DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

La Mini Miniera noviteti

+6
Pero
Učitelj
dmj
nebeski
Nedo
cordoba
10 posters

Stranica 1 / 5. 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

La Mini Miniera noviteti Empty La Mini Miniera noviteti

Postaj by cordoba 9/2/2010, 20:08

Po meni definitivno jedan od najlepsih noviteta na Nurnberg Toy Fair 2010

[You must be registered and logged in to see this image.]

a La Mini Miniera stand medzu najlepsima, [You must be registered and logged in to see this link.]
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by Nedo 9/2/2010, 20:34

Cijena kao Multipla (dakle cca 70-80 eura) ili...............?
Inaće,odličan i poželjan model.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by cordoba 9/2/2010, 20:55

Nedo je napisao/la:Cijena kao Multipla (dakle cca 70-80 eura) ili...............?
Inaće,odličan i poželjan model.

Ne bih znao reci, ali verovatno da si u pravu. scratch
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by Gost 9/2/2010, 21:30

Odličan model, možda su jedino prednja svjetla malčice prevelika. Nekoliko varijanti je najavljeno.

Edit: Sad vidim da si stavio i link.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by nebeski 9/2/2010, 21:55

Disco Volante je napisao/la:Odličan model, možda su jedino prednja svjetla malčice prevelika. Nekoliko varijanti je najavljeno.

Edit: Sad vidim da si stavio i link.

Prevelika, zanimljivo nisu bila ovakva prošle godine na prvom kalupu. Inače MM Multipla je definitivno previsoke cijene za ukupan kvalitet, koji je kao Norev, ali sa ovjesom, uz malo mekše materijale, no Norev ima bolje dosjede, kod MM ima puno propuha, pogotovo na vratima.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by cordoba 10/2/2010, 13:14

nebeski je napisao/la:
Disco Volante je napisao/la:Odličan model, možda su jedino prednja svjetla malčice prevelika. Nekoliko varijanti je najavljeno.

Edit: Sad vidim da si stavio i link.

Prevelika, zanimljivo nisu bila ovakva prošle godine na prvom kalupu. Inače MM Multipla je definitivno previsoke cijene za ukupan kvalitet, koji je kao Norev, ali sa ovjesom, uz malo mekše materijale, no Norev ima bolje dosjede, kod MM ima puno propuha, pogotovo na vratima.

Za svjetla Giuliette i cijena Multiple mozda je tacno, ali za propuha se neslazem, jer kod obje Multiple koje imam, i vrata i poklopac motora idealno leze.
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by dmj 10/2/2010, 13:59

Meni je u glavi, nisam provjeravao, da je u nekom trenutku tijekom proizvodnje, Sprintica i dobila veća svjetla, možda zbog američkog tržišta...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by nebeski 10/2/2010, 15:30

cordoba je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Prevelika, zanimljivo nisu bila ovakva prošle godine na prvom kalupu. Inače MM Multipla je definitivno previsoke cijene za ukupan kvalitet, koji je kao Norev, ali sa ovjesom, uz malo mekše materijale, no Norev ima bolje dosjede, kod MM ima puno propuha, pogotovo na vratima.

Za svjetla Giuliette i cijena Multiple mozda je tacno, ali za propuha se neslazem, jer kod obje Multiple koje imam, i vrata i poklopac motora idealno leze.

Kod mene baš i ne leže, vozačka vrata imaju znatan propuh u odnosu na krov, a bočna vrata su takva da ne pasuju dobro - odnosno, ako se pritisnu dolje izlete gore i obratno. A doimaju se jako krhkima, tako da nisam probao "poravnavati" ih. Također detalji poput ručice vrata na ovoj slici i kromirani dijelovi poput lajsni su jeftino izvedeni, štrče iz utora, a jedino hvalim branike koji su u skladu sa cijenom. Također ni metalik plava boja nije neko oličenje kvalitete, ali što je - tu je, ipak je to legendarna Multipla i sve joj je oprošteno:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Inače, ovo je ta moja Multipla:
[You must be registered and logged in to see this image.]


Zadnja promjena: nebeski; 10/2/2010, 15:36; ukupno mijenjano 1 put.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by nebeski 10/2/2010, 15:35

dmj je napisao/la:Meni je u glavi, nisam provjeravao, da je u nekom trenutku tijekom proizvodnje, Sprintica i dobila veća svjetla, možda zbog američkog tržišta...

Vjerovatno si u pravu za američko tržište, nijedan talijanski auto tog vremena nije mogao proći tamo bez preinaka na farovima. Sjećaš se sigurno slika Fiata 500 sa onim buljavim reflektorima. Pokušavam izguglati jednu Sprinticu sa potencijalno većim farovima..

[You must be registered and logged in to see this image.]


Očito da su farovi veći nego na ovom dolje službeno uslikanom modelu i očito je da su to farovi korišteni na Spideru. Međutim, malo sam prošvrljao i došao do podatka da su svi modeli 2. serije (od 1958. pa nadalje) imali ove veće farove, bez obzira na tržište, a sudeći po restiliziranoj masci, Miniminierin model je jednostavno model te 2. serije. i da nisam bio u pravu kad sam zamjerio veličinu svjetala!

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by dmj 10/2/2010, 15:55

Da, to se slaže s onim što je meni ostalo u glavi iz nekog davno čitanog članka, samo sam čekao da netko dokoniji od mene to izgugla... Laughing
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by nebeski 10/2/2010, 15:57

dmj je napisao/la:Da, to se slaže s onim što je meni ostalo u glavi iz nekog davno čitanog članka, samo sam čekao da netko dokoniji od mene to izgugla... Laughing

Pa sad, nije do dokonosti, nego volim "ovdje i sada", jer kasnije bude teže natjerati se ili jednostavno smetnem s uma. Wink
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty ALFA ROMEO Giulietta Sprint seconda serie 1958

Postaj by cordoba 11/2/2010, 09:50

Evo jos nekoliko slika Giuliette izbliza

ALFA ROMEO Giulietta Sprint seconda serie 1958
[You must be registered and logged in to see this image.]
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by nebeski 11/2/2010, 10:57

Fino. Nezgodna linija, ali vrlo dobro skinuta. Iako bih osobno volio da se Autoart dohvatio i ovog modela, kad su već onako fenomenalno uradili Spider, ali eto...što je tu je. Za sad izgleda sve OK, jedino se bojim uvjerljivosti kromiranih elemenata, posebno rešetki maske.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by Učitelj 11/2/2010, 12:00

Predivna Alfa, maada, šta se dogodilo sa staklima i farovima da su tako mutni, odnosno neprovidni. Da li je u pitanju samo lošija fotka?
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by nebeski 11/2/2010, 12:08

lebovic je napisao/la:Predivna Alfa, maada, šta se dogodilo sa staklima i farovima da su tako mutni, odnosno neprovidni. Da li je u pitanju samo lošija fotka?

Takvi su uglavnom na ručno rađenim prototipovima. Zamute se što zbog obrade, što zbog ad-hoc materijala. Bez brige, bude to u redu.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by Gost 11/2/2010, 12:09

lebovic je napisao/la:Predivna Alfa, maada, šta se dogodilo sa staklima i farovima da su tako mutni, odnosno neprovidni. Da li je u pitanju samo lošija fotka?

To još nije gotova proizvodna verzija već prototip. Na verziji za tržište će biti normalna stakla.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by Gost 11/2/2010, 12:09

lebovic je napisao/la:Predivna Alfa, maada, šta se dogodilo sa staklima i farovima da su tako mutni, odnosno neprovidni. Da li je u pitanju samo lošija fotka?

Riječ je o prototipu, pa su zato stakla i farovi mutni.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by nebeski 11/2/2010, 12:15

HemiCuda je napisao/la:
lebovic je napisao/la:Predivna Alfa, maada, šta se dogodilo sa staklima i farovima da su tako mutni, odnosno neprovidni. Da li je u pitanju samo lošija fotka?

Riječ je o prototipu, pa su zato stakla i farovi mutni.

Uzrok za mutne farove često zna biti ljepilo ili čak politura, sitna prašina koja upadne nakon poliranja.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by Učitelj 11/2/2010, 13:02

Hvala, samo da ne bude propo tip! Very Happy
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by cordoba 13/12/2010, 21:12

Vidim da je konacno krenula i prodaja Giuliette Sprint, ali cijena mi je nekako ipak previsoka, tako da cu je zasad ignorisati.
[You must be registered and logged in to see this link.]
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by Nedo 13/12/2010, 21:15

Cijena jeste malo visoka ali se model ,bar na slikama, čini vrijedan te cijene.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by nebeski 9/4/2011, 10:31

Na neku čudnu foru modeli Mini Miniere (ili Unique Replicas) su prilično skupi. Do sada sam imao teoriju da visoku cijenu opravdavaju prilično zanimljivim izborom modela (JUR, što bi mi rekli - razne varijante Fiata 600 Multipla), ali kad sam nabavio jednu od njih samo sam dobio dodatna pitanja, a ni jedan suvisli odgovor.
Multipla je dobro zamišljena, ambiciozno, neki elementi izvedbe su fini, ali na dobrom broju detalja auto ne opravdava cijenu. "Propuh" na vratima, jeftinije legure upotrebljene na ključnim mjestima, slabije farbanje i uopće dijapazon korištenih materijala i tehnika njihovog spajanja varira od vrlo dobrog do očajnog, pogotovo ako se u kontekstu cijene pogleda cjelokupan model - realno, Mini Miniere ne bi smjele koštati više od 60 eura.

Slična stvar je, čini mi se i sa novim MiniMiniera proizvodom, kojeg ću probati vizualno secirati na osnovi tuđih slika:

Kutija, okej
[You must be registered and logged in to see this image.]

Prvi susret s modelom, sve izgleda jako fino
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vizualno, auto se doima kao jako fina replika. Ovdje je boja očito bolja nego na Multipla.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Prednji kraj (ovo je druga serija, s većim farovima i restiliziranom maskom) također izgleda OK
[You must be registered and logged in to see this image.]
Stražnji kraj također bez zamjerki, s tim da posebno treba čuvati ove oznake, ali prema mojim informacijama poprilično osjetljive oznake koje na većini modela i čak i malo nepažljivije brisanje i najfinijom zna zguliti ovdje su premazane slojem bezbojnog laka, što je za pohvalu![You must be registered and logged in to see this image.]
Unutrašnjost već pokazuje male nedostatke - iako ambiciozno zamišljena, sa sjedalima koja trebaju dočarati originalna, instrument ploča je izvedena nešto traljavije, iako i u originalu pusta trebbala je za ovaj novac i u ovom omjeru još malo finijih detalja.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Motor, potencijalni specijalitet svakog modela Alfe u 1/18 ovdje je urađen vrlo sirovo, definitivni minus.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prtljažnik je ovakav, no pogled izbliza pokazuje da imitacija kroma nije ni blizu one na Autoartovoj Spider varijanti (iako Mini Miniera košta par desetaka eura više). Prije je kvalitet na razini Revella, i to starijih modela:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Još jedno razočarenje:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Zanimljiva slika, zajedno Giulietta Coupe i Spider (Autoart). U odnosu na Spider, kupejka izgleda glomaznije od očekivanog:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Giulietta Sprint Coupe je u stvarnosti kraća od Giulije Sprint (i izvedenica), ali na ovoj slici se to baš ne bi reklo:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Međutim, zanemarimo li možda netočnu veličinu modela (koja je možda i optička varka) MiniMinierina Giulietta Sprint je JUR model, koji fino figura kao display auto uz dva Autoarta, ali zaostaje u najfinijim detaljima.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na polici će definitivno izgledati moćno, ali pažljivije zagledanje otkriva da MiniMiniera nije Autoart (niti će to u bliskoj budućnosti biti) te da je cijena ipak pretjerana.


Zadnja promjena: nebeski; 9/4/2011, 13:08; ukupno mijenjano 1 put.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by nebeski 9/4/2011, 10:35

Ja ću vjerovatno vrebati ovaj model na nekom sniženju, a za motor znam kako ću se pobrinuti...imam naime jednu Autoartovu makinju, koja će poslužiti za presađivanje vitalnih dijelova. Very Happy
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by Gost 9/4/2011, 10:41

Hvala ti na ovome... već dulje vrijeme se lomim oko baš ovog modela, ali me cijelo vrijeme cijena odbija od kupnje, zahvaljujući ovom tvom postu, mislim da ću, jednako kao i ti, pričekati neko sniženje ili dobru priliku na Ebay-u.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by cordoba 9/4/2011, 11:28

Osim ona na modellauto18.de, nesto povoljnije pa cak i na ebay-u uskoro cisto sumnjam. Cak sto vise na ebay mozda i nikad nece biti povoljnije, gledajuci Multiple.
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

La Mini Miniera noviteti Empty Re: La Mini Miniera noviteti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 5. 1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.