DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1/18 Općenito vol. 2

+10
Luckyboy
cordoba
b12cky
Učitelj
Siniweb
Nedo
Pero
Keza
dmj
nebeski
14 posters

Stranica 32 / 40. Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Next

Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gost 7/11/2011, 13:07

Zanimljivo zanimljivo. U svakom slucaju, mi cemo prisustvovati ovakvoj ili onakvoj buducnosti kolekcionarstva, koja je vrlo izvesna u narednih par godina.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by nebeski 7/11/2011, 13:52

Luckyboy je napisao/la:... jedino me plasi onaj kraj:" Glen, koji se boji da će generalno kolekcionarski modeli morati biti sve skuplji, jer sada svi znaju kako stoje stvari u ovoj igri"


Mislim da je ovdje mislio na "kooperante" koji su svjesniji čitavog hobija i koliko je love zapravo u igri.
Naravno, sada svatko hoće dio tog kolača.
Ono što je jučer bilo za dolar sada košta tri.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Nedo 7/11/2011, 13:57

U osnovi,trebalo bi sada kupiti što više modela pa kada poskupe uživati u njima. Very Happy
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gost 7/11/2011, 14:01

Sto se finansija tice primetio sam i sam jer AA na e bay-u sam vatao do pre godinu dve za skoro trecinu manje para, bez problema sa 30ak eura sam vatao ocuvane modele, sad se sutam u dupe ako ga uhvatim za 40ak.
Limitiranost-ekskuzivnost me ne zanima, sto rece jedan clan ako me zanima uzecu ga bio u nekoj limit ediciji ili ne, sta me briga i sta imam od toga sto je moj 4678 od 10000. Jaka stvar bar za mene, pogotovo sto i ja sumnjam u te istinite tvrdnje jer recimo model koji je limitiran na 1000 komada sad da ukucas na e bay-u i da ti da ponudu celog sveta bar 100 ce ih biti a to je samo e bay, ima jos slicnih sajtova.... Zar 10% svih ponosnih vlasnika tako male serije je odlucilo da proda svoje ljubimce, bas je tolika kriza??? Pa nismo mi svi sisali vesla.
Secam se kada sam pocinjao kolkcionarstvo negde 1995-96, tad je Burago sa kojim sam poceo kostao 50 DM, tj oko 25 eura. Neki dan gledam novu seriju Buraga ( Aventador, 997 GT3 Audi TT RS, ) ladno bez stida i blama kostaju 40 evra u radnji sto je oko 80DM. Racunica jasna jos malo pa duplo.
Isti slucaj sa Maistom, AA,...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by nebeski 7/11/2011, 14:04

Meni je zanimljiva ta opservacija kako je puno teže (od onoga što sam ja mislio) od ideje do projekta provesti die-cast nego resin projekt.
Po stranim forumima se dosta često pokrene to pitanje resin ili die-cast i dok se prije par godina resin smatrao "nižom vrstom" i mnogi kategorički bili protiv takvih modela u svojoj kolekciji, danas je stanje drukčije.
Ne govorim o ovima što ganjaju ekskluzivitet, ili što imaju filozofiju skupljanja limitiranih i skupih resina i die-casta, nego o ekipi koja je neki prosjek skupljača vani, znači uglavnom oni koji imaju 80 posto AA, MCH ili Kyoshoa u svojoj kolekciji. Njih je Otto, baš poput mene, "preveo" s isključivog die-cast teritorija i na resin, a pripomaže i Spark.
Dojam je da će u budućnosti biti još resinskih proizvođača, koji će nuditi "neostvarene želje forumaša", kao što rade Otto i ostali, ali ipak među njima će biti i sličnih BBR-u i MR-u, jer je generalno to najisplativije za proizvođača (o tome smo pričali - u osnovi jedan kalup za 30 limitiranih serija po 20 ili 50 komada). Budimo realni, isplati se i Ottu, itekako, jer njihove su serije sihurno preko 3000 modela (Ma što napisali) - ali uglavnom - jedino Resin može osigurati zaradu u maloj seriji, die-cast mora koštati puno da bi se isplatio u maloj seriji. naravno, die-cast bi mogao imati manje otvaranja ili ako bi bio zatvoren skroz - možda bi koštao manje od Otta. Bilo je nekoliko serija Autoarta (sealed, zatvoreni) koji su se pojavili u doba kada su cijene modela prvi puta poskočile i izazavale buru na tržištu. Koštali su 10-15 posto manje, ali ih mnogi ni do danas nisu prihvatili. Ako je resin - može i zatvoren, die-cast - jok!

Zanimljivo je da se na jednom mjestu pričalo, ali sad to ne mogu naći, o količini detalja - i kako ustvari do određenog nivoa detalja sve puno košta, a poslije toga neki spektakularni detalji minimalno povećavaju cijenu modela.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gost 7/11/2011, 14:57

Negde u novinama vezano za automobil sam procitao da ima da se kupi perionica za modele izmedju ostalog i za 18 ice jos je pisala i cena. Posle nekog vremena hteo da nadjem to opet ali se ubih i nisam nasao, nit znam proizvodjaca nit se secam cene, nista. Trazio po netu, mrka kapa. Jos je bila fora se secam na baterije je sa specijalnim cetkama i tecnost koja cisti i daje sjaj modelu,...Na zalost ni slike nije bilo.
Ali ako nesto slicno postoji i radi posao vredi razmisliti, jer prasina me nekad ubi na modelima, a i od stajanja matiraju i gube sjaj.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by nebeski 7/11/2011, 15:02

vaskrsije je napisao/la:Negde u novinama vezano za automobil sam procitao da ima da se kupi perionica za modele izmedju ostalog i za 18 ice jos je pisala i cena. Posle nekog vremena hteo da nadjem to opet ali se ubih i nisam nasao, nit znam proizvodjaca nit se secam cene, nista. Trazio po netu, mrka kapa. Jos je bila fora se secam na baterije je sa specijalnim cetkama i tecnost koja cisti i daje sjaj modelu,...Na zalost ni slike nije bilo.
Ali ako nesto slicno postoji i radi posao vredi razmisliti, jer prasina me nekad ubi na modelima, a i od stajanja matiraju i gube sjaj.

Meni ona Ascona dva dana stajala na kućištu Kućnog kina - puna prašine. Nisam je mogao uslikati od sramote.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gost 7/11/2011, 15:11

Zato kazem ako ikako naletim na tu perionicu za modele to vredi samo tako ako radi svoj posao. Nekad ne znam sta mi je veci smor dal da pogledam prasinu u staklenoj vitrini i na modelu i to u kolicini da se mogu potpisivati ili da ih nekada brisem. 200 modela kada uzmem da brisem i njih i police dok dodjem do zadnjeg mogu opet ispocetka sve. A i uvek posle 10 gubim zivce pa postoji mogucnost da zakacim brisac, retrovizor sa krpicom i onda jos vece zlo. Sve sam probao da ih zastitim od prasine i dodatnim dihtung gumama na vitrini ali jok, uvek se smrad od prasine provuce.
Zato zaista Nobela za onog ko nam olaksa muke.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty hdsjkgfkfjkhjgkl

Postaj by Gost 7/11/2011, 15:47

perionica za modele ja za k****,pravo da ti kazem.cuo sam i ja,pa pogledao.
ispalo je da ti prodaju kutiju od cleenexa natrpanu vatom ili slicnim.evo ovdje
[You must be registered and logged in to see this link.]
a kosta milione.
a.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gost 7/11/2011, 15:57

azraelcars je napisao/la:perionica za modele ja za k****,pravo da ti kazem.cuo sam i ja,pa pogledao.
ispalo je da ti prodaju kutiju od cleenexa natrpanu vatom ili slicnim.evo ovdje
[You must be registered and logged in to see this link.]
a kosta milione.
a.

Ta "praona" je sranje... pravi "jebiguzluk i mamipara"
To čudo svatko od nas napravi od kartonske kutije i onih "magic dustera"
Ja ju napravim uz trošak od nekih 6-7kn...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gost 7/11/2011, 16:23

Ovo je shit slazem se sad dal je bas ta bila u pitanju u novinama ili neka druga nem pojma.
Ali ideja da se napravi nesto sto valja je dobra sad ko ce prvi ponuditi nesto sto valja videcemo.
Ovo cudo bi i ja napravio, kutija od cipla imam koliko oces.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by nebeski 7/11/2011, 17:04

vaskrsije je napisao/la:Ovo je shit slazem se sad dal je bas ta bila u pitanju u novinama ili neka druga nem pojma.
Ali ideja da se napravi nesto sto valja je dobra sad ko ce prvi ponuditi nesto sto valja videcemo.
Ovo cudo bi i ja napravio, kutija od cipla imam koliko oces.

Neki antistatički lak bi bio vjerovatno dobra ideja, samo puhneš prašinu, ali vjerovatno ima nuspojava... Shocked
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gost 7/11/2011, 17:09

nebeski je napisao/la:
vaskrsije je napisao/la:Ovo je shit slazem se sad dal je bas ta bila u pitanju u novinama ili neka druga nem pojma.
Ali ideja da se napravi nesto sto valja je dobra sad ko ce prvi ponuditi nesto sto valja videcemo.
Ovo cudo bi i ja napravio, kutija od cipla imam koliko oces.

Neki antistatički lak bi bio vjerovatno dobra ideja, samo puhneš prašinu, ali vjerovatno ima nuspojava... Shocked

Ima tih antistatičkih sprejeva, ali imaju nuspojavu... površine ostaju musave od njih...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Siniweb 7/11/2011, 17:16

Meni je uvijek bio dovaljan obican kist, nasao mi se u ladici Manglon 2630R, okrugli kist i ostao bas za tu svrhu. skida prasinu odlicno.
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by b12cky 7/11/2011, 17:19

Ona fina cetkica za rumenilo, puder, ili sta vec, je majka.
b12cky
b12cky
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.01.2010
Dob : 43
Grad Backa Palanka

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by nebeski 7/11/2011, 17:20

Siniweb je napisao/la:Meni je uvijek bio dovaljan obican kist, nasao mi se u ladici Manglon 2630R, okrugli kist i ostao bas za tu svrhu. skida prasinu odlicno.
Ja imam isto par mekanih kistova (za oko retrovizora i naljepnica), a za veće površine koristim rukavicu "Premium Classixa" koja je stigla uz Mini 1/12 ili onu krpicu od naočala (ili onu iz pakiranja Highway 61 modela, s tim da i snjom brišem cvikere).
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gost 7/11/2011, 17:22

b12cky je napisao/la:Ona fina cetkica za rumenilo, puder, ili sta vec, je majka.

Oteo si mi slova ispod prstiju... 1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 2671872817
A može i nekakav mekani kist.
Moju opremu za čišćenje sam već predstavljao, ali na starom forumu...
Slikati ću navečer, pa stavljam fotku i ovdje...
(Iako je oprema izvan uporabe otkad modele ne držim u vitrini)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gost 7/11/2011, 17:36

Moj jedini pribor za ciscenje modela je mekana magicna krpica koja odlicno skida prasinu i glanca model a koristim je samo za to i nizasta vise. Lep sjaj daje ne ostaju muzge i sitna vlakna od krpice i stakla lepo obrise, ako je model bas umazan od prstiju malo kapljica vode i onda glancanje krpicom. Za modele F1 koji su najzajebaniji za odrzavanje zbog silnih nalepnica, lomljivih i osetljivih delova ( retrovizori, antenice, spojleri, kamere ) koristim stapice za uho za zavucene i nepristupacne delove a krupnije isto sa magicnom ali uz teski oprez.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gost 7/11/2011, 17:49

Alkohol 70% i krpica, koju dobijes kad kupis plazma TV (sestra mi radi u prodaji tehnike, pa ih imam nekoliko Very Happy ).

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by nebeski 7/11/2011, 17:51

Da, zaboravio sam reći da za većinu modela koristim originalnu ambalažu kao sredstvo protiv svih napasti! Very Happy
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gost 7/11/2011, 17:58

nebeski je napisao/la:Da, zaboravio sam reći da za većinu modela koristim originalnu ambalažu kao sredstvo protiv svih napasti! Very Happy

Najbolje sredstvo, samo što one stiroporske imaju jednu manu... ne vidi se model kroz njih... No

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by nebeski 7/11/2011, 18:00

mali plavi je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Da, zaboravio sam reći da za većinu modela koristim originalnu ambalažu kao sredstvo protiv svih napasti! Very Happy

Najbolje sredstvo, samo što one stiroporske imaju jednu manu... ne vidi se model kroz njih... No

Fora mi je da ustvari ne gledam modele 99 posto vremena. Kad mi se gledaju - hop, izvadim i to je to.
Ovi što stoje na policama ustvari džaba stoje, kad ih nitko ne gleda stalno. Very Happy
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gost 7/11/2011, 18:23

nebeski je napisao/la:
mali plavi je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Da, zaboravio sam reći da za većinu modela koristim originalnu ambalažu kao sredstvo protiv svih napasti! Very Happy

Najbolje sredstvo, samo što one stiroporske imaju jednu manu... ne vidi se model kroz njih... No

Fora mi je da ustvari ne gledam modele 99 posto vremena. Kad mi se gledaju - hop, izvadim i to je to.
Ovi što stoje na policama ustvari džaba stoje, kad ih nitko ne gleda stalno. Very Happy

Tako je... Zato kod mene u vitrini stoje samo modeli na kojima se nešto radi, i modeli koji su na prodaju.
Ostale vadim po potrebi iz ormara.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by nebeski 7/11/2011, 18:38

'Ko ima 800+ dolara neće se pokajati!

Exotov Ferrari 246 F1 Dino, svecki prvak iz 1958.....sve uostalom manje - više znate...iako #4 nije bio prvakov, odnosno Hawthornov bolid.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Zadnja promjena: nebeski; 7/11/2011, 18:42; ukupno mijenjano 1 put.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Učitelj 7/11/2011, 18:41

Sa ovog bi bilo lepo brisati prašinu.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 32 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 32 / 40. Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.