DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

+3
nebeski
red head
. . .
7 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by . . . 21/2/2016, 06:01

Posle duzeg vremena, eto me da malo pricam o novitetima u mojoj kolekciji. . . I o kojem cu drugom ako necu o CMC-u Very Happy Jedan dosta zanimljiv CMC. Za pocetak da se videti da je model malo starijeg datuma i da ne lici bas puno na ono sto danas podzrazumevamo pod CMC. Na svu srecu to se ne odnosi na materijale od kojih je model sacinjen, vec na same detalje. Sedista su standardno kozna, ne sklopivi krov je od materijala (i daje utisak da ne propusta vodu, ali to nisam isprobao), unutra je tapacirung i sve u svemu. . . Koliko god da je promasen vizuelno, toliko je pogodjen u dusu. Jedan od retkih auta koji nikad nisam video da ga je vozio neki seljudin i da se neko seljacio na njemu. Uvek je bio nekako "gospodin" i izdvajao se iz mase, bas onakav kakav bi takav jedan auto i trebao biti. I to je ono sto je CMC uspeo fenomenalno da odradi. Kad pogledam Noreva, izgleda skroz OK, ali kad se setim da ima plastican krov, da mu motorni prostor bas i nije nesto, da ima plasticna sedista, i sl. on mi se ni u jednom momentu ne izdvaja iz mase modela. Isti je kao i svi drugi, a to je upravo ono sto R107, i uopste SL, nije. On nije masa, on nije seljo, vec gospodin auto! I tu ga je CMC ubo. Bas zato sto ga je odradio sa svim tim detaljima ucinio ga je da se izdvaja iz mase, da bude poseban, da bude individua bas kao i original!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Za prvu pomoc. . .



Zadnja promjena: . . .; 22/2/2016, 07:23; ukupno mijenjano 1 put.

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by red head 21/2/2016, 22:23

Fin model.
Ako izuzmemo dog leg, motiv (saru) na tabli koja bi mogla biti sitnija i njeznija, ono sto mene pocesto nervira kod modela je jebeni usis zraka u motor. Jebem ga mogli su makar rupu probusiti da izgleda vjerodostojnije. Ovo se ne odnosi samo na ovaj model, vec na sve modele koji ova detalj zanemaruju.
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by nebeski 21/2/2016, 22:48

red head je napisao/la:Fin model.
Ako izuzmemo dog leg, motiv (saru) na tabli koja bi mogla biti sitnija i njeznija, ono sto mene pocesto nervira kod modela je jebeni usis zraka u motor. Jebem ga mogli su makar rupu probusiti da izgleda vjerodostojnije. Ovo se ne odnosi samo na ovaj model, vec na sve modele koji ova detalj zanemaruju.

Mislis bas na usisnik zraka u kucistu gdje je filter?
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by red head 21/2/2016, 22:58

nebeski je napisao/la:

Mislis bas na usisnik zraka u kucistu gdje je filter?
Da na njega mislim, tj na "trubu"
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by nebeski 21/2/2016, 23:01

red head je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Mislis bas na usisnik zraka u kucistu gdje je filter?
Da na njega mislim, tj na  "trubu"

Dobro si to primijetio. Smile Stvarno su rijetki koji se udostoje otvoriti je.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by red head 21/2/2016, 23:11

Neke stvari me zivciraju vise od drugih a jedan od tih primjera je i taj usis zraka, vizuelno bi se puno postiglo. Proizvodjac stedi na materijalu a nama je model realniji. Takodje tu bih dodao otvore na izduvima. Bilo bi tu jos dosta detalja od razvodnih kapa i kablova ali necu da pretjerujem.
Konkretno na ovom model CMC je stedio na detaljima motora
[You must be registered and logged in to see this image.]
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by nebeski 21/2/2016, 23:16

red head je napisao/la:Neke stvari me zivciraju vise od drugih a jedan od tih primjera je i taj usis zraka, vizuelno bi se puno postiglo. Proizvodjac stedi na materijalu a nama je model realniji. Takodje tu bih dodao otvore na izduvima. Bilo bi tu jos dosta detalja od razvodnih kapa i kablova ali necu da pretjerujem.
Konkretno na ovom model CMC je stedio na detaljima motora
[You must be registered and logged in to see this image.]

Dobro, ajde da mu oprostimo jer je u pitanju stari CMC. Cak se sjecam da nije bilo nekog velikog hypea medju skupljacima kad se pojavio u prodaji, jer je CMC jos uvijek trazio mjesto pod suncem i nije se jos pozicionirao na trzistu u smislu gdje je danas. A i sam model nije ni blizu perfekcije ni za ono vrijeme.

Ali stoji primjedba, posebno jer petnaest i vise godina nakon motori nisu nista detaljniji. Cak sto vise, uglavnom ih nema nikako.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by red head 21/2/2016, 23:26

Za danasnji izgled motora se i moze oprostiti jer je sve prekriveno plastikom, ali kod starih modela je to zaista grehota...
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by nebeski 21/2/2016, 23:31

red head je napisao/la:Za danasnji izgled motora se i moze oprostiti jer je sve prekriveno plastikom, ali kod starih modela je to zaista grehota...

Jos kad naprave elementarne greske...urade zice koje veze s vezom nemaju, ispuste slovo na natpisu glave motora ili akumulatoru naprave pogresan broj celija. Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by . . . 22/2/2016, 04:43

red head je napisao/la:Za danasnji izgled motora se i moze oprostiti jer je sve prekriveno plastikom, ali kod starih modela je to zaista grehota...

Motor mi je jako cudan. Vidi se da su se nesto kao trudili sa jedne strane, a sa druge nije da ostavlja neki poseban utisak. Sto si rekao za tu busu to si u pravu. medjutim mislim da to njima nije nikakva usteda vec samo dodatni trosak. Kalup treba tako odraditi da bude izbocina, pa onda da li je dovoljno plastike uslo ili ako bi ga radili iz dva dela onda jos vise muke. . . Zbog toga mislim da je u pitanju samo puna plastika i kraj. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by dmj 22/2/2016, 08:18

Mene s boka podsjeća na mali Schuco, mislim da je 1/72 (uvijek brkam njihove i Cararamine 1/72 i 1/87), ponavlja ista odstupanja od izgleda pravog modela. A ako mu to zamjeram u 1/72, kako ne bih ovdje. Lijepo je guštati u detaljima, ali dajder brate da i cjelina bude pogođena.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by nebeski 22/2/2016, 08:22

dmj je napisao/la:Mene s boka podsjeća na mali Schuco, mislim da je 1/72 (uvijek brkam njihove i Cararamine 1/72 i 1/87), ponavlja ista odstupanja od izgleda pravog modela. A ako mu to zamjeram u 1/72, kako ne bih ovdje. Lijepo je guštati u detaljima, ali dajder brate da i cjelina bude pogođena.

Apsolutno se slažem. Zato i nije bilo skupljačkog hypea. Čak su se u ono vrijeme znali naći i na sniženjima po cijenama koje su bile i niže od pristojnih, a usporedbe sa Sunstarovim nekad su čak davale prednost Sunstarovom.

Naravno, u međuvremenu je CMC nametnuo svoje ime i filozofiju, pa su i ovi modeli "poletjeli" za jatom po pitanju cijene.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by Učitelj 22/2/2016, 08:39

Neznam zašto, ali ostavlja mi utisak vrlo jeftinog modela. Najviše su se potrudili oko platnenog krova. Slažem se sa Dinom, malo je omašen.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by nebeski 22/2/2016, 09:23

Učitelj je napisao/la:Neznam zašto, ali ostavlja mi utisak vrlo jeftinog modela. Najviše su se potrudili oko platnenog krova. Slažem se sa Dinom, malo je omašen.

A znaš...to ti dođe nekako kao kod muzike, džaba ako imaš dobre svirače i instrumente, ako je svaki virtuoz na svom instrumentu, a dovedeš seronju producenta ili još gore - daš da aranžman uradi neki papak. Pa onda dobiješ disonantnu cjelinu.

Ili da štediš na konačnoj produkciji, odnosno masteringu, pa na kraju snimak bude kao iz kante.

Nekako smo se kroz ove godine nagledali poprilično modela koji su u detaljima zamišljeni kolosalno, ali kao cjelina su odavali jadan dojam.

Uvijek se pritom sjetim onog Audija 100 od Signaturea.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by Učitelj 22/2/2016, 09:27

nebeski je napisao/la:

A znaš...to ti dođe nekako kao kod muzike, džaba ako imaš dobre svirače i instrumente, ako je svaki virtuoz na svom instrumentu, a dovedeš seronju producenta ili još gore - daš da aranžman uradi neki papak. Pa onda dobiješ disonantnu cjelinu.

Ili da štediš na konačnoj produkciji, odnosno masteringu, pa na kraju snimak bude kao iz kante.

Nekako smo se kroz ove godine nagledali poprilično modela koji su u detaljima zamišljeni kolosalno, ali kao cjelina su odavali jadan dojam.

Uvijek se pritom sjetim onog Audija 100 od Signaturea.

To je bio Audi?
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by Luckyboy 22/2/2016, 13:04

Šta znam, ovako sa slika, meni se ne sviđa. Deluje mi ko da je b12cky doradio neki SunStar, super detalji, a model generalno loš i promašen, samim tim maši suštinu.
Bar da su mu felne i klirens pogođeni, pa bi bio bar 20-30% bolji, ovako žali Bože para i vremena.
Što se Noreva tiče, ta plastičnost se ne vidi toliko uživo, a to nije samo moj utisak, već i drugih ljudi koji se bave modelim u 1:18.

Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by nebeski 22/2/2016, 13:43

Učitelj je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

A znaš...to ti dođe nekako kao kod muzike, džaba ako imaš dobre svirače i instrumente, ako je svaki virtuoz na svom instrumentu, a dovedeš seronju producenta ili još gore - daš da aranžman uradi neki papak. Pa onda dobiješ disonantnu cjelinu.

Ili da štediš na konačnoj produkciji, odnosno masteringu, pa na kraju snimak bude kao iz kante.

Nekako smo se kroz ove godine nagledali poprilično modela koji su u detaljima zamišljeni kolosalno, ali kao cjelina su odavali jadan dojam.

Uvijek se pritom sjetim onog Audija 100 od Signaturea.

To je bio Audi?

Ma da, ona prva serija, C1.

Ček da ga nađem...

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by . . . 22/2/2016, 17:55

nebeski je napisao/la:

Apsolutno se slažem. Zato i nije bilo skupljačkog hypea. Čak su se u ono vrijeme znali naći i na sniženjima po cijenama koje su bile i niže od pristojnih, a usporedbe sa Sunstarovim nekad su čak davale prednost Sunstarovom.

Naravno, u međuvremenu je CMC nametnuo svoje ime i filozofiju, pa su i ovi modeli "poletjeli" za jatom po pitanju cijene.

Koliko sam video ni sada ne ide u nebesa. Kad sam ja uzeo ovog mog u tom nekom periodu bila su jos jedna-dva ista takva i nijedan se nije proslavio sa cenom. Sa otvorenim krovom model jos i zna da poleti, ali sa zatvorenim nikako. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by . . . 22/2/2016, 17:59

Luckyboy je napisao/la:Šta znam, ovako sa slika, meni se ne sviđa. Deluje mi ko da je b12cky doradio neki SunStar, super detalji, a model generalno loš i promašen, samim tim maši suštinu.
Bar da su mu felne i klirens pogođeni, pa bi bio bar 20-30% bolji, ovako žali Bože para i vremena.
Što se Noreva tiče, ta plastičnost se ne vidi toliko uživo, a to nije samo moj utisak, već i drugih ljudi koji se bave modelim u 1:18.


Ja se vec neko vreme razmisljam da uzmem i tog noreva ali nikako da mi dodje na red. Kad se to bude desilo kontam da cu onda imati najbolju predstavu o razlici izmedju dva modela. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by nebeski 22/2/2016, 18:03

. . . je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Apsolutno se slažem. Zato i nije bilo skupljačkog hypea. Čak su se u ono vrijeme znali naći i na sniženjima po cijenama koje su bile i niže od pristojnih, a usporedbe sa Sunstarovim nekad su čak davale prednost Sunstarovom.

Naravno, u međuvremenu je CMC nametnuo svoje ime i filozofiju, pa su i ovi modeli "poletjeli" za jatom po pitanju cijene.

Koliko sam video ni sada ne ide u nebesa. Kad sam ja uzeo ovog mog u tom nekom periodu bila su jos jedna-dva ista takva i nijedan se nije proslavio sa cenom. Sa otvorenim krovom model jos i zna da poleti, ali sa zatvorenim nikako. . .

Sad ću ti ja probati dočarati, ako se dobro sjećam...prije nekih desetak godina, možda koju više... ovaj je išao za 90-100 dolara. Tada nije dolar bio nešto pretjerano jak i znam da mi je palo na pamet uzeti taj model, ali me je odbilo što je u odnosu na Autoartove i Kyosho modele, koji su stajali oko 70 dolara, bio nesavršen u liniji i nije odavao dojam skupljeg modela.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by Učitelj 22/2/2016, 18:10

nebeski je napisao/la:

Ma da, ona prva serija, C1.

Ček da ga nađem...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Znam, misliosam biti duhovit. Smile Naružili smo ga onomade, davno.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by nebeski 22/2/2016, 18:11

Učitelj je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Ma da, ona prva serija, C1.

Ček da ga nađem...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Znam, misliosam biti duhovit. Smile  Naružili smo ga onomade, davno.

Ovo sam stavio zbog novijih članova. Ponekad ne razumiju nas veterane o čemu besedimo. Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC 1713890440
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by . . . 22/2/2016, 18:14

nebeski je napisao/la:

Sad ću ti ja probati dočarati, ako se dobro sjećam...prije nekih desetak godina, možda koju više... ovaj je išao za 90-100 dolara. Tada nije dolar bio nešto pretjerano jak i znam da mi je palo na pamet uzeti taj model, ali me je odbilo što je u odnosu na Autoartove i Kyosho modele, koji su stajali oko 70 dolara, bio nesavršen u liniji i nije odavao dojam skupljeg modela.

I danas ide za te pare, samo sto AA/kyo vise ne idu za 70 Laughing

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by Učitelj 22/2/2016, 18:14

nebeski je napisao/la:

Ovo sam stavio zbog novijih članova. Ponekad ne razumiju nas veterane o čemu besedimo. Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC 1713890440

Ok, ja se već uplašio da sam neshvaćen.
A ovaj Audi je stvarno reper za: Kako se može uraditi neprepoznatljiva karikatura modela.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by nebeski 22/2/2016, 18:20

Učitelj je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Ovo sam stavio zbog novijih članova. Ponekad ne razumiju nas veterane o čemu besedimo. Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC 1713890440

Ok, ja se već uplašio da sam neshvaćen.
A ovaj Audi je stvarno reper za: Kako se može uraditi neprepoznatljiva karikatura modela.

Ima njih još, ali ovaj je valjda u ono vrijeme bio baš ogroman flop, nakon što smo puno od njega očekivali.

K'o Darko Pančev onomad u Interu Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC Empty Re: Mercedes Benz 450 SL R107 by CMC

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.