DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Majorette (Made in France)

+2
02 series
Siniweb
6 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by Siniweb 17/3/2013, 16:35

Abarth je napisao/la:U mome slučaju i kutijica daje na znanje kako je riječ o ranijem izdanju,mada sam naišao i na 127-ice u papirnatim kutijicama koje također datiraju iz ranih 70-ih:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Nailazim i na ovakve kutijice u kakvoj je moj 127 ali su autići u njima sa drugačijim kotačima:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Našao sam i ovakav 127 u sličnoj kutijici ali sa istim kotačima koji međutim,nisu kompletno sivi,već sivo crni:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rijec je sasvim sigurno o ranijem izdanju (koje je izaslo jos u ono vrijeme kada je Majorette nudio Renault 16, Citroen DS (facelift), Peugeot 504, Peugeot 204, Citroen SM bez maglenki itd)

Ova masovna fotka prikazuje lot sa Vectis aukcije, mislim da sam vise puta nabasao na nju. A sto se kutijica tice, to u biti ne ira veliku ulogu. Imam nekoliko modela u kutijicama iz tog doba, ali ne bih mogao tocno ocjeniti o kojoj godini se radi. Ovi modeli su uglavnom noviji od tvojeg fiata. Imam jedan Safari truck (neki ga identificiraju kao dodge) u takvoj kutijici, te jedan Fiat 127 koji vuce prikolicou i jedrilicou. U starijoj plasticnoj, ali ne istoj kutijici, takodjer imam DS 21 sa kamp kucicom, Peugeot 504 i Ferrari F1. Razlika izmedju toh kutijica je sto ove novije imau neku vrstu gumbica koji pricvrscuju poklopac sa podom kutijice, dok ovi stariji to nemaju... sve ovo pisem cisto iz vidjenog, ne oslanjam se na fakte iz literature, iako bi polako bilo zanimljivo naci takvo stivo.

Sto se zadnje fotke tice, kotaci na ovom Fiatu nisu isti kao tvoji, jer se radi o jednodjelnim kotacima, dok su ovi tvoji dvodjelni, tj., ratkape su zaseban dio. Tvoj model je sigurno nekoliko godina stariji od ovog svjetlo zelenog.



Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by Gost 17/3/2013, 16:36

Konačno sam našao neke,nadam se,vrijedne podatke.

Pa da prenesem zapažanja:
Fiat 127 spada u "seriju 200" a on je izašao kao br.203.
Proizvodio se je od 1972-e do 1978-e a prve dvije godine (`72-`74),proizvodio se sa ovim mekanim kotačima i sivim felgicama kakve ima moj 127!!

Izgleda kako je ipak riječ o prvom izdanju 127-ice.

Zanimljivo je i to,da ne mogu pronaći niti jednog sa takvim kotačima a da je kao moj,"mint in box".

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by Siniweb 17/3/2013, 16:52

Abarth je napisao/la:Konačno sam našao neke,nadam se,vrijedne podatke.

Pa da prenesem zapažanja:
Fiat 127 spada u "seriju 200" a on je izašao kao br.203.
Proizvodio se je od 1972-e do 1978-e a prve dvije godine (`72-`74),proizvodio se sa ovim mekanim kotačima i sivim felgicama kakve ima moj 127!!

Izgleda kako je ipak riječ o prvom izdanju 127-ice.

Zanimljivo je i to,da ne mogu pronaći niti jednog sa takvim kotačima a da je kao moj,"mint in box".

Dobro, to je sve jasno, ali "onaj" odlucujuci podatak je da su se dvodjelni kotaci koristili od '72 do '74.
Da li je prvo izdanje, to se ne moze tvrditi, kao npr u slucaju Matchboxa, gdje je sve imalo jasan sistem. Kod majorette sam oprezan, jer prica o "prvom izdanju" najcesce ne drzi vodu - bolje da govorimo o ranoj verziji - ova zelena je svakako jedna od najranijih.

Sigurno je to da je vecina svih tih Majorette Fiata 127 (kao i vecina Majorette autica iz serije 200 i 300) kroz godine unistena u djecjoj igri, za sto su i bili namjenjeni. Unikata kod majorette nije bilo. Uvijek ce se naci po jos koji identican primjerak, jer su proizvedeni u zaista ogromnim kolicinama, stoga ne vrijedi uopce traziti zadnjeg jednoroga medju Majorette-ima. Zasigurno je ovaj tvoj primjerak dovoljno kostao, stoga uzivaj u njemu, bez obzira na sve i opali jos po koju fotku ovog prekrasnog Fiata 127 sa nekom majo prikolicom iz tog vremena. cheers

Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by Gost 17/3/2013, 21:47

Podatke sam uglavnom nalazio na francuskim forumima i ostalim francuskim stranicama.

Evo ga sa Sterckeman Lovely 400 kampicom:
[You must be registered and logged in to see this image.]

A evo i jedna sa crvenim 127 otprije:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by 02 series 17/3/2013, 21:49

Istu ovakvu prikolicu sam imao!
02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by Gost 17/3/2013, 22:32

Bogami sam kao klinac dosta Majorette autica "porosio" a kakav su kvalitet vidi se jer se i moj klinac upravo igra sa jedno 20ak prezivelih

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by Siniweb 17/3/2013, 23:26

Ma sto se kvalitete tice, Majorette su zakon.

Evo moje 127-ice sa prikolicom:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by Gost 17/3/2013, 23:48

E bas mi je ovde Aga Giulietta sa takvom prikolicom samo moja prikolica ima providan poklpac kojom se pokrije jedrilica. Moram ovde po klincovim igrackama da iskopam i uslikam tu kombinaciju. Inace nedavno sam kupio neko malo smecarsko kamionce od Majorette, ni blizu nisu onim kakvim sam ja dobijao.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by Siniweb 18/3/2013, 00:34

vaskrsije je napisao/la:E bas mi je ovde Aga Giulietta sa takvom prikolicom samo moja prikolica ima providan poklpac kojom se pokrije jedrilica. Moram ovde po klincovim igrackama da iskopam i uslikam tu kombinaciju. Inace nedavno sam kupio neko malo smecarsko kamionce od Majorette, ni blizu nisu onim kakvim sam ja dobijao.

Majorette je upao u govna krajem proslog stoljeca. sada kada ih je kupio Dickie Simba stvari izgleda idu na bolje, izbacili su dosta novih modela koji sada postepeno dolaze u ducane. 2011 je bila poplava u tajlandu u kojoj je unistena i tvornica, pa su prosle godine skoro samo prodavali kineze pod Majorette imenom, kao nuzno zlo.

Imam negdje i tu noviju jedrilicu, koja je jos dan danas u proizvodnji ako se ne varam.



Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by nebeski 18/3/2013, 07:20

Kad već spomenu smećarski kamion, imao sam onaj zeleni Mercedes od Majorettea, onaj s kabinom štp ju je koristio i FAP. Sjećam se kao danas, kupljen skupa s bijelom cisternom Ford Cargo.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by Pero 18/3/2013, 09:16

nebeski je napisao/la:Kad već spomenu smećarski kamion, imao sam onaj zeleni Mercedes od Majorettea, onaj s kabinom štp ju je koristio i FAP. Sjećam se kao danas, kupljen skupa s bijelom cisternom Ford Cargo.
Ebeš gazdu koji je imao pa ga propio,treba biti gazda pa ga imati.
Ako se ne varam,najbolji smećar je bio od MBTX.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by nebeski 18/3/2013, 09:23

Pero je napisao/la:
Ebeš gazdu koji je imao pa ga propio,treba biti gazda pa ga imati.
Ako se ne varam,najbolji smećar je bio od MBTX.

Imam ih ja još uvijek, ako te to zanima. Imam i američkog plavog smećara od MTBX-a.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by Pero 18/3/2013, 09:36

nebeski je napisao/la:

Imam ih ja još uvijek, ako te to zanima. Imam i američkog plavog smećara od MTBX-a.
Dosta mi je ovaj pad sa 1 18 na 1 43.
1 6x me više ne zanimaju,jedino bi trznuo na neki stari Schuco.
Mojih 1 6x se neću riješavati.Za sada ne plaču i kruha ne traže.
U policu će ući samo elita od njih i oni za koje kažem da bi #svaki kolecionar trebao imati #.
Ne možeš da pričaš o onome čega nemaš na stolu.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by Nedo 18/3/2013, 09:45

Pero je napisao/la:

....................................
Ne možeš da pričaš o onome čega nemaš na stolu.

Ovog sam i ja mišljenja mada pojedinci znaju dosta toga zaključiti i iz slika.

Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by Gost 18/3/2013, 10:09

Secam se ko klinac kako su mojoj kevi preseli moji Majorette autici, bili smo kod dede u poseti u Parizu i na aerodromu naravno usli u Duty Free Shop i ja iskamcim jedno 20ak kojekakvih Matchbox-a i Majorette-a. Posto smo se vec otarasili prtljaga keva ih gurne u njenu rucnu tasnu i prolaz kroz onaj detektor lazi keva pisti na sve strane, odma par magaraca se stvorilo oko nje, pretres, svi gledaju, moju kevu ziv blam pojeo a torba puna autica. I jos se secam u avionu se ogrebem za mali avioncic, neki narandzasti , sad dal je bio Matchbox ili Majorette ni ne secam se vise.
Pre je u NS bilo par Duty Free Shopova, svaki petak ako sam bio dobar tu nedelju smo isli i ja sam izbirao po jedan autic,...Moram malo da bacim ruku u klincove igracke da vidim sta je ostalo od mojih da ih poslikam, stari preko 25 godina.
Sad trenutno ja klinca najvise snabdevam Matchboxom po neki Hot Wheels a ogrebe se i za neki Siku koji bas i nisu jeftini 4-5€ naspram 2€ koliko su ovi drugi. Majorette sam tek nedavno ponovo video, mislio sam da su prsli sto sad citajuci i nije bilo daleko od istine

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by Pero 18/3/2013, 10:17

Nedo je napisao/la:

Ovog sam i ja mišljenja mada pojedinci znaju dosta toga zaključiti i iz slika.

Ha Ha Ha
Sad sam se sjetio da sam jednom od Sinija dobio kamionče,nije baš neki na prvi pogled.Ali kad ga okreneš dolje piše # Made in Japan#.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by Gost 18/3/2013, 18:21

Siniweb je napisao/la:Ma sto se kvalitete tice, Majorette su zakon.

Evo moje 127-ice sa prikolicom:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Izuzetno lijep primjerak [You must be registered and logged in to see this image.].
Kod svog stalno gledam ovog psa što viri... Pa šta je zaista bio potreban?? [You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by Siniweb 18/3/2013, 19:18

Abarth je napisao/la:

Izuzetno lijep primjerak [You must be registered and logged in to see this image.].
Kod svog stalno gledam ovog psa što viri... Pa šta je zaista bio potreban?? [You must be registered and logged in to see this image.]

Sta mu fali? Meni su to bas simpaticni detalji, a kako je Matchbox u to vrijeme imao MG 1100 sa cuckom koji bleji iz prozora, Majorette je "izjednacio". U toku godina se moglo primjetiti kako Majorette i Matchbox imaju slicnu ponudu automobila i kamiona, a i neke livreje su se poklapale. Majorette je tako imao sitne detalje na puno svojih modela, posebno na onima sa gepekom na otvaranje. Very Happy

Ako te pas smeta, uzmi onaj svoj osteceni primjerak, otvori ga i otfikari psa sa sraznjeg sjedala, a u isto vrijeme prefarbaj lak na 127-ici, pa ces imati lijep primjerak bez psa. Idea
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by Pero 18/3/2013, 19:32

Ha Ha Ha Koji savjet iskusnog kolekcionara,izreži ,odreži,zaljepi,prefarbaj.
Crni Sini Razz

Pas je očiti dokaz da su to bili autići za djecu.Radili su i kamione koji su prevozili stoku.
Stara vremena,bili željni svega što ima četri kotača tako da nas to nije ni smetalo.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by nebeski 18/3/2013, 19:48

Pero je napisao/la:Ha Ha Ha Koji savjet iskusnog kolekcionara,izreži ,odreži,zaljepi,prefarbaj.
Crni Sini Razz

Pas je očiti dokaz da su to bili autići za djecu.Radili su i kamione koji su prevozili stoku.
Stara vremena,bili željni svega što ima četri kotača tako da nas to nije ni smetalo.

Za djecu, ha? Suspect

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by Pero 18/3/2013, 20:02

Si mene našao autic
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by Siniweb 18/3/2013, 22:47

Pero je napisao/la:Ha Ha Ha Koji savjet iskusnog kolekcionara,izreži ,odreži,zaljepi,prefarbaj.
Crni Sini Razz

Pas je očiti dokaz da su to bili autići za djecu.Radili su i kamione koji su prevozili stoku.
Stara vremena,bili željni svega što ima četri kotača tako da nas to nije ni smetalo.

Zasto ne? Ako ga pas smeta, a ima dva modela od kojih je jedan tako ostecen da nema ni pribliznu vrijednost mint modela, onda samo naprijed. Na kraju krajeva, i sam imam bezbroj takvih modela u kolekciji i nista im ne fali. Velim ponovo, zasto je taj pas tu gdje jest, je da pravi konkurenciju dzukcu u Matchbox MG 1100. Ne sjecam se da je iz tog vremena bilo "kolekcionarskih" autica, za odrasle i to u bilo kojem mjerilu. To je relativno nov segment.









Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by Pero 18/3/2013, 23:05

Siniweb je napisao/la:

Zasto ne? Ako ga pas smeta, a ima dva modela od kojih je jedan tako ostecen da nema ni pribliznu vrijednost mint modela, onda samo naprijed. Na kraju krajeva, i sam imam bezbroj takvih modela u kolekciji i nista im ne fali. Velim ponovo, zasto je taj pas tu gdje jest, je da pravi konkurenciju dzukcu u Matchbox MG 1100. Ne sjecam se da je iz tog vremena bilo "kolekcionarskih" autica, za odrasle i to u bilo kojem mjerilu. To je relativno nov segment.
Zato što sam protivnik bilo kakvog diranja u autića.








Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by nebeski 18/3/2013, 23:09

Siniweb je napisao/la:Velim ponovo, zasto je taj pas tu gdje jest, je da pravi konkurenciju dzukcu u Matchbox MG 1100.


Nadam se da su bar bili izabrali drugu pasminu. Smile Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by Pero 18/3/2013, 23:12

nebeski je napisao/la:

Nadam se da su bar bili izabrali drugu pasminu. Smile Smile
Meni u ovom Fiatu liči više na konjsku glavu.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Majorette (Made in France) - Page 2 Empty Re: Majorette (Made in France)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.