isette.

Isetta je nestala kad su ono prije nekoliko godina uređivali Palmotićevu... netko je spomenuo da ju je negdje vidjeo kasnije, mislim da je to opet bio Dino... Very Happy
Taj SM na Medveščaku je stajao odmah nakon stanice kod Belostenčeve, a zamalo paralelno je sa druge strane trunuo bijeli BMW Neue Klasse...dvehiljadarka.



Zadnja promjena: Mali plavi; 4/2/2011, 21:44; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by nebeski 4/2/2011, 21:41

Mali plavi je napisao/la:

Isetta je nestala kad su ono prije nekoliko godina uređivali Palmotićevu... netko je spomenuo da ju je negdje vidjeo kasnije, mislim da je to opet bio Dino... Very Happy

Ma, nije ni Dini sve vjerovati. Si vidio koliku dioptriju ima? Very Happy
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by Nedo 4/2/2011, 21:56

zub79 je napisao/la:
Mali plavi je napisao/la:

Bio je jedan prije nekih desetak godina na Medveščaku... A na Palmotićevoj je godinama stajala i crvena Isetta.

Pričalo se po selu da je to(Citroen) od Miše Kovača,eh sad...A ko zna.Isetta bijela zna biti parkirana u Branimirovoj kod pošte.

Ta bijela Isetta je Papagenova (Neven Palaček) i bila je na spotu Alena Vitasovića. Samo mislim da je promjenila vlasnika.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by dmj 5/2/2011, 00:21

Mišin SM je bio neke brončane boje, stajao je do sredine osamdesetih u Radićevoj, malo ispod Kamenitih vrata, gdje je Mišo tad i stanovao. Nije poznata njegova kasnija sudbina, navodno je prodan u Banja Luku, a kasnije mu se gubi trag.

Bijeli SM iz Palmotićeve bio je u vlasništvu Zorislava Šojata, profesora s filozofkog, i bio je na stranim tablicama. Kasnije su ga pokupili komunalci, a sa Samoborske ga je spasio poznati serviser starih Citroena Krvavica. Prije par godina, kada sam bio kod njega, imao je i njega i još dva loša. Jedan (koji još stoji u dvorištu, neki dan sam ga vidio) je sad crven, a nekada je bio zelen, na autu je puno kemijano i neki je diesel unutra. Postojao je još jedan crveni, dosta neobičan, s Maseratijevim znakovljem. Nemam pojma gdje je danas, ali bio je katastrofalno truo. Ne znam ni za Šojatov gdje je.

Uz njih su još dva kod nas, jedan smeđi model za američko tržište, mislim da je sad u BiH na restauraciji, ako nije štogod zapelo, i jedan plavi u Našicama, kupljen na carinskoj licitaciji osamdesetih, fino konzerviran. Taj zadnji je nedvojbeno najbolji hrvatski SM. Nekoliko primjeraka postoji i u Srbiji, a uz Mišu najpoznatija je nekadašnja vlasnica, još u bivšoj državi, bila Olja Ivanjicki.

Koje je boje bio taj sa Medveščaka? Ja sam uvjeren da sam pored ovih spomenutih jednom, osamdesetih, vidio i jedan bijeli na ZG tablicama...

A što se Papagena tiče, njegova je bila ne samo ta Isetta koja je stajala nekad u palmotićevoj, a nekad u Branimirovoj, nego i crveni Citroen Mehari koji je stajao do nje. Ne znam što je bilo s tim autima, kao ni s narančastim Meharijem koji je znao stajati na Šalati.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by 666bb 5/2/2011, 00:38

moj jako dobar prijatelj ima zelenog meharia i može ga se vidjet na oldtaimer rallyima
666bb
666bb
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 01.11.2010

[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by Gost 5/2/2011, 00:46

dmj je napisao/la:Mišin SM je bio neke brončane boje, stajao je do sredine osamdesetih u Radićevoj, malo ispod Kamenitih vrata, gdje je Mišo tad i stanovao. Nije poznata njegova kasnija sudbina, navodno je prodan u Banja Luku, a kasnije mu se gubi trag.

Bijeli SM iz Palmotićeve bio je u vlasništvu Zorislava Šojata, profesora s filozofkog, i bio je na stranim tablicama. Kasnije su ga pokupili komunalci, a sa Samoborske ga je spasio poznati serviser starih Citroena Krvavica. Prije par godina, kada sam bio kod njega, imao je i njega i još dva loša. Jedan (koji još stoji u dvorištu, neki dan sam ga vidio) je sad crven, a nekada je bio zelen, na autu je puno kemijano i neki je diesel unutra. Postojao je još jedan crveni, dosta neobičan, s Maseratijevim znakovljem. Nemam pojma gdje je danas, ali bio je katastrofalno truo. Ne znam ni za Šojatov gdje je.

Uz njih su još dva kod nas, jedan smeđi model za američko tržište, mislim da je sad u BiH na restauraciji, ako nije štogod zapelo, i jedan plavi u Našicama, kupljen na carinskoj licitaciji osamdesetih, fino konzerviran. Taj zadnji je nedvojbeno najbolji hrvatski SM. Nekoliko primjeraka postoji i u Srbiji, a uz Mišu najpoznatija je nekadašnja vlasnica, još u bivšoj državi, bila Olja Ivanjicki.

Koje je boje bio taj sa Medveščaka? Ja sam uvjeren da sam pored ovih spomenutih jednom, osamdesetih, vidio i jedan bijeli na ZG tablicama...

A što se Papagena tiče, njegova je bila ne samo ta Isetta koja je stajala nekad u palmotićevoj, a nekad u Branimirovoj, nego i crveni Citroen Mehari koji je stajao do nje. Ne znam što je bilo s tim autima, kao ni s narančastim Meharijem koji je znao stajati na Šalati.
Evo, konacno sam nasao neki snimak gde se vidi auto koji je do kraja vozila Olja Ivanjicki. Crveni Renault Fuego je zabelezen i u jednoj emisiji sa njom [You must be registered and logged in to see this link.] a bas me zanima da li ima slika sa SM-om negde. Uostalom, zasto ne bi pokrenuli i takvu temu? Da stavimo slike poznatih sa njihovim automobilima.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by 02 series 5/2/2011, 00:59

Misin SM je u Beogradu. Prije par godina restauriran i stvarno izgleda mrak. Auto je bio na prodaju, znam da je cifra bila astronomksa, koliko god da kazem, slagat cu.
02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by Pero 5/2/2011, 06:51

nebeski je napisao/la:
Mali plavi je napisao/la:

Isetta je nestala kad su ono prije nekoliko godina uređivali Palmotićevu... netko je spomenuo da ju je negdje vidjeo kasnije, mislim da je to opet bio Dino... Very Happy

Ma, nije ni Dini sve vjerovati. Si vidio koliku dioptriju ima? Very Happy

Skoro pa ko tvoja................. lol! lol! lol! lol!

Jel treba da se potpisujem ili da ostanem nepotpisan.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by Gost 5/2/2011, 08:46

SM s Medveščaka je bio bijele boje.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by Gost 5/2/2011, 11:55

Mali plavi je napisao/la:SM s Medveščaka je bio bijele boje.

Ovo i ja potvrđujem, bio je bijeli i stajao kako Hemi veli na Medveščaku u smjeru juga s lijeve strane uz prugu, pod kestenima, taman negdje kod Belostenčeve. Nije to bilo niti tako davno, mislim čak da sam ga još prije 7 -8 godina tamo gledao.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by dmj 5/2/2011, 12:01

02 series je napisao/la:Misin SM je u Beogradu. Prije par godina restauriran i stvarno izgleda mrak. Auto je bio na prodaju, znam da je cifra bila astronomksa, koliko god da kazem, slagat cu.

Imaš li neki izvor za tu informaciju? Dosta sam pričao s ljudima iz srpskih oldtimer i citro krugova i nitko nije uvjeren u to. Jedini super restaurirani srpski SM je smeđi koji je pripadao Olji. Postoji priča da je jedan, ukraden u Subotici prije desetak godina i nikad poslije viđen, taj bivši Mišin...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by dmj 5/2/2011, 12:02

Disco Volante je napisao/la:
Mali plavi je napisao/la:SM s Medveščaka je bio bijele boje.

Ovo i ja potvrđujem, bio je bijeli i stajao kako Hemi veli na Medveščaku u smjeru juga s lijeve strane uz prugu, pod kestenima, taman negdje kod Belostenčeve. Nije to bilo niti tako davno, mislim čak da sam ga još prije 7 -8 godina tamo gledao.

Gotovo sam uvjeren da je to bio Šojatov. Imao je najvjerojatnije žute tablice, nisam više siguran engleske ili nizozemske...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by dmj 5/2/2011, 12:06

Disco Volante je napisao/la:
Mali plavi je napisao/la:

Bio je jedan prije nekih desetak godina na Medveščaku... A na Palmotićevoj je godinama stajala i crvena Isetta.

Zar nema Silvio Vrbanac sa 101-ice SM-a? Ja ga se također sjećam s Medveščaka, a i te crvene Isette.

Silvio ima nekoliko Žaba, ali koliko znam ne i SM-a. Doduše nisam vidio Silveka ni pričao s njim već nekoliko godina, jedino ako ga je u međuvremenu nabavio? Zadnji put kad smo se sreli nije baš bio preentuzijastičan ni po pitanju Žaba, stajale su nevozne...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by Nedo 5/2/2011, 12:06

dmj je napisao/la:
A što se Papagena tiče, njegova je bila ne samo ta Isetta koja je stajala nekad u palmotićevoj, a nekad u Branimirovoj, nego i crveni Citroen Mehari koji je stajao do nje. Ne znam što je bilo s tim autima, kao ni s narančastim Meharijem koji je znao stajati na Šalati.

Nisam mogao dobiti informaciju iz prve ruke ali ću saznati. U svakom slučaju i Isetta i Mehari su još uvijek u posjedu Papagena i u voznom su stanju. Papageno je prošle godine kupio nekog forda iz trideset i neke i planirao ga je sređivati ali se pokazalo to velikim zalogajem pa je tu "starudiju" prodao dalje.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Norev noviteti - Page 5 Empty Re: Norev noviteti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 40. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.