DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Minichamps noviteti

+18
Siniweb
miransnake
cordoba
Luxon
Luckyboy
Nedo
karet
done
02 series
Keza
Pero
. . .
red head
dmj
Učitelj
sime-x
nebeski
charlie
22 posters

Stranica 24 / 29. Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 29  Next

Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by dmj 14/4/2016, 19:02

Svaki od tih u 1/1 bio je dosta različit tako da ne bih sudio o pogođenosti pojedinih linija dok ne vidim na koju konkretnu šasiju u kojem konkretnom trenutku su mislili... Ne pamtim ga u ovoj livreji, vizualno mi ne leži, no ako je povijesno točna, zašto ne?
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 14/4/2016, 19:37

dmj je napisao/la:Svaki od tih u 1/1 bio je dosta različit tako da ne bih sudio o pogođenosti pojedinih linija dok ne vidim na koju konkretnu šasiju u kojem konkretnom trenutku su mislili... Ne pamtim ga u ovoj livreji, vizualno mi ne leži, no ako je povijesno točna, zašto ne?

I ako je povijesno tocno da si u bermudama ljetos zaboravio 300 eura Wink
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 14/4/2016, 21:16

Jarane, za 300€ mladu "kupim"
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Nedo 14/4/2016, 22:14

Keza je napisao/la:Jarane, za 300€ mladu "kupim"

Ta od 300.- € je daleko od mladog. Već je ona dobro izraubovana a ti joj nisi ni u prvih dvadeset.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 14/4/2016, 22:19

Nedo je napisao/la:

Ta od 300.- € je daleko od mladog. Već je ona dobro izraubovana a ti joj nisi ni u prvih dvadeset.
Jbg, to ti je ko i s autima, promet je danas gušći nego što je nekad bio, al uvijek se da naći povoljno i neki uščuvan primjerak Smile
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Učitelj 15/4/2016, 09:14

Keza je napisao/la:
Jbg, to ti je ko i s autima, promet je danas gušći nego što je nekad bio, al uvijek se da naći povoljno i neki uščuvan primjerak Smile

I to sa jako dobrim karakteristikama. Smile
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Učitelj 15/4/2016, 09:16

nebeski je napisao/la:

Ama, ovdje bi mi baš bio gušt zaviriti pod poklopce i otvore...

Koliko vidim ovaj baš i nema otvaranja. Možda bi zavirivanjem u unutrašnjost došlo do još većeg razočaranja. Smile
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Nedo 26/4/2016, 16:59

Napokon jedan novitet koji bi mogao biti zanimljiv. Istina,resinski je ali je bar prihvatljiv sa cijenom.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 26/4/2016, 17:47

Nedo je napisao/la:Napokon jedan novitet koji bi mogao biti zanimljiv. Istina,resinski je ali je bar prihvatljiv sa cijenom.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Imam onaj BoSov karavan i odličan je. Ako ovaj bude na tragu njega - i s poštenom cijenom - upada!

nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Nedo 26/4/2016, 21:45

nebeski je napisao/la:
Nedo je napisao/la:Napokon jedan novitet koji bi mogao biti zanimljiv. Istina,resinski je ali je bar prihvatljiv sa cijenom.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Imam onaj BoSov karavan i odličan je. Ako ovaj bude na tragu njega - i s poštenom cijenom - upada!


Cijena će mu biti oko cijene NSU RO 80.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 26/4/2016, 22:47

Nedo je napisao/la:
nebeski je napisao/la:
Nedo je napisao/la:Napokon jedan novitet koji bi mogao biti zanimljiv. Istina,resinski je ali je bar prihvatljiv sa cijenom.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Imam onaj BoSov karavan i odličan je. Ako ovaj bude na tragu njega - i s poštenom cijenom - upada!


Cijena će mu biti oko cijene NSU RO 80.

Da se covjek onda zapita zasto BMW 3 ili Rekord C onoliko kosta?

Edit: Sad vidim da je Volvo najavljen kao metalni.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 27/4/2016, 08:49

Generalno gledajući ne mogu razumjeti da resinski model košta duplo više od metalnog, pogotovo jer, uzmemo li Minichampsove modele za primjer, razlike u nivou detalja baš i nema. Osim materijala karoserije, možda je osnovna ralika u materijalu i debljini stakala, ali meni je draže da nisu folije, a da su stakla od plastike pritom "prohodna" za razmjerno kvalitetan pogled unutra.

Ako ćemo već imati zatvorene modele, neka budu metalni. To je moje mišljenje, jer zbilja nisam spreman plaćati resine 130, 150 eura i više...
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Nedo 27/4/2016, 09:01

Ne mogu se zakleti da neću uzeti takav model ali dokle god sam koliko-toliko pri pameti NEĆU.
I što je to kod Minichamps-a po pravilu više od 200.- € .
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 27/4/2016, 09:05

Nedo je napisao/la:Ne mogu se zakleti da neću uzeti takav model ali dokle god sam koliko-toliko pri pameti NEĆU.
I što je to kod Minichamps-a po pravilu više od 200.- € .

U zlatno doba hobija mi je 1000 maraka bilo dovoljno za deset modela. To mi je bila, a i sada je, otprilike četvrtina mjesečnih primanja.

I činjenica je da sam ih često kupovao baš toliko na mjesečnoj bazi.

Hajde, recimo da sam do ne tako davno za 1000 maraka (500 eura) mogao kupiti sedam modela, ako sam gađao one iole elitnije, a onda je sve to došlo na četiri ili pet.

A to je bilo maltene prije nekoliko godina.

Sad je situacija da se šutaš nogom u dupe ako uzmeš četiri za 500 eura, a sa ovim cijenama koje streme da idu i preko 200 plaća, kolika god bila, potpuno gubi vrijednost gledaš li je preko cijene koštanja modela. A pazi, govorimo o skupljanju modela, pa ma koliko čovjek volio skupljanje i modele i automobile mislim da je izdvajanje četvrtine primanja na to neka zadnja granica razuma. Sve preko toga je po meni zalaženje u psihijatriju. Smile

Nisam pregorio po glavi da sad deset modela plaćam 4000 maraka u relativno kratkom vremenu. Koji ne nude pritom ništa više od modela koji su nekad koštali skupa 1000 maraka. Čak što više, nude manje.

A oni neka ih štancaju...neka ih cijene stotinama eura....ja tu lovu mogu pametnije potrošiti na neke druge stvari, ionako modela imam za dva pokoljenja.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Luckyboy 27/4/2016, 11:21

Plastični PMA modeli nisu resinski, bar ne oni jeftiniji, već su od prave plastike zato im je karoserija tanja i preciznija. Unutra imaju neke metalne tegove da bi delovali kvalitetnije i teže, samim tim je i cena "opravdana".
Oni modeli specijalne edicije od 200+ eura, zaista nemam pojma od čega su sazdani jer ipak mislim da za cenu koju imaju, premalo nude, tako da nemam ni jedan.
Ovaj volvo, dal neko zna da li će biti otvaranja???
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Nedo 27/4/2016, 11:56

Luckyboy je napisao/la:Plastični PMA modeli nisu resinski, bar ne oni jeftiniji, već su od prave plastike zato im je karoserija tanja i preciznija. Unutra imaju neke metalne tegove da bi delovali kvalitetnije i teže, samim tim je i cena "opravdana".
Oni modeli specijalne edicije od 200+ eura, zaista nemam pojma od čega su sazdani jer ipak mislim da za cenu koju imaju, premalo nude, tako da nemam ni jedan.
Ovaj volvo, dal neko zna da li će biti otvaranja???

Bez otvaranja je, dakle baš u rangu NSU RO80 .
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 27/4/2016, 13:26

Nedo je napisao/la:
Luckyboy je napisao/la:Plastični PMA modeli nisu resinski, bar ne oni jeftiniji, već su od prave plastike zato im je karoserija tanja i preciznija. Unutra imaju neke metalne tegove da bi delovali kvalitetnije i teže, samim tim je i cena "opravdana".
Oni modeli specijalne edicije od 200+ eura, zaista nemam pojma od čega su sazdani jer ipak mislim da za cenu koju imaju, premalo nude, tako da nemam ni jedan.
Ovaj volvo, dal neko zna da li će biti otvaranja???

Bez otvaranja je, dakle baš u rangu NSU RO80 .

To je valjda bilo jasno napisano još u tvom prvom postu. Cool

Nažalost, malo tko se danas još fura na otvaranja.

Iako sama otvaranja meni nisu fundamentalna potreba na modelu ako ta otvaranja ne zadovoljavaju dva osnovna uvjeta - prvi, da kad otvoriš vidiš nešto fino napravljeno, a ne groblje fušeraja i bezoblične plastike - i drugo, da ta otvaranja nisu božesačuvaj napravljena tako da narušavaju liniju modela, da vrata nakon par otvaranja spadaju ili da poklopac štrči tri milimetra u stranu ili je odignut tako da ne leži kako treba.

U tom slučaju ću uvijek radije izabrati dobar zatvoreni model.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 27/4/2016, 13:29

Nego, još sam nešto htio gore napisati...ništa, ali baš ništa što kupujem , skupljam, nabavljam za svoje novce nije u zadnjih pet godina ni približno toliko poskupjelo kao što su poskupjeli modeli.

Kad primiš plaću ili bilo koje drugo primanje, njegova vrijednost u tvojoj glavi se mjeri po tome što za nju možeš kupiti. Mjerim li samo po modelima, znatno sam osiromašio u zadnje vrijeme. Smile

Ili još jedna ilustracija, kad sam prije pet, šest godina kupio one četiri zimske Vredesteinke, sjećam se dobro da sam ih po navici vagao po cijeni modela - mogao sam kupiti nepuna dva AA modela za jednu Vredesteinku, koja je tada koštala cca 230 maraka, ako se ne varam. AA se tada mogao regularno kupiti za 70, 80 eura. Sniženi su išli po 40, 50 maksimalno.

A danas? Jedan model po gumi, zar ne? Osim ako nije Norev, koji fakat nije pretjerano mijenjao cijenu, čak ćeš čsto kupiti model koji je skuplji od jedne gume.

Uostalom, koliko košta danas Vredesteinka onih Sandero Stepway 195- nešto 16' dimenzija?
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Nedo 27/4/2016, 13:47

Ne znam točno ali je sigurno bar 20-30 maraka jeftinija.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 27/4/2016, 13:50

Ja mislim da ti je nakon 5-6 godina vrijeme da zamjenis te zimare novima, ako vec u medjuvremenu nisi Smile
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 27/4/2016, 14:30

Nedo je napisao/la:Ne znam točno ali je sigurno bar 20-30 maraka jeftinija.

Da, onda je bila prilično rijetka dimenzija.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 27/4/2016, 14:31

Keza je napisao/la:Ja mislim da ti je nakon 5-6 godina vrijeme da zamjenis te zimare novima, ako vec u medjuvremenu nisi Smile

Da. Iduću turu svakako dobija nove, ako u međuvremenu ne kupim novi auto.

Generalno sam razapet između male kilometraže i poslovično toplog vremena ovdje, s jedne strane - i potrebe da minimum par puta godišnje idem na put gdje mi zimare svakako trebaju.

Vredesteinke su se pokazale odlično, ali mi je neki dan jedna počela dušiti na boku, što ne čudi jer sam u zadnjih par tjedana vozio nekoliko puta jako gadnim terenima, ne pitaj zašto.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Učitelj 27/4/2016, 15:23

nebeski je napisao/la:

Da. Iduću turu svakako dobija nove, ako u međuvremenu ne kupim novi auto.

Generalno sam razapet između male kilometraže i poslovično toplog vremena ovdje, s jedne strane - i potrebe da minimum par puta godišnje idem na put gdje mi zimare svakako trebaju.

Vredesteinke su se pokazale odlično, ali mi je neki dan jedna počela dušiti na boku, što ne čudi jer sam u zadnjih par tjedana vozio nekoliko puta jako gadnim terenima, ne pitaj zašto.

E, zato sam ja uzeo pre 4 godine, Trayal-ove Arctica, najeftinije na tržištu, zadovoljavam zakonske propise. Ionako ove zadnje dve zime tako nemožeš ni zvati. Smile
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by dmj 27/4/2016, 15:58

Baš razmišljam ovih dana o tim odnosima cijena, na primjeru 1:1, koliko je to suludo.

Vozim testni Infiniti Q30, fina makina, 2.2 Tdi, 4x4, dobra oprema, mada ne i spektakularna...
I gledam mu cijenu, pa opet gledam... Oko 450.000 kuna na cestu.

Pa si računam, uzeli u firmi nedavno novu Škodu Superb za direktora, a kolega kupio Mazdu CX-3.
Dva ozbiljna i ne jeftina auta, s dobrom opremom, daleko od baznih.
Da zbrojiš njihove cijene još ti ostane za bazni Sandero i ta tri zajedno koštaju ko ovaj Infiniti.

Mislim, dobar je auto, ali što je previše, previše je.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 27/4/2016, 16:14

Cijena u skladu s imenom
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 24 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 24 / 29. Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 29  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.