DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OttO mobile noviteti vol.3

+16
studentt
Nedo
miransnake
02 series
Luxon
red head
Pero
sime-x
charlie
Učitelj
. . .
Keza
done
dmj
nebeski
666bb
20 posters

Stranica 14 / 36. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 25 ... 36  Next

Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by red head 22/1/2015, 21:15

nebeski je napisao/la:

A nekima se baš bilo svidjelo.

Vidiš, neki još to pamte. Cool
To je bilo prije mog vremena Twisted Evil
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by Keza 22/1/2015, 21:29

nebeski je napisao/la:

Šuti, bolan, to je umjetnost. Smile Smile

Da, danas je svako vanago umjetnost. Kad ne znaš gdje bi što svrstao, šupiš ga pod umjetnost Very Happy
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by Keza 22/1/2015, 22:14

. . . je napisao/la:Druze Kezo ako jos uvek hoces Gordinija, sad ti je prilika. Vidim da ga ima u shopovima za 75 evrica.
Sto se tice Alpine ne znam sta da mislim. . . Na CK je samo 120 evrica, a na Modelissimo je i nema. . . Mozda je jos nisu izlistali, ko zna. . . Sad nesto razmisljam da odem i da danrucim od OTTO-a E28, cisto za svaki slucaj. . . Da se nedesi kad dodje u shop da kosta 100-120 evra. . .
Vidio sam. Još donedavno je Gordini bio na webshopu. Ne stignem to sad. Još uvijek ima neki Amer ili Porsche koji mi prije zapne za oko. A ja bih ti savjetovao da što prije kupiš E28. Ona prva Alpina je na ck ušla sa cijenom od 120€, pa je šatro nestala sa stocka da bi se sad kao opet pojavila i sad je 150€. Premda ne kužim koji ludaci puše te fore. Ck nas fakat jebe ko bećar kobilu.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by nebeski 22/1/2015, 22:17

Keza je napisao/la:
. . . je napisao/la:Druze Kezo ako jos uvek hoces Gordinija, sad ti je prilika. Vidim da ga ima u shopovima za 75 evrica.
Sto se tice Alpine ne znam sta da mislim. . . Na CK je samo 120 evrica, a na Modelissimo je i nema. . . Mozda je jos nisu izlistali, ko zna. . . Sad nesto razmisljam da odem i da danrucim od OTTO-a E28, cisto za svaki slucaj. . . Da se nedesi kad dodje u shop da kosta 100-120 evra. . .
Vidio sam. Još donedavno je Gordini bio na webshopu. Ne stignem to sad. Još uvijek ima neki Amer ili Porsche koji mi prije zapne za oko. A ja bih ti savjetovao da što prije kupiš E28. Ona prva Alpina je na ck ušla sa cijenom od 120€, pa je šatro nestala sa stocka da bi sad bila 150€. Premda ne kužim koji ludaci toliko daju za to. Ck nas fakat jebe ko bećar kobilu.

Meni CK već dva puta ne odgovara na e-mail gdje hoću da otkažem kupnju, jer su mi na Ebayu zaračunali 29,00 eura poštarinu umjesto 9,95.

Boli me kurac, ja im to neću platiti.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by . . . 22/1/2015, 22:45

Keza je napisao/la:
Vidio sam. Još donedavno je Gordini bio na webshopu. Ne stignem to sad. Još uvijek ima neki Amer ili Porsche koji mi prije zapne za oko. A ja bih ti savjetovao da što prije kupiš E28. Ona prva Alpina je na ck ušla sa cijenom od 120€, pa je šatro nestala sa stocka da bi se sad kao opet pojavila i sad je 150€. Premda ne kužim koji ludaci puše te fore. Ck nas fakat jebe ko bećar kobilu.

Videcu danas da je uzmem. Gledao sam, ta Alpina nije stigla do Modelissima, a do MCW je stigla ali je i tu cena itekako jaka. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by red head 22/1/2015, 23:44

nebeski je napisao/la:

Meni CK već dva puta ne odgovara na e-mail gdje hoću da otkažem kupnju, jer su mi na Ebayu zaračunali 29,00 eura poštarinu umjesto 9,95.

Boli me kurac, ja im to neću platiti.
To zna trajati desetak dana, ako se sjecas ja sam ima slican problem i to sa njima prije par mjeseci. Cak sam pisao ovdje na forumu. Dnevno Salji dva do tri ista upita.
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by miransnake 23/1/2015, 12:01

nebeski je napisao/la:

Meni CK već dva puta ne odgovara na e-mail gdje hoću da otkažem kupnju, jer su mi na Ebayu zaračunali 29,00 eura poštarinu umjesto 9,95.

Boli me kurac, ja im to neću platiti.

otvori case, to ti je najbezbolnije

miransnake
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 11.12.2012
Dob : 41
Grad Mostar

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by Keza 23/1/2015, 12:06

Na ck se promijenio sales. Drugi tip se javlja na mailove i mislim da od toga istog lika i idu ove fore s cijenama i skrivanjem modela
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by . . . 24/1/2015, 16:13

Izgleda da OTTO dize cene za 10 evra. . . A taman mi se posrecilo da mi model dodje za 100$. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by nebeski 24/1/2015, 16:21

. . . je napisao/la:Izgleda da OTTO dize cene za 10 evra. . . A taman mi se posrecilo da mi model dodje za 100$. . .

Gdje si to čuo?
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by . . . 24/1/2015, 16:45

Na dva mesta. . . DiecastExchange i na Diecast arena. . . Navodno OTTO je to psolao u nekim mailo-ovima. Ja njihove mail-ove i ne citima, samopogledam koji su modeli unutra i onda brisem. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by nebeski 24/1/2015, 17:29

. . . je napisao/la:Na dva mesta. . . DiecastExchange i na Diecast arena. . . Navodno OTTO je to psolao u nekim mailo-ovima. Ja njihove mail-ove i ne citima, samopogledam koji su modeli unutra i onda brisem. . .

Vrlo je moguće da će dizati cijenu zbog velikog pada vrijednosti eura, jer oni ipak u Kini plaćaju dolarima.

Inače, nama iz Europe koji skupljamo modele dolaze crni dani, pad eura će nam poskupiti modele, ali i spriječiti kupnju preko Ebaya, iz Kine, SAD-a ili Australije.

Meni je jedan Australac kojeg sam pratio u samo nekoliko dana poskupio sa 380 na 450 maraka.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by nebeski 25/1/2015, 19:50

Da, potvrđeno je da OTTO povećava cijene za 10 eura, pa će tako cestovni biti 56, a trkaći modeli 66 eura. Razlog je, kažu, pad eura i samim tim povećanje troškova izrade modela u Kini za 15 posto.

Hmm..ne sviđa mi se da usput pravdaju povećanje riječima "ali i dalje smo povoljniji od konkurencije".

10 eura naizgled nije puno, ali 56 eura je već iznad magične psihološke granice od 50 eura, uračunajmo, naravno, i poštarinu. Ne zaboravimo da će zbog ovoga Otto poskupjeti i na shopovima, čak i za više od 10 eura.

Po mom mišljenju - to je cijena koštanja u kojoj, ako uzmemo u obzir i ono njihovo pakiranje i sve, ipak više ne mogu uživati.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by Keza 25/1/2015, 19:53

Kod mene je sigurno da ću ih ja preskakati više nego dosad. 56€+poštarina se ipak približava granici na kojoj strožije biram što kupujem.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by nebeski 25/1/2015, 23:01

Keza je napisao/la:Kod mene je sigurno da ću ih ja preskakati više nego dosad. 56€+poštarina se ipak približava granici na kojoj strožije biram što kupujem.

Da, upravo tako. Ja sam ih uzimao skoro k'o lopatom, najmanje tri mjesečno, ali češće sva četiri, jednom čak i pet, ali već jedno vrijeme me je malo kočila obavezna carina i PDV, koji će u ovoj novoj situaciji povećanih cijena biti još veći, pa sam prešao na dva, iznimno tri modela mjesečno od Otta.

Ono što me dodatno brine, mislim da Otto neće biti jedini koji će poskupjeti, tečaj dolara sigurno će i ostale brandove "natjerati" na povećanje cijena, a tu smo već u domenu pitanja - dobivamo li mi za našu lovu nešto što doista toliko vrijedi?

Na stranu pusta priča o zadovoljstvu i emotivnoj reakciji na modele, osobno mislim da, ako smo nekad i izgledali čudaci ili luđaci, sad ćemo to biti sigurno. Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by . . . 26/1/2015, 06:40

Mislim da bi se ovde svasta dalo napisati i oko kursa, pada cene nafte i sl. Mislim da je kurs samo izgovor, a da pravi razlog lezi u cinjenici da CK, MCW, Modelissimo i ostali prodaju OTTO modele za po najmanje 75 dok ih OTTO stancuje za 46. Proft je dakle oko 30 evra po modelu, ili ti 66%. To je pod uslovom da OTTO njima da te modele za 45 evra, a siguran sam da im ne da za te novce, nego manje. Pa sad, ako ducan moze da ucari model za 75, onda moze i OTTO za 56. . .
Sto se mene tice, ni meni ovo ne ide na ruku, jer sa padom evra ja konacno mogu da narucim OTTOa za manje od 100$ od OTTO-a i bez da se cimam i narucujem modele od CK i sl. medjutim sa ovim povecanjem od 10 evra, i meni raste cena za 12$, tako da sam opet na preko 100$ sto mi se nesvidja. . .
A ko ce jos sve podici cenu videcemo, ali mogu da se kladim da ce cene otici gore svima pod izgovorom za kurs (po principu evro pao za 10%, a cena modela skocila za 50%), a da zbog pada cene nafte (a samim tim i troskova transporta) necemo videti nikakav boljitak. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by nebeski 26/1/2015, 07:23

Ono što sigurno znam je da cijene nikada ne idu nazad, eto nafta je drastično pojeftinila ima mjesec dana pa nitko nije rekao - aha, sad je transport jeftiniji i modeli će vam sad koštati manje! Ne, naprotiv, cijene su ostale iste, a čim je dolar skočio, cijene su se korigirale na gore!

Pa reci da i na zapadnom tržištu ne vrijedi ona balkanska - dok je ovaca, bit će i vune!

Uostalom, rekao sam - ima već dosta stvari u životu za koje ne dam lovu iz principa, bojim se da bi to uskoro mogli postati i modeli. 'Ko im jebe mater, na kraju krajeva. Nisam ja tu zbog hobija, nego je hobi tu zbog mene.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by nebeski 26/1/2015, 13:53

Moćan, pa to ti je...makar ne kontam koji mu je klinac s A nosačem, a i rešetke ispred farova morale su biti još tanje.

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by dmj 26/1/2015, 14:09

Uhhhhh. Ja bih ovo. Pa i u 1:12.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by red head 26/1/2015, 14:13

Ovo je moj prvi otto Very Happy koliko vidim sve i jedna fotografija je izoblicena zbog objektiva.
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by sime-x 26/1/2015, 14:53

dmj je napisao/la:Uhhhhh. Ja bih ovo. Pa i u 1:12.

ja bi ga sa otvaranjem, barem prednje haube, ako ne može i vrata tužan tužan
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by dmj 26/1/2015, 15:18

Neš ti sreće, da motor Golfa moš gledati... Ovdje je bitan ovjes i podvozje, ne znam jesu li se bar oko toga potrudili. Ne mora se ništa otvarati, ali bilo bi se lijepo igrati s nekom amortizacijom... Što znam da neće ići.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by sime-x 26/1/2015, 15:20

dmj je napisao/la:Neš ti sreće, da motor Golfa moš gledati... Ovdje je bitan ovjes i podvozje, ne znam jesu li se bar oko toga potrudili. Ne mora se ništa otvarati, ali bilo bi se lijepo igrati s nekom amortizacijom... Što znam da neće ići.

tu si upravu, ali opet moram biti dostojan sebi, jer ako popustim neću moći živjeti od nebeskog Laughing Laughing
i mene zanima kako su mu ovjes složili
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by dmj 26/1/2015, 15:40

Ja vjerujem u filozofiju Marcela Van Cleemputa po kojoj je na modelu potrebno u prvi plan istaknuti ono što ga čini posebnim kao pravi automobil, a ostalo se onda može čak i samo prosječno uraditi.

Dakako, to je ipak imalo više smisla dok su modeli bili namijenjeni djeci, a automobili raznovrsniji i inovativniji. Nije baš da ono što je funkcioniralo za Corgi 1960-ih može s uspjehom primijeniti Otto 2010-ih, ali ne priječi me da i dalje forsiram tu filozofiju.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by nebeski 26/1/2015, 15:46

Ne očekujem puno od ovjesa, al' ću od sad za 56 eura očekivati. Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

OttO mobile noviteti vol.3 - Page 14 Empty Re: OttO mobile noviteti vol.3

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 14 / 36. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 25 ... 36  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.