DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mašta može svašta

5 posters

Go down

Mašta može svašta Empty Mašta može svašta

Postaj by nebeski 1/2/2010, 17:04

Ovo stavljam u posebnu temu, da se ne bi zagubilo, jer doista vrijedi vidjeti i uživati:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Čudesno!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mašta može svašta Empty Re: Mašta može svašta

Postaj by dmj 1/2/2010, 17:12

Dio ovih fascinantnih radova predstavljen je u aktualnom broju Classic and Sportscara...

Ne znam bih li više uživao u slikama ili slinio nad savršenošću Franklin Mintovih modela koji su upotrijebljeni u kompozicijama.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Mašta može svašta Empty Re: Mašta može svašta

Postaj by nebeski 1/2/2010, 17:37

dmj je napisao/la:Dio ovih fascinantnih radova predstavljen je u aktualnom broju Classic and Sportscara...

Ne znam bih li više uživao u slikama ili slinio nad savršenošću Franklin Mintovih modela koji su upotrijebljeni u kompozicijama.


Pa za razliku od 1/43 i manjih diorama gdje manje - više stalno postoji nesklad između kvalitete infrastrukture i die-cast automobila ( ali se automobili iz dana u dan poboljšavaju) ovdje se baš nekako potrefilo da obje komponente savršeno funkcioniraju skupa. Svakako FM modeli su fantastični.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mašta može svašta Empty Re: Mašta može svašta

Postaj by Gost 1/2/2010, 17:40

Naslov si definitvno dobro pogodio. Modeli i infrastruktura su fenomenalni. CB fotografije su pogotovo efektne... Mislim da ću još koji puta pregledati album...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mašta može svašta Empty Re: Mašta može svašta

Postaj by Učitelj 1/2/2010, 18:03

Čudesno i čarobno, tip poseduje neverovatan osećaj za dvodimenzijalnu dubinu ili ti perspektivu i predivno komponuje dioramu sa pozadinom.
Same diorame su zaista urađene do detalja i ono što me oduševljava je sama arhitektura koja oslikava 60-te.
Blago rečeno nepotrebno dobro.
I ja mislim da ću ovo svrstati u favorites.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Mašta može svašta Empty Re: Mašta može svašta

Postaj by nebeski 1/2/2010, 20:55

lebovic je napisao/la:Čudesno i čarobno, tip poseduje neverovatan osećaj za dvodimenzijalnu dubinu ili ti perspektivu i predivno komponuje dioramu sa pozadinom.
Same diorame su zaista urađene do detalja i ono što me oduševljava je sama arhitektura koja oslikava 60-te.
Blago rečeno nepotrebno dobro.
I ja mislim da ću ovo svrstati u favorites.

Ako postoji Utopija, mislim da je ovo naša Utopija! Laughing
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mašta može svašta Empty Re: Mašta može svašta

Postaj by Gost 1/2/2010, 21:04

nebeski je napisao/la:
lebovic je napisao/la:Čudesno i čarobno, tip poseduje neverovatan osećaj za dvodimenzijalnu dubinu ili ti perspektivu i predivno komponuje dioramu sa pozadinom.
Same diorame su zaista urađene do detalja i ono što me oduševljava je sama arhitektura koja oslikava 60-te.
Blago rečeno nepotrebno dobro.
I ja mislim da ću ovo svrstati u favorites.

Ako postoji Utopija, mislim da je ovo naša Utopija! Laughing

Dobro si napisao, zaista Utopija... Blast to the past u mjerilu 1/24... Dok se na color fotografijama primjećuje da je riječ o modelima i diorami, cb fotografije lako zavaraju oko i sve izgleda još realističnije, kao fotografije iz 60-ih...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mašta može svašta Empty Re: Mašta može svašta

Postaj by nebeski 1/2/2010, 21:25

HemiCuda je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Ako postoji Utopija, mislim da je ovo naša Utopija! Laughing


Dobro si napisao, zaista Utopija... Blast to the past u mjerilu 1/24... Dok se na color fotografijama primjećuje da je riječ o modelima i diorami, cb fotografije lako zavaraju oko i sve izgleda još realističnije, kao fotografije iz 60-ih...
Fali još samo Merilinka ili Jane Mansfield!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mašta može svašta Empty Re: Mašta može svašta

Postaj by Nedo 1/2/2010, 21:27

Zaista FANTASTIĆNO.
Iako nije moje mjerilo,krenula mi je voda na usta.
Ali............ja moram nešta prigovoriti. Uz ogroman trud koji je bradonja uložio ,za moj pojam, grešku je napravio što nije , na neki način pokušao oživjeti ove kompozicije. Sa par adekvatnih figurica bi ovo izgledalo ŽIVO. Ovako mi ovo izgleda kao neka slika iz "Pavle sam na svijetu" ili nešta slično.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Mašta može svašta Empty Re: Mašta može svašta

Postaj by Gost 1/2/2010, 21:34

Nedo je napisao/la:Zaista FANTASTIĆNO.
Iako nije moje mjerilo,krenula mi je voda na usta.
Ali............ja moram nešta prigovoriti. Uz ogroman trud koji je bradonja uložio ,za moj pojam, grešku je napravio što nije , na neki način pokušao oživjeti ove kompozicije. Sa par adekvatnih figurica bi ovo izgledalo ŽIVO. Ovako mi ovo izgleda kao neka slika iz "Pavle sam na svijetu" ili nešta slično.

Prigovor je na mjestu, ali osobno, mislim da bi figurice mrtvih očiju i blesavih osmjeha razbile iluziju... Ovako me ovo podsjeća na neko uspavano malo gnijezdo u USA 60-ih, slikano u nedjelju popodne...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mašta može svašta Empty Re: Mašta može svašta

Postaj by nebeski 1/2/2010, 21:34

Nedo je napisao/la:Zaista FANTASTIĆNO.
Iako nije moje mjerilo,krenula mi je voda na usta.
Ali............ja moram nešta prigovoriti. Uz ogroman trud koji je bradonja uložio ,za moj pojam, grešku je napravio što nije , na neki način pokušao oživjeti ove kompozicije. Sa par adekvatnih figurica bi ovo izgledalo ŽIVO. Ovako mi ovo izgleda kao neka slika iz "Pavle sam na svijetu" ili nešta slično.

E, ali nema tako sitnih a uvjerljivih figura..sa ukočenim ljudskim lutkicama mislim da bi pokvario sve.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mašta može svašta Empty Re: Mašta može svašta

Postaj by Nedo 1/2/2010, 21:40

Mač sa dvije oštrice.
Možda bi u CB tehnici to izgledalo dobro. čak šta više,i uvjeren sam.

A figurice se mogu postaviti i pod nekim uglom gdje se ne vidi baš lice, eventualno, vozaći koji se kroz prednje ili bočno staklo i ne vide baš najbolje,žena koja gura kolica (slikano sa leđa), pregažena mačka ispod točkova........................


Zadnja promjena: Nedo; 1/2/2010, 21:44; ukupno mijenjano 1 put.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Mašta može svašta Empty Re: Mašta može svašta

Postaj by Gost 1/2/2010, 21:43

Nedo je napisao/la:Mač sa dvije oštrice.
Možda bi u CB tehnici to izgledalo dobro. čak šta više,i uvjeren sam.

A figurice se mogu postaviti i pod nekim uglom gdje se ne vidi baš lice, eventualno, vozaći koji se kroz prednje ili bočno staklo i ne vide baš najbolje,žena koja gura kolica (slikano sa leđa), pregažena mačka ispod točkova........................
A di nađe zgaženu mačku u 1/24...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mašta može svašta Empty Re: Mašta može svašta

Postaj by Nedo 1/2/2010, 21:53

Pa zar nisi pročitao.................ispod točkova.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Mašta može svašta Empty Re: Mašta može svašta

Postaj by medomanga 1/2/2010, 23:33

Fotografije su odlične...ali malo su apokalipsične...nigdje nikog...2012g.
medomanga
medomanga
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 24.01.2010
Dob : 53
Grad ZAGREB

[Vrh] Go down

Mašta može svašta Empty Re: Mašta može svašta

Postaj by Gost 1/2/2010, 23:38

medomanga je napisao/la:Fotografije su odlične...ali malo su apokalipsične...nigdje nikog...2012g.

Baš smo o tome već raspravljali u prethodnim postovima, IMHO, bolje su ovakve nego da su i one mutave statične figurice sa mrtvim očima i onim imbecilnim osmjesima načičkane okolo...
Zamisli si ovako: Mali uspavani gradić negdje u središtu USA, 60 i neka godina je prošlog stoljeća, vruće ljeto, nedjelja popodne, svi su se zavukli u hlad svojih air-conditioned domova... Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mašta može svašta Empty Re: Mašta može svašta

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.