DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1/18 Općenito vol. 4

+15
miransnake
Gatuzo
dmj
Siniweb
666bb
done
cordoba
Učitelj
Luckyboy
02 series
Pero
Nedo
nebeski
Keza
b12cky
19 posters

Stranica 13 / 40. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Next

Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Gatuzo 12/8/2012, 12:08

nebeski je napisao/la:

Golf II uvijek dobro drži cijenu! Laughing

A i od uvek se mnogo krao, da se organizjemo, odemo preko u neku prodavnicu i pokrademo sve dvojke koje vidimo Smile 0 je vise fer cena nego 80 Smile

Gatuzo
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 15.11.2011
Dob : 44
Grad Beograd

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by done 12/8/2012, 12:21

Vidim da se dosta vremena polemizira sa kalupom modela pa bih dao svoje mišljenje o tome.Smatram da je izrada modela u direktnoj vezi sa proizvođaćem vozila i da se ne može onako iz prazne glave napraviti samo ako imaš volje već treba imati i autorsko pravo za proizvodnju istog.S obzirom da to košta mislim da pojedini prizvođaći namjerno griješe u proporcijama i samim tim zaobilaze autorska prava a u biti na prvi pogled model izgleda jako poznato,međutim kad bi se išlo u ekspertizu nebi bilo oštečenih jer npr golf liči na golfa a nije golf ako me razumijete.Tim više što u današnje vrijeme ne mogu vjerovati da sa svim čudima tehnike može pogriješiti proporcije, a kako uglavnom modele rade kinezi kojima nije problem ništa kopitati dolazim do zaključka da se radi o besramnom štancanju modeja veoma nalik izvornom uzoru i mazanje očiju svima kojima modeli nešto znaće.[You must be registered and logged in to see this image.]
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Gatuzo 12/8/2012, 12:31

Ja mislim da je Norev zaposlio vajara koji je pravio Djokovicevu figuru Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gatuzo
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 15.11.2011
Dob : 44
Grad Beograd

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Gost 12/8/2012, 12:33

Uvek alternativa Noreva za Golf postoji Otto, gde je bar linija pogodjena pa sad ko voli nek izvoli.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Gost 12/8/2012, 12:37

ma nije to novak djokovic
[You must be registered and logged in to see this link.]


Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Gatuzo 12/8/2012, 12:41

hahahaha, mada moze da prodje i kao Branko Djuric Djura

Gatuzo
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 15.11.2011
Dob : 44
Grad Beograd

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by nebeski 12/8/2012, 12:51

done je napisao/la:Smatram da je izrada modela u direktnoj vezi sa proizvođaćem vozila i da se ne može onako iz prazne glave napraviti samo ako imaš volje već treba imati i autorsko pravo za proizvodnju istog.S obzirom da to košta mislim da pojedini prizvođaći namjerno griješe u proporcijama i samim tim zaobilaze autorska prava

Autorska prava se prije svega odnose na zaštićeno ime i robnu marku. Možeš ti staviti kravlju balegu u kutiju, ali ako si je etiketirao kao VW Golf II ima da platiš autorska prava za to, pa ti se, naravno, više isplati da uradiš model Golfa, nego da ljudima prodaješ balegu, jer Golfa će ljudi kupiti, pa makar bio tu i tamo promašen, a kravlju balegu neće nitko. Norev ima autorska prava dobivena od VW-a.

Norev je odradio precizna mjerenja Golfa, pokazivali smo slike prije par godina. Na slikama su ljudi slikali, mjerili...nažalost, to se tako radi, jer je pravilo da se ne koristi za izradu kalupa originalna tehnička dokumentacija za vozilo, jer a) ona zapravo ne bi olakšala, nego bi zakomplicirala tehničku i tehnološku pripremu izrade modela i b) se proces izrade zapravo bitno skraćuje ako se za predložak uzme stvarni 1/1 model, poslika i izmjeri, te se na osnovu njega naprave novi proračuni. Kad postoji proizvođačev 3D model, onda se on uzima za predložak, zbog toga je razvoj modela ovih automobila bitno kraći nego kada se izbacuje oldtimer, jer je 3D model, kompjutorski generiran, obveza u današnjoj industriji.

Mislim da je kod Golfa jedna stvar - Taj auto je toliko svakodnevan da mu znamo svaki milimetar i normalno je da tražimo perfekciju u obliku. Zato smo odmah svi primijetili da nešto ne štima. U isto vrijeme se divimo nekim modelima kojih nema više na cestama i sjećanje na njih je, barem u milimetar, izblijedilo, pa su nam prihvatljivi, iako su zapravo fulani..evo, recimo, na prvu mi na pamet padaju DKW Junior od Revella (svi smo se složili da je krasan auto, ali je fulan dimenzijama i oblikom na više mjesta) ili Fiat 124 od Sunstara (nekoliko očitih pogrešaka u detaljima), a Norev već ima čitav ešalon modela koje su "falili", ali nam se dopadaju (ne samo predimenzionirane gume, nego i sumnjiv oblik modela)
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by done 12/8/2012, 13:25

Nebeski,

Slažem se ja sa tobom i bilo bi idealno da je to tako kako i ti kažeš i kako bi u stvari trebalo biti,ali ipak mi se ne da izbiti iz glave da kinezi namjerno useru neke stvari kako bi izbjegli obaveze prema proizvođaću auta a tako i prema proizvođaću modela.

Pa ne treba ići puno u povijest sjetimo se hribarovog fiće koji je uložio koliko je uložio u model a kasnije se prodavao po ko zna kojem imenu a da ne govorimo o doslovno ukradenim modelima iz tvornive koje su raznorazni min chang lini prodavali za 5-6 eur bez kutije.A i fičina famozna prednja vrata sa čuvenim razmakom između istih.Ipak svima nam je sjeo ko budali čuška i svi ga volimo i jebe nam se krasno za autorska prava.
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Pero 12/8/2012, 13:37

done je napisao/la:Nebeski,

Slažem se ja sa tobom i bilo bi idealno da je to tako kako i ti kažeš i kako bi u stvari trebalo biti,ali ipak mi se ne da izbiti iz glave da kinezi namjerno useru neke stvari kako bi izbjegli obaveze prema proizvođaću auta a tako i prema proizvođaću modela.

Pa ne treba ići puno u povijest sjetimo se hribarovog fiće koji je uložio koliko je uložio u model a kasnije se prodavao po ko zna kojem imenu a da ne govorimo o doslovno ukradenim modelima iz tvornive koje su raznorazni min chang lini prodavali za 5-6 eur bez kutije.A i fičina famozna prednja vrata sa čuvenim razmakom između istih.Ipak svima nam je sjeo ko budali čuška i svi ga volimo i jebe nam se krasno za autorska prava.

Hribar je definitivno iz više razloga odustao od ideje o daljim modelima.Bili su se već poveli razgovori o Yugo ili 101,ne znam koji je točno model bio u pitanju od ta dva.Kako te nije bilo dugo,izbačena je i druga serija fićeka u kojoj je taj famozni razmak na vratima malo smanjen.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Gost 12/8/2012, 14:34

u pravu je nebeski, nije pitanje u linijama, oko linija je moguce voditi spor ako nema znaka, ali ako stave vw znak, onda nema potrebe gledati linije jer su linije indicija a stavljanje znaka je direktan dokaz povrede autorskih prava.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Gatuzo 12/8/2012, 14:49

kao Nike i Nake, mogli su da stave Goollf, Galf, Gulf... Smile

Gatuzo
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 15.11.2011
Dob : 44
Grad Beograd

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Siniweb 12/8/2012, 15:38

Ne sjecam se da su oni Golfovi u Nurnbergu na Standu Noreva bili toliko isfusani, ali mozda mi se samo ucinilo:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Gost 12/8/2012, 16:17

Prototip definitvno bolje izgleda ali sta sad da se radi.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by nebeski 12/8/2012, 16:33

Crvena boja će popraviti falinke, kao i uvijek.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by 02 series 12/8/2012, 19:07

Siniweb je napisao/la:

[You must be registered and logged in to see this image.]


Kakav je ovo polu duboki prednji branik kod GTI-a??
02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Gost 12/8/2012, 19:18

02 series je napisao/la:
Siniweb je napisao/la:

[You must be registered and logged in to see this image.]


Kakav je ovo polu duboki prednji branik kod GTI-a??

Taj me podsjeća na onu seriju golfa dvice "Astro" šta se bila prodavala kod nas...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by 02 series 12/8/2012, 19:22

mali plavi je napisao/la:

Taj me podsjeća na onu seriju golfa dvice "Astro" šta se bila prodavala kod nas...

Mislis Bistro, Astro nikad cuo!
02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Gost 12/8/2012, 19:31

02 series je napisao/la:
mali plavi je napisao/la:

Taj me podsjeća na onu seriju golfa dvice "Astro" šta se bila prodavala kod nas...

Mislis Bistro, Astro nikad cuo!

Čeka se Nedo... on bude sigurno znao za tog Golfa... nije bio Bistro

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Učitelj 12/8/2012, 19:48

mali plavi je napisao/la:

Čeka se Nedo... on bude sigurno znao za tog Golfa... nije bio Bistro

Tu je meni nešto mutno, dok ne kaže Nedo.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by nebeski 12/8/2012, 19:55

Bistro...kakav crni Astro?
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Gost 12/8/2012, 19:57

U NS je bila neka kafanica Bistro se zvala, a Astro nikad cuo, sta bi to moglo da bude Rolling Eyes
U sbeznalicu google kada ukucas pod Golf 2 Bistro ti i izbaci rezultate, za Astro jok, tako da.....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by nebeski 12/8/2012, 19:58

vaskrsije je napisao/la:U NS je bila neka kafanica Bistro se zvala, a Astro nikad cuo, sta bi to moglo da bude Rolling Eyes
U sbeznalicu google kada ukucas pod Golf 2 Bistro ti i izbaci rezultate, za Astro jok, tako da.....

Taj Bistro je prodavan kao jedan od limitiranih Golfova..sad ne znam je li regularno išao kod nas, ili s konsignacije, ili je kasnije došao kao polovnjak.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Gost 12/8/2012, 20:32

[You must be registered and logged in to see this link.]
Ovaki sma imao i ja kad sam bio klinac, i njega i BMW M1 je valda bio, neki Mercedes C ni ne secam se vise, neki trkacki i srebrni Porsche sa Martini nalepnicama. Da sma znao da ce ovoliko da vrede sacuvao bi ih.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Gost 12/8/2012, 20:32

Ima u NS par tih Golfova .
Prednji branik je kao i kod GL,CL samo u boji karoserije sa cenim sredisnjim delom.
Debeli prednji branik koliko se secam bio je samo u zadnjim serijama Golfa 2 i Jette 2

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Gost 12/8/2012, 20:33

vaskrsije je napisao/la:[You must be registered and logged in to see this link.]
Ovaki sma imao i ja kad sam bio klinac, i njega i BMW M1 je valda bio, neki Mercedes C ni ne secam se vise, neki trkacki i srebrni Porsche sa Martini nalepnicama. Da sma znao da ce ovoliko da vrede sacuvao bi ih.

Ima ih na Limundu i na Kupujemprodajem

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 13 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 13 / 40. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.