DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OttO mobile noviteti

+9
b12cky
medomanga
Učitelj
Luckyboy
Pero
dmj
Nedo
cordoba
nebeski
13 posters

Stranica 10 / 40. Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Next

Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by nebeski 8/5/2011, 11:49

dmj je napisao/la:I šta kažu, oćel' prvo Rexton ili Aktyon? [You must be registered and logged in to see this image.]

Ne, prvo će remek-djelo dizajna Suzuki SX4, pa će onda vidjeti ostalo...
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by Gost 8/5/2011, 11:51

nebeski je napisao/la:
dmj je napisao/la:I šta kažu, oćel' prvo Rexton ili Aktyon? [You must be registered and logged in to see this image.]

Ne, prvo će remek-djelo dizajna Suzuki SX4, pa će onda vidjeti ostalo...

slavi haha jako smiješno pivo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by dmj 8/5/2011, 12:13

Možda onda napokon nabavim i jedan Ottov model... Very Happy
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by nebeski 10/5/2011, 20:04

Još jedan za dmj-a!

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by Nedo 10/5/2011, 20:40

E ovaj je trebao biti bijele boje.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by nebeski 10/5/2011, 20:44

Nedo je napisao/la:E ovaj je trebao biti bijele boje.

Da bi se, kao takav, svidio dmj-u? Question Wink
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by Nedo 10/5/2011, 21:01

nebeski je napisao/la:
Nedo je napisao/la:E ovaj je trebao biti bijele boje.

Da bi se, kao takav, svidio dmj-u? Question Wink

Ne. Da bi se svidio meni.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by Gost 10/5/2011, 23:03

Ma k****...
U kakvom bi tek ovo stanju došlo u Zg...
Marš od mene!!!!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by nebeski 18/5/2011, 18:00

U kolovozu/avgustu stižu još neki Otto noviteti. Posebno sam zainteresiran za ovaj prvi, meni drag Peugeot 104ZS2:

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by Pero 18/5/2011, 21:41

Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Peugeote mora da zahvali OTTU što su mu uljepšali auto.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by Učitelj 19/5/2011, 08:13

nebeski je napisao/la:U kolovozu/avgustu stižu još neki Otto noviteti. Posebno sam zainteresiran za ovaj prvi, meni drag Peugeot 104ZS2:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sladak je, samo , nekako mi se čini da farovi nisu baš pogođeni oblikom. Možda bi bilo drugačije da
je slikan i iz anfasa. No svakako lep autić.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by Keza 19/5/2011, 09:06

Lijep primjerak i za onog ko voli Peugeote must have model.
Čuo sam da ti imaš 309 GTI (auto moje mladosti) , pa bio bih ti zahvalan ako jednom kad ti se bude dalo postaviš koju slikicu i napišeš osvrt. Pozz
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by nebeski 19/5/2011, 09:30

Vela je napisao/la:Lijep primjerak i za onog ko voli Peugeote must have model.
Čuo sam da ti imaš 309 GTI (auto moje mladosti) , pa bio bih ti zahvalan ako jednom kad ti se bude dalo postaviš koju slikicu i napišeš osvrt. Pozz

Ne, nemam 309 GTi. Tada još nisam kupovao Otto modele kad je on izašao.
Doduše, pokušao sam ga nabaviti, čak zgotovio kupnju preko Ebaya, ali me je prodavač refundirao.
Ja imam samo 106 XSi i gomilu 205-ica u raznim GTi i Turbo verzijama.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by Keza 19/5/2011, 09:42

nebeski je napisao/la:
Vela je napisao/la:Lijep primjerak i za onog ko voli Peugeote must have model.
Čuo sam da ti imaš 309 GTI (auto moje mladosti) , pa bio bih ti zahvalan ako jednom kad ti se bude dalo postaviš koju slikicu i napišeš osvrt. Pozz

Ne, nemam 309 GTi. Tada još nisam kupovao Otto modele kad je on izašao.
Doduše, pokušao sam ga nabaviti, čak zgotovio kupnju preko Ebaya, ali me je prodavač refundirao.
Ja imam samo 106 XSi i gomilu 205-ica u raznim GTi i Turbo verzijama.
OK, ništa onda. Iako nikad nije bio nešto atraktivan model, bio mi je jako drag. Onog Otto-vog i ja vrebam, ali je koliko vidim samo je mk2, čini mi se da mk1 nisu nikad ni radili, ili se varam?
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by nebeski 19/5/2011, 09:55

Vela je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Ne, nemam 309 GTi. Tada još nisam kupovao Otto modele kad je on izašao.
Doduše, pokušao sam ga nabaviti, čak zgotovio kupnju preko Ebaya, ali me je prodavač refundirao.
Ja imam samo 106 XSi i gomilu 205-ica u raznim GTi i Turbo verzijama.
OK, ništa onda. Iako nikad nije bio nešto atraktivan model, bio mi je jako drag. Onog Otto-vog i ja vrebam, ali je koliko vidim samo je mk2, čini mi se da mk1 nisu nikad ni radili, ili se varam?

Mk2, dabome, ona je i bila popularnija kod nas, početkom devedesetih.
Mk1 nije rađen. U pravu si.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by dmj 19/5/2011, 12:24

Jedan Ottov 309 GTI 16 je na putu za Hrvatsku i uskoro će biti detaljno slikovno predstavljen na drugom forumu.

A ovaj 104 ZS je fina ideja, jer uz minimalne modifikacije mogu napraviti i Citroen LN i Talbot Sambu i triput prodati isti kalup...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by nebeski 19/5/2011, 12:50

dmj je napisao/la:Jedan Ottov 309 GTI 16 je na putu za Hrvatsku i uskoro će biti detaljno slikovno predstavljen na drugom forumu.

A ovaj 104 ZS je fina ideja, jer uz minimalne modifikacije mogu napraviti i Citroen LN i Talbot Sambu i triput prodati isti kalup...

Paaa, recimo da očekujem Talbot Sambu Rally u skorije vrijeme, a što se tiče LN ili LNA oni nisu baš imali sportskijih verzija, pa je i mogućnost pojave u skorije vrijeme manja.

A što se tiče P309 GTI 16, lijepo je čuti da će ga netko nabaviti i kako se i na onom drugom forumu još uvijek netko bavi 18-icama. Nažalost, za mene nedovoljan razlog da barem zraknem tamo na časak.

Za zainteresirane, evo youtube prezentacije modela:

[You must be registered and logged in to see this link.]

P309 je raniji primjerak Ottove tehnologije - i samim time nešto manje dobar u odnosu na novije Otto-e.
Danas bolje farbaju, kvalitetniji su u detaljima, farovi imaju finiju strukturu, gume su boljeg sastava, a i kvalitet završne obrade je nešto bolji.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by nebeski 19/5/2011, 13:06

Još jedan novitet:

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by Učitelj 19/5/2011, 13:31

dmj je napisao/la:Jedan Ottov 309 GTI 16 je na putu za Hrvatsku i uskoro će biti detaljno slikovno predstavljen na drugom forumu.

A ovaj 104 ZS je fina ideja, jer uz minimalne modifikacije mogu napraviti i Citroen LN i Talbot Sambu i triput prodati isti kalup...
0

Krajnje praktično! Very Happy
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by dmj 21/5/2011, 17:26

[You must be registered and logged in to see this link.]

Evo, ottov je 309 dobio palac gore i od vjerojatno najdetaljnijeg kritičara među nama kolekcionarima, iako, priznajem, nespecijaliziranog za ovo mjerilo...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by nebeski 21/5/2011, 17:33

dmj je napisao/la:[You must be registered and logged in to see this link.]

Evo, ottov je 309 dobio palac gore i od vjerojatno najdetaljnijeg kritičara među nama kolekcionarima, iako, priznajem, nespecijaliziranog za ovo mjerilo...

Neki bi rekli od najveće picajzle Cool Cool , što je, ako ćemo već pričati o izradi i detaljima, kompliment.

Poštena recenzija, samo bih dodao da farovi nisu tako bajni (Kasnije je Otto uveo "gravuru" stakla kao standard), stražnja svjetla su na ovom primjerku baš zamrljana ljepilom, i ovjesa nema uopće, tako da odizanje osovina nije ništa drugo nego "šetnja" osovine u luftu nosača. Također, stražnje staklo nije folija, nego plastika. Folija ne može imitirati pregib stakla na krajevima.

A kotači su se na ranim Ottekima jako teško pokretali. Sad je to već bolje.

Za otto vrijedi i dalje - za 39 eura +PP za članove kluba je i dalje odlična kupnja.

Inače, Otto je najbliže, nažalost netočnoj i iz prve ruke neprimljenoj, Šporčićevoj teoriji da su 1/18 samo uvećane 1/43-ice.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by nebeski 23/5/2011, 17:41

Dopisivao sam se s jednim od ljudi koji su osnovali Otto - i objasnio mi je neke stvari, a neke nije jer su, hajde recimo tako, poslovna tajna.

Zanimao me je jedan post na stranom forumu u kojem je odgovarao na pitanje jednog forumaša vezano uz Golf III VR6 (ružnija varijanta Toyote Tercel Smile ) - i tu je rekao otprilike "auto je završen i odnesen u VW na odobrenje, brzo nakon toga su nam odobrili proizvodnju".

Razmijenili smo poruka - i objasnio mi je da su za sada svi proizvođači od kojih su tražili odobrenje jako srdačno izlazili u susret Ottu, čak su im pomagali i u tehničkoj pripremi nacrta za kalup. VW je bio izrazito susretljiv, ali uvijek zahtijevaju da model bude maksimalno vjeran originalu - i zaro moraju poslati predserijski model na provjeru.

Sa VW-om imaju otvoreni dogovor za čitavu gamu Golfa od I-III, u različitim varijantama, a vrlo moguće je da će se uskoro pojaviti još neki "klasici" iz VW koncerna.

Na moje pitanje kako tako lako dobiju licencu odgovorio mi je da ide puno lakše nego sa velikim die-cast proizvođačima, zbog specifičnog načina prodaje i s garancijom broja komada, koje daje Otto-models. naravno da određeni dio daju natrag vlasniku licence, a na moje pitanje kako im se oboma isplati mi nije odgovorio.

Inače se modeli rade u Hong Kongu, u jednoj maloj tvornici, više velikoj radionici, a kapacitet je s oko 3000 modela mjesečno povećan na cca. 7000. Sad su uveli ozbiljniju kontrolu kvalitete i tamo i u Francuskoj, odakle se modeli distribuiraju dalje po Europi.

Nisam ga smio upitati hoće li uskoro poskupljivati, ali je rekao da imaju svijetlu budućnost i velike planove.

Ah da, na kraju, danas sam dobio odgovor da ne koriste nikakve 3D printere kod izrade karoserije modela, samo klasični način izrade resina (to znamo recimo Mirjan i ja koji smo ih rastavljali) posebna firma im radi tampoe, posebna gume.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by Keza 23/5/2011, 19:54

Ima nešto originalno da ne kažem karizmatično u tom Ottu, specifičan je u svakom pogledu : način prodaje, način izrade - jednostavno il' ga voliš il' ga ne voliš. Ja, što ih više gledam više mi se sviđaju.
Revell npr. je isto specifičan, osrednja izrada, ne baš osrednje cijene, al ima ono ''nešto'' što te bocne u grudima kad ga vidiš na polici i tjera da ga kupiš iako znaš da ne vrijedi tih novaca.
U svakom slučaju drago mi je da se Otto razvija i da ih čeka svijetla budućnost
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by nebeski 23/5/2011, 20:06

Vela je napisao/la:Ima nešto originalno da ne kažem karizmatično u tom Ottu, specifičan je u svakom pogledu : način prodaje, način izrade - jednostavno il' ga voliš il' ga ne voliš. Ja, što ih više gledam više mi se sviđaju.
Revell npr. je isto specifičan, osrednja izrada, ne baš osrednje cijene, al ima ono ''nešto'' što te bocne u grudima kad ga vidiš na polici i tjera da ga kupiš iako znaš da ne vrijedi tih novaca.
U svakom slučaju drago mi je da se Otto razvija i da ih čeka svijetla budućnost

Da, slažem se.

Prije par godina, kad su startali, ja sam, to još jednom glasno priznajem, bio automatski protiv Otto-a. Jednostavno mi se nije sviđalo neotvaranje bilo čega na 1/18 i resin kao materijal.
A onda su se dogodile dvije ključne stvari. Skužio sam kako postati član Otto kluba, ali prije toga važnija - Die-casti su bezobrazno poskupjeli.
malo po malo, Otto mi se zavukao pod kožu. Prvi kupljeni model (za probu) bio je Peugeot 106 XSi - i tu je počelo.
Danas, mislim da imam cca. 40-tak Otto modela (uračunao i novih 6) i veoma sam zadovoljan.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by Nedo 27/5/2011, 10:03

nebeski je napisao/la:
Vela je napisao/la:Ima nešto originalno da ne kažem karizmatično u tom Ottu, specifičan je u svakom pogledu : način prodaje, način izrade - jednostavno il' ga voliš il' ga ne voliš. Ja, što ih više gledam više mi se sviđaju.
Revell npr. je isto specifičan, osrednja izrada, ne baš osrednje cijene, al ima ono ''nešto'' što te bocne u grudima kad ga vidiš na polici i tjera da ga kupiš iako znaš da ne vrijedi tih novaca.
U svakom slučaju drago mi je da se Otto razvija i da ih čeka svijetla budućnost

Da, slažem se.

Prije par godina, kad su startali, ja sam, to još jednom glasno priznajem, bio automatski protiv Otto-a. Jednostavno mi se nije sviđalo neotvaranje bilo čega na 1/18 i resin kao materijal.
A onda su se dogodile dvije ključne stvari. Skužio sam kako postati član Otto kluba, ali prije toga važnija - Die-casti su bezobrazno poskupjeli.
malo po malo, Otto mi se zavukao pod kožu. Prvi kupljeni model (za probu) bio je Peugeot 106 XSi - i tu je počelo.
Danas, mislim da imam cca. 40-tak Otto modela (uračunao i novih 6) i veoma sam zadovoljan.

Nisam kompetentan kao nebeski (jer posjedujem samo 8 modela) ali mogu ,sa svog aspekta, samo pohvaliti OTTO modele. Izgledom me potpuno zadovoljavaju,izbor modela mi je dosta blizak a i cijena je zaista pristupačna.
Naravno,uvijek se može naći neka zamjerka ali nije ništa ozbiljno što bi me udaljilo od nabavke.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 61
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti - Page 10 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 10 / 40. Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.