DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Autoart noviteti vol.2

+17
red head
sime-x
. . .
miransnake
cordoba
dmj
02 series
Pero
b12cky
nebeski
666bb
Siniweb
Luckyboy
Nedo
Keza
Učitelj
done
21 posters

Stranica 34 / 40. Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Next

Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by nebeski 22/10/2014, 14:43

Ne znam jeste li već to upratili, ali Autoart za zimu najavljuje lansiranje nove serije kompozitnih modela - drugim riječima - plastičnih, ali sa otvaranjima - i to uglavnom vrata i možda još jednog poklopca!

Cijena bi trebala biti oko 80 eura naviše, a evo i prvih primjeraka:

[You must be registered and logged in to see this image.]

nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by sime-x 22/10/2014, 14:52

lijepa alfa thumb
a šteta za aston martina što je trkaći, jer preferiram samo civilne modele.
a šta aston martin i lamborghini imaju samo otvaranje vrata?
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by red head 22/10/2014, 14:52

Dohakaše i zinkpestu. Ovo ce biti serija plastik fantastik Smile
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by . . . 22/10/2014, 14:58

Pa ako cemo iskreno alfa u sustini i ima sva otvaranja. Koliko znam ni na pravoj se ne otvara hauba tako da ove AA ne pravi nikakav jeres.
Sto se tice druga dva, ja jedne strane mozda korak unazad, a mozda i korak unapred. BMW E46 GTR nije imao nijedno otvaranje, a mislim da je bilo jos takvih modela, svi trkacki ako se nevaram, tako da ovo sad moze da se vidi u svetlu GTR-a, stigao model sa otvaranjima, dakle napredak. . . Sve u svemu bilo bi lepo videti nesto iz AA sto ne kosta preko 120 evra, samo bilo bi lepo i da idalje imaju kvalitet kao sto su imali i oni raniji model. Sto se tice plastike umesto metala, mani licno to ne smeta. Dobar lak i sve ce biti OK.

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Keza 22/10/2014, 15:08

Bravo za Art aplauz
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Luckyboy 22/10/2014, 15:13

Vidim da su AA fanovi napolju bas "odusevljeni", mada ovaj 4c deluje sasvim korektno.
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by nebeski 22/10/2014, 15:39

Luckyboy je napisao/la:Vidim da su AA fanovi napolju bas "odusevljeni", mada ovaj 4c deluje sasvim korektno.

Da, kažu da su ovo jebene igračke! Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Učitelj 22/10/2014, 16:01

nebeski je napisao/la:Ne znam jeste li već to upratili, ali Autoart za zimu najavljuje lansiranje nove serije kompozitnih modela - drugim riječima - plastičnih, ali sa otvaranjima - i to uglavnom vrata i možda još jednog poklopca!

Cijena bi trebala biti oko 80 eura naviše, a evo i prvih primjeraka:

[You must be registered and logged in to see this image.]


Lepi kompromisi. Smile
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by . . . 22/10/2014, 19:13

nebeski je napisao/la:

Da, kažu da su ovo jebene igračke! Smile

Al' kad OTTO i rezini nisu. . . Rolling Eyes Jeste da ih imam podosta u kolekciji (mozda oko 10%) ali kad god ih pogledam uvek imam taj osecaj, jedna prelepa igracka. U 1:43 mi je skroz OK, ali u 1:18 mi vec smeta. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by nebeski 22/10/2014, 20:20

. . . je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Da, kažu da su ovo jebene igračke! Smile

Al' kad OTTO i rezini nisu. . . Rolling Eyes Jeste da ih imam podosta u kolekciji (mozda oko 10%) ali kad god ih pogledam uvek imam taj osecaj, jedna prelepa igracka. U 1:43 mi je skroz OK, ali u 1:18 mi vec smeta. . .

U mene je upravo suprotno...relativno statični resini su sve samo ne igračka....oni su baš za gledanje i uživanje u (posebno) vanjskim detaljima i vjernosti prenesenog, a i logičnije je da su igračke ono s čime se igra, a igranje je otvaranje vrata, poklopaca, vozikanje modela po stolu ili parketu.

Zar ne, profesore? Cool

nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Keza 22/10/2014, 20:29

Mislim da ovo nisu relevantni modeli za procijenu da li je nesto igrackasto kad su i sami u 1:1 velike igracke. S druge strane ako Otto na smoli moze lakiranje dovesti do savrsenstva zasto ne bi mogao i Art. Uostalom ko da se drugi plasticni dijelovi iz stvarnog zivota ne mogu uspjesno lakirati. To sto otto eventualno izgleda igrackasto (meni zaista tako ne izgleda) moze biti najvise zbog neotvaranja, jer otvaranja kad imaju fine zazore djeluju puno ozbiljnije od neotvaranja, al naglasavam samo fine zazore i prijelaze na karoseriji. Meni je otto izvana ko najfiniji Art, nikakva igracka.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by nebeski 22/10/2014, 20:42

Keza je napisao/la:Mislim da ovo nisu relevantni modeli za procijenu da li je nesto igrackasto kad su i sami u 1:1 velike igracke. S druge strane ako Otto na smoli moze lakiranje dovesti do savrsenstva zasto ne bi mogao i Art. Uostalom ko da se drugi plasticni dijelovi iz stvarnog zivota ne mogu uspjesno lakirati. To sto otto eventualno izgleda igrackasto (meni zaista tako ne izgleda) moze biti najvise zbog neotvaranja, jer otvaranja kad imaju fine zazore djeluju puno ozbiljnije od neotvaranja, al naglasavam samo fine zazore i prijelaze na karoseriji. Meni je otto izvana ko najfiniji Art, nikakva igracka.

Da otklonimo i ta nagađanja, fanovi (nazovimo tako te pičkice) zamjeraju na osnovu prvih slika da je oblik modela loš, odnosno da lošim rubovima sve podsjeća na plastične automobile - igračke iz supermarketa.

Osobno, plastika mi nije draga, onih par kompozitnih Revella, koji su već kao novi bili lahurni, mi već nakon par godina pokazuju kako nisu baš izdržljivi.

Na primjer, na Kadettu su otpala vrata jer su pametnjakovići ostavili metalno ležište za makaze, a ovaj drugi dio izlili u kompozitu! Plus, uvijek ih sklanjati s polica od ljetnog sunca!

Ali je farbanje na kompozitu puno bolje nego na običnim metalnim Revellima.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by . . . 22/10/2014, 21:11

Sto se tice igracka i OTTOa. Slazem se da izgledaju predobro, ali podnice su prejeftine i onako, bas posteno unakaze model, a jos ona sipka sto drzi tockove. Pa nije li moglo sirovije?!
A sto se tice otvaranja, meni je to lepo. Nije da se igram sa modelom, ali volim podici haubu ili otvoriti vrata i zagledati kako je uutra. Pogotovu kod CMC-a ili kod Exota. Korvetu sam samo iz tog razloga uzeo, a Shelbija ipak zbog Shelbija, a i zbog tog predobrog motora koji mi oduzima dah i samom pomisli. . .

Sto se tice plastike, imam preko 80 plasticnih modela i izgovor prozvodjaca za to je ~ detalji! Te detalje koje sa plastikom odradi, sa metalom ne bi mogao i ja se ne bunim. Svaki od tih detalja kad gledam model baca mu vodu na usta. Tako da po meni plastika je skroz OK, samo bih voleo da sve to odrade tako da se model ne raspadne za 5 godina. . . Inace ovi plastikaneri su svi jos u zivotu i sem moje trapavosti (a i moje mame sa zeljom da obrise prasinu) nista im drugo nije naskodilo. Idalje izgledaju predobro, a za detalje cu vas uputiti na deo foruma gde su ostale razmere pa pogledajte sami, radi se o Herpicama. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Keza 22/10/2014, 21:24

Ma jedina mana otta je sto je 46€ Smile
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by nebeski 22/10/2014, 21:26

. . . je napisao/la:Sto se tice igracka i OTTOa. Slazem se da izgledaju predobro, ali podnice su prejeftine i onako, bas posteno unakaze model, a jos ona sipka sto drzi tockove. Pa nije li moglo sirovije?!
A sto se tice otvaranja, meni je to lepo. Nije da se igram sa modelom, ali volim podici haubu ili otvoriti vrata i zagledati kako je uutra. Pogotovu kod CMC-a ili kod Exota. Korvetu sam samo iz tog razloga uzeo, a Shelbija ipak zbog Shelbija, a i zbog tog predobrog motora koji mi oduzima dah i samom pomisli. . .

Sto se tice plastike, imam preko 80 plasticnih modela i izgovor prozvodjaca za to je ~ detalji! Te detalje koje sa plastikom odradi, sa metalom ne bi mogao i ja se ne bunim. Svaki od tih detalja kad gledam model baca mu vodu na usta. Tako da po meni plastika je skroz OK, samo bih voleo da sve to odrade tako da se model ne raspadne za 5 godina. . . Inace ovi plastikaneri su svi jos u zivotu i sem moje trapavosti (a i moje mame sa zeljom da obrise prasinu) nista im drugo nije naskodilo. Idalje izgledaju predobro, a za detalje cu vas uputiti na deo foruma gde su ostale razmere pa pogledajte sami, radi se o Herpicama. . .

Pazi, nije ista plastika na detaljima i na karoseriji. Ima mali milijun vrsta plastike, odnosno kombinacije polimera, sve zavisno od namjene, je li ona nosiva ili sporedna. Nije to tako jednostavno. Herpice i ovi veći modeli se, uz dužno poštovanje Herpicama, ipak ne mogu uspoređivati.

Podvozje modela? Negdje mi je bitno, a negdje ne, ali mi generalno više ne znači previše..modeli mi ionako ne stoje na krovu. Važnije mi je da model stoji kako treba na točkovima, a Otto to radi majstorski. Druge su to filozofije, ne samo skupljačke, nego i u tehnici i tehnologiji izrade, a meni se i dalje čini kako neki, ne mislim na tebe, to još uvijek ne kuže. Ili ne žele kužiti Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Keza 22/10/2014, 21:42

Plastika je još veća zajebancija od obojenih metala. To je tek priča bez kraja i početka.


Zadnja promjena: Keza; 22/10/2014, 21:49; ukupno mijenjano 2 put/a.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by nebeski 22/10/2014, 21:48

Keza je napisao/la:Plastika je još veća zajebancija od obojenih metala. To je tek priča bez kraja i početka.

Da. Baš sam čitao u ona doba kad je Revell predstavio svoj kompozit, kao da su godinama pokušavali razviti plastiku koja ne bi izgledala kao plastika, nego kao die-cast, i onda sam se pitao - koga farbate, čovječe, plastičetina kao plastičetina...zar ima neke razlike, godinama se koristi na plastičnim autićima.

Međutim, ima tu kvaka, plastika ima svoje zakone, ne možeš lijevati model od svakakvog govneta.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Keza 22/10/2014, 21:49

Kod plastike se materijali ponajprije razvrstavaju po firmama koje ih proizvode, pa onda još i po porijeklu firme. Tako npr. ima isti materijal od BASF-a originalnog i BASF-a kineskog, sve je kao isto, a cijena je različita Very Happy A onda slijede kao isti materijali drugih ajmo reći slabijih firmi koji su kao isto dobri, a još jeftiniji i onda ima još no name kineski materijal koji je kao "najbolji". Ako treba atest, nema frke, pajdo Hong Lee Xiu će ga napisati, na kineskom naravno Smile Tom materijalu ući u trag je skoro pa nemoguće.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Keza 22/10/2014, 21:54

I sve je dobro dok se ne dogodi sranje. Dok neki proizvod koji si u Kini brizgao od plastike za koju pojma nemaš šta je, doduše imaš atest od Kineza koji možeš okačit mačku o rep, ne ode recimo u Švicarsku ili Norvešku i tamo se nešto ne daj Bože dogodi. Nek se primjerce zapali pa se na daj Bože neko naguta tog dima, a u atestu piše da materijal ne podržava gorenje i pritom ne oslobađa halogene elemente itd. itd. Onda si najebo ko konj, a sve zbog Kineza i njegovog super materijala.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Učitelj 27/10/2014, 09:55

Lepo naplaćena prikolica. Smile
[You must be registered and logged in to see this link.]
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by red head 27/10/2014, 09:58

Učitelj je napisao/la:Lepo naplaćena prikolica. Smile
[You must be registered and logged in to see this link.]
Slazem se Uco. Iskreno volio bih da posjedujem ovaj model ali ne po ovoj cijeni


Zadnja promjena: red head; 27/10/2014, 10:12; ukupno mijenjano 1 put.
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Keza 27/10/2014, 10:01

red head je napisao/la:
Slazem se Uco. Iskreno volio bih da posjedujem ovaj model ali be po ovoj cijeni
Ništa Welliju ne fali za njegovu cijenu. A prikolica ovome služi da Art malo shebe Welly budući je Welly njih na početku priče uz'o lopatom. Al mislim da im je sad slaba fajda od toga. Malo šta može opravdati toliku razliku u cijeni, tj. ništa.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by red head 27/10/2014, 10:14

Keza je napisao/la:
Ništa Welliju ne fali za njegovu cijenu. A prikolica ovome služi da Art malo shebe Welly budući je Welly njih na početku priče uz'o lopatom. Al mislim da im je sad slaba fajda od toga. Malo šta može opravdati toliku razliku u cijeni, tj. ništa.
Imam wellya i dobar je ali Aa sije u detaljima wellya al ne po ovoj cijeni
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Učitelj 27/10/2014, 10:14

Keza je napisao/la:
Ništa Welliju ne fali za njegovu cijenu. A prikolica ovome služi da Art malo shebe Welly budući je Welly njih na početku priče uz'o lopatom. Al mislim da im je sad slaba fajda od toga. Malo šta može opravdati toliku razliku u cijeni, tj. ništa.

Napraviće Welly još bolju prikolicu sa još više detalja, možda i funkcionalnom radio stanicom, za znatno manje para. Smile
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Keza 27/10/2014, 10:38

Sve govori činenica da je ovaj Jeep kad je izašao bez prikolice bio 220-230€. I onda mu dodaju prikolicu i sad je 245-250€. Po toj računici ispada da prikolica košta 20-25€ Very Happy Samo su sami sebe provalili. To je samo dokaz kako deru raju lopatom kad sad za maltene iste pare daju i prikolicu. S prikolicom samo zarađuju manje masno nego bez nje, al svejedno i dalje masno.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 34 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 34 / 40. Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.