DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vaša mišljenja o 1:43

+2
Siniweb
Pero
6 posters

Go down

Vaša mišljenja o 1:43 Empty Vaša mišljenja o 1:43

Postaj by Pero 24/1/2011, 12:07

Nisam baš specijalista za 1:43 ali me zanima vaše mišljenje:

Kako bi trebao izgledati model 1:43 da sudjelujete u njegovom projektu.
Otvaranja vrata i poklopaca???
Uz minimalne preinake da se dobije na primjer spotska varijanta.


Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Vaša mišljenja o 1:43 Empty Re: Vaša mišljenja o 1:43

Postaj by Siniweb 24/1/2011, 13:06

Pero je napisao/la:Nisam baš specijalista za 1:43 ali me zanima vaše mišljenje:

Kako bi trebao izgledati model 1:43 da sudjelujete u njegovom projektu.
Otvaranja vrata i poklopaca???
Uz minimalne preinake da se dobije na primjer spotska varijanta.


Ne kuzim bas potpuno, pa pitam: Postoje li planovi o pokretanju akcije pravljenja nekakvog 1:43 modela?
Sto se mene tice, ne mora se nista otvarati, ali linija mora biti barem 95% pogodjena. Ako se sto otvara - tim bolje. Samo ako moze, bez zazora kao na hribarovom Fici.
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Vaša mišljenja o 1:43 Empty Re: Vaša mišljenja o 1:43

Postaj by Pero 24/1/2011, 13:13

Siniweb je napisao/la:
Pero je napisao/la:Nisam baš specijalista za 1:43 ali me zanima vaše mišljenje:

Kako bi trebao izgledati model 1:43 da sudjelujete u njegovom projektu.
Otvaranja vrata i poklopaca???
Uz minimalne preinake da se dobije na primjer spotska varijanta.


Ne kuzim bas potpuno, pa pitam: Postoje li planovi o pokretanju akcije pravljenja nekakvog 1:43 modela?
Sto se mene tice, ne mora se nista otvarati, ali linija mora biti barem 95% pogodjena. Ako se sto otvara - tim bolje. Samo ako moze, bez zazora kao na hribarovom Fici.

Oprosti,ali moram da šutim i čekam vaša mišljenja.
Hvala .

did
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Vaša mišljenja o 1:43 Empty Re: Vaša mišljenja o 1:43

Postaj by Luckyboy 24/1/2011, 13:55

Kako ce te da izvedete male zazore po savovima vrata?????
Veliko je to zezanje
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Vaša mišljenja o 1:43 Empty Re: Vaša mišljenja o 1:43

Postaj by dmj 24/1/2011, 14:11

Otvaranja nisu bitna. Pogođena linija jest, uz napomenu da neki zahtjevniji dijelovi poput udubljenja i ispupčenja na limu moraju biti izvedeni na kalupu, a ne decalima. Bitni detalji su i barem donekle izrađeno podvozje, po mogućnosti metalno, svjetla koja nisu farbana nego zasebni komadi, te retrovizori koji imaju barem neku reflektirajuću površinu, a nisu samo komadi metala. Boje modela moraju odgovarati bojama stvarnog automobila, poželjno je da su i felge replika stvarnih, a ne unificirane, te naravno, gumeni kotači.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Vaša mišljenja o 1:43 Empty Re: Vaša mišljenja o 1:43

Postaj by Pero 24/1/2011, 14:26

alhemist999 je napisao/la:Kako ce te da izvedete male zazore po savovima vrata?????
Veliko je to zezanje

Ja sam Pero ili deda pa ti to ne mogu odgovoriti.
Ali AVTO fića ima manje zazore od stare serije.
Imam jednoga i drugoga tako da to mogu reći.
Što se mene tiče 1:43 i ne treba imati otvaranje.




Čovjek koji je polagao vozački u fićeku.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Vaša mišljenja o 1:43 Empty Re: Vaša mišljenja o 1:43

Postaj by Gost 24/1/2011, 14:38

Idealno uradjen 1 43 model. Boja , detalji, kvalitet..........

BUICK Century Caballero Estate Wagon

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vaša mišljenja o 1:43 Empty Re: Vaša mišljenja o 1:43

Postaj by Gost 24/1/2011, 14:39

meni otvaranja nisu tako vazna, mali je model pa je tesko(skupo) to stvarno dobro uraditi, vaznije da je automobil lepo napravljen, da lici na pravog, da su boje prave i po mogucnosti da nema crnu unutrasnjost, jako se slabo vidi, imam par modela koji su stvarno lepi iznutra ali bez jake svetlosti to se ne vidi...
ja sam polagao u golfu trici, tad je bio nov novcat Laughing

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vaša mišljenja o 1:43 Empty Re: Vaša mišljenja o 1:43

Postaj by Gost 24/1/2011, 14:44

Spark objasnio......... Lici, lepo ofarban, nalepnice na mestu, feluge, detalji....

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vaša mišljenja o 1:43 Empty Re: Vaša mišljenja o 1:43

Postaj by Gost 24/1/2011, 15:10

Mislim da su svi prije mene već više manje sve bitno rekli. Pogođena linija se vjerojatno podrazumijeva, autentična boja za razdoblje iz kojeg je pravi automobil također (poželjno čak i nekoliko boja da si svatko izabere onu koja mu najviše odgovara, a oni koji "moraju skupit' sve" imaju matrijala za popunjavanje kolekcije), otvaranja meni nisu prioritet, bar ne na novim modelima. Unutrašnjost bi trebala biti uređena, kako je kolega nmajk rekao, a ne obična crna. Iako nisam često spreman dati nekoliko puta višu cijenu za samo tu razliku između npr. novinskog i regularnog modela, moram priznati da to uvelike podigne model.
Svjetla kao poseban detalj su obavezna, brisači da su jetkani, što znači tanki metalni, a ne one kromirane plastične grbave grane kakve su često na većini novinskih modela. I jedan od najvažnijih detalja su dobri kotači, znači ako su stari žbičani da su te žbice od metala kakve primjerice imaju Best-ovi i art Modelovi modeli, a ne plastični izliveni iz jednog komada.
Sportske (trkaće) varijante su dobrodošle u autentičnim livrejama i sa svim detaljima i tampo otiscima karakterističnima za pojedinu utrku.

Evo po meni primjera dobrog modela:

Ixo Lancia Aurelia GT

[You must be registered and logged in to see this image.]

Znači uz minimalne izmjene, ovaj model bi mogao biti i običan cestovni.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vaša mišljenja o 1:43 Empty Re: Vaša mišljenja o 1:43

Postaj by Siniweb 24/1/2011, 19:52

E, da, i jos jedna stvar: Model bi morao imati cijenu po kojoj ce prodati. Ne neka trocifrena budalastina.
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Vaša mišljenja o 1:43 Empty Re: Vaša mišljenja o 1:43

Postaj by Gost 24/1/2011, 20:50

Mene 1/43 ne zanimaju... Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vaša mišljenja o 1:43 Empty Re: Vaša mišljenja o 1:43

Postaj by Gost 24/1/2011, 22:22

mislim da je dino dao dobru procjenu.ne mora se nista otvarati,vazna je dobra linija,podvozje,dobri tockovi.vazan je dobar,tanak lak.
a.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vaša mišljenja o 1:43 Empty Re: Vaša mišljenja o 1:43

Postaj by Gost 25/1/2011, 03:41

Vec su svi rekli. Dobro pogodjena linija pod broj jedan. U ovoj novoj fazi kolekcionarstva prvi model posle plavog i belog fice, bio je Cararama Peugeot 206 koji je skolski primer lose pogodjene linije. Druga stvar koja je meni bitna jeste unutrasnjost. Volim da vidim lepo uradjenu unutrasnjost, dekal na instrument tabli, fino uradjena sedista. Ono sto me momentalno odbije od modela je losa unutrasnjost, jos ako su goli zidovi pa se vidi metal, a nije uradjena ona fina kadica koja prikazuje i tapacirung, to je kraj. Taj model se ne gleda dalje i ne uzima. Retrovizori...o da, vrlo potrebni. O spoljasnjim necu ni da pricam, to je minimum. Unutrasnji su bitni isto. Podvozje, moze i ne mora. Lep je dodatak, ali to je najmanja mana po mom skromnom misljenju.

E sad, zavisi sta i kome od proizvodjaca oprostiti. Na primer, Cararama Audi A3 i Discovery su po meni jedni od najbolje uradjenih Cararama modela. Sve je lepo, samo fali taj dekal na instrument tabli, ali im to gledam kroz prste, pre svega zbog cene. Medjutim, kada to uradi Norev na Peugeot 607, to je previse. Ako je model u rangu 25-35 eura i nema taj detalj, a pritom je jako kvalitetno uradjen i cak jedan od najtezih koje imam, onda je to VELIKA zamerka.

Otvaranja? Paaa...ako su lepo uradjena sto da ne? Naravno, i da ne kostaju kao Miura od AA. Jedini sa otvaranjima koje imam su fice. Plavi je odavno van kutije i drzim ga sa otvorenim vratima.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vaša mišljenja o 1:43 Empty Re: Vaša mišljenja o 1:43

Postaj by Učitelj 25/1/2011, 08:57

Sa svim navedenim tekstovima kolega se slažem, mada još uvek mi nije jasno zašto sam kao klinac mogao uživati igrajući se sa modelima kojima su se otvarala vrata, haube, pomerali nasloni pa čak i koferi u gepeku. Karoserije su bile dobro urađene, vrlo prepoznatljive.
Ubeđen sam da se danas model može uraditi daleko preciznije, tačnije sa daleko više detalja nego pre 30-40 godina, uz novu tehnologiju i nove materijale. Definitivno se sve svodi na jeftinu konfekcisku proizvodnju i na verovatno veći postotak zarede proizvođača.
A uz dodak tampon štampe, tu i tamo više detalja po karoseriji i liksuznije pakovanje i eto kolekcionarskog modela. No kako je da je, šta je tu je, ja i dalje ostajem kolekcionar.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Vaša mišljenja o 1:43 Empty Re: Vaša mišljenja o 1:43

Postaj by Učitelj 25/1/2011, 08:58

Mali plavi je napisao/la:Mene 1/43 ne zanimaju... Very Happy

Čak ni onaj BMW, beli, Politoys?
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Vaša mišljenja o 1:43 Empty Re: Vaša mišljenja o 1:43

Postaj by Pero 25/1/2011, 09:39

Učitelj je napisao/la:Sa svim navedenim tekstovima kolega se slažem, mada još uvek mi nije jasno zašto sam kao klinac mogao uživati igrajući se sa modelima kojima su se otvarala vrata, haube, pomerali nasloni pa čak i koferi u gepeku. Karoserije su bile dobro urađene, vrlo prepoznatljive.
Ubeđen sam da se danas model može uraditi daleko preciznije, tačnije sa daleko više detalja nego pre 30-40 godina, uz novu tehnologiju i nove materijale. Definitivno se sve svodi na jeftinu konfekcisku proizvodnju i na verovatno veći postotak zarede proizvođača.
A uz dodak tampon štampe, tu i tamo više detalja po karoseriji i liksuznije pakovanje i eto kolekcionarskog modela. No kako je da je, šta je tu je, ja i dalje ostajem kolekcionar.

Znaš zašto????
Neznaš???? i ti si mi neki učitelj.....
Znam da danas ti modeli dobro kotiraju.
Ali danas su drugačiji kriteriji kod novih modela.
Ako je precizno napravljeno sa svim otvaranjima i dodacima cijena im skače do kolekcionarski vrijedosti.
Znači treba napraviti solidna model koji će kupiti i majka djetetu,čovjeka koga će model podsjećati
na njegov bivši auto naročito ako je sa njim bio u mraku,ali ne sam ....i nas kolekcionare.
Uzmi u obzir i da OTTO u 1:18 nema otvaranja a dobro se prodaje.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Vaša mišljenja o 1:43 Empty Re: Vaša mišljenja o 1:43

Postaj by Učitelj 25/1/2011, 10:17

Pero je napisao/la:
Učitelj je napisao/la:Sa svim navedenim tekstovima kolega se slažem, mada još uvek mi nije jasno zašto sam kao klinac mogao uživati igrajući se sa modelima kojima su se otvarala vrata, haube, pomerali nasloni pa čak i koferi u gepeku. Karoserije su bile dobro urađene, vrlo prepoznatljive.
Ubeđen sam da se danas model može uraditi daleko preciznije, tačnije sa daleko više detalja nego pre 30-40 godina, uz novu tehnologiju i nove materijale. Definitivno se sve svodi na jeftinu konfekcisku proizvodnju i na verovatno veći postotak zarede proizvođača.
A uz dodak tampon štampe, tu i tamo više detalja po karoseriji i liksuznije pakovanje i eto kolekcionarskog modela. No kako je da je, šta je tu je, ja i dalje ostajem kolekcionar.

Znaš zašto????
Neznaš???? i ti si mi neki učitelj.....
Znam da danas ti modeli dobro kotiraju.
Ali danas su drugačiji kriteriji kod novih modela.
Ako je precizno napravljeno sa svim otvaranjima i dodacima cijena im skače do kolekcionarski vrijedosti.
Znači treba napraviti solidna model koji će kupiti i majka djetetu,čovjeka koga će model podsjećati
na njegov bivši auto naročito ako je sa njim bio u mraku,ali ne sam ....i nas kolekcionare.
Uzmi u obzir i da OTTO u 1:18 nema otvaranja a dobro se prodaje.

Ipak se ne mogu u potpunosti složiti sa tobom, današnja izrada modela bi ipak trebala da bude odraz 21 veka, pogledaj naprimer makete aviona od pre 30-40 god i danas koliko su uznapredovali, kao i makete železnica. Ne možeš me ubediti da se danas ne može detaljnije uraditi model u 43-ci sa otvaranjima a da cena bude veća od 20-tak eura.
Znam kako su se radile alatne mašine pre pola veka a video sam kako se sada rade alati.
Prihvatam da baš nisam neki učo, ali moraš priznati da sam ipak bar malo u pravu.
Što se Otto modela tiče, vidiš da i oni šaraju a o ceni ne bih komentarisao s obzirom da sam video kod vas kolega jako lepe modele u 18 koji su sa svim otvaranjima a jeftiniji.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Vaša mišljenja o 1:43 Empty Re: Vaša mišljenja o 1:43

Postaj by nebeski 25/1/2011, 12:38

Učitelj je napisao/la:
Pero je napisao/la:

Znaš zašto????
Neznaš???? i ti si mi neki učitelj.....
Znam da danas ti modeli dobro kotiraju.
Ali danas su drugačiji kriteriji kod novih modela.
Ako je precizno napravljeno sa svim otvaranjima i dodacima cijena im skače do kolekcionarski vrijedosti.
Znači treba napraviti solidna model koji će kupiti i majka djetetu,čovjeka koga će model podsjećati
na njegov bivši auto naročito ako je sa njim bio u mraku,ali ne sam ....i nas kolekcionare.
Uzmi u obzir i da OTTO u 1:18 nema otvaranja a dobro se prodaje.

Ipak se ne mogu u potpunosti složiti sa tobom, današnja izrada modela bi ipak trebala da bude odraz 21 veka, pogledaj naprimer makete aviona od pre 30-40 god i danas koliko su uznapredovali, kao i makete železnica. Ne možeš me ubediti da se danas ne može detaljnije uraditi model u 43-ci sa otvaranjima a da cena bude veća od 20-tak eura.
Znam kako su se radile alatne mašine pre pola veka a video sam kako se sada rade alati.
Prihvatam da baš nisam neki učo, ali moraš priznati da sam ipak bar malo u pravu.
Što se Otto modela tiče, vidiš da i oni šaraju a o ceni ne bih komentarisao s obzirom da sam video kod vas kolega jako lepe modele u 18 koji su sa svim otvaranjima a jeftiniji.

Otto ima fer i korektnu cijenu. To kaže netko tko ima i previše različitih 1/18 u velikom rasponu cijena.
Zahvaljujući stvarno velikim pehovima koje je imao Mirjan malo su na našem forumu došli na zao glas, ali ja osobno imam puno veći problem s kvalitetom Noreva nego Otta. Što se otvaranja tiče - već sam jednom rekao - bolje da model nema vrata ako iza njih nemaš bog zna što vidjeti. Još više to važi za poklopce motora i prtljažnika. Što će mi otvaranje haube ako je motor samo crna plastična zgužvana masa? Više volim zauzvrat imati model bez otvaranja, ali vizualno superioran.

Ali, kako je tema 1/43 da kažem ponešto.
Cijenu često definira i izbor modela, svojevrsni ekskluzivitet u trenutačnoj ponudi na tržištu daje proizvođaču slobodu da malo "potegne".
Danas se može proizvesti 1/43 sa svim otvaranjima, ali kako je profit broj jedan, a tržište ne vapi za takvim modelima, zašto bi to onda netko radio?
Slažem se s tezom - izgled mora biti pogođen, kotači da nisu unificirani i boja da je fina, tanka i sjajna.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Vaša mišljenja o 1:43 Empty Re: Vaša mišljenja o 1:43

Postaj by Gost 25/1/2011, 13:03

Učitelj je napisao/la:
Mali plavi je napisao/la:Mene 1/43 ne zanimaju... Very Happy

Čak ni onaj BMW, beli, Politoys?

Jok! Very Happy
Imao sam mu brata blizanca by Marklin... Prodan je među prvima... Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vaša mišljenja o 1:43 Empty Re: Vaša mišljenja o 1:43

Postaj by Pero 25/1/2011, 14:00

Otto ima fer i korektnu cijenu. To kaže netko tko ima i previše različitih 1/18 u velikom rasponu cijena.
Zahvaljujući stvarno velikim pehovima koje je imao Mirjan malo su na našem forumu došli na zao glas, ali ja osobno imam puno veći problem s kvalitetom Noreva nego Otta. Što se otvaranja tiče - već sam jednom rekao - bolje da model nema vrata ako iza njih nemaš bog zna što vidjeti. Još više to važi za poklopce motora i prtljažnika. Što će mi otvaranje haube ako je motor samo crna plastična zgužvana masa? Više volim zauzvrat imati model bez otvaranja, ali vizualno superioran.

[/quote]

Nemam ja baš ništa protiv OTTA .....jedino mu je mana što mu se ništa ne otvara [You must be registered and logged in to see this image.]

Problem je meni što se još ne mogu pomiriti sa tom činjenicom.
Slažem se sa tobom da često pomislim kad vidim način otvaranja i što je unutra pitam se
što su to uopće radili.
Ali vrag je vrag,a vrag ne spava.

Ne pitajte zašto šešir nosim
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Vaša mišljenja o 1:43 Empty Re: Vaša mišljenja o 1:43

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.