DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables

+3
Pero
Učitelj
Nedo
7 posters

Go down

Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables Empty Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables

Postaj by Nedo 22/4/2016, 14:51

Ovo mi je 4 model sa oznakom HJ i možda i najbolji . Najbolji prvenstveno zbog izrade, detalja . Kod nas bi se ovaj model zvao Coupe ali Australijanci insistiraju da je ovo model 2-door . I logično je. Prilikom narudžbe bio sam malo skeptičan odabirom boje ali sada sam prezadovoljan. Neka velika prića oko modela je zaista nepotrebna a potpuni efekat se može doživiti tek prilikom "igre" sa modelom. Sve je na svom mjestu, pregršt detalja a šta me posebno fascinira je kvalitet modela ,odnosno prvenstveno čvrstoća. Mislim da ovi australijski modeli dozvoljavaju i malo ozbiljniju igru bez neke tendencije otpadanja ili loma pojedinih dijelova. Slike ni približno ne mogu dočarati oni šta model nudi uživo . Loša strana ovih modela što te prosto navlaći da ih još nabaviš. Detalji motora, unutrašnjost, felge, prikaz šasije.............sve ,zaista sve je na svom mjestu i ni najveća cjepidlaka ne može naći zamjerku. Poklopac prtljažnika stoji kako treba nego ga ja nisam dobro zatvorio ,odnosno smeta spužvica koju sam vratio da rezervna guma i dizalica ne hodaju po prtljažniku. Ja se lično ne bih bunio ni da su ovi modeli 50% skuplji. Zaista vrijede ,bar u današnje doba kada imamo poplavu rezinskih modela koji niti kvalitetom a niti detaljima mogu ponuditi približno kao ovi modeli.

PS. Slike ću staviti kada dođem kući pa nema potrebe da se ovaj tekst komentariše.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables Empty Re: Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables

Postaj by Učitelj 22/4/2016, 16:11

Ne bih da komentarišem, samo, žuri kući!!!
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables Empty Re: Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables

Postaj by Nedo 22/4/2016, 17:26

Evo i slika.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables Empty Re: Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables

Postaj by Pero 22/4/2016, 17:29

Možda slike varaju ali mi unutrašnja plastika dobro izgleda.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables Empty Re: Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables

Postaj by nebeski 22/4/2016, 17:41

Nedo je napisao/la:Ja se lično ne bih bunio ni da su ovi modeli 50% skuplji. Zaista vrijede ,bar u današnje doba kada imamo poplavu rezinskih modela koji niti kvalitetom a niti detaljima mogu ponuditi približno kao ovi modeli.

Ja bih se bunio. Bolan, ne prizivaj.. Smile

Zar nije bolje da resini spadnu na cijenu koju zaslužuju, nego da se ovi otisnu ,među financijski neuhvatljive?
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables Empty Re: Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables

Postaj by Nedo 22/4/2016, 17:57

nebeski je napisao/la:
Nedo je napisao/la:Ja se lično ne bih bunio ni da su ovi modeli 50% skuplji. Zaista vrijede ,bar u današnje doba kada imamo poplavu rezinskih modela koji niti kvalitetom a niti detaljima mogu ponuditi približno kao ovi modeli.

Ja bih se bunio. Bolan, ne prizivaj.. Smile

Zar nije bolje da resini spadnu na cijenu koju zaslužuju, nego da se ovi otisnu ,među financijski neuhvatljive?

TU se u potpunosti slažem.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables Empty Re: Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables

Postaj by nebeski 22/4/2016, 17:58

Nedo je napisao/la:
nebeski je napisao/la:
Nedo je napisao/la:Ja se lično ne bih bunio ni da su ovi modeli 50% skuplji. Zaista vrijede ,bar u današnje doba kada imamo poplavu rezinskih modela koji niti kvalitetom a niti detaljima mogu ponuditi približno kao ovi modeli.

Ja bih se bunio. Bolan, ne prizivaj.. Smile

Zar nije bolje da resini spadnu na cijenu koju zaslužuju, nego da se ovi otisnu ,među financijski neuhvatljive?

TU se u potpunosti slažem.

Resini su napumpani do krajnjih granica dravog razuma. Ja se nadam, zapravo toplo se nadam da će sve puknuti k'o balon...
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables Empty Re: Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables

Postaj by Nedo 22/4/2016, 18:43

Resini. Zaista ne vidim razloga platiti 200.-€ i više za jedan model(posebno se odnosi na PMA) kada ovakav model dobijem za 30-40 % povoljnije . Pa i ako nisam ljubitelj Holdena i Falkona ,zavoliti ću ih.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables Empty Re: Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables

Postaj by nebeski 22/4/2016, 18:47

Nedo je napisao/la:Resini. Zaista ne vidim razloga platiti 200.-€ i više za jedan model(posebno se odnosi na PMA) kada ovakav model dobijem za 30-40 % povoljnije . Pa i ako nisam ljubitelj Holdena i Falkona ,zavoliti ću ih.

Dobro kažeš.

Analogno tome - resini, pogotovo ovi gdje 'ladno traže 150, 200 eura za njih mi izgledaju kao da hoće ubiti tu gore spomenutu ljubav.

Doduše, ima i die-casta koji su za pljunut' gazdu među oči Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables Empty Re: Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables

Postaj by studentt 22/4/2016, 20:32

pun detalja,podvozje,sarke na haubi,unutrasnjost odlicna.sicevi ne izgledaju plasticni
odlican model

studentt
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 21.03.2015
Dob : 42
Grad Dubrovnik

[Vrh] Go down

Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables Empty Re: Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables

Postaj by Keza 22/4/2016, 20:37

Odlični su ovo modeli. Detaljni ko GMP-i novijih godišta, a istovremeno čini mi se i zericu precizniji u detaljima od njih. Taman da ne voliš Holdene, zaljubio bi se u njih kroz ove modele.
Kad vidi čovjek one resine od 200-300 pa čak i više eura, ovo mu dođe đabalešina čista. Zaboravio sam Performance Artove koji se u reizdanjima trže po 200€.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables Empty Re: Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables

Postaj by Učitelj 23/4/2016, 08:42

Više od očekivanog, sve je urađeno onako kako treba smanjiti 1:1, sve proporcije na svom mestu, farbanje, kombinacija boja enterijera, kokpit retko viđen, motorski prostor, za držati predavanje o auto-mehanici, podvozje......Jako prija kada modelu ne možeš naći zamerku.
Cena resina u odnosu na ovakav model je bezobrazno vioka.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables Empty Re: Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables

Postaj by sime-x 23/4/2016, 14:57

super model i već me mami da krenem u nabavu tog modela. ali eto mi i problema. u koju priču da ga ubacim. ako nabavi jednog morati ću i drugog, pa i trećeg da bi složio priču i tako se ko i nedo uvalit u australce. a onda dolazi i novi problem. manjak prostora, koji i ovako mi fali, a opet kad pogledam da nisam kompletirao mustange i honde, a to mi je prioritet, bolje se ne uvlačiti još i u ovo. zato ostajem samo na željama da ću ga jednog dana, tamo u budućnosti, i ja nabaviti. Wink
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables Empty Re: Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables

Postaj by Gost 23/4/2016, 16:00

Ovi "down under" modeli su osvježenje, kao prvo, odlično odrađeni die-cast modeli, kao drugo, zanimljiva je tematika samih 1/1 modela, nešto drugačije, a oku ugodno.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables Empty Re: Holden HJ Monaro GTS 2-door by Classic Carlectables

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.