DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GT Spirit noviteti

+13
charlie
Luckyboy
. . .
done
Pero
red head
Keza
sime-x
dmj
02 series
nebeski
Nedo
Učitelj
17 posters

Stranica 8 / 21. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 21  Next

Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by red head 11/1/2014, 14:38

Slazem se nebeski, ali ljepota i jeste sto smo svi razliciti  i na pojedine stvari gledamo drugacije. Primjer, kao dijete sam skupljao masters of the universes figure igracke, danas imam dva raritetna primjerka od kojih jedan kosta 4300$ a drugi 1200$. Sasvim slucajno sam saznao da vrijede toliko, jer nikad mi nije palo na pamet da ih prodam. Objavio sam jednom fotke i odmah mi se javilo par ljudi koji su mi davali po par stotina eura sto mi je bilo cudno i potaklo me da vidim koliko vrijede
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by nebeski 11/1/2014, 14:52

red head je napisao/la:Slazem se nebeski, ali ljepota i jeste sto smo svi razliciti  i na pojedine stvari gledamo drugacije. Primjer, kao dijete sam skupljao masters of the universes figure igracke, danas imam dva raritetna primjerka od kojih jedan kosta 4300$ a drugi 1200$. Sasvim slucajno sam saznao da vrijede toliko, jer nikad mi nije palo na pamet da ih prodam. Objavio sam jednom fotke i odmah mi se javilo par ljudi koji su mi davali po par stotina eura sto mi je bilo cudno i potaklo me da vidim koliko vrijede

Toplo se nadam da neću spasti na tako niske grane da će me Buragov BMW Z3 Cabriolet jednog dana morati spašavati gladi.  Wink

P.S.

Ja bih to prodao za 6000 dolara, jeb'o te He-Man.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by red head 11/1/2014, 15:00

Nije ovdje pitanje gladi i spasavanja, gore sam naveo da se radi o modelima motor maxa koji su moj pocetak, nikad nisam rekao da necu prodati niti jedan svoj model, vec one koji su moj pocetak skupljanja autica i imaju emotivnu vrijednost.
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by nebeski 11/1/2014, 15:15

red head je napisao/la:Nije ovdje pitanje gladi i spasavanja, gore sam naveo da se radi o modelima motor maxa koji su moj pocetak, nikad nisam rekao da necu prodati niti jedan svoj model, vec one koji su moj pocetak skupljanja autica i imaju emotivnu vrijednost.

Neka, sačekaj malo.

Doći ćeš vremenom do nekih u ovom trenutku nezamislivih kolebanja.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by red head 11/1/2014, 15:18

nebeski je napisao/la:

Neka, sačekaj malo.

Doći ćeš vremenom do nekih u ovom trenutku nezamislivih kolebanja.
Vrlo lako moguce, ali jos dugo godina ce proci da bih dosao na sadasnji nivo tebe i Nede.
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by nebeski 11/1/2014, 15:20

red head je napisao/la:
Vrlo lako moguce, ali jos dugo godina ce proci da bih dosao na sadasnji nivo tebe i Nede.

Pa, prvo i prvo, mi smo počeli skupljati s 20 godina.  Smile  Ako ne i puno prije.

Ali rekoh ti da nisam emotivno vezan za neke starije modele, a opet za neke druge jesam. Sve ovisi kakvu priču mi pričaju i je li im ta priča u međuvremenu pala na testu vremena. Znaš, postoje knjige koje više nikad neću pročitati iako su mi nekad bile jako važne, a ima nekih kojima se uvijek iznova vraćam.

A spomenuo si različitost, mislim da je to fama, nema u hobiju previše različitosti, prije ili kasnije svi upadnemo u isti kalup. Ili veoma sličan kalup.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by red head 11/1/2014, 17:00

nebeski je napisao/la:

Pa, prvo i prvo, mi smo počeli skupljati s 20 godina.  Smile  Ako ne i puno prije.

Ali rekoh ti da nisam emotivno vezan za neke starije modele, a opet za neke druge jesam. Sve ovisi kakvu priču mi pričaju i je li im ta priča u međuvremenu pala na testu vremena. Znaš, postoje knjige koje više nikad neću pročitati iako su mi nekad bile jako važne, a ima nekih kojima se uvijek iznova vraćam.

A spomenuo si različitost, mislim da je to fama, nema u hobiju previše različitosti, prije ili kasnije svi upadnemo u isti kalup. Ili veoma sličan kalup.

Imao sam ja dosta modela od djetinstva, no medjutim u pubertetu sam se uhvatio gitare , koka i R`N`R-a gdje mi tada nista nije bilo vaznije i iskreno nemam pojma gdje su mi zavrsili modeli, ( a  tada sam pored autica imao  dosta revellovih, esci-jevih maketa skoro sve vojnike 1:72 sto su se tada mogli naci u Yugi ukljucujuci i Santa Mariu drvenu  brod koji sam pravio nekoliko godina).
Ja razumijem o cemu ti pricas iako mi se ponekda cini da ti je draze da se raspravljas sa mnom. Uvijek imaju razlicitosti ma koliko izgledalo sve to  sablonski. Sam kazes da imas nekih modela koji ti nisu bitni od prije a drugi opet jesu u zavisnosti od price!? Mozda ja imam razlog zasto su mi ti modeli dragi bez obzira sto su motor max i nisu ekstra izrade? Isto tako je i sa mastersima, ja ih ne cuvam zato sto su vrijedni novcano, vec zato sto meni  imaju emotivnu vrijednost a igrom slucaja su i vrijedni. Vela ce se mozda i sjetiti velikog zelenog masters koji mi od kad znam za sebe stoji u regalu, a ko mali sam cetri dana plakao da mi se kupi (bio je skup ko crna zemlja i sjecam se da mi ga je mater 1986 kupila na 6 cekova u Hepoku na Otoci). Takve stvari su puno vrijednije od 4000$ pa makar ja sutra ne imao za bijelog hljeba. Prezivjeli su rat i neimastinu, prezivjet ce kod mene i ovaj tzv kapitalizam!
Uvijek ima razlicitosti pa ako i zbog cega onda zbog razlicitih modela i razlicitih poimanja zasto kome treba odredjeni model i zasto ga je kupio. Ja volim amere, ti svabe, ja volim terence, ti sportake itd...
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by nebeski 11/1/2014, 17:15

red head je napisao/la:

Imao sam ja dosta modela od djetinstva, no medjutim u pubertetu sam se uhvatio gitare , koka i R`N`R-a gdje mi tada nista nije bilo vaznije i iskreno nemam pojma gdje su mi zavrsili modeli, ( a  tada sam pored autica imao  dosta revellovih, esci-jevih maketa skoro sve vojnike 1:72 sto su se tada mogli naci u Yugi ukljucujuci i Santa Mariu drvenu  brod koji sam pravio nekoliko godina).
Ja razumijem o cemu ti pricas iako mi se ponekda cini da ti je draze da se raspravljas sa mnom. Uvijek imaju razlicitosti ma koliko izgledalo sve to  sablonski. Sam kazes da imas nekih modela koji ti nisu bitni od prije a drugi opet jesu u zavisnosti od price!? Mozda ja imam razlog zasto su mi ti modeli dragi bez obzira sto su motor max i nisu ekstra izrade? Isto tako je i sa mastersima, ja ih ne cuvam zato sto su vrijedni novcano, vec zato sto meni  imaju emotivnu vrijednost a igrom slucaja su i vrijedni. Vela ce se mozda i sjetiti velikog zelenog masters koji mi od kad znam za sebe stoji u regalu, a ko mali sam cetri dana plakao da mi se kupi (bio je skup ko crna zemlja i sjecam se da mi ga je mater 1986 kupila na 6 cekova u Hepoku na Otoci). Takve stvari su puno vrijednije od 4000$ pa makar ja sutra ne imao za bijelog hljeba. Prezivjeli su rat i neimastinu, prezivjet ce kod mene i ovaj tzv kapitalizam!
Uvijek ima razlicitosti pa ako i zbog cega onda zbog razlicitih modela i razlicitih poimanja zasto kome treba odredjeni model i zasto ga je kupio. Ja volim amere, ti svabe, ja volim terence, ti sportake itd...

Ne raspravljam s tobom, ali se ti stalno nešto k'o ono joguniš, isto kao da hoćeš pokazati da je kod tebe nešto bitno drugačije nego kod ostalih ili da će biti drugačije.

Jednom si ostavio modele zbog koka i rokenrola, eto kakav si skupljač!

Ja da sam model sad bih te odjeb'o zbog toga!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by red head 11/1/2014, 17:29

[/quote]

Ne raspravljam s tobom, ali se ti stalno nešto k'o ono joguniš, isto kao da hoćeš pokazati da je kod tebe nešto bitno drugačije nego kod ostalih ili da će biti drugačije.

Jednom si ostavio modele zbog koka i rokenrola, eto kakav si skupljač!

Ja da sam model sad bih te odjeb'o zbog toga![/quote]
Mozda ti to tako vidis da se ja jogunim, ali nema veze. Fakat ne kontam po cemu si zakljucio da ja zelim nesto biti iznad nekog i razlicit, rekao sam da mozemo imati razlicita poimanja nekih stvari. Nemam ralog za kurcenje jer niti imam dovoljan broj modela niti sam takav po prirodi. Jebaji ga misli sta hoces
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by nebeski 11/1/2014, 17:40

Gdje sam napisao da želiš biti iznad nekoga?

Polako, bolan, Red. Pomalo.

Naši smo.

nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by Pero 11/1/2014, 18:18

Ne raspravljam s tobom, ali se ti stalno nešto k'o ono joguniš, isto kao da hoćeš pokazati da je kod tebe nešto bitno drugačije nego kod ostalih ili da će biti drugačije.

Jednom si ostavio modele zbog koka i rokenrola, eto kakav si skupljač!

Ja da sam model sad bih te odjeb'o zbog toga![/quote]
Mozda ti to tako vidis da se ja jogunim, ali nema veze. Fakat ne kontam po cemu si zakljucio da ja zelim nesto biti iznad nekog i razlicit, rekao sam da mozemo imati razlicita poimanja nekih stvari. Nemam ralog za kurcenje jer niti imam dovoljan broj modela niti sam takav po prirodi. Jebaji ga misli sta hoces[/quote]
Postoje i neka pravila.
Kad priča Dino onda šutiš i slušaš.Normalno ako želiš nešto naučiti.
Ako si jako jako dobri toreador onda tek siđi u arenu gdje je bik sa Neretve.
Ja skupljam 45 godina,za balkansko okruženje imam solidnu zbirku,prošao sam kroz mnoge faze kolekcionarstva ali još uvijek nemam hrabrosti da siđem u arenu.Dini samo postavljam pitanja,ali on je fin dečko pa ne koluta očima od mojiih "pametnih" pitanja.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by red head 11/1/2014, 18:40

Fakat ne kontam po cemu ljudi ovdje zakljucise da ja ne zelim poslusati neciji savjet? Samo kazem da imam 10 modela od motor maxa koje nemam namjeru prodati.
Da, razumijem razliku izmedju nagomilavanja svakakvih modela i kupovine  modela koji su bolje izrade, skuplji itd. Gore iznad sam naveo primjer sa objektivima ako ko nije procitao! Razumijem i smislenost skupljanja smo odredjenih modela.
Skoro svaki put prije nego sto kupim model postavim ovdje pitanje pojedincima na pp da se posavjetujem da li je to dobar izbor, vrijedi li to tih para...
Ja nisam komplexas da me je sramota pitati nesto sto ne znam ili za sta nisam siguran, takodjer imam postovanja prije svega prema ljudima koji su u ovome puno duze od mene a naravno i prema onima koji su dosta stariji od mene. Nemam razloga da se kurcim i furam, jer nemam niti veliku kolekciju niti znanje kakvo vecina vas ima ovdje sa modelima!
Ako i grijesim negdje to je normalno, to je isto kao kad mater govori dijetetu i savjetuje ga, ali neke stvari naucis sa vremenom i na svojim greskama!
Ponavljam, ako se neko nasao uvrijedjen mojim komentarom u bilo kojem postu na ovom forumu onda mu se izvinjavam!
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by Pero 11/1/2014, 19:11

Ja osobno svoje mišljene i zaključke o ljudima stavljam u svoje "ladice" u glavi.
Kako osobno znam većinu ljudi sa foruma te ladice su punije.
Diskusije preko foruma ako nisi upoznao čovjeka u živo često ispadnu žučne i ne bih bilo da se te rasprave vode uz kavicu.
Sa desetak ljudi sa foruma dovoljno je da se pogledamo i već razumijemo što je ko želio reći i što misli.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by red head 11/1/2014, 19:13

Slazem se
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by sime-x 11/1/2014, 20:21

znam da ću sa ovom izjavom pogodit dio uglednih forumaša. poštujem svaćije mišljenje i znanje. znam da ovdje ima par velikih poznavaoca u modele, kojima ja nisam ni do koljena, ali slažem se sa red headom. nije sve u novcu, tj modelu koji skupo košta, a za tebe nema dušu. svako ima svoj princip skupljanja i po tome smo različiti. zar ja moram skupljat jedan te isti model, ali u više boja ko nebeski, samo zato što se čovjek razumije u modele. zar ja moram skupljat modele u mjerilu 1/43 samo zato što se dino razumije u njih. ja neću. skupljat ću ono što je meni drago i čuvat ono što za mene ima neku sentimentalnu vrijednos od one novčane.
i zato ja podržavam red heada (zlaju).
zlajo slažem se sa tobom.
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by sime-x 11/1/2014, 20:22

sad me razapnite, ali j**** ga, to je moje mišljenje i moj stav.
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by nebeski 11/1/2014, 20:35

Ja se ponekad upitam kome pišem i pročitate li vi moje postove uopće kako su napisani?

Lijepo vam posložim da upoznate na vrijeme nešto na što ćete evolucijom skupljanja naići, pa da se ne bi previše zajebavali oko toga pružim vam pomoć u definiranju situacije, da lijepo imate uvid u to kako su stvari posložene u ovom hobiju (nisam ništa od toga ja izmislio, ja vam samo prevodim), a vi opet u krivo odete. K'o da uvodim struju u vaš kraj, a vi kažete - Neka hvala, mi ćemo i dalje ložit' vatru i paliti petrolejku, ne treba to nama, mi volimo ovako, sentimentalni smo i nije u šoldima sve, jeb'o te Tesla i ti njega.

Pa si pomislim da je i evolucija često znala jesti vlastitu djecu.

Pa se, normalno, sjetim i one Azrine stvari 3N i one legendarne strofe iz te pjesme, zna je Dino.

(Znate, onaj Dino zbog kojeg ljudi skupljaju 1/43 modele,  jer se on u njih razumije.)
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by Pero 11/1/2014, 20:36

sime-x je napisao/la:sad me razapnite, ali j**** ga, to je moje mišljenje i moj stav.
Koje mišljenje o nama.
Pa nisi žensko
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by Pero 11/1/2014, 20:38

(Znate, onaj Dino zbog kojeg ljudi skupljaju 1/43 modele,  jer se on u njih razumije.)[/quote]
Koliko ja znam Dino slini i na manja mjerila,normalno ako su to biseri.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by Nedo 11/1/2014, 20:42

Kako kod nas uvijek prića ode u nekom drugom smjeru.
Savjet koji sam ja u startu ove rasprave pokušao dati je samo savjet iz ličnog iskustva a ne pokušaj nekome promjeniti mišljenje i pristup kolekcionarstvu.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by nebeski 11/1/2014, 20:53

Nedo je napisao/la:Kako kod nas uvijek prića ode u nekom drugom smjeru.
Savjet koji sam ja u startu ove rasprave pokušao dati je samo savjet iz ličnog iskustva a ne pokušaj nekome promjeniti mišljenje i pristup kolekcionarstvu.

Dobar si ti, na kraju opet ja ispadoh najgori.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by Nedo 11/1/2014, 21:04

nebeski je napisao/la:

Dobar si ti, na kraju opet ja ispadoh najgori.

Ma nije to nitko rekao. Wink 
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by nebeski 11/1/2014, 21:05

Nedo je napisao/la:

Ma nije to nitko rekao. Wink 

Dobro, onda Dino.  Smile 
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by sime-x 12/1/2014, 11:29

ma nije niko reko da je neko najgori, nego svako ima svoj stav oko skupljanja
modela. neko voli jedno neko nesto drugo. ja tebe cijenim kao kolekcionara i velikog poznavaoca modela, nebeski, a i druge na ovom forumu. svaki ima svoju zelju oko skupljnja modela, a i mogucnosti. ja volim skupljat modele iz 30ih, a znamo da oni nisu nesto zastupljeni, pa onda uzmi sta se nudi. e o tome je bila rasprava.  Wink 
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by dmj 12/1/2014, 11:33

nebeski je napisao/la:

Dobro, onda Dino.  Smile 

Nisam ni ja to rekao, ali kad već pitaš, jesi, brate najgori. I različite boje skupljaš.

Vrijeme bi bilo da se uozbiljiš i umjesto modela i ploča počneš skupljati pare.
Ali samo one koje imaju sentimentalnu vrijednost, ko Bajin prvi novčić s Klondajka.

A čitati se može i uz petrolejku, ne zna ni Štulić sve.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 8 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 21. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 21  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.