DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Greenlight noviteti

+8
02 series
Luckyboy
Pero
Nedo
. . .
sime-x
nebeski
Keza
12 posters

Stranica 7 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Greenlight noviteti - Page 7 Empty Re: Greenlight noviteti

Postaj by Gost 8/3/2017, 19:43

red head je napisao/la:Ne kontam, ja fakat nemam taj problem sa pay palom. Malo su bolje sakrili opciju da moja banka radi koverziju i ja sa tim nemam apsolutno nikakav problem, niti mi banka zaracunava dodatnu proviziju. Kakav je srednji kiurs toliko mi i skinu. Sto se tice pay pal provizije to je deranje guzova...

Prije si mogao u samim postavkama paypala podesiti želiš li da ti paypal tereti karticu u valuti u kojoj plaćaš nešto ili želiš da ti paypal tereti karticu u tvojoj domaćoj valuti, a sad toga više nema, ili su to tako j**** dobro sakrili.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Greenlight noviteti - Page 7 Empty Re: Greenlight noviteti

Postaj by red head 8/3/2017, 19:53

mali plavi je napisao/la:

Prije si mogao u samim postavkama paypala podesiti želiš li da ti paypal tereti karticu u valuti u kojoj plaćaš nešto ili želiš da ti paypal tereti karticu u tvojoj domaćoj valuti, a sad toga više nema, ili su to tako j**** dobro sakrili.
To mozes namjestiti samo pri kupovini tj kad si vec nesto porucio pa trebas da platis. Prva sljedeca moja kupovina uradim par screenshot-a.
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Greenlight noviteti - Page 7 Empty Re: Greenlight noviteti

Postaj by Gost 8/3/2017, 19:59

red head je napisao/la:
To mozes namjestiti samo pri kupovini tj kad si vec nesto porucio pa trebas da platis. Prva sljedeca moja kupovina uradim par screenshot-a.

e vidiš, toga meni nema odmah na checkoutu mi pretvori u kune. A prije kao što kažem se to moglo podesiti iz samog paypala da ti je uvijek kako hoćeš ti da to bude... A inaće kod njih se razlikuje štošta od države do države.
Ja u ovom redizajniranom novom sučelju paypala uopće nigdje nisam ni našao tu opciju oko načina terećenja... Prije se znao tu i tamo paypal "resetirati" pa mi vratiti na tu njihovu konverziju, pa bi vratio natrag tu postavku da ne želim da mi oni rade konverziju. U jedan tren je recimo preko ebay.de bila forsirana paypalova konverzija (znači preračunali bi mi iznos u kune prilikom checkouta), a u isto vrijeme preko ebay.at bi mi terećenje išlo u Eurima. Budući da plaćam sa kartice deviznog računa, konverziju u domaću valutu jednostavno ne želim, pojedu mi ipak malo previše... Kupim devizu po bankovnom lošem kursu preko netbankinga (makar najčešće fino dignem kune, odem u mjenjačnicu i kupim devize i položim na račun (mjenjačnica je 100m od banke), i onda mi banka još jednom po svom lošem tečaju tu devizu pretvara u kune... Ono, nabere se tu razlike, a bogami nisam toliko bogat da se razbacujem... Još ispadne najbolje da promijenim banku tj. odem Hrvatku (HPB), oni imaju debitni Mastercard i Visu electron za tekući račun, regam tu karticu na paypal, pa onda neka mi naplaćuju u kunama sa kunskog računa. Kreditne kartice su pak drugi par rukava, tu se drugačije obračunava i tu ti je zamalo pa isto dali ti je paypal pretvorio devizu u kune ili te terete u devizi pa ti banka pretvori devizno terečenje u kune po svom tečaju.



Gost
Gost


[Vrh] Go down

Greenlight noviteti - Page 7 Empty Re: Greenlight noviteti

Postaj by red head 8/3/2017, 20:04

mali plavi je napisao/la:

e vidiš, toga meni nema odmah na checkoutu mi pretvori u kune. A prije kao što kažem se to moglo podesiti iz samog paypala da ti je uvijek kako hoćeš ti da to bude... A inaće kod njih se razlikuje štošta od države do države.
Ja u ovom redizajniranom novom sučelju paypala uopće nigdje nisam ni našao tu opciju oko načina terećenja... Prije se znao tu i tamo paypal "resetirati" pa mi vratiti na tu njihovu konverziju, pa bi vratio natrag tu postavku da ne želim da mi oni rade konverziju. U jedan tren je recimo preko ebay.de bila forsirana paypalova konverzija (znači preračunali bi mi iznos u kune prilikom checkouta), a u isto vrijeme preko ebay.at bi mi terećenje išlo u Eurima. Budući da plaćam sa kartice deviznog računa, konverziju u domaću valutu jednostavno ne želim, pojedu mi ipak malo previše... Kupim devizu po bankovnom lošem kursu preko netbankinga (makar najčešće fino dignem kune, odem u mjenjačnicu i kupim devize i položim na račun (mjenjačnica je 100m od banke), i onda mi banka još jednom po svom lošem tečaju tu devizu pretvara u kune... Ono, nabere se tu razlike, a bogami nisam toliko bogat da se razbacujem... Još ispadne najbolje da promijenim banku tj. odem Hrvatku (HPB), oni imaju debitni Mastercard i Visu electron za tekući račun, regam tu karticu na paypal, pa onda neka mi naplaćuju u kunama sa kunskog računa. Kreditne kartice su pak drugi par rukava, tu se drugačije obračunava i tu ti je zamalo pa isto dali ti je paypal pretvorio devizu u kune ili te terete u devizi pa ti banka pretvori devizno terečenje u kune po svom tečaju.


Da sucelje je dobro promjenjeno i ja takodje nisam nasao na samom pay pal racunu da odmah to postavim. Prilikom svake kupovine prvo mi izbaci da pay pal radi konverziju i svaki put to moram da promjenim. Kod mene je Visa nije u pitanju kreditna kartica.
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Greenlight noviteti - Page 7 Empty Re: Greenlight noviteti

Postaj by Gost 8/3/2017, 20:10

red head je napisao/la:
Da sucelje je dobro promjenjeno i ja takodje nisam nasao na samom pay pal racunu da odmah to postavim. Prilikom svake kupovine prvo mi izbaci da pay pal radi konverziju i svaki put to moram da promjenim. Kod mene je Visa nije u pitanju kreditna kartica.

Govoriš o kupovini preko Ebaya? Ako da, onda smo tu pak kod onoga što sam ja spomenuo ebay.at i ebay.de, kod jednog nudi obje opcije kod drugog ne.



Gost
Gost


[Vrh] Go down

Greenlight noviteti - Page 7 Empty Re: Greenlight noviteti

Postaj by red head 8/3/2017, 20:14

mali plavi je napisao/la:

Govoriš o kupovini preko Ebaya? Ako da, onda smo tu pak kod onoga što sam ja spomenuo ebay.at i ebay.de, kod jednog nudi obje opcije kod drugog ne.


TAko je, preko amazona nista ne uzimam jer ne rade dostavu za BiH, osim knjiga, cd-a i jos par budalastina. Na bilo kojem ebayu imas tu opciju, samo sto ima klikanja
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Greenlight noviteti - Page 7 Empty Re: Greenlight noviteti

Postaj by Keza 8/3/2017, 20:39

Mene pocijepaju cca 5% na svakoj transakciji koju napravim preko PP-a
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Greenlight noviteti - Page 7 Empty Re: Greenlight noviteti

Postaj by nebeski 9/3/2017, 11:03

Paypalom , baš uvijek kada plaćam gotov račun na redirektu s nekog shopa,  u pitanju bude neki uvrnuti iznos koji ne odgovara onom iznosu koji sam sračunao na osnovu tečaja na mojoj banci. Uglavnom je to više nego sam sračunao da bi trebalo biti. Tipa, plaćam 75 eura a oni mene terete za 158 maraka. Nekad mi se ne da čačkati jer plaćam preko mobilnog i kažem sebi - zajebi, nek' ide kako jest'.

A banka kao banka, ako plaćam direktno karticom, a ne preko paypala naplate mi konverziju (Raiffeisen, ali ne i Unicredit, što su zapravo uvjeti korištenja kartice, ona mala sitna slova koja nitko od nas ne čita) što naizgled nije puno, ali kroz godinu se nakupi toga na par stotina eura. Kad smo već kod Amazona, kad plaćam Visom skinu mi neku jebenu funtu prije transakcije koja mi se nikad ne vrati ili barem nisam dobro gledao.  Pošto svaki put dobijem dvije obavijesti . Jednu da mi je terećena kartica za funtu, a onda i da mi je skinut iznos od, recimo, 14,95. Ovo zadnje je cijena koju plaćam. I, naravno, što je u pitanju? Opet jebeni uvjeti korištenja konverzije.

S Amazonom sam imao još jednu neugodnost gdje sam greškom napravio neku narudžbu i onda sam ukinuo istu, ali su oni u međuvremenu svejedno uredno obavili transakciju i ja vidim na izvodu skinuto 129 maraka, a oni se ušutili. Da vidiš jada i belaja da to istjeraš na čistac. Mislim da sam se naganjao s njima jedno pet dana - i nisam izganjao. No, otad im se svetim kradeći im na poštarini...imam svoju foru kojom svedem svaku poštarinu na funtu i kusur.

Naravno, nije beg cicija, ali bilo bi sad lijepo sve to što sam dodatno plaćao vidjeti na gomili. Bila bi to ekstra cifra.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Greenlight noviteti - Page 7 Empty Re: Greenlight noviteti

Postaj by Rista 10/3/2017, 13:29

[You must be registered and logged in to see this image.]

(Pet meseci sam bio ovaj desno.)
Rista
Rista
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.09.2013
Dob : 39

[Vrh] Go down

Greenlight noviteti - Page 7 Empty Re: Greenlight noviteti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 7 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.