DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Minichamps noviteti

+18
Siniweb
miransnake
cordoba
Luxon
Luckyboy
Nedo
karet
done
02 series
Keza
Pero
. . .
red head
dmj
Učitelj
sime-x
nebeski
charlie
22 posters

Stranica 21 / 29. Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 29  Next

Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 29/1/2016, 15:23

mali plavi je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Resini su nas malo razmazili tim dobrim skidanjem vanjskog oblika.

Ovaj CSL izgleda jebački samo na prvi pogled, a onda kreće razočarenje po razočarenje.

Jednostavno model iz negog davno prošlog vremena, kao kad na polici vidiš Bburagov 356 u tko zna kojoj po redu inkarnaciji.

Da, istina, model koji je u svakom slučaju pregazilo vrijeme...
A Bburagov 356, to se uvijek sjetim velikog Turbo Limaća na Žitnjaku, dvije gondole visine 2 metra i dužine svaka po jedno 5 metara jedna nasuprot druge i pune Bburago 1/18, a kad ideš brojati koliko je tu zapravo modela, ispadne da je sve skupa jedno 20 modela, pa svaki u više boja...

Pa da, to je uvijek tako bilo. Desetak istih modela s znalo vrtjeti godinama po policama. A neki su se javljali u više boja, k'o lizala.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 29/1/2016, 15:25

Ma to je Bburago namjerno odradio tako poletna vrata, ono sam te zove da vidiš kako je do jaja odrađen interijer Smile
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Gost 29/1/2016, 15:30

nebeski je napisao/la:

Da, da..ta vrata su mu boljka, i kod mene su laka na obaraču...ali slično je i sa svim ostalim 356-icama bilo kojeg proizvođača, jedino GT Spiritova nema problem s neželjenim otvaranjem. Smile

Meni jedino na onom žutom koji je kupljen nov nisu padala vrata, na zelenom kabrioletu, na onom bijelom koji sam preradio su isto padala, to sam nekako uspio riješiti kad sam dodatno sa točkalom i čekićem natukao onu nitnu koja drži dog-leg. A na jednom crnom made in china vrata nisu visila niti se otvarala sama od sebe, naprotiv, tako je dobro dog-leg bio zakucan za karoseriju da se vrata uopće nisu dala otvoriti.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 29/1/2016, 15:40

Keza je napisao/la:Ma to je Bburago namjerno odradio tako poletna vrata, ono sam te zove da vidiš kako je do jaja odrađen interijer Smile

Laughing Laughing Laughing
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 2/2/2016, 12:15

Biće skoro propast sveta....s obzirom kako je Minichamps navalio s reaktivacijom starih kalupa.

Sve po 130 eura...a kalupi stari k'o Grčka..u ono doba mogli su se neki kupiti i za 25-30 eura na sniženjima...

Rudimentarni Capri...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Naravno, ne očekujem da će Giuliji unaprijediti ona grozna pinovana svjetla sprijeda i užasan kvalitet krom detalja:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nakon toliko godina sjetili se i Fiata i nove boje...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Beskrajni niz se nastavlja...

[You must be registered and logged in to see this image.]

A evo i još jednog brata iz dalekog vremena...

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Gost 2/2/2016, 12:31

A čuj, nisu niti ludi, niti glupi... sve su to manje-više modeli kojima nema alternative, i kojih baš i nešto nema u prodaji previše. Zašto ne idu sa reizdanjem 2000 ili 1600 Touringa? Jednostavno jer ih je pun ebay, ja sam se mojih jedva riješio tj. još i imam dva komada...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 2/2/2016, 12:47

mali plavi je napisao/la:A čuj, nisu niti ludi, niti glupi... sve su to manje-više modeli kojima nema alternative, i kojih baš i nešto nema u prodaji previše. Zašto ne idu sa reizdanjem 2000 ili 1600 Touringa? Jednostavno jer ih je pun ebay, ja sam se mojih jedva riješio tj. još i imam dva komada...

Vidim da Batmani idu k'o 'alva....

Sreća pa sam imun na idiotarije.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Gost 2/2/2016, 12:59

nebeski je napisao/la:

Vidim da Batmani idu k'o 'alva....

Sreća pa sam imun na idiotarije.

Idiotarija ili ne... to je sad diskutabilno. Očito im je ono reizdavanje starih kalupa (prvo Z1, pa onda i M1) bilo testiranje tržišta. Sa Z1 se i nisu nešto proslavili, eno ih na modelissimu ih još uvijek ima, a ovi M1 su se očito prodavali, čim su išli u reizdavanje još modela... Da i dalje kupujem modele, i nemam CSL, radije bi kupio nov model za 130€, nego uzeo polovni

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 2/2/2016, 13:06

nebeski je napisao/la:

Vidim da Batmani idu k'o 'alva....

Sreća pa sam imun na idiotarije.
Zeleni Betko otišo samo tako.
Bijeli civilni se još drži na stocku
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 2/2/2016, 13:34

mali plavi je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Vidim da Batmani idu k'o 'alva....

Sreća pa sam imun na idiotarije.

Idiotarija ili ne... to je sad diskutabilno. Očito im je ono reizdavanje starih kalupa (prvo Z1, pa onda i M1) bilo testiranje tržišta. Sa Z1 se i nisu nešto proslavili, eno ih na modelissimu ih još uvijek ima, a ovi M1 su se očito prodavali, čim su išli u reizdavanje još modela... Da i dalje kupujem modele, i nemam CSL, radije bi kupio nov model za 130€, nego uzeo polovni

To svakako.

Iako sam ja imao dva modela, zeleno - plavi 3.0 CSi i bijelog Batmana i oba razdužio.

Jednog sam, čini mi se, poklonio, a drugog sam tebi prodao, je li tako bješe?

A da ga opet nabavljam - nema šanse! Iz mnogo razloga.

Mislim da je jedini model koji sam ponovo nabavio bijela Alfa 1750 GTV od Autoarta, jer sam originalnu nepažnjom razbio (pad sa dva metra na parket), a identična je bila na nekoj opakoj rasprodaji.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Gost 2/2/2016, 13:41

Keza je napisao/la:
Zeleni Betko otišo samo tako.
Bijeli civilni se još drži na stocku

Pa onaj taiga zeleni batmobile OK izgleda, bijeli csi je onako... i ja bi radije čekao da izađe onaj ceylon u PMA pakiranju. Bijela mi nije neka boja za csi, imao sam bijeli AA samo zato što su se bili rasprodali, i u taj tren mi je bila prihvatljiva prilika uzeti bijeli, kasnije sam mu pridružio i tamno plavi metallic, fjordblau nije nikad uvršten u kolekciju, i iz financijskih razloga je i dobro da je tako.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Gost 2/2/2016, 13:47

nebeski je napisao/la:

To svakako.

Iako sam ja imao dva modela, zeleno - plavi 3.0 CSi i bijelog Batmana i oba razdužio.

Jednog sam, čini mi se, poklonio, a drugog sam tebi prodao, je li tako bješe?

A da ga opet nabavljam - nema šanse! Iz mnogo razloga.

Mislim da je jedini model koji sam ponovo nabavio bijela Alfa 1750 GTV od Autoarta, jer sam originalnu nepažnjom razbio (pad sa dva metra na parket), a identična je bila na nekoj opakoj rasprodaji.

Da, bijeli csl si prodao meni, a i ja sam ga u međuvremenu razdužio... Prodao sam ga za nekih 160€ nekom liku u Nizozemsku, a taj ga je pak dalje preprodao za nekih 260€..
O tome ti ja pričam da ovi iz PMA nisu ni najmanje glupi niti ludi što su išli sa reizdanjima, ti nečeš kupovati taj model jer si ga imao i iz znanih razloga razdužio, ali ima ih puno koji su čekali AA i nadali mu se, ali kako je svima jasno da od AA csl-a neće biti ništa, mnogi će posegnuti za PMA. PMA pak kod tih BMW-a ima dvostruku korist, prodali su određenu količinu proizvedenih modela direktno BMW-u, pa kad se radilo za BMW, raditi će se i za njih.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 2/2/2016, 13:48

mali plavi je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

To svakako.

Iako sam ja imao dva modela, zeleno - plavi 3.0 CSi i bijelog Batmana i oba razdužio.

Jednog sam, čini mi se, poklonio, a drugog sam tebi prodao, je li tako bješe?

A da ga opet nabavljam - nema šanse! Iz mnogo razloga.

Mislim da je jedini model koji sam ponovo nabavio bijela Alfa 1750 GTV od Autoarta, jer sam originalnu nepažnjom razbio (pad sa dva metra na parket), a identična je bila na nekoj opakoj rasprodaji.

Da, bijeli csl si prodao meni, a i ja sam ga u međuvremenu razdužio... Prodao sam ga za nekih 160€ nekom liku u Nizozemsku, a taj ga je pak dalje preprodao za nekih 260€..
O tome ti ja pričam da ovi iz PMA nisu ni najmanje glupi niti ludi što su išli sa reizdanjima, ti nečeš kupovati taj model jer si ga imao i iz znanih razloga razdužio, ali ima ih puno koji su čekali AA i nadali mu se, ali kako je svima jasno da od AA csl-a neće biti ništa, mnogi će posegnuti za PMA. PMA pak kod tih BMW-a ima dvostruku korist, prodali su određenu količinu proizvedenih modela direktno BMW-u, pa kad se radilo za BMW, raditi će se i za njih.

Ni meni ne bi bilo mrsko, ali samo da su barem malo pokazali volju da dotjeraju detalje. Ovako, nek' si jebu mater.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Gost 2/2/2016, 13:49

A GTV od AA... tu se jedino rasprodala crvena, bijele i oker su se jako dugo prodavale za kikiriki, pogotovo one RHD... Tako da sumnjam da će taj model ikada opet u reizdanje

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Gost 2/2/2016, 13:51

nebeski je napisao/la:

Ni meni ne bi bilo mrsko, ali samo da su barem malo pokazali volju da dotjeraju detalje. Ovako, nek' si jebu mater.

Da, to se slažem, detalji su na razini kakvi su bili prije koliko je sad tome? 12 ili 13 godina... da su barem nešto doradili, ali čemu da dorađuju. prodati će se to i ovako...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 2/2/2016, 13:55

mali plavi je napisao/la:A GTV od AA... tu se jedino rasprodala crvena, bijele i oker su se jako dugo prodavale za kikiriki, pogotovo one RHD... Tako da sumnjam da će taj model ikada opet u reizdanje

Logično je sve što si rekao. Zakon tržišta.

Ali isto kao što ne želim dati više para za neku ploču ili strip, samo zato jer je na neku foru rijedak (jer je to ipak samo strip s početnom cijenom od par desetaka maraka) tako ne želim da me rade po ovom pitanju, jer nikad nisam polazio od toga da svršavam na činjenicu da je nešto što imam rijetko ili od nekoga željeno ili traženo, nego na to je li mene kao mene zanima ili uzbuđuje.

Druga stvar je ako ja kao ja imam fetiš prema nekom modelu kojeg je teško nabaviti, ali ne zato jer je teško nabavljiv, nego zato jer ga ja hoću, srce zove i to...

A ovo što radi PMA to svakako nije.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Gost 2/2/2016, 14:15

Slažem se sa tobom oko svega toga, isto takav je i moj stav bio i dok sam se aktivno bavio ovim hobbyjem i isti je i za druge hobbyje u kojima sam još uvijek... Jednom davno sam, mislim baš na ovom forumu bio napisao da nemam više namjere preplatiti niti jedan model, pa makar ga i nikad nemao...
A ovo šta radi PMA je čisto šišanje ovaca, ali još uvijek je za one koji nemaju i žele nabaviti neki od tih modela u svakom slučaju povoljnije da kupe nov model (pa se tu od cijene još i odbije popust preko die-cast arene) nego da nekome ispljunu duplu cifru za polovan model.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 2/2/2016, 15:10

mali plavi je napisao/la:Slažem se sa tobom oko svega toga, isto takav je i moj stav bio i dok sam se aktivno bavio ovim hobbyjem i isti je i za druge hobbyje u kojima sam još uvijek... Jednom davno sam, mislim baš na ovom forumu bio napisao da nemam više namjere preplatiti niti jedan model, pa makar ga i nikad nemao...
A ovo šta radi PMA je čisto šišanje ovaca, ali još uvijek je za one koji nemaju i žele nabaviti neki od tih modela u svakom slučaju povoljnije da kupe nov model (pa se tu od cijene još i odbije popust preko die-cast arene) nego da nekome ispljunu duplu cifru za polovan model.

Ja ću dati i 500 eura ako treba, ali ako model vrijedi toliko u mojim očima.

Neće mi netko drugi diktirati koliko neki model vrijedi.

A ako već to pokuša činiti, lovit ću ga makar godinama po cijeni za koju ja mislim da je OK.

Koliko već puta sam dokazao onu da je strpljen - spašen.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 2/2/2016, 17:47

Malo mi je teško povjerovati, nakon svega, ali Modellauto18.de je izlistao najave i cijene za seriju zatvorenih Minichampsovih die-cast modela, mahom tereneca...pa tako slijede:

Porsche 597 Jagdwagen, VW 181 i DKW Munga po cijeni od 89,99 eura...

[You must be registered and logged in to see this image.]

A po još nižoj cijeni (79,99) najavljena je i već gotova VW Karmann-Ghia prve serije, također označena kao "Geschlossene Karosserie - DieCast":

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 2/2/2016, 18:00

A i ovaj je u najavi zatvoreni diecast i cijena mu je malo ispod 100 eura:

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 2/2/2016, 18:03

nebeski je napisao/la:A i ovaj je u najavi zatvoreni diecast i cijena mu je malo ispod 100 eura, bit će svih verzija...

[You must be registered and logged in to see this image.]

No, po prvim slikama, kao serijska oprema uz te novce idu i pinovi u farovima...moda iz sezone 1999/2000!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Inače model koji već imam iz asortimana Autoarta sada dolazi kao zatvoreni diecast od Minichampsa, za one koji su propustili

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ali, hajde, bar se točkovi vrte:

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 2/2/2016, 18:07

Plus, kasno Marko na Kosovo stiže i nešto su mu gume u kurcu... haha

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Gost 2/2/2016, 18:22

nebeski je napisao/la:Plus, kasno Marko na Kosovo stiže i nešto su mu gume u kurcu... haha

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pa to je Norevchamps!!!
Laughing Laughing Laughing Laughing

A E24... nešto je škiljav kao i E3

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Učitelj 2/2/2016, 18:42

nebeski je napisao/la:Plus, kasno Marko na Kosovo stiže i nešto su mu gume u kurcu... haha

[You must be registered and logged in to see this image.]

K'o da su VEP-u bile. Smile
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 2/2/2016, 19:00

I jos najavljen 328 u diecastu, al zamandaljeni. E na sta ce to liciti
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 21 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 21 / 29. Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 29  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.